PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pişmanlık

getto
06.Kasım.2007, 15:59
hayatta şunu birdaha asla yapmam dediğiniz ne var...belki büüklerden bişiler kapar tecrübe ediniriz die bu konuyu açtım...
keşke şunu yapmasaydım . . .hadi bakalım

moonchild
06.Kasım.2007, 16:20
Valla o kadar kötü bi zamanda o kadar kötü bi konu açtın ki bam telime bastın. Al sana hayattaki en büyük pişmanlığım:

2000 yılının Temmuz-Ağustos aylarıydı sanırım. Üniversite puanları açıklanmış, beklediğimden çok daha düşük bi puan almıştım. Salondaki yemek masasında oturuyoruz babamla. Ben bi kağıda nereleri yazabildiğimi not alıyorum, babam da elinde tercih kitapçığı bana bölüm bakıyo... Kafamda belli üniversitelerin İnşaat ve Makinası vardı sadece, oraların olmadığı çok belliydi... İşletme yazıcam diyodum. "yazar okurum noolcak" diyodum. Babam baktı baktı "e oğlum yıldız elektrik işte...rahat rahat giriyosun oraya" dedi... O gün babamı dinleyip elektrik mühendisliği okumadığım için o kadar pişmanım ki!! Bu konuyla ilgili blogumda bi yazı da yazmıştım, belki ilgini çeker:

sstaz.blogspot.com

getto
06.Kasım.2007, 16:27
Valla o kadar kötü bi zamanda o kadar kötü bi konu açtın ki bam telime bastın. Al sana hayattaki en büyük pişmanlığım:

2000 yılının Temmuz-Ağustos aylarıydı sanırım. Üniversite puanları açıklanmış, beklediğimden çok daha düşük bi puan almıştım. Salondaki yemek masasında oturuyoruz babamla. Ben bi kağıda nereleri yazabildiğimi not alıyorum, babam da elinde tercih kitapçığı bana bölüm bakıyo... Kafamda belli üniversitelerin İnşaat ve Makinası vardı sadece, oraların olmadığı çok belliydi... İşletme yazıcam diyodum. "yazar okurum noolcak" diyodum. Babam baktı baktı "e oğlum yıldız elektrik işte...rahat rahat giriyosun oraya" dedi... O gün babamı dinleyip elektrik mühendisliği okumadığım için o kadar pişmanım ki!! Bu konuyla ilgili blogumda bi yazı da yazmıştım, belki ilgini çeker:

sstaz.blogspot.com

vay be ..kötü gerçekten..gerçi benimde şimdiki kafam olsa tekrar girerdim

alper_tim
06.Kasım.2007, 17:21
en büyük pişmanlığım hala dewam ediyor
dayımla beraber çalışıyorum malesef daha başka söze gerek yok sanırım

müslüm baba
06.Kasım.2007, 17:23
en büyük pişmanlığım hala dewam ediyor
dayımla beraber çalışıyorum malesef daha başka söze gerek yok sanırım

Dayın okumasın sakın seni oyar :twisted:

getto
06.Kasım.2007, 17:27
heheheh

RoS
06.Kasım.2007, 19:04
vala ben nasıl desem bir sevdiğim vardı 1 turlu seni seviyorum hoslanıorum diyemedim :) keşke deseydim diorum şimdide hayat daha bi baska olacaktı benim için ama keşke işte cok kötü bişi vala sevdiğini soleyememek :) ofss cok var aslında hep keşke ama ben bu kelimeyi hiç sefmiorum...

okan
06.Kasım.2007, 19:22
bende 3 sene önce çok sevdiğim bi arkadaşımla ortak iş yaptım.. hem arkadaşımdan oldum hemde 2 goldwing paramı çarptı gitti... :twisted: :twisted: :twisted:

hakkı
06.Kasım.2007, 19:23
2 sene önce dişimden tırnağımdan arttırıp borç harç aldığım orinal italyan 96 model full+full 2.0ie sw beyaz tempra'mı kredi kartına kaptırdım. yıllar önce kredi kartı aldığım için çok pişmanım. şimdilerde bile hala onun derdini çekiyorum ama az kaldı bitiyor.

altug
06.Kasım.2007, 19:46
işlerimi ayarlayamadığım için dipsiz göle gidemediğime hala pişmanım.

snakesawar
06.Kasım.2007, 19:51
geçmişte kötü şeyler yaşadım. mesela üniversiteyi kazandıktan sonra çok dağıttım kendimi adeta kaybettim. derslerim de dogal olarak kötüydü ve okulum uzadı ama şu an pişman degilim neden diye sorucak olursanız yaşamam gerekiyormuş ve yaşadım şüphesiz ki benden bişeyler götürdügü gibi başka şeyler de verdi bu ve bunun gibi konular.

yasinsubay
06.Kasım.2007, 20:13
Hayaımda verdiğim hiçbir karardan pişman olmadım, vermiş olduğum karardan ötürü sonucu kötü sonuçlansa bile, benim bile zarar gördüğüm çok durum da oldu fakat yine de hiç pişman olmadım, çünkü ders almasını bildim ve benim için tecrübe oldu

Her insan hata yapar bu gayet normaldir, bence en önemlisi aynı hatayı 2 kere yapmamaktır.

Mr.Quanta
06.Kasım.2007, 23:15
Hayaımda verdiğim hiçbir karardan pişman olmadım, vermiş olduğum karardan ötürü sonucu kötü sonuçlansa bile, benim bile zarar gördüğüm çok durum da oldu fakat yine de hiç pişman olmadım, çünkü ders almasını bildim ve benim için tecrübe oldu

Her insan hata yapar bu gayet normaldir, bence en önemlisi aynı hatayı 2 kere yapmamaktır.

aynen abi. yapilan hatalar eger sagligima canima bi zeval verirse iste o zaman yapmamaya gayret ederim. ama benim icin hicbiseyin onemi yok. hersey gelip gecici. cok ani kararlar veren bi insanim. hersey hemen olsun isterim. sabrim yoktur. fazla sabredemem, sogurum cunku. kafama takmistim motor alcam die, gittim direk aldim. ister bozuk olsun ister hurda. bi sekilde hallolur; bu can bu tende durdukca... - cok acayip felsefik bitirdim cumlemi farkindaysaniz - :P :P :P

kayiro
06.Kasım.2007, 23:15
ankara universitesindeydim devamsizliktan atildim simdiki aklim olsa girerim af bekliyorum bu aralar
meclisteymis ciksin geri donecegim

aslanburclu
06.Kasım.2007, 23:22
ankara universitesindeydim devamsizliktan atildim simdiki aklim olsa girerim af bekliyorum bu aralar
meclisteymis ciksin geri donecegim

kardeşim belki dönemiyeceksin 3 imtahan hakkı verecekler dışardan sınavlara gireceksin.geçende öyle oldu ve oğlum hazırlıksız yakalandığı için imtahanları veremedi makina müh.3 ncü sınıfta bida yıkıldı senin bu beklentin gerçek olur inşallah ben derimki şimdiden okuyomuş gibi çalış ve çıkacak af tada bu işi bitir

zoso
07.Kasım.2007, 00:44
yaptığım her hata bana çok şey öğrettiği için hiç pişman değilim.nietzscheninde dediği gibi( böyle mi yazılıyordu rezil olmayalımm:))
öldürmeyen acı güçlendirir.karşılaştığım kavşaklarda farklı yönlere gitseydim hayatım çok farklı mı ya da çok daha başarılı mı(kime göreyse) olurdu...kim bilir belki...pişman mıyım asla !!!!

tek pişmanlıgım var 19 yaşından önce yüksek hızda u dönüşü yapılmayacağını hadi yaptın bir hıyarlık bari eğikken arkafreni köküne kadar sıkmamak gerektiğini ögrenseymişim...

getto
07.Kasım.2007, 12:41
bende beşiktaşlı olduğuma pişmanıım...ama olmuyo işte kalpten seviyoz bırakamıyoz:)

yasinsubay
07.Kasım.2007, 12:45
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: