PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : özel yapım aksesuer malzemeleri

Deli çerkes
16.Kasım.2007, 18:32
Tesadüfen bulduğum br site , özel yapım aksesuar malzeme imalatı ve montajı yapan bir yer.
Motoru için modifiye düşünenler için bir alternatif olabilir

http://konaxchoppers.com/

http://img248.imageshack.us/img248/5295/gidon1hy3.jpg (http://imageshack.us)

orkun
16.Kasım.2007, 21:22
güzel bir site insanların türkiyede' de böyle işlerden para kazanmaya başlamaları yavaş yavaş motosiklet kültürün oturduğunu gösteriyor

aslanburclu
16.Kasım.2007, 22:48
arkadaşlar bırakın bizim motorların gidonuyla uğraşmaya iş açmayın başınıza ben çok düşündüm üzerine taktım denedim yapı itibarı ile rahat olmuyor ..... binin paşa paşa derim hele 9B lere hiç olmuyor kumanda çok zorlaşıyor ha şaseyle oynarsanız ona bişey demem ... ha akıl akıldan üstün derler güzel bişey yakalarsanız bende varım hatta yardımcı bile olurum ... hadi bakalım başarılarınızı bekliyorum kolay gelsin.

Kino
16.Kasım.2007, 23:14
site fena değil ama pek bişi gözükmüyor ürün olarak herhalde e-mail le haberleşip falan yaptırmak gerekli extraları

yaşar komutanım yapacaz artık bişiler canım gidon falan uygun bişi bulacaz

aslanburclu
16.Kasım.2007, 23:33
abi valla benim gidonla istanbulda zor uğraşıyom bide gelişmişiyle valla hiç uğraşamam göbeğim müsade etmiyo :P

gençer
16.Kasım.2007, 23:35
yaaa bunun ortası olmuyor mu? bizim gidonlara bakınca keşke birazdaha yüksek olsaydı demeden edemiyor insan . ama bu modifiye gidonları görünce . bunlarda çok yüksek gözüküyor . halbuki yukardaki resme bakınca gidonun yüksekliği onun yarısı kadar olsa bana kafi gelecek . ama hiçbiyerde öyle 15-20 cm yüksekliği olan bi gidon göremedim.. ya bizimki gibi 5 cm yükselip kıvrılıyorlar yada 35-40 cm yükseklikleri oluyor ve muhtemelen hem rahatsız hemde sürüş açısından motorun dengesini sağlamak daha zorlaşacak gibi gözüküyor halbuki bu gidonları kimse benim gibi düşünüp yarısı kadar gidon yaptırmamışmı yahu bizde görseydsik acaba nasıl oluyor hem belki test ederdik.. neyse oda bigün bize kısmet olur..:::))))

aslanburclu
16.Kasım.2007, 23:38
hadi çalış bak başla bitirdiğin zaman yaw bişey farketmedi emeğime yazık diyeceksin yarısına yakınını takarsan

Deli çerkes
16.Kasım.2007, 23:53
Linki verdiğim yer ile bizzat görüşmedim ancak metal ve ile alakalı çoğu ürünü yapabilirler gibime geliyor. Gideon modifiyesinede metal aksam para tutmaz. ancak yüksek gidona göre debriyaj ve fren teli bulmak zor.bulunanda pahalı.asıl para bunlar tutuyor

Kino
16.Kasım.2007, 23:56
gençer var tabii olmaz mı? ama inç le var

ben yurtdışından bakıyorum getirtecem bir tane galiba kafaya koyuyorum yavaş yavaş ama ölçümlerini yapıyorum ki aldığım ve geldiğinde tırakkk diye otursun

yükseklik olarak 8 inç 9 10 12 13 14 16 inçler mevcut kalındlık 1 inç veya 7/8 inçler var

yaşar komutan zaten göbekten dolayı gidon derim be yaaa göbek yanında oluyor elçikler biraz yukarıda olsa fena olmaz derim de bakalım

bak ne güzel gidon be komutanımm
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330188398488&ssPageName=MERC_VI_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=330186858588&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget#ebayphotohosting

Mr.Quanta
17.Kasım.2007, 02:00
kino baba gercekten de gosterdigin gidon cok $ikmi$. cok cok cok hosuma gitti. ama bunu takabilmek icin zaman lazim, para lazim ve de para lazim abi :P :P :P . ikisi de bende yok. o yuzden ben fazla dusunmuyorum.

ugurcuk
17.Kasım.2007, 02:51
peki kino baba bu resimde gördüğümüz herşeyi yolluolar mı?:D yolloularsa ben gidon tutacağını istiooom :D

aslanburclu
17.Kasım.2007, 03:56
yaw bunlar bizim motorun fiyatının 2 katıdır kulanan mankeninkinide bilmem artık :cheesy: :cheesy: :cheesy: :twisted: :twisted:

orkun
17.Kasım.2007, 12:34
tabi komutanım motor var mmoottoorr var :love:

deep-impact
17.Kasım.2007, 13:13
Ya baba nerden gösterdin bu siteyi bize gercekten ncok güzel gidonlar ama malesef bakıyoruz işte ne yapalım yinede bizleri aydınlattıgınız için teşekkür ederim emeğine sağlık.

emrahkucukgirgin
17.Kasım.2007, 15:02
Beyler O resimdeki çocuk benim arkadaşım. Bu gidon hikayesini başından beri takip ettim. CNC'de kıvırıyor adam. Kesinlikle sağ sol eşit.. İstediğin boy da yapıyor. Adam da motorcu. Zevk için yapıyor. O gidon kablolarıyla falan 300 YTL gibi bişeye mal oldu. Daha da yeni yaptırdı. 1 ay olmadı. sissy de yaptırıyor benim ki gibi. Hatta daha uzun.

Tayfun
17.Kasım.2007, 17:38
Uzun gidon şehir içinde gösteriş konusunda gerçekten işe yarar ama uzun yola çıktığınızda motora bindiğinize pişman olursunuz, kansız kalmış ve vibrasoyondan uyuşmuş kollarınızı koyacak yer bulamadınızmı anlarsın bunu ancak, bu gidonu boşverin bizim regalin standart gidonları 1-2 saatlik sürüşte kol yormaya başlıyor hele ki yol uzadıkça dayanılmaz hal alabiliyor, ben 4300 km yaptım ve gidonun yüksek olmasından çok standarttan biraz daha alcak olmasını yeğlerdim bunu dikkate alın!!!

Kino
17.Kasım.2007, 21:57
ya arkadaşlar ben yaklaşık 10-15 gündür zaten internet kazan ben kepçe gibi boş vakitlerimde hemen girip arama tarama yapıyorum

gönderim yapıyorlarmı ? mutlaka yapıyorlardır ama emin değilim bir iki yazışmakta fayda var derim öncelikle

ben ingiltereden internetten sipariş verip ilaç getirtmiştim / ama kullandığım ingiliz üretimi bir ilaçtı ( 3.gün geldi. kurye ile geldi) hatta gönderim yapıldığında adamlar tüm detaylarıda e-mail atmışlardı bana

motor parçaları için nedir bilemiyorum ama uygun bir zamanda uygun bir parça için deniyecem ben
yani ucuz bir parça sipariş verip bakacam durum nedir. diye..

tayfunun zabitim de doğru diyor bu arada uzun yolda kanın çekilir
kan çekilmemesi için gidonun yüksekliği herhalde kalp seviyesinde olması gereklidir belki biraz yüksek olabilir
kalbinin pompasına bağlı :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ciko
30.Kasım.2007, 19:58
walla ne diyim gördünüz gidonu türkiyedede yapıolar izmirde bu işi yapan yer var sadece gidon ve koruma demiri yapıo adam ama başka şeylerde isterseniz izmirde yapan var yok degil siz önce neyi nasıl istediginizi bilin yetio

orkun
30.Kasım.2007, 20:40
izmir de kim nerede yapıyor?

ciko
01.Aralık.2007, 01:40
walla ne yaptırmak istedine baglı olarak degişik yerler var abi çaylak die tabir ettimiz borulardan imal gidonları 2. sanayi tarafında yapıolar ama yok ben düz dolu demirden istiorum desenli dersen bende yardımcı olurum hatta sizlere bi kaç resim koyayım beni hatırlarsınız sitede özel yapım ayna vardı ben resimleri ekliyeyim fikir edinirsiniz abi

http://www.postimage.org/aV11aGM0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV11aGM0)

http://www.postimage.org/aV11cgxJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV11cgxJ)

bu gördünüz parçalar fren ve vites pedallarını tutan düz kolların yerine yapıldı özel bi sipariş üzerine valla acıkcası bu işler birazda hayal gücüne bakıyor hayal edip tasarımı yapıp gerçekleşdirmek kalıyo yorum sizlerin arkadaslar

Dewil&Rose
01.Aralık.2007, 02:04
arkadaşlar bırakın bizim motorların gidonuyla uğraşmaya iş açmayın başınıza ben çok düşündüm üzerine taktım denedim yapı itibarı ile rahat olmuyor ..... binin paşa paşa derim hele 9B lere hiç olmuyor kumanda çok zorlaşıyor ha şaseyle oynarsanız ona bişey demem ... ha akıl akıldan üstün derler güzel bişey yakalarsanız bende varım hatta yardımcı bile olurum ... hadi bakalım başarılarınızı bekliyorum kolay gelsin.

ben başladım ufak ufak bitince beğinize sunmaya çalışacağım bakalım

matemmatik
09.Mart.2008, 13:29
Arkadaşlar Allah sizden razı olsun, çok güzel şeyler sunuyorsunuz ama bu motor dediğin şey delikli kumbara. Para yedir yedir doymak bilmiyor namussuz. Ben de mız mız çocuklar gibi bunuda istiyom bunuda istiyom diye tutturdum. Bakalım sonunda ne olacak :D

aslanburclu
09.Mart.2008, 14:17
hiç bişey olmıyacak ne olacak sonunda dizlerin tutmayacak her yerin romatizma olacak yerinden kalkamıyacak ve oturduğun yerdede hep bugünleri düşünüp ah ahhh gençlik gitti diyeceksin ve bu mutlu anların sana güzel bi anı olup torun torbaya anlatacan olacağı bu ya benim dedemde motor hastasıymış diyecekler

haluka28
09.Mart.2008, 16:58
kino baba o paraya sarışınıda veriyorlarmı. o zaman düşünülebilir. yüksek gidon bana hiç cazip gelmiyor ya.mesela bence üstteki resim de dragstara yazık olmuş. tabii zevkler ve renkler.....

RızaHoşgör
09.Mart.2008, 20:53
arkadaşlar gidon konusunda bir bilgi.kanuni tiger gidonları hiç bir parça değiştirmeden bizim makinalara oluyor.8 cm dah ayüksek bir gidon elde ediyorsunuz.bilginize