PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gidon ...

getto
13.Kasım.2007, 11:37
arkadaşlar o direksiyon mu gidon denio ona galiba...onu büyütmetyi düşünüyorum daha bi kartal gibi chopper gidonuyla değiştiricem, bunu karşıyakada aldığım bayi yapabileceğini fakat özele girdiğini sölüyor ve 200 milyon civarı bir maliyet çıkartıyor...sakıncaları var mıdır nediyorsunuz...hakkı abi yetiş

innocentbystander
13.Kasım.2007, 11:57
Ozzymania'nin Pegasusu (http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1753&highlight=pegasus) başlığında sayfanın üst kısmında yapılan makaradan sonra altlarda gidonu değiştirilmiş, hatta epeyce değiştirilmiş bir Raptor görebilirsin. Ilgili yorumlar da izleyen sayfalarda var.

getto
13.Kasım.2007, 12:07
inceledim, benim düşüncem biraz daha yan taraflara enine uzun bir gidon..bu açıkcçası benim tarzım değil pek olmamış gibi geldi bana...acaba öle nasıl olur

hakkı
13.Kasım.2007, 12:28
arkadaşlar o direksiyon mu gidon denio ona galiba...onu büyütmetyi düşünüyorum daha bi kartal gibi chopper gidonuyla değiştiricem, bunu karşıyakada aldığım bayi yapabileceğini fakat özele girdiğini sölüyor ve 200 milyon civarı bir maliyet çıkartıyor...sakıncaları var mıdır nediyorsunuz...hakkı abi yetiş
senin istediğin tam anlamıyla bende var :D:D:D
arkadaşımın VT650 si var. ona bir direksiyon yaptık. bu akşam gez teli, debriyaj teli, fren hortumu ve elektirik bağlantılarını yapacağız. bu düşüncende ciddi isen gelip görebilirsin.

getto
13.Kasım.2007, 12:31
senin istediğin tam anlamıyla bende var :D:D:D
arkadaşımın VT650 si var. ona bir direksiyon yaptık. bu akşam gez teli, debriyaj teli, fren hortumu ve elektirik bağlantılarını yapacağız. bu düşüncende ciddi isen gelip görebilirsin.

abi görmek istiyorum hatta sabırsızlanıyorum...eğer resmi varsa atabilir misin ..yada haftaya bi ara uğrayım göreyim...ben nerede yaptırıcam abi

hakkı
13.Kasım.2007, 13:01
daha resim çekmedim. şimdi nikelaj kaplamacıda, öğlenden sonra alacağım. iş gidonu kıvırmak değil, asıl iş kablo ve tel bağlantılarında. akşam müsaitsen bunların nasıl yapıldığını görmek istiyorsan gelirsin. eğer aklına yatarsa sanada bir gidon yaparız.

getto
13.Kasım.2007, 13:07
bu aralar sınavlarım var...btince mutlaka gelicem abi...ve yaptırıcam bende yapalım beraber olmadı saan güveniyorum yanlız gidonu nereden temin edicez ve nekadara patlar...

hakkı
13.Kasım.2007, 13:12
sınav daha önemli. biz bu akşam VT650 nin yani gidonunu topluyoruz, birdaha yaparmıyız bilmem. gidonu almadık, kendimiz kıvırdık. tam olarak maliyet çıkarmadık ama ben başkasına 200 YTL ye yapmam. ama bize malzeme maliyeti 30 ytl yi geçmedi.

getto
13.Kasım.2007, 13:15
abi olur diosan 2 haftayua ehliyeti alıorum yanına geleyim yapalım bu işi...hem motoruda görürüm...bakarım nasıl omuş

hakkı
13.Kasım.2007, 13:22
sen ehliyeti alasıya kadar benim boru egzozlarda bitmiş olur, onlarıda görürsün. sornada senin motoru komple modifiyeye sokarız. senin motordan artanlarlada ben kendi motorumu toplarım :D:D:D

getto
13.Kasım.2007, 13:24
sen ehliyeti alasıya kadar benim boru egzozlarda bitmiş olur, onlarıda görürsün. sornada senin motoru komple modifiyeye sokarız. senin motordan artanlarlada ben kendi motorumu toplarım :D:D:D

:) yerin neredeydi abi

hakkı
13.Kasım.2007, 13:27
feray makina
kısık sanayi sitesi 3.cad. no:167
tel: 257 66 13/14

promote
13.Kasım.2007, 14:50
bende keyfime gore bir gidon istiyorum izmirde olsaydım fikir için ziyret ederdim
ne tur bir aletle kıvrılıyor o borular

Tayfun
13.Kasım.2007, 16:24
Boruları kıvırmak sorun değil, orjinal gaz teli ve debriyaj teli yeni gidona göre kısa kalır, yeni ve uyacak 1 takım gaz ve debriyaj teli ile gaz elciği hatta küğtüklük lazım olacak, elektrik tesisatındaki değişikliği saymıyorum bile ;) hadi uğraşın bakalım...

getto
13.Kasım.2007, 16:49
ya çok zahmetli mi acaba

hakkı
13.Kasım.2007, 16:58
ya çok zahmetli mi acaba
sorunun cevabı sana verdiğim adreste. akşama görmeye gelirsen resimlersin diğer arkadaşlarda görmüş olur. benim makinem evde kaldı :(:(:( resim çekemiyeceğim.

getto
13.Kasım.2007, 17:12
malesef bu ara uğrayamıcam abi sınavlar malum...iş bitince uğrarım artık hem olmuş halini görürüz olmaz mı :)

hakkı
13.Kasım.2007, 17:45
malesef bu ara uğrayamıcam abi sınavlar malum...iş bitince uğrarım artık hem olmuş halini görürüz olmaz mı :)
sınavlarını ihmal etme, verirsin 200 YTL cillop gibi gidonun olur. iş bitince uğrarsan zahmetli olup olmadığını anlayamazsın. gidonu almaya gittim daha bitmemiş, nikelaj banyosunda sorun varmış yarın yapacaklar. bizim iş yarına kaldı, eğer makinayı unutmazsam fotoğrafları atarım.

emresahin
13.Kasım.2007, 20:44
Bende merak ettim bak simdi.resimleri ilgiyle bekliyorum.
Hakki abi yaptiysa biseye benzemistir kesin..
Ama ben orjinallikten yanayim ,ve motorlarimiz tasarlanirken herseyin ideal olarak tasrlandigini dusunuyorum.bisey yapmayada kiyamiyorum acikcasi.
Ama hakki abi guzell seyler yapiyo hep.

promote
01.Aralık.2007, 19:30
gıdonun yapmak zormudur banada lazım bı tane boruları kıvırma aparatları nasıl bısıdrı acaba bu konuda bır ara arastırma yapıcam ınsallah