PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yan canta ve ıcındekıler....

foreman
10.Kasım.2007, 16:01
Sevgili ailem.....
bılındıgı gıbı cogunlugumuz R&R kullanmakta...
bazı arkadaslarımız cantalarını sokmus olsa bıle bır cogumuzda var...
kımınde orjınal cantalar kımınde de alternatıf derı cantalar...
benım merak ettım bu cantalarda ne tasıdıgınız,veya nelerın olması gerektıgı...
sorunun anafikri şu; bır motorcunun emnıyetlı ve kımseye muhtac olmadan seyahat edebılmesı ıcın yan cantalarında ne olmalı?
sızlerden rıcam cantalarınızda ne var?...
veya nelerın olması gerektıgı konusunda fıkırlerınızı paylasırsanız mınnettar kalırım...

benım motorumda ve cantalarımda olan esyalar;
1) yangın tupu.
2) 120cm uzunlugunda zıncır.her bır baklası 10 mm kalınlıgında ve 35mm ye 50 mm...
3) 2 ad asma kılıt...
4) ılk yardım cantası...(full)
5) orjınal takım cantası...
6) branda...
7)2 ad gunes gozlugu...
8 )2 ad dızlık koruma...
9) 2 ad kask...
10)cesıtlı boylarda ve ozellıklerde cıvata pul bujı nın muhafaza edıldıgı kucuk bır avadanlık...
11) yagmurluk...
12) kask fılesı...
13) zıncır yagı...(sprey yag)
14) yuz maskesı
15) esya sabıtleme lastıgı...
16) korumalı eldıven

hic kımse yolda kalmak ıstemez...
kaldıgında da maalesef yanında kımse olmaz...
unutmayalım kı cantalarımızda tasıdıgımız ekıpman belkı bızım beklı bır arkadasımızın hem canını hemde malını koruyup kurtarabılır...
bu yuzden konunun bortu bocekle ( kelebek lık ) bı alakası olmadıgına ınanıp olaya sızınde bu acıdan bakmanızı ısterım...
netıce ıtıbarı ıle buradan elde ettıgımız fıkır alıs verısı ıle saglıklı ve dogru ekıpmanı tespıt edıp dıger arkadaslarada ‘’’’cantalarınızda bunları tasıyın’’’’ dıyebılelım...

saygılar....

okan
10.Kasım.2007, 16:09
güzel bi paylaşım.. teşekkürler... 8)

herkesin okuması lazım.. .

snakesawar
10.Kasım.2007, 19:24
evet ben de en azından kurallar cercevesinde tasinmasi gerekenleri sorucaktım bu baslik iyi oldu :cheesy: . ayrica sunu da sorayim. lastik patlamasına karsı bir sprey turu sey duymustum gecenlerde de nette gördüm nasıl birşeydir bunlar bir de keeway sl 150nin lastigi şamrel mi dublex mi?? :| :?:

emresahin
10.Kasım.2007, 19:27
Branda,kilit,eldiven,bel korumasi,maske,file,takim anahtarlari,zincir yagi..cantam daha fazlasina imkan tanimiyor...bizimki gibi motorlarda malesef cantalar yetersiz olculerde.kaskimi montumu vb koyabilecegim buyuk cantalarim olsa keske...sirf bu yuzden full cantali fazer ve bandit lerde gozum var.guvenle doldur cantani,cik yola.bizde uzun yola giden tepe gibi esya baglliyo arkasina ve motoru bu sekillde goz onunden ayiramiyo.calinmasin diye..

gençer
10.Kasım.2007, 20:07
bende çantama herşeyi sığdıramadığım için üzerime giyecek olduklarımı garaja koyduğum bir dolap var orada tutuyorum. gelip dolabın önünde full koruma giyinip sonra motoruma biniyorum.

çantalarıma gelince : anahtar takımı,tornavida, pense, bikaç lokma, alyan takımı(alyan mı alyans mı her ne ise ondan), branda, eldiven, disk kilidi, sprey şeklindeki lastik şişirme zamazingosu,ilk yardım çantası,en küçüğünden yangın söndürme tüpü, birkaç parça bez ile pasta cila::))) .. evet çantalarımda buji nin eksik olduğunun farkındayım en kısa zamanda onuda tedarik edicem.
ayrıca şimdi yazarken aklıma geldi geçenlerde almıştım yangın söndürme tüpü de arabada kalmış şu anda arabada iki yangın söndürme tüpü duruyor küçük alanı motora alayım hemen...

yeaks
10.Kasım.2007, 20:52
yağmurluğum, dizlerime örttüğüm çamurluğum, (şu kuryelerin kullandığından) krom parlatıcı, pasta cila, anahtarlar, tornavida, alyan takımı, vs ders kitaplarım :D artçımın kaskı, branda, benim 3 tane çantam olduğu için fazla yer sorunum yok :D

sancezz
10.Kasım.2007, 21:57
bu da benım cantamdakıler? inanmayan acıp bakar :cheesy: :cheesy:
1-anahtar takımı
2- bujiler 4 adet
3-ıngılz anahtarı
5-kıslık sıyah sapka 2 adet
6-eldıven 3 adet(artcım icınde)
7-lastık onarıcı kımyasal basınclı tup
8-brandam
9-kıslık ceket
10-yuz maskesı
11-gunes gözlüğü
12-dızlık koruma
13-dısk kılıt 1 adet
14-esya sıkma lastıgı 2 adet
15-canta üstü fıle
16-sprey yag
simdılık bunlar var yolum uzun oldugu taktırde daha guvenlı bır yolculuk ıcın daha fazlasına ıhtıacımız olucaktır...
saygılar sancezz.........

orkun
10.Kasım.2007, 22:16
ben çantaları sökenlerdenim dolayısıyla yanımda hiçbişi yok
disk kilitide montumun cebinde taşıyorum
ama yakın zamanda eşya taşımak için file lastiklerden almayı düşünüyorum :mrgreen:
yazılanları okuyunca kendimi çıplak hissettim :?:
belki bir iki yolda kalınca akıllanır sizin gibi yaparım 8)

foreman
10.Kasım.2007, 23:31
cok fazla eksıgım oldugu kanısına vardım... :?

yasinsubay
11.Kasım.2007, 00:43
Çantam yok dolayısıyla hiçbirşeyim yok, geçen gün bir çift deri çanta sordum 700 YTL çektiler :duvar: , yolda kalınca çağırabileceğim dostlarım var :mrgreen:

foreman
11.Kasım.2007, 02:00
shadow un mu var derdın var desene komutanım...
ınsanın dostu nun olması arkasında duzınelerce canta tasımasından daha ıyıdır...
sızın yolda kalma sansınız daha dusuk 8) 8) 8)

yasinsubay
11.Kasım.2007, 02:09
foreman dostum eh iste kısaca bela aksesuar dunya para,
insanın dostlarının olması tabiki çok güzel ama illaki birşeylerde taşımak lazım yanımızda :mrgreen:

Bu arada askerlikle uzaktan yakından alakam yok meslegim Bilgi Teknolojileri tamamen nick boyle yani

foreman
11.Kasım.2007, 22:26
foreman dostum ......

Bu arada askerlikle uzaktan yakından alakam yok meslegim Bilgi Teknolojileri tamamen nick boyle yani

bende senı subay sanıyordum...... 8)
bılgı ıslemde guzel meslek...

eee sıtede kı dıger arkadasların cantaları bosmu :!:
kısın ozellıkle tasımamız gereken ekıpman varmı?

Buraxdj
10.Mart.2008, 06:43
Cantam yok. Fakat gecenlerde uzun yola ciktigimda ;

1 adet yedek buji
Motorun kendi anahtar takimi.
yedek ampul
biraz atistirmalik bisiler
tam koruma (uzerimde)
i pod

alarak ciktim yola. Sanirim benzinliklere guvendim.

Ama cantam olsaydi yanima alacaklarim.

Branda
Lokma takimi
ilk yardim cantasi
yangin tupu
gunes gozlugu
ardci icin koruma ve ekipmanlar
yedek zincir
lastik kopugu
yedek somun ve vida
telefon karti ve kaza aninda aranacak acil no larin bulundugu bir uyari
sarzli bir el feneri

olurdu heralde :)

siyahus
10.Mart.2008, 14:26
yanımda hiç bişii yok çantalarıda söktüm gerekirse bi sırt çantası alıp bağlıyom arka koltuğa gidip geliyom.

aslanburclu
10.Mart.2008, 20:29
Çantam yok dolayısıyla hiçbirşeyim yok, geçen gün bir çift deri çanta sordum 700 YTL çektiler :duvar: , yolda kalınca çağırabileceğim dostlarım var :mrgreen:

yasin benide ekle yolda kalırsan tabii bütün arkadaşlar aşağıda servise bakın.
önce kendimi kurtardım