PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NE OLUYOR BU REGAL-RAPTORA

müslüm baba
14.Mart.2007, 15:07
ŞU LİNGE BİR BAKARMISINIZ BENİM İYİCE KAFAM KARIŞTI.

http://www.motoralsat.com/IlanDetay.aspx?ino=200722800014073

okan
14.Mart.2007, 15:10
ayağa düşürdüler motorlarımızı noolçak bölle müslüm baba .. serbes piyasa dedikleri bu olsa gerek.... :cry:

emrahss
14.Mart.2007, 15:32
Ben fiyat göremedim. 0 yazıyor. Problem nedir ilanda?

emrahkucukgirgin
14.Mart.2007, 15:32
Fiyat belirtmemişler ki?

Anlamadığım Lifenge regal yaptırıp başka markayla mı satıyorlar.

Kino
14.Mart.2007, 15:49
müslüm baba yazmış (onursal üye ) okan yazmış ( vip üye ) ya şimdi nasıl mesaj yazacağımız şaşırdım
şimdi 2 elham 3 kulvuallah okuyup yazacaz artık :(

bu ilan 2.el satış ilanı sitesinde ama 0 km ve satan bilka motorlu araçlar - bursa falan diyor (ama altında SEGER motor var ne iş se) bana göre RR Türkiye'ye yayılıyor gibi geliyor artık regal raptor dediğimizde tren rolü oynamıyacaz :mrgreen:
bu adamlar bursada acaba bayii mi ki hatta adamlar motoshow07 standımıza bekliyoruz derler

YEPYENİ 4 MODEL SEGER MOTOR COMPANYİN KALİTESİYELE BULUŞTU.MUHTEŞEM MOTORLAR ÜRETTİK.SİZLERİ SEGER MOTOR MOTOSHOW07 DEKİ STANDLARIMIZA DAVET EDİYORUZ.AYRICA .WEB: segermotors.com

yayılmacı politika izliyoruz müslüm baba :lol:

iyide www.segermotors.com a giriyorum RR yok abuk bir sayfa ilginç
bu sayfada ki RR nin üstünde silik yazan www.farspeedmoto.com dan neler buldum birde siz bakın
http://www.farspeedmoto.com/pro.php?id=31 tek tek resimleri koymak istemedim ama ne kadar regal dir veya değildir bir bakınız

emrahss
14.Mart.2007, 16:20
Ben bunu beğendim, gerçi motoru biraz zayıf gibi.

http://www.farspeedmoto.com/probig.php?bid=&id=615

Kino
14.Mart.2007, 16:33
ya güzel fena değilde ama bu tip ayaklıkları hiç mi hiç sevmiyorum ne o öyle mobylet gibi ayaklık :mrgreen:
diğerleri de değişik dizayn ama
http://www.farspeedmoto.com/probig.php?bid=&id=616
bu bizim 100ler benzer gibi

okan
14.Mart.2007, 16:52
bune baba yaaaaaa... an büyüğü 125 lik bunların sadece tipleri biras hoş gibi ... sende nerden buluyon bölle siteleri kino baba..... :)

agresus
14.Mart.2007, 16:54
güssel insanlar.. durumu bi de ben özetliim isterseniz... sorun her yerde satılması diil.. kimin ne şekilde getirdiği sorunu.. yayılması tanınması iide distrübütör tek diil... önce 3 adetti.. sona 2 ye düştü.. şimdi tek derken başa başka firmalarda aynı makineyi çinden getirmeye başladı... haydi bakalım çıkın şimdi işin içinden... kim nasıl garanti verecek.. ve ya nasıl standart fiyatlara ulaşıcaz.. ya da hangi servis hangi ditrübütörün olucak... İlker'in başına gelen hadiseyi bilmiyosunuz sanırım.. -ilkercim izin almadan yazıyorum ama- bi gün yolda giderken motor bloğunu tutan saplamalardan biri kırılıyo... gidiyo en yakında ki emreye.. usta diyo ki senin motor sarıkayalar bişi yapamam.. ilker diyo parası neyse veriim, yolda kalmiim.. yok... kavga gürültü çıkıyo sona... bu ve benzeri durumlar bundan sonra her yerde yaşanabilir... kimse kendi satmadığı aynı marka da olsa motora güvenmiicek, ya da aaa bak o adamlar sana bozuk motor satmış geyikleri dolanacak.. kimin eli kimin cebinde belli olmıycak.. ama ellenen ve karakucağa oturtulan regal kullanıcıları olacak...

ÇeLeBi MuRaT
14.Mart.2007, 18:25
Haklısın volkan abi...Olan bize olucak en basit örneği kapanan AYKON adamlar motorları sattılar sonra ortadan kayboldular.Neden acaba bişelerdenmi korkuyolar veya bişelerin sinyallerinimi verdiler bu zat-ı muhteremler..Hatta ben bazı servsilerdende hiç memnun değilim adamlar işinin ehli değil..Sizin bizim gibi insanlar onların yaptıkları bakımları bende yaparım..Bi serviste benmi açsamm.???

müslüm baba
14.Mart.2007, 18:53
Yorumlar çok ilginç ben hemen olaya el koyuyorum, telefonla bu adamlarla konuştum, ellerinde motor falan yok sadece fuar için birkaçtane getirmişler ama gerisi :?: birde markası segermi ne olmuş, bu arada bir haber daha motovizyonda bu motorları getiriyormuş çinliyle anlaşma yapmış, şimdi nasıl oluyor bu derseniz ben size anlatayım,.

Bu çinliler motor Türkiyede beğenilince her gelene sen bizim distrübütörümüz ol al sana 500 motor ver parasını, öteki geliyor sen bizim distrübütörümüz ol al 800 motor ver parayı demişler her önlerine gelene motor satmışlar, şimdide marka değiştirip yine milleti kandıracaklar. Burada ki esas hata türkiyedeki aç gözlü ticaret adamları, baktılarki motor tutuldu herkes pastadan pay kapmaya çalışıyor, bu motorun ilk distrübütörünün Emre LTD olduğunu biliyormuydunuz, Erdem bey geçen sene anlatmıştı 250CC lik Regali birinin altında görünce şaşırmıştık demişti, meğer Sarıkayalara da vermişler. Şimdi hepimiz REGALciler olarak bu durum acaba lehimizemi aleyhimizemi onu düşünelim,

SORULARIM ŞUNLAR

1- ŞİRKETLER BAYİLİKLERİ BIRAKIRSA BİZİM GARANTİLER GÜMEMİ GİDECEK,
2- YEDEK PARÇA SIKINTISI ÇEKERMİYİZ ( SANKİ ŞİMDİ ÇEKMİYORMUŞUZ GİBİ)
3- MOTORLARIMIZIN 2.EL FİYATLARI NE OLUR.
4- YOKSA DAHAMI İYİ OLUR KIZILAY DAĞITMIŞ GİBİ HERKESDE REGAL OLUNCA BELKİ DAHA İYİ OLUR

emrahkucukgirgin
14.Mart.2007, 18:59
Trajik olabilir.

Ben her sektörde tek dist yanlışıyım. İki dist her zaman markayı aşağıya çeker.

Yurtdışında durum farklı tabi. Orada rekabet ve yeri gelince ortak çalışma varken, bizim insanımız ancak sidik yarışı yapar ve batırma mücadelesi verir. Amaç tek kalmaya çalışmaktır hep.

Kino
14.Mart.2007, 21:20
evet şimdi olayı anlar oldum müslüm baba haklı arkadaşlar istermisiniz bu çinlilere bir RR sahibi olarak seveni olarak forum sitesi olarak mail atarak kınama yapalım .

nedir bu kardeşim tarafınızdan Türkiye de herkese distrbütörlük veriliyor ve birinden alınca diğer servisler yolda kalsakda bakamayız diyorlar ..

bu olayların sonucu nereye varacak Türkiye'de ilk zamanlar RR nin bir karizması vardı ancak son zamanlarda diğer çin motorları gibi kıyaslanmaya başlanarak kalitesiz bir üretimmiş gibi konuşulmaya davranılmaya başlandı
lütfen bu şekilde ki ticaret anlayışınızı değiştirmenizi nasıl ki kalitede tek ise temsilcilikte ve distrübütörlükte de tek olarak anılmanızı aksi takdirde türkiyede ki RR ciler olarak başka Motor markalarında secim yaptırmak zorunda bırakacaksınız

kalitemizi karizmamızı korumak istiyoruz...

gibi ingilizcesi sağlam olan bir arkadaş yazsın abicim tanıdık tanımadık herkese cektirelim bize adamlara mail yağmuruna tutalım

nedersiniz. ??

aslanburclu
14.Mart.2007, 21:30
ya müslüm baba kafamızı darmadağın ettin
ne bileyim iyimi olur kötümü olur .eski kurt sensin hadi bakalım .

yanlız bide fuarda ben emre beyle konuştum sarıkayalarla aynı marka motorları ithal etmişler ama servisleri ayrı ayrı bende dedim benimkide regal ama sarıkayaların siz bunun marka olarak servisliğini yapmıyacakmısınız valla olumlu veya olumsuz bir cevap almadım.

bide içimden gelen hince düşünce şu bilmem katılırmısınız

herkes her tic.adamı ithal etsin hatta 100 lerce firma yanlız aynı marka olmasın fakat yapı,mlz, mekanik,yedek parça aynı olsun bizde kurtlar sofrasında batan geminin malları diye ucuz ucuz yedek parça ve aksesuarları alalım takalım derim

veya bizde çinlilerle anlaşıp (nasıl olsa inanın adamlar bizim paranın hesabını bilmiyo fuarda 100 ytl.lik şeyi bana cebinden 10 ytl.gösterip bu kadar dedi bende aldım valla) site olarak bi bayilik alalım derim

müslüm baba
15.Mart.2007, 13:06
Çok enteresan fikirler çıktı ortaya, birkere çine email atma fikri çok iyi, dediğiniz gibi İngilizcesi iyi olan biri bir yazı döşesin, bizde aynı yazıyı email olarak bu adamlara yağdıralım ama yazıda distürübütörlük le ilgili birşey yazmayalım, çünkü bence Türkiyede ne kadar çok distirübütör olursa kullanıcı açısından iyi çünkü motorların garantisi zaten 2 yıl, (Bu garanti olayıda başlı başına bir sorun zaten, ben şu ana kadar garantiden sadece radyatör değiştirebildim) bu 2 yıl neredeyse bitti bundan sonra herşey cepten, ne kadar çok firma olursa o kadar rekabet olur, bizde sebepleniriz, emailde kalite , garantinin her firmada geçerli olması, yedek parça, ve motorun sık arızalanan yerleri, eksik aksesuarlar hararet,devir saati, benzin göstergesi gibi şeyleri yazalım

agresus
15.Mart.2007, 13:52
benim anlamadığım bi şey var baba... şimdi amerikadaaaan ingilizyaya... evrupadan asyaya regal olarak bilinen bi makinenin nası oluyoda markası değişebiliyo... benim yabancı sitelerde bile gördüğüm regalraptor- ajs ve ya türkiyede ki gibi regalraptor-yellowrock değişiklik gösterebiliyordu... aynı motor sadece distrübütör ismi eklenerek geliyodu... ama şimdi tamamıyla marka değişiyo... bu nası bişi.. ben karıştım... ben.. dağaldım yaw....

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 14:24
Bak şimdi örneğin piyano markası yaratmak istiyorsun. gidiyorsun çine bana 1000 usd lik piyano yapın markası 'Agresus' Altına da 'made in Check republic' yazın diyorsun. yapıyorlar. al sana marka oldun.

müslüm baba
15.Mart.2007, 14:37
ÇİNLİNİN YASASI YOK TÜM AMAÇLARI DOLAR KAZANMAK, KİM OLURSAN OL MEVLANA MİSALİ HER GELENE HER İSTEDİĞİNİ YAPIYORLAR VE PARA KAZANIYORLAR, SEN AL GÖTÜR HARLEYİ BANA BUNDAN MÜSLÜM BABA MARKALI YAP DİYORSUN ADAM AYNISINI MÜSLÜM BABA MARKA OLARAK YAPIYOR, BENCE FAZLA KAFAYA TAKMAYALIM, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HER YERDE BAKKALDA BİLE BU MOTORUN PARÇASINI BULACAĞIZ.

agresus
15.Mart.2007, 14:42
ne güssel... annadım... agresus marka piyano tutmazzz... ama müslüm baba marka ii tutuar... müslüm davidson.. ve ya harley müslüm... olablirrr.. ve ya direk mülüm baba.. yazalım...güven verio abicim..... ben iki tane akırım... :mrgreen:

aslanburclu
16.Mart.2007, 12:40
ben dört tane isterim

emrahss
16.Mart.2007, 13:12
Müslüm Baba'ya katılıyorum. Sayı ne kadar artarsa yedek parçacılar da o kadar fazla yedek parçasını getirecektir makinanın.

emrahkucukgirgin
16.Mart.2007, 15:43
Yeterki fiyat düşmesin.

aidikurt
16.Mart.2007, 18:22
valla fiyat düşmez tahminen ama bekliyicez gorucez bunlkar sonucta tahmin ne olacağını zaman gosterecek tek gercek eger birkac firma daha getirirse yedek parca cok rahat olucak heryerden bulunabılecek

emrahkucukgirgin
16.Mart.2007, 18:41
doğru söylüyorsun. O anlamda iyi olur ama motorunda ayağa düşmemesi lazım. ne çok olsun ne de az...

aslanburclu
17.Mart.2007, 10:52
efendim ben bir motor bloğu ve 2 tın tın eksozt rica ediyim

ethanol
18.Mart.2007, 16:28
dünyada her yerde rega raptor adıyal satılan bir motor başka adla satılsada ben pek açıkcası o adla satılıcağına inanmıyorum bu tıpkı mercedes in bmw nin başka adlarla satılmasına benzer fiyatta %99 aynı olucakdır o zaman soru bir malın orjinal ismiyle orjinalini almak varken insanlar niye gidip sahtesini alsınki

birde fiyat lara gelince fiyatlar sürünmüyor 4.5-5 milyar arasında değişiyor ben yeni aldığım için çok yeri aradım izmir bayilerine kadar öyle ucuza falan yok internetteki reklamlara gelince çoğu abidik gubidik markalar getirtiyorlar hepsi regal raptor resmi koyuyorlar yani tamamen reklam stratejisi hatta ikinci el sitelerinde bile var açıyorsunuz osmanlı motor adam satıyor regal raptor resmi koymuş birde altına ingilterede bile satılıyor falan filan yazmış tamamen reklam pazarlama tuzağı yani inanmayın rahat olun