PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ANA YER Regal Raptor DD250 Bilgi Paylaşım.

Sayfa : [1] 2

aidikurt
27.Aralık.2006, 23:30
En iyi çinli cruiser Regal Raptor DD250
Ona ilk aşık olduğum an ve yer 2006 Motoshov
http://img01.picoodle.com/img/img01/6/12/27/f_RRi_44f2m_3980e621.jpg
TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
Motor: Çift silindir dört zamanlı
Silindir Hacmi: 234 cc
Soğutma Sistemi: Su Soğutma
Aktarma: Zincir
Vites Kutusu: Manuel 5ileri
Maximum Güç: 15.69 Hp / 8000 d/dk
Maximum Tork: 15,2 Nm / 6500 d/dk
Azami Hız: 110 Km / Saat
Ateşleme Sistemi: Elektronik
Çalıştırma Sistemi: Elektrikli
Yakıt Deposu: 14 Litre + 2,5 litre yedek
Fren Sistemi ÖN: Disk Fren
Fren Sistemi ARKA: Kampana
Ön Lastik Ebadı: 90/90-18
Arka Lastik Ebadı: 130/90-15
Ön Lastik Basıncı: 225 Kpa
Arka Lastik Basıncı: 225 Kpa
Ön Süspansiyon: Hidrolik Yaylı Çift Amortisör
Arka Süspansiyon: Hidrolik Yaylı Çift Amortisör
Ebatlar: 2215 mm x 856 mm x 1085 mm
Dingil Mesafesi: 1480 mm
Ağırlık: 150 Kg
Taşıma Kapasitesi: 310 Kg ( 75Kg Sürücü Dahil)

aidikurt
30.Aralık.2006, 04:17
Regal Raptor Bujilerini merak edeler için söylüyorum
NGK CR6HSA ve NGK CR7HSA uyumludur.

http://img438.imageshack.us/img438/6784/ngkcr6hsa4lt.jpg

okan
06.Ocak.2007, 13:48
dostum hayırlı olsun .. çok güzel bi işe imza atıyorsun tebrik ederim .. başarılarının devamın dilerim....

aidikurt
06.Ocak.2007, 16:13
Eyvallah kardes tabi bu ise ben tek basıma degıl butun regal camiası olarak imza atıcaz.Sizlerinde destekleriyle Regal bir marka haline gelicek.

RPT 57
06.Ocak.2007, 19:44
ANKARAYI TEMSILEN BEN DE VARIM DOSTLAR...
DİLERİM MOTOSIKLET ASKININ YAYILMASINDA FAYDALI OLUR
TEBRİKLER
8)

aidikurt
06.Ocak.2007, 19:54
Kardesim aramıza hosgeldın bu askı bırlıkte cogaltacaz sayımızda artınca regal il grupları kurar buyuk organızasyonlara ımza atarız ınsallah regal raptor harley gıbı bı marka halıne geıtırıcez cınlı motor havasından kurtarıcaz ve ne kadar kalıtelı ldugunu gosterıcez.

aidikurt
07.Ocak.2007, 19:11
Bugun bızde herkesı kısandırıcak ufak caplı bı bulsma yaptık
Bostancı Beers onunde eski regalcıler
Aytek Abi (Dogma)
Uğur Abi(Kaldera)
Nihat (Demonic Dreams)
Gyazıcı (Gökhan)
Alper (aidikurt)
Saat 12:00 bostancı Beersın onunde bulustuk ve ordan Yakamoz Cafeye gidip regal muhabbetine girdik.Her zamanki gibi 5 tane regal yanyana ınci gibi dizdik bakmaya doyamadık.Dertleştik bilgilerimizi paylaştık.Gelen herkese çok teşekkürler.İnsallah 30-40 hatta 100 tane regalide yanyana dizip bakmakta nasip olur.İşte o zaman muhteşem bi manzara olur.

GÖZTEPELİ RAPTOR
12.Ocak.2007, 23:07
merhaba arkadaşlar...yeni katılanlar...hoşgeldiniz...hemen konuya girmek istiyorum...bende class modeli var...bakıyorum genelde çoğunlukla diğer model ağırlıklı olarak satın alınmış...takılan aksesuarlar da genelde o model üzerinde...ama class modeli olup da cam taktıran...sis farı taktıran sadece 1 kişiye rastladım sanırım...deri korumalar da malum bizim model depo için nasıl olur bilemiyorum...ayrıca gidonumuzun diğer modele göre farklı olması da sis farı ve cam işini biraz zorlaştırıyor kanısındayım...bu konuda bana fikir verebilecek arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim...bunların maliyetini de merak ediyorum doğrusu...bir de şu temizlik meselesini çozemedim henüz...ne tür temizleyiciler,cilalar kullanıyorsunuz...şu kedilerle nasıl başediyorsunuz? bir de geçen gün yazdığım akü ve şarj sorusuna bir cevap gelmedi...bilgisi olan arkadaşların tavsiyesini merakla bekliyorum...

aidikurt
12.Ocak.2007, 23:52
merhaba arkadaşlar...yeni katılanlar...hoşgeldiniz...hemen konuya girmek istiyorum...bende class modeli var...bakıyorum genelde çoğunlukla diğer model ağırlıklı olarak satın alınmış...takılan aksesuarlar da genelde o model üzerinde...ama class modeli olup da cam taktıran...sis farı taktıran sadece 1 kişiye rastladım sanırım...deri korumalar da malum bizim model depo için nasıl olur bilemiyorum...ayrıca gidonumuzun diğer modele göre farklı olması da sis farı ve cam işini biraz zorlaştırıyor kanısındayım...bu konuda bana fikir verebilecek arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim...bunların maliyetini de merak ediyorum doğrusu...bir de şu temizlik meselesini çozemedim henüz...ne tür temizleyiciler,cilalar kullanıyorsunuz...şu kedilerle nasıl başediyorsunuz? bir de geçen gün yazdığım akü ve şarj sorusuna bir cevap gelmedi...bilgisi olan arkadaşların tavsiyesini merakla bekliyorum...
carvalho (selçuk) kardeşimizdede class modeli var oanada benim ön cam ve ayna taktırdıgım yerde taktırdık aynısından bendekı ön cam ve sis class modelinede uyuyor aynı sekilde depo üstü deri korumada her ikisindede hoş duruyor
ön cam 100 ytl
sis içinde elektrik tesisatı dahil 100 ytl demir aparatıyla birlikte
depo üstü koruama tahminen 50 ytl geçmez derinin kalitesine göre
toplam maliyet 250 ytl cillop gibi olur valla
istersen arkaya deri çantada taktırabilirsin oda 100 ytl armodenin aksesuarlar bolumunde var.
Akü içinde akü sarj cihazı almanı öneririm.

caser
13.Ocak.2007, 19:25
Malum hep tam koruma diyoruz ve ben de dizlik takmadan motoruma binmiyorum. Fakat bu defa da dizliğin depoya değdiği yerde ufak bir renk değişimi oluşmaya başladı. Bu konuda fikri olan ya da başına gelip de halleden var mı?

aidikurt
13.Ocak.2007, 19:40
Malum hep tam koruma diyoruz ve ben de dizlik takmadan motoruma binmiyorum. Fakat bu defa da dizliğin depoya değdiği yerde ufak bir renk değişimi oluşmaya başladı. Bu konuda fikri olan ya da başına gelip de halleden var mı?
ARkadaşım 2 alternatifin var ya dizlik takmayıp benim gibi tam korumalı içiten dizlikli pantolon alıcam tada depoyu full deri kaplatıcan ama full deride kaplatsan zamanla deride aşınır o yüzden en kolay çözüm full koruma oantolon alman.
Başka önerisi olanlar varsa paylaşımlarını bekliyoruz.

BABAADAM
14.Ocak.2007, 02:31
bir kaç arkadaşımızda aynı şekilde şikayetçi idi.evet belki korumali bir alt kıyafet veya depoyu deri ve benzeri ile kaplamak bir çözüm olabilsede,asıl sorun sizin motorunuza binerken atamadığınız tedirginliğiniz olduğunu bilmeniz bence daha önemli.bu durumunuz hem deponuzun çizilmesine sebep olurken sitresli olmanızda fazlasıyla gergin ve yorgun olmanıza sebep oluyordur.

tavsiyem oturuş şeklinizi tekrar gözlemleyip daha relax olacağınız kendinizi hakim ve güvende hissedeceğiniz bir şekilde biraz pratik yapmanız olacaktır.inanıyorumki çiziklerinizde yorgunluğunuzda azalacaktır. :)

herşey gönlünce olsun .sevgiyle kal arkadaşım.

caser
14.Ocak.2007, 10:08
''tavsiyem oturuş şeklinizi tekrar gözlemleyip daha relax olacağınız kendinizi hakim ve güvende hissedeceğiniz bir şekilde biraz pratik yapmanız olacaktır.inanıyorumki çiziklerinizde yorgunluğunuzda azalacaktır''

Bu kısmın yamlış olduğunu kesinlikle söyleyemem. Doğrudur ve çalışacağım. :oops: Teşekkürler.

aidikurt
14.Ocak.2007, 17:38
''tavsiyem oturuş şeklinizi tekrar gözlemleyip daha relax olacağınız kendinizi hakim ve güvende hissedeceğiniz bir şekilde biraz pratik yapmanız olacaktır.inanıyorumki çiziklerinizde yorgunluğunuzda azalacaktır''
Bu kısmın yamlış olduğunu kesinlikle söyleyemem. Doğrudur ve çalışacağım. :oops: Teşekkürler.

Ben 2 alternatifin var demiştim ama benim gözden kaçırdığım bir nokta varmış saolsun BABAADAM gözden kaçırmamış dediği gibi oturuş pozisyonundanda olma ihtimali çok.Rahat ol kendini sıkma aç bacaklarını rüzgarı hisset anlaşılan motor üstünde birazda gerginsin bu hem seni daha çok yorar hemde keyif almanı engeller bırak kendini rahat kaymak gibi gidersin valla

BABAADAM
15.Ocak.2007, 12:35

rica ederim arkadaşım.

hepimiz belli olan süreçleri geçerek tecrübelerimizi kazanıyoruz.benim size tavsiye ettiğimde bunun gibi birşeydi aslında.
aramıza diğer raptor kullanan arkadaşlar katıldıkça,inanıyorum bilmediğimiz bir çok şeyide paylaşıp öğreneceğiz.arzu ederseniz bir hafta sonu buluşup bilmek istediklerinizi konuşalım biraz pratikte yapalım.herzaman paylaşıma ve yardıma hazırım arkadaşım.
kendinizi emin hissedeceğiniz bir yolda bırakın kendinizi yolun akışına sadece rahat olun kendinizi bir koltukta oturuyormuş gibi selenize yerleştirin ve kullanmak adına hiç bir şeyi düşünmeyin.motorunuz ce vücüdunuz gerekeni yapacaktır,siz sadece keyif alın ve güvenin.(ben öyle yapıyorum).

herşey gönlünce olsun arkadaşım. görüşmek üzere.

madasret
15.Ocak.2007, 13:13
motor kullanırken rahat olmak çok önemli kendimden biliyorum. acemiliği üzerimden atamadığım için sağ elim kasılıyor :) bir de stresli durumlara girdiğim zaman kaskın camı hemen buharlaşıveriyor :) zamanla geçecek inşalla

madasret
15.Ocak.2007, 14:08
arkadaşlar dün akşam hava soğukluğundan mıdır nedir. motorun sele kısmı sırılsıklamdı diğer yerler kuruydu. başına bu tür bi şey gelen birisi var mıdır yoksa bi düşmanım sabotaj mı yaptı bana :)

aidikurt
15.Ocak.2007, 16:54
arkadaşlar dün akşam hava soğukluğundan mıdır nedir. motorun sele kısmı sırılsıklamdı diğer yerler kuruydu. başına bu tür bi şey gelen birisi var mıdır yoksa bi düşmanım sabotaj mı yaptı bana :)
Kardeşim senin seleye kedi işemiş olmasın? :-)

aidikurt
15.Ocak.2007, 16:56
motor kullanırken rahat olmak çok önemli kendimden biliyorum. acemiliği üzerimden atamadığım için sağ elim kasılıyor :) bir de stresli durumlara girdiğim zaman kaskın camı hemen buharlaşıveriyor :) zamanla geçecek inşalla
Be relax rahat olun arkadaslar kendinizi regalin kucagını bırakın o işini bilir.

Gökhan
15.Ocak.2007, 18:46
çiğ düşmüş çiğ:):):):):):)

madasret
15.Ocak.2007, 18:49
çiğ düşmüştür tabi de ne biliim metal kısımlar kuru kalınca kıllandım :)

aidikurt
15.Ocak.2007, 19:17
çiğ düşmüştür tabi de ne biliim metal kısımlar kuru kalınca kıllandım :)
valla kardeşim ben hala kedi işemiştir kousunda ısrarlıyım :-)

madasret
15.Ocak.2007, 20:02
valla öyleyse helal olsun ne mesaneymiş derim görseydin öyle böyle diildi :)

innocentbystander
15.Ocak.2007, 20:06
Kedi deriye iser mi abi, toprak bulur oraya iser. Oraya insan isemistir Enginim. Bu arada senin alet otoparkta durmuyor mu? Cig nasil yagiyor ki otoparka?

madasret
15.Ocak.2007, 20:09
evdeki otopark kapalı ama işteki açık :) neyse ki tavsiyene uyup pantolonun altına içlik giymiştim de eve gidene kadar fazla ıslanmadı güney bölgesi :)

madasret
16.Ocak.2007, 22:46
motoru hareket etmeden ısıtmama rağmen ilk bi kaç yüz metrede motor arada tekleyerek çalışıyormuş gibi oluyor sonra düzeliyor. bu normal bi şey midir? motor henüz rodajı tamamlamadığı için çok kıllanmadım ama aramızda başka bunu yaşayan var mı merak ettim

okan
17.Ocak.2007, 00:27
motoru hareket etmeden ısıtmama rağmen ilk bi kaç yüz metrede motor arada tekleyerek çalışıyormuş gibi oluyor sonra düzeliyor. bu normal bi şey midir? motor henüz rodajı tamamlamadığı için çok kıllanmadım ama aramızda başka bunu yaşayan var mı merak ettim tam ısınmadan olan aksırtı tıksırtılar normaldir dostum bendede oluyor aynısı az bişi gidince düzeliyor... kafana takma...

Dewil&Rose
17.Ocak.2007, 02:44
ben bugün üye oldum arkadaşlar bende regal reptor aldım 4 ay oluyor bende bazı değişikler yaptım ve yapmaya devam ediyorum tabiyki ben yapacaklarım genel anlamda çok ama değişik şeyler düşünen arkadaşlar varsa aramızda bilgilerimizi paylaşırsak bende sizlerle paylaşmaya hazırım ben ne yaparsam kendim yapmaya çalışıyorum yapar kende bazı hatalar yapmıyor değilim hani işte biraz tecrube oluyor banada herkeze selamlar

alper_tim
17.Ocak.2007, 11:39
hayırlı olsun dewil&rose aramıza hoşgeldin sende
umarım motorundan her daim memnun kalırsın
ben havalar soğuk diye sadece hafta sonu çıkarıyorum ama havada bana inat gündüzleri hafta içi sıcak oluyo ama akşam ayaz yapıyor :cheesy:
ben bişey merak ediyorum dostlar kartaldaki altan motor regal yetkili servisi mi :?:

emrahkucukgirgin
17.Ocak.2007, 12:44
Herkese selamlar...

Arkadaşlar Regallerinizin paslanmazlığı konusunda yorumlarınız nedir? Gerçekten kromajları kaliteli mi? Ömür boyu paslanmazlık garantisi var. Pas sorunu yaşayıp da garantiden sorununu çözen oldu mu hiç?

Teşekkürler

alper_tim
17.Ocak.2007, 13:50
valla daha bi paslanma yaşadım sayılmaz bende ufak bişi oldu oda arka fren mekanizması üstünde küçük bi yerde dökülme oldu kromajdan belki yaza garantiden değiştiririm tabi değişirlerse fuarda soracağım zaten kendilerine

mes
18.Ocak.2007, 00:42
ben alalı tam bir sene oldu geçen kış hep dışarda kaldı rutubet falan.hala bir nokta kadar pas yok...buradaki raptor bayii dışarda sergiliyor raptorları...bunlar paslanmıyo dedi çok kaliteliymiş...

Anonymous
18.Ocak.2007, 15:48
arkadaşlar kedi sorunu için denenmiş bir çözüm önerisi; tuvaletlerde filan kullanılan kokuların içini boşaltıp onların yerine plastik askılarının içine bir parça naftalin koyarak bunu da Regalinizi park edince selenin uygun bir yernie asarsanız karabiberden daha etkili oluyor. gerçi bir arkadaşım bir süre sonra kedilerin onun kokusuna da alıştıkalrını söyledi ama uzun bi süre uzak duracakları kesin.

Anonymous
18.Ocak.2007, 15:57
Donald Duck ın dediği gibi motora binince ilk yapmamız gereken sırıtmak, :)
bunun dışında motorumu aldığım ilk sahibi çok güzel bir airbrush yaptırmıştı ancak Regal im le özleşebilmek için boyasının bana özel olmasını istedim ve marshal ın bir adet mat siyah sprey boyası ile motorumu komple boyadım, kesinlikle harika bir dokusu oldu, boya tüpü arka bagajda duruyor, eğer olurda yatırırsam ya da istenmeyen bir çizik görürsem hemen rötuşluyorum 8)

Anonymous
18.Ocak.2007, 16:04
kedi sorununa denenmiş bir çözüm alternatifi; tuvaletlerde kullanılan koku aparatlarının içini boşaltıp bir parça naftalini plastik askısının içerisine yerleştirerek Regalinizi park ettiğinizde bunu da selenizin uygun bir yerine asarsanız karabiberdeb daha etkili bir şekilde kedilerden kurtulmuş olursunuz, gerçi bir arkadaşım bir süre sonra kedilerin buna da alıştıklarını söyledi ama uzun bir süre rahat ettireceğine eminim

Macgyver
18.Ocak.2007, 18:31
Merhabalar arkadaşlar biraz sizleri bilgilendirmek amacıyla bişiler yazayım dedim.
Ben kızımı( Regal) 12/2005 te Aykondan aldım. O günden bu güne 11.000 km yaptım.
Birçok regalci dostlarımla birçok geziye katıldım ve birçok sohbette bulundum.
Bu motor bir harika diyorum.
Ama önce
13 ayda yaşadığım problemleri size sırasıyla anlatayım.
-Egsozlarım sarardı değiştirdim(garantiden)
-Egsozlarımın susturucuları döküldü yine değiştirdim(garantiden)
-Su devirdaym pompası arzalandı izmittte E-6 da. Ama istanbula Ağustos sıcağında gelebildi.(Garantiden)
-Benzin Depom delindi kendi kendine, değişti (Garantiden)
-Fazla yağ koyulmasından dolayı zincir dişlisinin dibindeki motor keçesi patladı(Kendim değiştirdim hondanın parçası ila.)
-Karbratörümde pislik birikti sökülüp temizletildi
Akü ve buji sorunu hiç yaşamadım, Elektrik problemi hiç yaşamadım.

Motoruma birçok Aksesuar ekledim ve değiştirdim
Sırasıyla,
-Üç'lü deri çanta seti(Fiber çanta yerine monteli)
-Bir çift sis farı
-Radyatöre bağlı civalı hareret göstergesi
-Aynalar
-2 adet her iki yanda yüksek sesli havalı korna.
-Depo üstü koruma kılıfı
-Elcik püskülleri
-Mavi park lambaları

arkadaşlar motor güzel değişmiş olan parçaların hiç biri yolda bırakacak arzalar deil sadece önlem elarak en kısa sürede yaptırmanız gereken parçalar.
300 km'yi saatte 100km nin altına hiç düşmeden rampa çıkış olsun iniş olsun düzlük olsun ve 40 derce sıcakta 2 saat 25 dakikaya gidebilen bir motora sahipsiniz.
Bu motorla 1 metreyi aşkın sulara daldım çıktım çamurlarda ve arazilerde bir kros motor gibi gittim banamısın demedi.
Castro gezisi yapmıştık ah diyorum ah çadırlar felan regallarla yollarda resmini koyacağım şimdi.

http://upload5.postimage.org/270216/01072006052.jpg (http://upload5.postimage.org/270216/photo_hosting.html)

http://upload5.postimage.org/270230/24062006039.jpg (http://upload5.postimage.org/270230/photo_hosting.html)

emrahkucukgirgin
18.Ocak.2007, 19:01
Süpersin...

Devamını bekliyoruz...

aslanburclu
18.Ocak.2007, 21:19
selamlar K.ım gerçi yüz yüze konuşmuştuk ama birde yazayım ve diğer arkadaşlarda benim kullanım şeklimi denesinler diyorum ben motoruma binince dizlerimi hiç kapamam çünkü dizler kapandığı zaman el ve kollarınızıda sertleştirirsiniz ve komuta kontrolu da zorlaştırısınız benim kullandığım şekil ve tavsiyem ayaklarınızı serbes bırakın ve dönüşlerde dahada dönü yönünüzde açmaya çalışın hem hızınızı kontrol altına alırsınız hemde dönü dengenizi dahada rahatlatırsınız.eğer hala yapamaz ve bu tedirginliği üstünüzden atamazsanız hareket halinde ayağa hafif kalkar gibi yapıp arka seleye oturun ve ayaklarınızı sıkmadan rahat bırakarak ön seleye kayın işte bu durumdaki ayaklarınız bence sürüş şekliniz olmalıdır hadi rüzgarınız ılık yolunuz ve net açık olsun

Macgyver
18.Ocak.2007, 22:35
Herkese selamlar...

Arkadaşlar Regallerinizin paslanmazlığı konusunda yorumlarınız nedir? Gerçekten kromajları kaliteli mi? Ömür boyu paslanmazlık garantisi var. Pas sorunu yaşayıp da garantiden sorununu çözen oldu mu hiç?

Teşekkürler

Güzel kardeşim valla pas konusunda hiç endişelenme bu motorda.
13 aydır bende 2 kış geçirdim yazlarıda kışlarıda bilfiil bindim yağmura çamura girdim çıktım.
Elciklere kadar yükseklikteki sulara daldım çıktım daha bir tek pas görmdim ben.
Hatta geçen gün yıkattım yıkamacıda çektim yolun kenarına kurumasını beklerken oradan geçen bir adam ''Hayırlı olsun birader yeni almışssın demi diye'' sordu bana :cheesy:

Macgyver
18.Ocak.2007, 23:00
Sevgili arkadaşlar bir yılı aşkındır motorumu kullanıyorum akümle hiç sorun yaşamadım.
Ancak geçen gün ilginç bazı şeyler olmaya başladı yolda giderken elektrik uçuyordu komple durunca marş basmıyor ben orasını burasını kontrol ederken
kendi kendine normale geliyor. Daha sonra aküyü söktüm ben aküyü kuru akü olarak biliyordum akü sulu akü imiş meğer ve birde bakayım akünün içinde bir damla su kalmamış o yüzden elektriği kesmeye başlamış.
Dolayısı ila uzunca süredir motoruna akü kontrolü yapmayanlar akülerinin su seviyesi kontrollerini yapsınlar.
Eğerki su seviyesi az ise bir araba aksesuarcısında 500 ytl vererek bir kutu saf su alıp eksik olan miktarı doldursunlar.
Geçmişte birçok akü sorunu yaşayan regalciler vardı ancak kimse bu akü suyu mevzusundan haberdar deildi.

Macgyver
18.Ocak.2007, 23:28
Sevgili arkadaşlar buji fenomeni var bizim regallerde biliyorsunuz.
Şimdi şu fenomeni şöyle bir açayım.
Motorlarımıza takılı NGK bujiler var. NGK bujiler çok güzel bujilerdir.
Ancak şuna dikkat edelim 2 - 3 çeşit NGK bujisi vardır ve satıcıların hepsi derki bendeki iyisi ve orjinali.
Orjinalini motorunuza takarsanız süper randuman alırsınız. Geçmişte bana denk geldi bi çift harbi orjin NGK buji.
Tam 6000 km yaptım o buji hala üzerinde sadece 1000 km de bir ince telli bir tel fırça ila temizlemek suretiyle.
Motorun çekişini sesini muazzam etkilemekte.
Bir diğer konuda farklı marka bujilerde kullanabilirsiniz; Bosh vb.
Kullanılan diğer marka bujilerde en çok memnun kalınan buji markasınıda söyleyeyim;
CHAMPİON 808 Z9Y
Bu marka bujiyi ben henüz kullanma fırsatı bulamadım ancak levent sanayisinde biryerde satılıyormuş diye duydum.
Motorunuzdaki stop etmeler tekleyerek çalışmalar vesair çoğunlukla bujinize bağlı sorunlardır bilinçli olalım!!

aidikurt
19.Ocak.2007, 01:25
Macgyver kardeşim seni sitemizin onursal üyesi yapmak lazım çünkü burdaki en eski ve km en fazla olan regalci sensin. (11.000 km)

Deli Dumrul
19.Ocak.2007, 02:58
adanadan selam kardeşlerr.bende geldimm. geç oldu ama idare ediverin artık :roll:

emrahkucukgirgin
19.Ocak.2007, 10:35
Çok teşekkür ederim... Pas herşeyi bitiriyor benim için... Metalin kanseridir zaten... bir başladımı bitmez bitmediği gibi yayılır da...

Bir şey daha sormak istiyorum: Km göstergeniz doğru mu? Araba ile veya tabelalar ile test eden var mı? Mesela benimki x1,2 fazla gösteriyor...

aidikurt
19.Ocak.2007, 12:45
Çok teşekkür ederim... Pas herşeyi bitiriyor benim için... Metalin kanseridir zaten... bir başladımı bitmez bitmediği gibi yayılır da...

Bir şey daha sormak istiyorum: Km göstergeniz doğru mu? Araba ile veya tabelalar ile test eden var mı? Mesela benimki x1,2 fazla gösteriyor...
Vallaa ben bacanakla denedim.Paralı yolda O arabayla 125 giderken benim gösterge 115 teydi benimki az gösteriyor Başka regalci dostlarımada sormuştum onlardada eksik gönderiyormuş.Bilgine.

madasret
19.Ocak.2007, 14:37
bi dakka, burda bahsedilen gösterge hız göstergesi mi yoksa o ana kadar yaptığımız toplam km nin göstergesi mi? (11 000 km yapan mcgyver kardeşimiz gibi maaşallah)

innocentbystander
19.Ocak.2007, 14:42
Hiz gostergesi abi. Kacla gittigini gosteren dalga. Speedometre. Obursu, toplam kac km yaptigini gosteren (11.000 ha? Masallah hakkaten) dalga yani, odometre.

madasret
19.Ocak.2007, 14:45
kes len çaylak :) vıdı vıdı çok biliyomuş gibi hehehe

okan
19.Ocak.2007, 14:56
Bende geçen gün arkadaşla yanyana giderken test ettim km işini benim km 60 dayken onun motor 70 gösteriyodu...

innocentbystander
19.Ocak.2007, 15:04
kes len çaylak :) vıdı vıdı çok biliyomuş gibi hehehe

:cry: Vay alcak. Ben seni yillardir arkadas bildim uhu uhu.

Lan simdi gelene gidene hosgeldin gecmis olsun hayirli olsun demezsem otomatik kapi carpsin beni. :lol:

madasret
19.Ocak.2007, 15:10
insan üstüyle böyle konuşamaz ama sevdiğim adamsın affettim :) bu arada km göstergesindeki durum buysa biz düşündüğümüzden daha hızlı gidiyoruz demek ki dikkatli olmak lazım :shock:

okan
19.Ocak.2007, 15:14
bu günde arabayla demiceem km yi.. gerçekten az gösteriyo olabilir..honda motorunki yanlış deilse bizimki az gösteriyo o zaman..klas motor yaa mütevaziliğini km sine yansıtıyo...

innocentbystander
19.Ocak.2007, 15:26
Beyler su asagidaki link i baska bi forumda gordum, motorsiklet kazalari ve kazazedeleri ile ilgili fotograf ve haberler. Can sikici goruntuler var ama insana 'benim de basima gelebilir' dedirtiyor. Bir bakmakta fayda var.

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

okan
19.Ocak.2007, 15:29
kaza yapan motorların % 95 i reasing....süratlenmesi durmasından kolay olduğundan olsa gerek..

madasret
19.Ocak.2007, 15:46
Beyler su asagidaki link i baska bi forumda gordum, motorsiklet kazalari ve kazazedeleri ile ilgili fotograf ve haberler. Can sikici goruntuler var ama insana 'benim de basima gelebilir' dedirtiyor. Bir bakmakta fayda var.

ah be abi hiç vermeseydin keşke bu link i fena oldum

aidikurt
19.Ocak.2007, 16:51

ah be abi hiç vermeseydin keşke bu link i fena oldum

Arkadaşlar benimde içim bir tuhaf oldu allah aşkına dikkat edin gözünüzü seveyim üzücü haberler almayalım emniyetli ve temkinli olun lütfen.

alper_tim
19.Ocak.2007, 19:02
evt arkadaşlar hepimiz yeri geldi mi süratlide gidiyoruz lütfen dikkat edelim :(

emrahkucukgirgin
19.Ocak.2007, 19:27
Allah hepimiz korusun aslında hayatlarımız bir kaç salağın elinde...

emrahkucukgirgin
19.Ocak.2007, 19:27
OOOOh çaylaklıktan kurtulduk :-)

caser
20.Ocak.2007, 17:19
Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Bir ara bir araya gelelim artık yaa.
Herkes söylüyor ama ...
Organize olalım beyler :roll:

innocentbystander
20.Ocak.2007, 17:43
Biz yarin Shiga ile bulusuyoruz. Denizli toplantisi. Hepsi hepsi iki kisiyiz zaten :lol: Hem de ikimiz de acemiyiz.

Yahu burasi da depodaki cizikler basligiydi, simdi aidikurt bu mesaji silse niye sildin diyemem, hakki var.

madasret
22.Ocak.2007, 18:30
arkadaşlar bu soruyu acemiliğime verin motorun rodajdan sonra yapılan bakım ücretli mi olur ücretsiz mi?

El_Mariachi
22.Ocak.2007, 18:33
arkadaşlar merhaba, birkaç gündür yazamıyordum, 3 haftalığına kıbrısta olacağım. burada pek giremiyorum, ama aklım orada. inşallah bir gün buraya da yoplu bir gezi düzenleriz. kıbrısa gezi düzenlemek süper olabilir ne dersiniz??

resimleri gorunce ben de kotu hissettim, kesinlikle daha dikkatli olmalıyız, hele türkiye gibi iki teker düşmanı bi ülkede 2 misli daha dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum.

herkese kazasız sürüşler ve herkes kıbrıstan sevgiler :)

carvalho
22.Ocak.2007, 20:19
arkadaşlar bu soruyu acemiliğime verin motorun rodajdan sonra yapılan bakım ücretli mi olur ücretsiz mi?

Rodajdan sonra ilk yağ değişimi oluyor. Bir de genel bir gözden geçirme, zincir vb. Yaz döneminde 40 YTL civarındaydı, şimdi de değişeceğini pek sanmıyorum ilk bakım ücretinin (yağ değişimi dahil)

innocentbystander
22.Ocak.2007, 23:05
Aynen carvalho'nun dediği gibi.
Yağ 25 YTL
Cam 80 YTL
İşçilik 10 YTL
Cam olmasa işçilik de düşecek. Hadi düşmesin, toplam 35 YTL. Genel kontrol, vida kontrolü, zincir, radyatör suyu vb.

aidikurt
23.Ocak.2007, 00:17
ARkadaşım normalde bizim motorların bakımlarında 35 ytl vermemiz lazım tabı ayrıyaten subap aarı senkron ayarı falanda yaptırmak ıstersen ayrı para vermen lazım 35 ytl içinde bizim motorların garanti kitapçığında 500 bakımı 1500 bakımı falan fılan varmı ya onlarda ne yazıyorsa sadece onları yaparlar onun dısındakıler ek ucret bilgine.

aidikurt
23.Ocak.2007, 00:26
Biz yarin Shiga ile bulusuyoruz. Denizli toplantisi. Hepsi hepsi iki kisiyiz zaten :lol: Hem de ikimiz de acemiyiz.

Yahu burasi da depodaki cizikler basligiydi, simdi aidikurt bu mesaji silse niye sildin diyemem, hakki var.
baba rahat olun yav burda bizbizeyiz burda istediğiniz gibi serbestce davranabılırısnız ıster geyık yapın ıster teknık konusun sonucta burası hem paylasım hem kaynasım sitesi :lol: .
Bu arada buluşmussunuz resımleri gordum valla cok hosuma gıttı dostluk süper allah ağızımızın tadını hiç bozmasın arkadaslar

caser
23.Ocak.2007, 17:08
Benim 2500 bakimi geldi. Ne kadar verdiniz arkadaslar?

caser
23.Ocak.2007, 17:08
Benim 2500 bakimi geldi. Ne kadar verdiniz arkadaslar?

okan
23.Ocak.2007, 19:28
zinciri bollaşan varmı içinizde .. ben 2 bakla aldırdım gere gere sona dayanmıştı...rus zinciri takacaktık o da kısa geldi 2 takım almak gerekti ek yapmak için şu an idarelik olarak eski zincirimi kısaltıp kullanıyorum..motorum 7000 oldu..

madasret
26.Ocak.2007, 02:15
oh be sonunda site faaliyete geçmiş :)

okan
26.Ocak.2007, 02:17
ahanda site açıldıııııı...

okan
27.Ocak.2007, 14:38
akünün suyunu koyduktan sonra taşırmamaya dikkat etsinler ...tahliye hortumunuda yerine taksınlar ..yoksa benimki gibi egsozlarınız lekelenebilir...

lunatic
27.Ocak.2007, 20:13
1.

lunatic
27.Ocak.2007, 20:26
1.

lunatic
27.Ocak.2007, 21:41
motoru yatırıp koruma demirlerini çizen var mı :mrgreen: varsa nasıl halletti. kromaja mı verdi yoksa yenisini mi aldı

aidikurt
27.Ocak.2007, 22:04
motoru yatırıp koruma demirlerini çizen var mı :mrgreen: varsa nasıl halletti. kromaja mı verdi yoksa yenisini mi aldı
valla kardeşim ben bundan önceki motorumu yatırmıştım koruma demiri çizilmişti allaha sükür daha regalimi bir kez bilem yatırmadım.Çizilince kromaja vermek mantıklı değil cunku hepsini kromoja yatırıyorlar ıkıncı bir yol cilayla silmeye çalışman genede gorunutu rahatsız edıyorsa parlak simli gibi kaloriferlerinin köşelerini boyamak ıcın yaldızlı boya var onla rutus atman gerek gene olmazsa ya oyle gezıcen nazarlıgı olucak yada koruma demirini değiştiricen.

aidikurt
27.Ocak.2007, 23:37
hocam 500 ytl ye 10-12 akü alsak daha iyi olmaz mı :mrgreen: :lol:
Kardeşim seninde gözünden bişey kaçmıyor valla 500 ytl derken herhalde 5 ytl yada 500 yenikuruş demek istedi.

madasret
28.Ocak.2007, 14:54
ben bir yerlerde galiba göztepeli raptor un kuru akü takıp iyi sonuç aldığını okumuştum. ne düşünürsünüz bu konuda??

aidikurt
28.Ocak.2007, 15:18
ben bir yerlerde galiba göztepeli raptor un kuru akü takıp iyi sonuç aldığını okumuştum. ne düşünürsünüz bu konuda??
valla arkadasım bende kuru akü hakkında kullananların memnun kaldığını duydum hem fiyatıda ucuz sadece daha kısa ömürlüylmüş o kadar.

madasret
28.Ocak.2007, 20:44
o diil de hava düzelsin hakkaten artık yaaa :( tatil gününü motora binmeden geçirdim. gerildim :)

El_Mariachi
29.Ocak.2007, 00:36
arkadaşlar günlerdir siteye girememekten dolayı cok üzgündürm, bi deneyeyim bakalım dedim ve baktım ki.... oleyyyyy :cheesy:

herkese tekrar merhaba :)

okan
29.Ocak.2007, 01:32
o diil de hava düzelsin hakkaten artık yaaa :( tatil gününü motora binmeden geçirdim. gerildim :) bu sene motorcuların senesi yaa kimse havalardan ağlaşmasın, son 50 yılın en sıcak kışını geçiriyos..ben nerdeyse full çekecem valla motora binmediim gün yok ..

emrahkucukgirgin
29.Ocak.2007, 17:03
Benim de... Ama cuma günü sefamız bitebilir... Kar geliyormuş... Umarım uzun sürmez...

carvalho
29.Ocak.2007, 19:00
Benim akü de 1 ay yatınca iş göremez hale geldi. Vurdurarak çalıştırdım 15 dakka tur attım ama ı-ıh. Akü şarj olmadı. Şimdi motor komple istirahatte ama ben rahat değilim. Aküyü şarj mı edeyim, değiştireyim mi karar veremedim.

yasinsubay
29.Ocak.2007, 20:26
Aku sorunu bende de var 1 aydır calıstırmıyorum kesin bitmistir,aktarma kablom var arabadan aktarabiliyorum ama en az 1 saat turlamak lazım ki sarj etsin,bence iyi bir aku alıp kurtulmak lazım bu dertten fazla pahalı birsey de degil bildigim kadarıyla

madasret
30.Ocak.2007, 02:51
deneyimli raptorcu arkadaşlara soruyorum benzinin bittiğini nasıl anlıyorsunuz? ben bugün kırmızı ışıktı durdum orta şeritte kalkış yalan oldu sonra :) ite kaka en sağa aldım alet çalışmaz bi türlü. yedek depoya alınca kendine geldi de yoluma devam ettim. ama benzinin biteceğine dair herhangi bir emare hissetmedim açıkçası. motoru aldığım yer sarsıntı filan olur farkedersin demişti ama olmadı :)

okan
30.Ocak.2007, 03:00
aslında sarsıntı değilde hafif bi öksürme yapması lazımdı...giderken başıma gelince durmadan hemen musluğu yukarı çeviriyorum yola devam ediyorum.. birazda akılda tutacan km yi dostum ...fazla şansa bırakma işi, zaten bitirince pisliğinide çekiyo deponun o zamanda karbüratörün tahliye hortumlarında benzin kaçırabiliyo...2 sefer başıma geldi benim su gibi benzin akıtıyodu sıcak egsozların üzerine .. çok tehlikeli bi durum ..benim tavsiyem benzini bitirmemekten yana..

madasret
30.Ocak.2007, 03:26
heralde bi depo ile 300 km filan gidebiliyoruz anladığım kadarıyla. o civarda fulledik mi iş bitmiş demektir

okan
30.Ocak.2007, 03:30
karbüratörün altında yere doğru iki adet ince hortum iniyo elince çekince gelir ... ara sıra onları kontrol etmeyi ihmal etmeyin... motorun solundan ikisininde tahliye vidaları vardır ..gevşetip pis benzini akıtabilirsiniz hatta bi pet bardağa yaparsanız bu işi ne kadar pislik aktığını daha iyi gözlemleyebilirsiniz...

aidikurt
30.Ocak.2007, 18:26
valla ben yolda durana kadar gidiyorum stop etmeye yakın tıtrıyor sankı gaz verıyon yetmıyormus gibi oluyor bende oyle olunca yedek depoya alıyorum önüme gelen ilk benzinciye giriyorum bu kadar basit :cheesy:

yasinsubay
31.Ocak.2007, 00:36
valla ben yolda durana kadar gidiyorum stop etmeye yakın tıtrıyor sankı gaz verıyon yetmıyormus gibi oluyor bende oyle olunca yedek depoya alıyorum önüme gelen ilk benzinciye giriyorum bu kadar basit :cheesy:aynen bende oyle

alper_tim
01.Şubat.2007, 12:40
bende öle yapıyorum ama uzun zamandır km takibi yapıyorum
250 km oldu mu yedeğe geçip benzin almaya gidiyorum benim ayarlar bozuk sanırım
4000 bakımda altan motorda sağlam bi bakım yaptırcam inş. hesabı kallavi geçirmezler ilk defa gidicemde :mrgreen:

madasret
01.Şubat.2007, 17:02
raptorumun ilk bakımı bugün itibariyle yapıldı. bana şimdi istediğin kadar basabilirsin dediler :) hız meraklısı diilim de motoru açmak için biraz zorlamak gerekiyor anladığım kadarıyla. tecrübeli arkadaşlara şöyle bir sorum olacak. vites geçişlerini hangi hızlarda yapıyorsunuz??

okan
01.Şubat.2007, 17:27
tersadam allah ne verdiyse bas korkma ...sana motor söölicektir zaten vites deiştir diye.. :D

aidikurt
02.Şubat.2007, 00:31
http://www.interteks.com/images/FairImage/moto2007.jpg
Motosiklet 2007
8-11 Mart / 2007
14. İstanbul, Uluslararası Motosiklet Fuarı

14 yıllık tarih... 14 yıllık gelenek...14 yıldır motosiklet tutkunlarının en büyük buluşması... 2006 yılında 128 yerli ve yabancı kuruluş, 40.113 nitelikli ziyaretçi... ABD, Avrupa, Uzakdoğu ve Japonya’nın önde gelen şirketlerinin en yeni modelleri... Her türlü modern alt yapı ve klimatizasyona sahip dünya standartlarındaki en yeni fuar merkezinde... Lütfi Kırdar - Rumeli Exhibition Center... İstanbul’un merkezinde toplam 8.000 metrekare kapalı alanda, tüm oteller ve restaurantlar ile iş merkezlerine yürüme mesafesinde... Hedef kitleyi kapsamına alan ziyaretçi profili ile 01-04 Mart 2007 tarihleri arasında profesyonellere ve tüm meraklılara açık sektörün 'gerçek anlamda uluslararası' nitelikte tek ihtisas fuarı... Heyecan ve coşku dolu bu sektörün en renkli dört günü...

Motosikletler...
Yarış motosikletleri...
Klasik motosikletler...
Gezi motosikletleri...
Cross motosikletleri...
Scooter’lar...
Mopedler...
ATV’ler...
Her tür motosiklet parça ve aksesuarları...
Motosiklet jantları ve lastikleri...
Kasklar ve siperlikler...
Sürücü giysileri, montlar, tulumlar, eldivenler, botlar ve çizmeler...
Modifiye ve performans kitleri...
Özel yağlar ve katkı maddeleri...
Tüm yan ürün ve hizmetler...

BEYLER REGALCİLER OLARAK BURAYADA TOPLU GİDELİM.

okan
02.Şubat.2007, 01:45
bende gelecem kavasaki VN800 almayı düşünüyorum... ama regalimi asla satmam... o benim oyuncağım...pire gibi kullanıyorum iğne deliğinden bile geçiyo...hatta biz buradan 6 kişilik grupla gelecess orada buluşuruz umarım...

alper_tim
02.Şubat.2007, 16:21
bence arkadaşlar pazar günü gidelim
hava güzel olursa dolmabahçede buluşur ordan toplu sürüşle gideriz yollar regallerimizi görsün süper bi görüntü olur kanımca :mrgreen:
evt dolmabahçe diyenler el kaldırsın :mrgreen:

emrahkucukgirgin
02.Şubat.2007, 18:37
Beyler ben Spyder'ım gelene kadar kulandığım Asya'mla gelebilir miyim? Kendisi büyünce chopper olacak...

Karizmayı çizmem herhalde... Renk siyah, püsküller yernde :-) :roll:

aidikurt
02.Şubat.2007, 23:53
bence arkadaşlar pazar günü gidelim
hava güzel olursa dolmabahçede buluşur ordan toplu sürüşle gideriz yollar regallerimizi görsün süper bi görüntü olur kanımca :mrgreen:
evt dolmabahçe diyenler el kaldırsın :mrgreen:
Dolmabahçe yer olarak güzel merkezi bir nokta gun olarak ise cogunluga göre karar veririz.

El_Mariachi
03.Şubat.2007, 16:30
fuar tarihi için daha önce 27 mart tarihleri falan diye gormustum sitelerde, 8 mart olmasına cok sevindim, daha erken olması demek raptoruma daha erken kavusmak demek.. yaşasın RR kardeşliği :) herkese sevgiler

caser
03.Şubat.2007, 21:05
Hava soğuk filan dinlemedim bugün. Çalıştırıp motoru, kısa da olsa bir tur yaptım. Molalarla beraber 3 saat sürdü. Ama dondum. :shock: Thermoform diye bir içlik var. Kullanan, tavsiye eden var mıdır arkadaşlar?

Anonymous
04.Şubat.2007, 03:51
Arkadaslar herkese selam , daha önce başka bir sayfadan takip edip 239 sayfa okudujtan sonra :) karar verdim ben de bir regal raptor almaliyim inşallah yaza doğru alicam siz de araniza kabul ederseniz en kisa zamanda gezilerde bulusmalarda 1 yeni üye daha katilmis olur bu büyük gruba :) herkese saygılar

aidikurt
04.Şubat.2007, 14:53
Arkadaslar herkese selam , daha önce başka bir sayfadan takip edip 239 sayfa okudujtan sonra :) karar verdim ben de bir regal raptor almaliyim inşallah yaza doğru alicam siz de araniza kabul ederseniz en kisa zamanda gezilerde bulusmalarda 1 yeni üye daha katilmis olur bu büyük gruba :) herkese saygılar
Şimdiden aramıza hoş geldin geziler bölümünde 2 tane fuar var bizde toplu alım için buluşucaz aramıza katılıcak yeni regalci arkadaşlar için senide bekleriz geizler kısmından takip et o gün fuarda bulusucaz toplu olarak regalciler.

okan
04.Şubat.2007, 15:07
hayırlısı olsun kardeşş.. inşallah senden bi regal sahibi olursun...

Anonymous
05.Şubat.2007, 01:36
saolun arkadaslar ... inşallah ama gelin görünki bizim valide fazlasıyla önyargılı onu ikna etmenin bi yolunu bulmam lazım aksi takdirde haberleri olmadan filan alıcam :lol:

aidikurt
05.Şubat.2007, 18:17
valla ben valdeyi soyle kandırdım sordum alayımmı dıye halıyle alma manyakmısın dediler napıcan motoru tehlıkeli falan dediler bende gittim aldım koydum kapının onune 2 gun basımın etını yediler sonra sustular.En etkili yol bu :mrgreen: al koy kapının onune

emrahkucukgirgin
05.Şubat.2007, 18:20
Aynen...

Ben aldım 1 hafta sonra söyledim... oooo dedim bir haftadır biniyorum... iki cırlama sonra tıssss...

O gün bugündür kıçım ayrılmadı evelallah...

okan
05.Şubat.2007, 18:37
Siz bu şartlarda motor almışken yazın izin alma şansınız varmı gezi için ... :D

emrahkucukgirgin
05.Şubat.2007, 18:45
hahah... Kim söyler ki?

Evliyiz mevliyiz ama hala onlara göre ana kuzusuyuz :-)

okan
05.Şubat.2007, 18:48
Allah başımızdan eksik etmesin analarımızı...ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar diye boşuna dememişler...

aidikurt
05.Şubat.2007, 18:52
Allah başımızdan eksik etmesin analarımızı...ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar diye boşuna dememişler...
Okan kardeşim orası doğru Allah başımızdan eksik etmesin ama herhalde oglunun motor almasını onaylıyacak anne zor bulunur :)
Burasıda dogru demi:?

okan
05.Şubat.2007, 19:04
Benimkine alıcass valla liseyi bitirince ...annesi oğlundan hasta aidi ...bizde ailece hastalık var .... yengenide ööyle tavlamıştım zatti..hey gidi motoguzzi heyy..caddeleri sallardı bi zamanlar...

GÖZTEPELİ RAPTOR
05.Şubat.2007, 20:10
Regalim için söylediğim tüm sözleri geri alıyorum...Meğer akü imiş tüm sorunu...Şimdi bu soğukta bile hergün biniyorum...Sabahları yarım marşta çalışıyor kerata....Çok kötü morarttı beni anlayacağınız...Yalnız hala kafama takılan bir iki husus var...Çok yakıyor gibi geliyor bana...üstelik senkron ayarı da yaptırmıştım...Acaba subap ayarı mı ister kendisi? Bir de gazdan elimi çektiğimde motor hemen kapatıyor kendini....kapatıyor derken stop etmiyor da çok çabuk devirden düşüyor....ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım...bunun sebebini bulamadım...herkese kazasız keyifli sürüşler...bu arada bizim regalin aksesuar sitesi neydi yaa...

aidikurt
05.Şubat.2007, 20:21
Kardeşim ben seni uyarmıştım hakkına yeme motorunun darılır sana diye :)Bak ilgilnince nasılda kendine geliyor arkadaşlar motorlarınıza sevgi sevkat gösterin yoksa :cry:

GÖZTEPELİ RAPTOR
05.Şubat.2007, 20:50
alper yazdıklarım için ne diyorsun? yok mu fikri olan arkadaşlar?

okan
05.Şubat.2007, 21:10
alper yazdıklarım için ne diyorsun? yok mu fikri olan arkadaşlar? bence motorunda bişi yok dostum..kompresörün iyi olduğunu gösteriyo anlattıkların...benim motorda öyle yapıyo çünkü ..hatta reasing kullandınmı bilmiyorum ama onlarda gazı birden kapatınca nerdeyse arka teker kızaklıyacakmış gibi oluyor...çalışması düzgünse kurcalatma derim ben..

okan
05.Şubat.2007, 21:16
yazmayı unuttum bide başka bi sistem var... mesela kavasaki VN800 kullanıyorum ondada gazı kesince tüm sistem kesiliyo eksozlar patlama bile yapmıyo.. eski lada arabalarındada aynı sistem var hiç benzin çekmiyo.. regallerde o teknoloji yok ama kompresörleri çok kuvvetli kendi çaplarına göre ...

aidikurt
05.Şubat.2007, 22:01
alper yazdıklarım için ne diyorsun? yok mu fikri olan arkadaşlar?
Kardeşim gaz kesmeyi kotu bisey değil :cheesy: hatta tam tersi motorunun saglıklı oldugunu gosterır normali o zaten benimki gec bırakıyordu sırf altan motora hemen bıraksın dıye goturdum yaptırdım sende tam tersını yaptırmaya goturucen anlasılan :) goturmene gerek yok normal senın motor

aidikurt
06.Şubat.2007, 02:00
11 Mart Pazar Fuar Buluşması (Motosiklet 2007) Dolmabahçe Sahilde Buluşuyoruz. Regalciler olarak Fuara Hep Birlikte Gideceğiz.Gelicek Regalci dostlarımızın geziler bölümünden adını katılım listesini yazdırmasını rica ederim.
http://regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=72

El_Mariachi
06.Şubat.2007, 02:35
Okan kardeşim orası doğru Allah başımızdan eksik etmesin ama herhalde oglunun motor almasını onaylıyacak anne zor bulunur :)
Burasıda dogru demi:?

valla benim annem bi ara araba alalım bile dedi, sonra dedim istemem, sıfır araba alsanız bile ben motosiklet istiyorum,
babam da motosiklet isteyince napsın garip, o da alıştı :lol:
artık bişiy alınacak diye konuşulunca önce motoru alalım demeye başladı.. almadan cok önce ortamı hazırladım bile ehehe :lol:

Kino
09.Şubat.2007, 15:02
ben raptoruma uzaktan kumanda ile motor calıştıran alarm takmak isterim

ancak ;
raptorun ayağı yerde iken motor çalışmaz bunu iptal etmenin ne gibi mahsurları olur
veya faydaları nelerdir.

bu soguklarda motorun 3-5 dakika calışması gerekli ayak yerde iken çalışmadıgından dolayı üstüne oturup motoru çalıştırıp üstünde 5 dakika ısıtma yapmak zorunda kalıyorum ev bahceli yani calınma gibi bir durum söz konusu değil ( o zaman niye alarm takacaksın demeyin evin önünde degil cünkü şehir icinde alarmın faydası oluyor)

ne dersiniz kontakla ayağın baglantısını kesmelimi ??

irtibatı kesen varmı nasıl bir durum oluyor.

okan
09.Şubat.2007, 15:17
ben aldığım gün kestim ayaklığın bağlantısını..çok saçma gelmişti bana ...ayrıca ayaklığın sert çukurlarda açıldığını düşünsene motor bi anda kompresöre biner bi de virajdaysan hoopp aşşaaa..ayrıca üzerine binip ısınmasınıda beklemek zor gerçekten...alarm takan arkadaşlarım da sonradan hep iptal ettiler ...vitesde bırakınca eldeki alarmla motorunu düşürebiliyosun....

emrahss
09.Şubat.2007, 17:37
Yalnız ben bunun uzaktan kumanda ile çalışıp çalışmayacağından emin değilim. Jikle çekmek lazım, çekili de bırakamıyorsun, çünkü yaylı gibi yavaş yavaş kendini bırakıyor. Ayrıca soğuklarda bir kerede almıyor, biraz gazla desteklemek gerekiyor. Gerçi bu belki benim motorumla alakalı bir konudur.

okan
09.Şubat.2007, 17:40
Yalnız ben bunun uzaktan kumanda ile çalışıp çalışmayacağından emin değilim. Jikle çekmek lazım, çekili de bırakamıyorsun, çünkü yaylı gibi yavaş yavaş kendini bırakıyor. Ayrıca soğuklarda bir kerede almıyor, biraz gazla desteklemek gerekiyor. Gerçi bu belki benim motorumla alakalı bir konudur.soğuk havada benimkide zor çalışıyor dostum..hellde bikaç gün ara verdiysen ...

GÖZTEPELİ RAPTOR
09.Şubat.2007, 22:59
Bira önce Mcgyver arkadaşımın yazdıklarını okudum...sağolsun aklımıza gelmeyen şeyleri de not düşmüş...sormak istediğim bişey var...garanti kapsamına giren ve girmeyen durumları nasıl öğrenebilirim? Mesela bizim buradaki ana servis sağolsun bu tarz şeyleri pek söylemiyor...yada söylemeye yanaşmıyor...mesela ben egzozların sararması neticesinde değiştirildiğini bilmiyordum...Bu arada daha önce orada çalışan ve çin deki fabrikaya kadar gidip gelen eski bir bayii çalışanıyla görüştüm geçenlerde...bana çin maceralarını anlattı...orada gördüğü modellerden bahsetti...mesela orada bizim makinelerin 500 cc lik olanlarını gördüğünü...bindiğini...ancak bunların avrupa birliği uygunluk belgesi olmadığı ve özellikle de japonya nın ticari baskıları nedeniyle çin dişina çıkamadığını...regalin dışında daha birçok motosiklet modellerini gördüğünü...özellikle de yamaha dragstar ın kopyası (hatta daha da iyisi) dragmaster diye 650 cc lik bir yavruya bindiğini...o alete aşık olduğunu...sırf o alet yüzünden neredeyse çin li bir güzelle evlenmek üzere olduğunu anlattı...anlattı...anlattı...biz de ağzımızın suyu aka aka dinledik tabiii...anlattıklarının doğru olduğuna inanıyorum çünkü babamın iş arkadaşları da çin e gidip geliyor...geçenlerde onlardan biri benim aleti gördüğünde " bu da bişey mi...sen gel de shangay daki makinaları bir gör" demişti...neyse...gelelim konumuza...bu arkadaş regal deki işinden ayrılmadan önce (şimdi denizli de bir tekstil firmasında) çin e gittiklerinde orada spiderleri görmişler...hava soğutmalı olarak üretildiklerini...300 ve 350 cc lik versiyonları olduğunu görmüşler...ama onlar su soğutmalı olarak üretilip üretilemeyeceğini sorduklarında olur cevabı almışlar...ancak ab uygunluk belgesi için beklenmesi gerektiğini belirtmişler....spider i deneyen arkadaşımız...makinanın çok hoş olduğunu...çok hoş bir sürüş zevkinin olduğunu söyledi...ancak kendince de bazı kusurları olduğunu belirtti...mesela bizim class tan bilke uzun olmasının manevra kabiliyetini azalttığını...virajlarda çok dikkat edilmöesi gerektiğini...tek kişilik olması nedeniyle alınmadan önce çok iyi düşünülmesi gerektiğini...çünkü bizim türk zekasının bunların arka çamurluğunun üzerine hemen bir sele uydurup onu 2 kişilik haline getireceğini bildiğini ancak bunun ön çatalının çok önde olması nedeniyle çok sakıncalı olduğunu çünkü o motorun 2 kişi oturulması halinde kesinlikle şaha kalkacağını söyledi...bu arada satış fiyatının da tahminen 8.000-8.500 ytl civarında düşünüldüğünü belirtti...evet arkadaşlar...bunlar spider ile ilgili alabildiğim ilk tüyolar...daha fazlası için uğraşıcam almak isteyenler için...Bu arada unutmadan...KEDİLERDEN NEFRET EDİYORUUUUMMMM

okan
10.Şubat.2007, 01:21
bilgilerin için saol dostum yeni haberlerini bekliyorumm...

innocentbystander
10.Şubat.2007, 10:51
Patron eğitim sayfalarına yorum yazmak yassah mı? Kaybolmuş oradaki mesajlar. Hani öyleyse başka yerlere yazarız, o bakımdan şeettim.

emrahkucukgirgin
10.Şubat.2007, 11:49
Teşekkürler Göztepeli...

Ama şunu hatırlatmak isterim ki; Spyder 125 de zaten fabrika çıkışı arka sele ve sissy bar var... arkadaş buna ne diyecek? :cheesy:

shiga
10.Şubat.2007, 13:02
raptorun ayağı yerde iken motor çalışmaz bunu iptal etmenin ne gibi mahsurları olur
veya faydaları nelerdir.
bu soguklarda motorun 3-5 dakika calışması gerekli ayak yerde iken çalışmadıgından dolayı üstüne oturup motoru çalıştırıp üstünde 5 dakika ısıtma yapmak zorunda kalıyorum

Ben de motoru ısıtırken üzerinde olmaktan canım sıkıldığı için iptal etmek istedim, kafam karıştığı için vazgeçmiştim, ama işi çözdüm sanırım.
Bu konuda farklı görüşler var.

Yan ayak müşürünün yararları;
Yan ayak açıkken marşa basıldığında motorun düşmesini önlemek, yan ayağın açık unutulmasını önlemek ( ki ayak açıkken viraj alma durunda düşmeye yol açabilir) ve hızla giderken kasis veya çukura düşme ile ayak açıldığında stop ederek sürücüyü uyarmak (ne kadar mantıklı bilmiyorum, ayrıca bu durumla karşılaşan var mı bilmiyorum))

Zararı ise;
Hızla giderken kasis veya çukura düşme ile ayak açıldığında stop ederse oluşacak koprasör etkisi ile motorun kontrolden çıkabileceği ( ki bu durumda da debriyaja basılarak tehlike önlenir ama kafamı karıştırdı)

Sonuç;
Fikrim şudur, önce bu muşuru iptal edip yerine ayak açıkken kontak açıldığında devreye girecek bir buzzer takmak. Bu henm ayağın açık unutulmasını önler hem de yolculukta açıldığında haber verir. Bunun yanıda ayal açılmasıyla stop etme ve ayak açıkken çalıştıramam sorunu da ortadan kalkmış olur.
Ne dersiniz?

aidikurt
10.Şubat.2007, 13:59
ben iptal etmedim cunku 2 kez uzun yolda iken farkına varmadan acıldı ama motor stop ettim bende hemen caktım mevzuyu iptal etmis olsaydım ayak acılmıs olacaktı ve bende ılk virajda ucmus olacaktım ve burda bunları yazamıyor olacaktım arkadaslar bu tur emniyet sistemleri adı uzerınde emniyet içindir iptal etmemenizi tavsiye derim sonucta motorda en onemli sey emniyet ufak bır hatanızı bile hayatınızzla ödersiniz ustunde 3 dakka bekleyin ısıtırken ne olucakki

okan
10.Şubat.2007, 14:01
Yan ayaklıkta açilma sorunu olanlar aynı yaydan bi tane daha alsın eski yayın yanına taksın.. ben öyle yaptım zırt pırt açılıyodu gıcık oluyordum şimdi rahat ...

aidikurt
10.Şubat.2007, 14:02
Patron eğitim sayfalarına yorum yazmak yassah mı? Kaybolmuş oradaki mesajlar. Hani öyleyse başka yerlere yazarız, o bakımdan şeettim.
yok be kardeşim yasak olurmu bu sitede hersey serbest sadece bu hostu tasıcaz anlasılan bu gıdısle 1 gün icinde yazdıgımız butun mesajlar server yuzunden sılınmıs sılınen gunde egitim sayfalarını actıgım gun hatta 2-3 baslıkta sılınmıs bende farkına varınca uyuz oldum yoksa oyle bır kısıtlama yok

aidikurt
10.Şubat.2007, 14:05
Arkadaşlar bide bu arada Sarıkayalara mail attım sitemizden bahsettim Sitemize üye olmaları içinde davet ettim.Artık burayı yakında takip edicekler ve cok hoslarına gitti boyle bir site kurulmasına.Hatta regal kullanıcıları ıcın fuar davetiyesi falan gibi jestler yapmalarının iyi olacağını söyledim mail attım mail karsılıgı atınca cevabı buraya koyucam.

aidikurt
10.Şubat.2007, 14:08
İşte sarıkayalardan gelen yanıt maili

Sayın Alper Bey ;
Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Bu sene İstanbul’da düzenlenen MOTOSHOW 2007 fuarında şirket yönetim kurulun 2007 yılına ait stratejilerinden dolayı söz konusu fuarda bulunmayacağımızı üzülerek belirtmeliyim. Bu sebepten dolayı siz RegalRaptor Fanclub üyelerine toplu davetiye gönderme imkanımız bulunmamaktadır. Fakat İlerleyen zaman içerisinde şirketimizin siz Regal Raptor Fanclub üyelerine özel; kampanyalarının, hediyelerinin ve promosyonlarının olacağını hatırlatırız.

Şirket olarak sitenize üye olmamızı talep etmişsiniz. Sonuç olarak bir Fanclub sitesi olmanız ve bu sitenin içeriğinin tüketicilere yönelik olmasından dolayı sitenize şirket olarak kayıt olmamız ticari etiklere uygun olmayacağından üyeliğimiz söz konusu değildir. Ancak sitenizdeki gelişmeleri, görüş, istek ve şikayetlerinizi şahıs olarak kaydımız olduğu için yakından takip etmekteyiz.

İyi Günler Dileğiyle

Hakan YAMAN

Halkla İlişkiler

okan
10.Şubat.2007, 14:14
Arkadaşlar bide bu arada Sarıkayalara mail attım sitemizden bahsettim Sitemize üye olmaları içinde davet ettim.Artık burayı yakında takip edicekler ve cok hoslarına gitti boyle bir site kurulmasına.Hatta regal kullanıcıları ıcın fuar davetiyesi falan gibi jestler yapmalarının iyi olacağını söyledim mail attım mail karsılıgı atınca cevabı buraya koyucam. bu hızla gidersen yakında %49 hisse sahibi olursun çindeki fabrikanın... :D :D :D

aidikurt
10.Şubat.2007, 14:17
Arkadaşlar bide bu arada Sarıkayalara mail attım sitemizden bahsettim Sitemize üye olmaları içinde davet ettim.Artık burayı yakında takip edicekler ve cok hoslarına gitti boyle bir site kurulmasına.Hatta regal kullanıcıları ıcın fuar davetiyesi falan gibi jestler yapmalarının iyi olacağını söyledim mail attım mail karsılıgı atınca cevabı buraya koyucam. bu hızla gidersen yakında %49 hisse sahibi olursun çindeki fabrikanın... :D :D :D
baba amaç %51 :)
ya şaka bir yana %49 hisse falan umurumda olmaz daha önemli bir kazancım var sizler gibi dostlarım oldu ya bu bana yeter okan kardeşim.

okan
10.Şubat.2007, 14:25
bilmukavele kardeşim.. aynı duygular bizdede mevcut...

El_Mariachi
10.Şubat.2007, 17:19
İşte sarıkayalardan gelen yanıt maili

Sayın Alper Bey ;
Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Bu sene İstanbul’da düzenlenen MOTOSHOW 2007 fuarında şirket yönetim kurulun 2007 yılına ait stratejilerinden dolayı söz konusu fuarda bulunmayacağımızı üzülerek belirtmeliyim. Bu sebepten dolayı siz RegalRaptor Fanclub üyelerine toplu davetiye gönderme imkanımız bulunmamaktadır. Fakat İlerleyen zaman içerisinde şirketimizin siz Regal Raptor Fanclub üyelerine özel; kampanyalarının, hediyelerinin ve promosyonlarının olacağını hatırlatırız.

Şirket olarak sitenize üye olmamızı talep etmişsiniz. Sonuç olarak bir Fanclub sitesi olmanız ve bu sitenin içeriğinin tüketicilere yönelik olmasından dolayı sitenize şirket olarak kayıt olmamız ticari etiklere uygun olmayacağından üyeliğimiz söz konusu değildir. Ancak sitenizdeki gelişmeleri, görüş, istek ve şikayetlerinizi şahıs olarak kaydımız olduğu için yakından takip etmekteyiz.

İyi Günler Dileğiyle

Hakan YAMAN

Halkla İlişkiler

aaaaaaaaa
sarıkayalar şimdi fuara katılmayacak mı yaniiii :cry:

peki o zaman regal raptorun fuardan toplu alım olayı biraz yalan mı oldu
diyoruz?? :cry:

bizim raptorları sergilemek için emre ltd mi gelecek acaba, bizi öksüz bırakmasınlar orada yaaa, :P

GÖZTEPELİ RAPTOR
10.Şubat.2007, 19:42
emrah kardeşim...bugün ege bölge bayii ile görüştüm...olay zannedersem senin dediğin gibi olacakmış...gelen yoğun talep nedeniyle spiderlere arka sele konacakmış...ama sisybar dan bahsetmedi...fiyatı da muhtemelen 8,500 ytl civarı olup gelecek olan makina 350 cc su soğymalı...ama sadece siyah renk getireceklermiş...talep fazla olursa kırmızısını da düşünüyorlarmış...beni izlemeye devam edin...bu arada kedilerden hala NEFRET EDİYORUUUMMMM

okan
11.Şubat.2007, 03:09
bu tip motorlara arka sele olursa çok dengesizolur ...çatal açısı çok fazla olduğu için yokuş yukarı iki kişiyle geri kayma ihtimali çok fazla olur .. ön fren hiç bi işe yaramaz ..bi ayak arka frende bi ayakta vites atmaya çalıştığını düşünsenize bayaa bi uğraş.. ayrıca viraj kabiliyetide çok zayıf olur .. ilgilenen arkadaşların bu konuları dikkate almaları lazım.... :idea:

madasret
11.Şubat.2007, 21:07
ben de aldığım gün iptal ettim. motoru soğuk havada almanın kararıma etkisi büyük oldu. motoru çalıştırıp ısınmasını beklerken içerde çay içebiliyosun ;)

emrahss
12.Şubat.2007, 09:57
Bu arada benim aküm de pert oldu,yolda kaldım, vatana, millete ve sarıkayalara hayırlı olsun :x

emrahkucukgirgin
12.Şubat.2007, 10:49
emrah kardeşim...bugün ege bölge bayii ile görüştüm...olay zannedersem senin dediğin gibi olacakmış...gelen yoğun talep nedeniyle spiderlere arka sele konacakmış...ama sisybar dan bahsetmedi...fiyatı da muhtemelen 8,500 ytl civarı olup gelecek olan makina 350 cc su soğymalı...ama sadece siyah renk getireceklermiş...talep fazla olursa kırmızısını da düşünüyorlarmış...beni izlemeye devam edin...bu arada kedilerden hala NEFRET EDİYORUUUMMMM

Eyvallah abi... Ben de Sarıkayalar ile görüştüm ama henüz karar çıkmamış... Net hiçbirşey yok dediler... Ege bayii sıkmış galiba biraz... :-) Yalnız 8.500 YTL olursa bana zor satar gibi geldi... 2 koy 2005 Shadow, Dragstar al... Öyle değil mi? Spyder Amerika fiyatı 3.800 USD civarı... Bizde Unakıtan var ona göre hesaplayın işte...

emrahss
12.Şubat.2007, 12:19
baba amaç %51 :)
ya şaka bir yana %49 hisse falan umurumda olmaz daha önemli bir kazancım var sizler gibi dostlarım oldu ya bu bana yeter okan kardeşim.
Eyvallah kardeşlik :?

müslüm baba
12.Şubat.2007, 18:02
Hepinize bir merhaba diyeyim dedim, yeni üye olduğumdan forumu tamamen okuyamadım ama Ankaradan üye olan varsa Ankarada Mehmet Aksu var yeniden Ankaraya taşındı onuda üye edeyimde Ankara kısmını siz oluşturun.

Kino
12.Şubat.2007, 18:41
evet tesekürler arkadaslar;
aidikurt un tavsiyesi olayı yaşamıs biri olarak çok çok önemli. ve karar verdim iptal ettirmeyecem sonucta 3-5 dakika bekliyecem.

aidikurt motor stop ettiginde herhangi bir olay geldimi basına veya söyle sorayım. sürücüyü telaşa düsürecek bir olay gerceklesiyormu? motor durdugunda kac km ile gidiyordun tahmini ve arkadasların dedikleri gibi kompresör olayı gerceklestimi biran ne oldu ya falan dedinmi veya tecrübe ile sakin sakin debriyaj yapıp frenledin durdunmu? yoksa durmadan hemen ayaklıgı kaldırıp giderken motoru devreye mi soktun?
bu konuda bana biraz bilgi verebilirsen sevinirim

GÖZTEPELİ RAPTOR
12.Şubat.2007, 19:31
canımız...ciğerimiz...müslüm baba mız...hoşgeldin...çok özlettin kendini...sakın bir daha kaybolma biryerlere...bizleri öksüz bırakma

okan
13.Şubat.2007, 22:15
yayı kuvvetlendirinnn.. başka bişi gerekmezz :idea:

okan
14.Şubat.2007, 01:22
canımız...ciğerimiz...müslüm baba mız...hoşgeldin...çok özlettin kendini...sakın bir daha kaybolma biryerlere...bizleri öksüz bırakma kardeş seninde gözün aydın olsun .. allah analı babalı büyütsün .. bi evladın olacakmış vatanına milletine faydalı olur inşallah..o da raptorcu olur büyük ihtimalle..1400lük regale biner inşallah..

GÖZTEPELİ RAPTOR
14.Şubat.2007, 01:58
sağol okan ım

GÖZTEPELİ RAPTOR
14.Şubat.2007, 01:59
1400 regal mi....amma olur beeeee

okan
14.Şubat.2007, 11:28
valla düşünsenize altınızdaki kasanın 1000 lik veya daha üstü olduğunu . bu haliyle bile çok canlar yakıyor ..bide harley gibi pat pat egsoz falan çok acaip bişe çıkardı ortaya ...

GÖZTEPELİ RAPTOR
14.Şubat.2007, 18:33
ARKADAŞLAR...DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN...ALETLERE 400-500 YTL ARASI ZAM GELECEKMİŞ...KAYNAK SAĞLAM...SATMAYI DÜŞÜNENLER İLE DAHA ALIP ALMAMA KONUSUNDA KARARSIZ OLANLARA ÖNEMLE DUYRULUR

ÇeLeBi MuRaT
15.Şubat.2007, 00:34
Abi öyle diyon ama maşallah millet bir piyasa tutturmuş 2750 ikinci el satan regalciler var.Bence böyle adamlar bu motorları başka çin mallarına benzetiyorlar.. :x

carvalho
15.Şubat.2007, 12:19
Dostlar, idealtepe sahil buluşmamıza katılan arkadaşlar gayet iyi biliyorlar, benim akü bitik ve değiştirmem gerekiyor ve ben yanlış birşey yapmak istemiyorum...

Yüksek amperli akü almak problem yaratır mı? Bizim aküler kaç amper? Yüksek amperli bir aküyü şarj etmekte şarj dinamosu yetersiz kalır mı? Akü eksik kapasiteyle çalışır mı?

Bir bilgilendirme yaparsanız ona göre karar verip cumartesi günü akümü değiştireceğim...

Bu arada bakım gerektirmeyen akü (Kuru akü) almayı düşünüyorum...

okan
15.Şubat.2007, 12:23
amperinden anlamam ama kuru akü olayını banad tavsiye ettiler...içimden bi ses aküde orijinal amperin dışına çıkma diyo ama sen bilirsin carvallo kardeşş..

Kino
15.Şubat.2007, 12:50
amper olayına söyle örnek vereyim
fotograf makinesine
1,5 Volt AA bildigimiz normal kalem pil takarsın 4 defa flaşı (amper cok düsüktür)
1,5 volt 600mAmper koyarsın 15 defa flaşı patlatır
1,5Volt 2000mAmper pil koyarsın 40-50 defa flaş patlatır
yani aynı volt amper yüksek oldukca kullanım süresi uzuyor.
ama 1,5 volt yerine 12 volt koyarsan makinedeki elektrik devreleri yanar

tabii şarj olayıda ona göre değişir

mesela 600 amper e 10 adet 60 lık ampul takarsın
2000 ampere 60lık 33-34 ampul takarsın

önemli olan VOLT tur yani 12 volt akü yerine 16 volt takarsan ampullerde cokcabuk ısınma ve patlama daha fazla 24 48 Volt takarsan ampuller hemen patlar tabii aküye baglı tüm elektrik direncleri olan hersey patlar (yanar)

bu arada ben arabamdaki aküyü değisitirirken amperi yüksek olanını takdılar hatta akücü tavsiye etti bir zararı olmasın falan dememe kalmadı , yok daha fazla dayanır abi demisti. ama şarj dinamosu aynı o değişmemişti. bende bu konuyu bir iki elektrikci arkadaşa sorup araştırayım daha kesin bilgilerle dönerim
:roll: :roll: :roll:

Kino
15.Şubat.2007, 13:26
bir kaç elektrikci arkadasıma sordum derlerki ; halk diliyle
amper yüksek olursa daha fazla kullanma süresi olur
şarj etme süreside uzar

amper düsük olan 8 saatte boşalır 8 saatte şarj olur
amperi yüksek olanı 16 saatte boşaltır 16 saatte doldurursun

(örnek 600amper- 60lık 10 ampul takarsın)
(örnek 1200 amper- 60lık 20 ampul takarsın )

tabii yüksek amperli aküde düşük ampere bagladıgının 2 misli fazla ampul takarsın
o zamanda 8 saatte boşalır 16 saatte dolar

carvalho
15.Şubat.2007, 13:34
Bu durumda yüksek amperli akü almanın faydalı olduğu sonucu çıkıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler Kino...

Kino
15.Şubat.2007, 14:01
rica ederim .
bence de yüksek amperli almak faydalı
normalde gec bitip gec sarj olur başka bir zararı olmaz
yüksek amperli , kuru vede ölcüleri bizim motorlara uygun akü buldugunda bir bilgi verirsen sevinirim

okan
15.Şubat.2007, 17:13
benim motorda 7 tane far var, korkudan bağlayamıyorum ..sadece görsel olarak faydalanıyorum..kendi ana farının haricinde 2 tanede sis farını kullanıyorum .şimdi ben akünün amperini yükseltirsem o zaman hepsini kullanabilirim demekkii..şimdiden araştırmasına giriim bu işin...en azından 2 adetde röle lazım bana şimdi ...

okan
15.Şubat.2007, 19:08
ilave benzin filitresi... bence çok faydalı!!!
http://upload6.postimage.org/270929/08012007_002_.jpg (http://upload6.postimage.org/270929/photo_hosting.html)

alper_tim
15.Şubat.2007, 19:55
okan kardeş sen baya ilgileniyosun motorla eferim :cheesy: :cheesy:
bizi engin bilgilerinden mahrum bırakma :cheesy:
bu kaça maal oldu mesela
ben en aksesuarsız regal sahibbiyim herhalde bi elcik taktım bide korna param yok aksesuara yaw :(

okan
15.Şubat.2007, 20:06
ilave benzin filtresi 2 ytl...

GÖZTEPELİ RAPTOR
15.Şubat.2007, 21:18
vallahi bende class modeli var...siyah...yaklaşık 3000 km de...2 ay önce 4.000 verdiler satmadım...bence satanlar hele hele o fiyatlara verenler hata yapıyorlar...kanımca onlar daha önce motor kullanmayıp ilk kez motor sahibi olanlar ve ilk karşılaştıkları sorunda panikleyip makinaları elden çıkartmaya bakıyorlar...acele ediyorlar...yazık günah...2,750 ye aldığı motoru 4,250 ye almıştır allah bilir...sonra bunlar diğer çinliler gibi motorlar değil ki...al işte 2,750 ye sat o almaya gittiğinde 5000 civarı...mantıksızlık...ben de neredeyse satıyordum sonra vazgeçtim...allahtan da vazgeçmişim...

aidikurt
16.Şubat.2007, 11:33
valla ilave benzin filtresi benim kanımcada iyi olur ilk fırsatta taktırıcam hemde seffaf olması güzel bizim kendi ustundekinin içi gözükmüyor uyuz oluyorum valla

ALTAN MOTOR
16.Şubat.2007, 14:44
--------------------------------------------------------------------------------

arkadasslar bu cmts DÜNYA TIC MRKZ DE BOTSHOW BALIYOR
vaktı olan ardasları beklıyorum
ben suzuki standında olucam saygılıar

aidikurt
16.Şubat.2007, 17:25
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?p=922#922

arkadaşlar motosiklet fuarına katılım için lütfen listeye yukarıdaki başlıktan adınızı yazdırın.

xerline
16.Şubat.2007, 21:53
selam beyler dikkat ettiyseniz ben fazla yazmayan hatta yazamayan bir üyeyim çünkü okumaktan yazmaya zaman kalmıyor
Neyse bu arada anlatılan sorunları hiç yaşamamıştım kiiiiiiiii..........
Bugün olanlar oldu bizim kuzuyu kaldırdım. Yerini değiştirecektim 10 km uzaga götürecem marşa bir bastım motor almıyor ama sans rampa asagı gidiyorum. 2 vitesten vurduruyorum yok ee tabi rampada biryerde bitiyor arabanın arkasına bagladım motoru vurdura, vurdura çalıştı çalıştı ama tek silindir calıştı. Neyse ilk andan beri bujiden olduğunu biliyordum. baba gitti 2 tane buji aldı taktım tek basmayla aldı. Aldı almasına da aküyüde bitirdi :evil: Bizde akü dolsun diye 1 saat önceydi galiba :? dolaşmaya cıktım galiba aküyü doldurmak bahane çünkü anne yemek masasın da zor tuttu.Neyse geziyoruz iyi güsel tam ana caddede bi hundai minübüs önüme atlamasın mı. frene bastım ama adama yaklaşıyorum hala ve yolu kapadı :shock: ne yapacağımı bilemedim en sonunda baktım olmuyo yatırdım motoru hemen yanım da polis birşeyin var mı diyor? bende benim yok ta motor çizildi diyorum polis tamam tamam yok birsey diyor. :frown: adamı gönderiyor. Gülermisin ağlarmısın adama diyorum niye sinyal yakmıyorsun adam dörtlüler yanıyor diyor :| ya ben baska mı ülkeden geldim diye düşünüyorum :?: neyse baba lafın özü bujilerin önsevişmesinin ardından ve asfaltla segs seklinde geçti günüm.....

madasret
16.Şubat.2007, 21:56
:)
geçmiş olsun kardeş çok güldüm ama

xerline
16.Şubat.2007, 22:10
Eyvallah baba Allah size vermesin 8)

aidikurt
17.Şubat.2007, 00:13
Arkadaşlar son dakika haberi veriyorum Emre Ltd Şirketi sitemizdeki regal raptor sahiplerine jest amaçlı bilet yolluyacaklardır.İşte tarafıma gönderdikleri mail.

Biz Emre Yedek Parca Tic Ltd Sti olarak bu sene MOTOSHOW 07 fuarina 10 numarali salonda ithalatini yapmis oldugumuz REGAL motorsikletlerini ve MEIDUO markali scooter modellerini sergilemek amaciyla katilmaktayiz.

Fuar davetiyeleri organizasyon sirketin belirttigine gore elimize onumuzdeki hafta sonu ulasacaktir.

Talep ettiginiz 50 adet davetiye site uyelerinin kullanilmasi amaciyla tarafiniza verilecektir,bununla beraber regal kullanicilari fuar tarihine kadar motosikletleri ile firmamiza gelerekde birer adet davetiye alabileceklerdir,sizin icin problem degilse bunun da haberini sitenizde duyurabilirsiniz.

okan
17.Şubat.2007, 00:21
Malum hep tam koruma diyoruz ve ben de dizlik takmadan motoruma binmiyorum. Fakat bu defa da dizliğin depoya değdiği yerde ufak bir renk değişimi oluşmaya başladı. Bu konuda fikri olan ya da başına gelip de halleden var mı? baba sen beni öldürecen yaa... sakın regalini değiştirme burada yazışılanlardan anladığım kadarıyla sen gerçekten sürüşte acemisin...sakın motorunu büyütme büyük makinelerde şu anda kullandığın makinenin 5 katından da fazla tork var helede dragstar 650 likte...( yani ellerin elcikteyken hapsırsan seni üzerinden atacak kadar...)aman ha kurbanın oliim..ben 20 li yaşlarda her boku yedim motorun üzerinde 400 kiloluk motorun önünü kaldırmaktan tutda , ayaklıklarını yere değdirene kadar yatırmaya kadar, hatta bi kaç kerede yeri öpmüşümdür üzerinize afiyet..en son şu anda regale biniyorum .. hanımda motor delisidir o bile şu anda baskı yapıyor büyük motor alalım diye .(hani senle çıkarken bindiğimiz motor varya diye giriş yapar her zaman).inşallah VN800 alacam ama regalimi asla satmam.. riski az bi motor helede sınırları zorlamayı seven insanlar için... caser kurban gel sen vazgeç bu sevdadan ... an azından 1 veya 2 sene ertele iyice pişmeden geçiş yapma ...

okan
17.Şubat.2007, 00:24
helal olsun adamlara beaa...

Kino
17.Şubat.2007, 14:13
gecmiş olsun dostum allah kimsenin başına vermesin.
herkese kazadan beladan uzak sürüşler.

önceki mesajlara atfen de oturuş icin ya bende de o kadar rahat oturuyorum ki
kollarımı geriyorumbacaklarımı acıyorum birde sanki arkada arkalık varmış gibi yaslanıyorum sanki, ama bazen küt diye motorun önü havaya kalkacak diye ürküyor ve korkuyorum bu kadar rahatlık da fazla gibime geliyor benim :cheesy: (ama yavaş yavaş seyrüseferde tabii)

madasret
18.Şubat.2007, 17:57
yavaş seyrüseferi ben de çok seviyorum. aynı şekilde ben de çok rahat oturuyorum. bir de motorun düşük devirdeki sesini çok seviyorum. o yüzden (deneme amaçlı olanlar dışında) 80-90 ı pek geçmiyorum.

madasret
18.Şubat.2007, 18:07
özellikle rölantideyken motorun çalışması bana düzensiz gibi geliyor. galiba bujileri değiştirmem gerekiyor. izmir de olup da buji değiştiren bosch veya champion marka buji alan var mı?

lordskeldan
20.Şubat.2007, 00:25
Bilgi için teşekkürler

okan
20.Şubat.2007, 02:25
özellikle rölantideyken motorun çalışması bana düzensiz gibi geliyor. galiba bujileri değiştirmem gerekiyor. izmir de olup da buji değiştiren bosch veya champion marka buji alan var mı? dostum motorunun düzensiz çalışması bujilerden değil buji ya ateşler ya eteşlemez ...malum bizim motorlarımız tek silidir düzeninde çalışıyor ..iki piston da aynı yöne hareket ediyor birinin sibop açıkken öbürünün kapalı oluyor bu da demektirki çok iyi bi sibop ayarı lazımm..ve tabiki karbüratör ayarı..

army
21.Şubat.2007, 11:01
[align=justify]Tüm arkadaşlarıma,motorcu kardeşlerime merhabalar.Ben motorumu 2005 yılının ekim ayında aldım,şansızlıktan iki gün sonra ashil tendonumu kopardım(motorla alakası yok maç yaparken)aylarca motorumdan uzak kaldım.Kilometre saatim şimdi ancak 4000 km.civarlarında.İşlerim nedeniyle çok fazla siteye giremiyorum.Zaman zaman uzak kalmamak için girip okuyor sonra çıkıyorum.Ben çinlilere sabah akşam dua ediyorum.Fiyat açısından diğerlerini kırdılar da 40 yaşından sonra rüyalarıma sahip olabildim.lütfen hepiniz dikkatli binin, Allah kimseye kaza bela vermesin.Sağlıcakla ,motor rüzgarıyla kalın.[/align:f0acaa0e84]

carvalho
21.Şubat.2007, 15:10
Hoşgeldin Army.
Sayımızın günden güne artması ne kadar güzel...

madasret
21.Şubat.2007, 15:15
army büyük geçmiş olsun kendini ne kadar kötü hissettiğini tahmin edebiliyorum. başımda öyle bir musibet olmamasına rağmen motora hava vs. yüzünden bile binemeyince sinir oluyorum.

caser
21.Şubat.2007, 16:02
2500 bakimi icin odemem gereken rakam ne kadardir arkadaslar?
Onemli lutfen ilk goren ve bilen cevap versin?
tesekkurler

army
21.Şubat.2007, 16:56
iyi dilekler için herkese teşekkür ederim.allah kimsenin başına öyle bir olay vermesin.

2500 bakimi icin odemem gereken rakam ne kadardir arkadaslar?
Onemli lutfen ilk goren ve bilen cevap versin?
tesekkurler

caser ben 2500 bakımına katrancı otoda bujilerinde değişmesiyle beraber 50 ytl. verdim.(not:15 ytl. Buji ücreti)

caser
21.Şubat.2007, 17:27
Sagol Army
Ben de Katranci'ya gidecegim zaten bu iyi oldu.
Aslinda bujilerim iyi (Boch) marka ama degisiyor madem degissin.
Bu arada sana da cok gecmis olsun. Kendine iyi bak kabaca ayni yas grubundayiz. Cok hasar dikis tutmaz sonra :roll:

army
21.Şubat.2007, 18:35
Sağol kardeşim eyvallah.

turlabo
22.Şubat.2007, 15:29
hayırlı olsun artık bende burdayım.R&R çılgınlığı bir firüs gibi büyüyor sanırım

caser
22.Şubat.2007, 18:35
2500 bakımımı yaptırdım katrancıda. Coskun usta her zamankı gıbı elı cabuk olarak bakımı bitirdi. Bujilerim temizlendi.

emrahkucukgirgin
22.Şubat.2007, 18:52
Hayırlı olsun... Maliyet ne oldu?

turlabo
22.Şubat.2007, 20:51
hayırlı olsun iyi sürüşler

caser
22.Şubat.2007, 21:53
Teşekkürler. Bujiler değişmedi sırf temizlendi. Yağ değişti. (Açık yağ kondu ama)
Ben de 35 dediler 30 verdim.

yasinsubay
23.Şubat.2007, 00:50
[align=justify]Tüm arkadaşlarıma,motorcu kardeşlerime merhabalar.Ben motorumu 2005 yılının ekim ayında aldım,şansızlıktan iki gün sonra ashil tendonumu kopardım(motorla alakası yok maç yaparken)aylarca motorumdan uzak kaldım.Kilometre saatim şimdi ancak 4000 km.civarlarında.İşlerim nedeniyle çok fazla siteye giremiyorum.Zaman zaman uzak kalmamak için girip okuyor sonra çıkıyorum.Ben çinlilere sabah akşam dua ediyorum.Fiyat açısından diğerlerini kırdılar da 40 yaşından sonra rüyalarıma sahip olabildim.lütfen hepiniz dikkatli binin, Allah kimseye kaza bela vermesin.Sağlıcakla ,motor rüzgarıyla kalın.[/align:9ff6f78d15]

Aramıza Hosgeldin dostum :+1:

Kino
23.Şubat.2007, 18:42
army ve turlabo

:alkis: :alkis: dostlar hosgeldiniz aramıza :alkis: :alkis:
army gecmiş olsun bu arada

caser 2500km bakımı darısı başıma diyeyim :mrgreen: daha 1.200 lerdeyim galiba :mrgreen: motoru alalı 1 sene oluyor nerdeyse :(

okan
24.Şubat.2007, 15:09
army ve turlabo

caser 2500km bakımı darısı başıma diyeyim :mrgreen: daha 1.200 lerdeyim galiba :mrgreen: motoru alalı 1 sene oluyor nerdeyse :( BABA SENDE ACCIK YOL YAPIVESSEN İYİ OLUR BEAAA..1200 1 senede çok az...

yasinsubay
24.Şubat.2007, 23:24
army ve turlabo

caser 2500km bakımı darısı başıma diyeyim :mrgreen: daha 1.200 lerdeyim galiba :mrgreen: motoru alalı 1 sene oluyor nerdeyse :(
Kino sadece az binen ben diyordum ama ben alalı 1 sene henuz olmadı ve 2100 km deyim arasıra gel bu taraflara da km yukselsin biraz ya

aslanburclu
25.Şubat.2007, 20:45
arkadaşlar 3500 ü aşıpta motorun üst bölümünden şöyle çarpma sesi gelen varmı zannedersem bizim motorlarda mühendislik tasarımı bir hata var .

ayrıca sarıkayaların patronunu veya şirket başkanınıda bu siteye davet ettim bakalım ithal ettiği mallarına güveniyorsa girer
ondan sonra hep beraber.

okan
25.Şubat.2007, 21:40
7500 ü devirdim komutanım .. şu anda rahatsı edici bi durum yok .. mühendislik hatası olacağına değilde fabrika montajda gözden kaçan bi durum olmuş olabilir .. ayrıca bu tip mühendislik hataları gibi konuları telefuz etmek bile bizim milletimiz içinde motosikletimiz hakkındaki olumsuz düşünceleri körükleyeceği kanaatındayım... :oops:

army
26.Şubat.2007, 17:18
Tüm hoş geldin diyen,geçmiş olsun dileklerini ileten dostlara teşekkür ederim.

ÇeLeBi MuRaT
26.Şubat.2007, 17:21
Arkadaşlar hoş geldiniz...Gezilere katılmak istermisiniz??

okan
26.Şubat.2007, 17:24
army aramıza hoş geldin .. ayrıca geçmiş olsun allah beterinden korusun ....4 gün lük bi seyahatteydim bi kaç konuyu kaçırmışım bunlardan biriside senin aramıza gelişin olmuşş...rüzgarın ılık olsun....

turlabo
26.Şubat.2007, 17:40
bence hiç gerek yok.bu benim düşüncem.möaksat pisliğin engellenmesi ise bir tane yeterli değilmi?

okan
26.Şubat.2007, 17:42
bence hiç gerek yok.bu benim düşüncem.möaksat pisliğin engellenmesi ise bir tane yeterli değilmi? ben faydasını gördüm turlabo ...denemen lazım...

aidikurt
27.Şubat.2007, 01:18
arkadaşlar 3500 ü aşıpta motorun üst bölümünden şöyle çarpma sesi gelen varmı zannedersem bizim motorlarda mühendislik tasarımı bir hata var .

ayrıca sarıkayaların patronunu veya şirket başkanınıda bu siteye davet ettim bakalım ithal ettiği mallarına güveniyorsa girer
ondan sonra hep beraber.
vala bende dediğin sesten yok .Bir buluşmamızda bakalım merak ettim sesi .
Sarıkayalar bu işi ciddiye alıyorlarsa sitemize girerler bunu zaan gösterecek.Bende kendilerini haberdar ettim siteden.

GOKHAN
27.Şubat.2007, 01:37
arkadaşlar regallerde genelde olan bişi ust kapaktan gelen ses sibop sesi siboplar çok sıkı oluyor ve sibopların tepesini dövüyor tabi bu yakıtı cok etkiliyor.emre motorda senkron cihazı var karburatör ayarını cıhazla yapıyor ve yakıt anormal düşüyor tabi sibop ayarı yapıldıkan sonra

okan
27.Şubat.2007, 01:40
kedidir kediii.... :D hiç başka motorları dinledinizmi arkadaşlar bütün motorlarda var bu tür sesler ...motosikletler krangın sesini bile dışarı veriri .. kafanızı takmayın...

turlabo
27.Şubat.2007, 14:33
abi ne faydasını gördün .açıklama yapsana :?:

okan
27.Şubat.2007, 16:09
hiç benzin bitirdinmi turlabo... benzin bittiğinde bütün pislik karbüratöre geliyor...orjinal filitrresi bu anlamda çok işe yaramıyor çok uğraştım bi kaç kere tahliyeleri tıkandı karbüratörün(aşşagıya doğru inen 2 adet hortum var karbüratörün altından onlardan şırıl şırıl benzin akıyordu durduğumda tahliye vidalarını gevşetip temiz bir pet bardağa kirli benzini boşalttık o zaman görmeliyidin filtrenin bi işe yaramadığını) bu filtreyi taktığımdan beri hiç sorun yaşamadım...

turlabo
27.Şubat.2007, 17:19
alışkanlığım gereği depoyu sonuna kadar kullanmadım inşallahta kullanmam. paylaşım için teşekkürler.

aidikurt
27.Şubat.2007, 17:20
ilave filteryi nerden labiliriz bence kesin sart okan kardeş cok haklı mutlaka faydasını görursunuz zararı olmaz

okan
27.Şubat.2007, 17:25
ilave filitreyi bütün motosiklet parçacılarından bulabilirsiniz .. şeffaf almanızı tavsiye ederim...

madasret
27.Şubat.2007, 21:15
arkadaşlar egzoz dan çok can sıkıcı bir zırıltı gelmeye başladı. Servise götürdüğümde bana egzozun garanti dışında olduğunu söylediler iyi niyetlerini göstermek için de yenisiyle değiştirebileceklerini ama ellerinde sadece eski (kapalı) tip egzozdan olduğunu söylediler. onları da ben sevmiyorum. galiba bir egzozcuya götürüp baktıracam. canım çok sıkkın.

aidikurt
27.Şubat.2007, 21:38
kardes sıma canını olur oyle vakalar servısler yapar

GOKHAN
27.Şubat.2007, 22:21
Adikurt haklı arkadaş kediler çokseviyor seleyı hele soğuk havada motordan ınmenı beklıyorlar hem oturuyor hemde tırnaklarını batırıp geriniyor ben önlem olarak motordan ınınce arabamın eskı taban paspasını koyuyorum bilginize.

okan
28.Şubat.2007, 00:24
Adikurt haklı arkadaş kediler çokseviyor seleyı hele soğuk havada motordan ınmenı beklıyorlar hem oturuyor hemde tırnaklarını batırıp geriniyor ben önlem olarak motordan ınınce arabamın eskı taban paspasını koyuyorum bilginize. iyi fikir valla ... ben 75 lira verdim depo tuttum motorumu oraya çekiyorum ...motorumun üzerinde kedi görmeye hiç dayanamam... zaten kedileride hiç sevmem...

ÇeLeBi MuRaT
28.Şubat.2007, 12:27
Nankör kediler.....miyawwww

GOKHAN
28.Şubat.2007, 17:27
özellikle rölantideyken motorun çalışması bana düzensiz gibi geliyor. galiba bujileri değiştirmem gerekiyor. izmir de olup da buji değiştiren bosch veya champion marka buji alan var mı? dostum motorunun düzensiz çalışması bujilerden değil buji ya ateşler ya eteşlemez ...malum bizim motorlarımız tek silidir düzeninde çalışıyor ..iki piston da aynı yöne hareket ediyor birinin sibop açıkken öbürünün kapalı oluyor bu da demektirki çok iyi bi sibop ayarı lazımm..ve tabiki karbüratör ayarı..
Sana katılıyorum okan ve imkanınız varsa sengron cihazına gırin motor acayip deyişiyor .Bide bilginiz olsun diye söylüyorum jikle cekiliyken kesinlikle yol almayın hem jikle hemsiz hareket için gazverdiğiniz için buji seramiği aşırı patlamadan çatlıyor ve düzensiz ateşleme oluyor bizim iki arkadaş aynı dertden yolda kaldı.hatta muslüm babada buyzden buji deyiştirdi

Kino
01.Mart.2007, 13:55
gökhan dostum
bu sengron cihazı nerede bulunur elektrikcilerdemi mekanikcilerdemi her serviste olurmu özellikle talep etmemiz mi gerekir acaba yani bakıma götürdüğümüzde servis sokmuyormudur acaba bu sengron cihazına :?

GOKHAN
02.Mart.2007, 02:05
gökhan dostum
bu sengron cihazı nerede bulunur elektrikcilerdemi mekanikcilerdemi her serviste olurmu özellikle talep etmemiz mi gerekir acaba yani bakıma götürdüğümüzde servis sokmuyormudur acaba bu sengron cihazına :?
iyi servislerde bulunan biraz pahalı bi cihaz karbüratörün emişine bağlanıp dijital olarak iki pistonun hava yakıt karışımını mükemmel ayarlar.

Anonymous
02.Mart.2007, 22:36
arkadaşlar 4500 km deyim hiç bujim değişmedi.

emrahss
03.Mart.2007, 11:34
Ben 200 km'de değiştirdim. Tecrübesizlikten ben ve saz arkadaşlaım bujileri bozmuşuz.

army
06.Mart.2007, 00:07
[align=justify:568b47d1c1]Arkadaşlar başıma musallat olmuş iki kedi vardı,hem oturağın üstünü toprak yapıyorlar hemde gidona çiş yapıyorlardı.Üç gündür oturağa,arka koltuğa karabiber serpiyorum yanına bile yanaşamıyorlar,Benim gibi başı kedilerle dertte olanlara tavsiye ederim.. :cheesy: [/align:568b47d1c1]

army
06.Mart.2007, 10:55
bu sabah şunu öğrendimki karabiberi hergün mutlaka yeniden serpmek gerekiyormuş,yoksa bir müddet sonra etkisi geçiyormuş malesef. :( dün yağmurlu diye binmemiştim bugün çadırı açtımki içi yine kedi çişi ve çamur... lanet kediler sizden nefret ediyorummm :evil:

aykut
06.Mart.2007, 11:52
arkadaşlar regalin sağ sol yan kromajlı kapakları lazım, bana kargo ile gönderebilecek servis biliyormusunuz?

aidikurt
06.Mart.2007, 12:26
arkadaşlar regalin sağ sol yan kromajlı kapakları lazım, bana kargo ile gönderebilecek servis biliyormusunuz?
emre ltd ara onlar gonderırı
emre ltd ilgili bilgilere servisler kısmından ulaşabilirsin.

aykut
06.Mart.2007, 13:03

onlarda bu parça yokmuş :cry:

okan
06.Mart.2007, 13:50
sarıkayalardadamı yokmuş..alla alaaal...
0 258 371 65 67 den 2 yi tuşla cihanla görüş o sana yardımcı olur..selamlarımıda iletirsen sevinirim..

alper_tim
08.Mart.2007, 11:25
arkadaşlar bugüne kadar regalimin ön farı 3 kere yandı :cry:
üçünde de çin malı far ampulü taktım bayadaa gitti :mrgreen:
ancak dün sirkeciden
phillips marka far ampulü aldım dedim biraz kaliteli olsun çabuk yanmasın :D
hemen taktım motora neyse akşam oldu hava karardı ve ben o an fark ettim ki artık önümü daha rahat görebiliyorum
:lol: :lol:
ve sizlerle paylaşmak istedim eğer sizde önünüzü görmekte sıkıntı çekiyorsanız far ampulünü kaliteli bi markayla değiştirin
yolunuz açık olsun :cheesy:

Aksu
08.Mart.2007, 11:55
Alper senin farlar da bir türlü randıman vermedi. Sen farın elektrik tesisatını kontrol et. Bir yerde gevşeklik var herhalde. far ampulünün yuvasında bir gevşeklik varki ısınma yapıyor ve ampül yanıyor. Yine de sen daha iyi bilirsin.

aidikurt
08.Mart.2007, 12:09
Alper senin farlar da bir türlü randıman vermedi. Sen farın elektrik tesisatını kontrol et. Bir yerde gevşeklik var herhalde. far ampulünün yuvasında bir gevşeklik varki ısınma yapıyor ve ampül yanıyor. Yine de sen daha iyi bilirsin.
Alper kardeşim aksu haklı far bozulmasının far ampülünün iyi yada kötü olmasıyla ilgisi yok eminim senin ön tesisatta bir sorun var ama şuda bir gerçek on far cok kötü aydınlatıyor o yüzden onu iyi fir farla değiştirmeinizi öneririm ben bu yaz değiştiricem ön takımı komple.
Ön takıma role koydurmanıda öneririm.Ama önce bir tesisatı kontrol ettir.

aidikurt
08.Mart.2007, 12:12
Bu arada aksu kardeşim ilk mesajınıda senin için yazmış kıymetini bil :)

Kino
08.Mart.2007, 12:16
aykut dostum
son care bu galiba

Regal-Raptor™
A.J.S. Motorcycles Ltd.
Goodworth Clatford . Andover . Hants . SP11 7RP
United Kingdom.
Phone: +44 (0) 1264 711 160 / 710 074
Fax: +44 (0) 1264 710 548

buraya fax cek stoklarında varmı diye mailden daha cabuk cevap veriyorlar fax a mailde karışıklık yaşıyorlar stoklarında varsa da tahminim ve 1 hafta 10 gün icinde elinde olur tabii sececegin kargo cinsine baglı olarak

çiftinin fiatı 45 £ web adresi: http://www.ajsmotorcycles.co.uk/docs/Raptor/Docs/Frame%20set1.htm

yasinsubay
08.Mart.2007, 12:26
Bir ara bende istemistim Baglarbaşı Yopaş var getitiriz demisti bana hatta yanlıs hatırlamıyorsam 35 YTL gibi bir fiyatı vardı

telefonu 0216 651 63 63

aidikurt
08.Mart.2007, 12:27
ya kino kardeş biraz abartıyosunuz gibi geldi:)
2 tane yan kapak olmazmı yav sarıkayalarda kesin varıdr adamların dev gibi deposu var herhalde kapakta vardır.
Durun dayanamıcam ben arıyorum sonucu burda yazarım.

ÇeLeBi MuRaT
08.Mart.2007, 12:31
Valla benimde yan kapaklar düştü..Makbule geçer aidi..

aidikurt
08.Mart.2007, 12:39
Sarıkayaları Aradım dediğim gibi çıktı.Dedimki yan kapalardan elinizde varmı diye tabiki var dediler herhangibir sarıkayalara bağlı servise yada bayiye git 2 yan kapak istet 2-3 güne eline geçer bu kadar işte

okan
08.Mart.2007, 12:47
hee yaa .. bu yan kapak işi biras büyüdü ... olmayan parçası yokki beyler .. stoklarda sorun yok .. rahat olun..

Kino
08.Mart.2007, 14:14

onlarda bu parça yokmuş :cry:

aykut dostum
son care bu galiba ....

beyler ben gördüğünüz gibi son çare olarak diye belirttim arkadaş yok falan yazınca bende bunu yazdım
yoksa olayı büyütmek veya abartmak icin değil ayrıca konuyu bu şekle dönüştürdüysem de kusura bakmayın

bu arada bilginiz olsun bu kapakların metal tipleri yokmuş ben 2006 /10 ayda bu ajs motor a fax cekerek sormustum web sitesinde görünce metali mevcut mu diye maalesef yokmuş

okan
08.Mart.2007, 14:43
Baba bu forumda senin kusurun diye bişi söz konusu bilem olamaz ...senden daha hassas başka biri yok...saygılar hürmetler kino abiciğimm.. :cheesy:

aidikurt
08.Mart.2007, 19:02
Kino baba yav biz sana olayı abartıyon demedikki :) aykut dostumuza heyecan yapmasın diye mesaj attık
valla korkuttun bak beni simdi yazarken artık korkarak yazıcam kino baba yanlış anlar diye
Şaka bi yana alemsin Kino baba :)

madasret
08.Mart.2007, 19:54
abiler sonunda dayanamayıp (yanımdan geçen bir harley in sesini duyup kıskançlıktan çatlamam sonucu ) egzozları açtırdım. o ne sestir öyle :) gürlüyor alet

okan
08.Mart.2007, 21:52
abiler sonunda dayanamayıp (yanımdan geçen bir harley in sesini duyup kıskançlıktan çatlamam sonucu ) egzozları açtırdım. o ne sestir öyle :) gürlüyor alet o makineler o iş için yapılmış.. sen bence aksozları açtırmakla iyi etmedin .. hiç bir zaman o duyduğun sesi alamazsın ...imparatorum tersadamım.. :)

agresus
09.Mart.2007, 02:09
güssel insanlar... yapmayın, etmeyin... altımızda ki makinalar çinin en güssel motorlarından biri... çinli ne güssel bi egzost koymuş... sessiz sakin, kimseleri rahatsız etmeden gidiyoruz... bunun yanında makinenin susturucularını sökünce sadece 250cc 250 cc bağırıyo... harleyin en ufaka motoru yanlışım yoksa 850cc... bunun yanında hastası olduğun ses tescilli bi ses... herhangi bi susturucu sökümü sonucunda oluşmuyor.. orjinali öyle... yüksek devirlerde bizim makinalarımızda çok hoş bi şekilde inliyor... motorcuların ismi çıkmış 9'a inmez 8'e... niye etrafımızda ki insnaları çok da hoş olmayan bi sesle rahatsız edelim ki.. unutmayın sizin hoşunuza giden o ses özellikle geceleri sokak aralarından geçerken bir çok kişiyi rahatsız ediyor...

okan
09.Mart.2007, 02:41
her kelimesine katılıyorum agresus ... bu kadar muzip kişiliğinin altında çokda mantalitel bi yapın varmış doğrusu... :alkis: :alkis: :alkis:

madasret
09.Mart.2007, 13:58
yok yok güzel oldu :)

thoraman
09.Mart.2007, 19:45
dostlar yarın bi 2. el motor görmeye gidicem ama benim bi yardıma ihtiyacım var 12 ile 2 arasında eğer işi olan yoksa benle gelebilirmi motora beraber bakalım beni kazıklamasınlar şimdi bide bi ustaya göstermeye kalksam servisin yerini bilmiorum satan arkadaşın gittiği servise gitmeninde pek bi manası yok.. motorun başından ufak bi kaza geçmiş çünkü o yüzden ince eleyip sık dokuyorum baya.. eğer müsait olan varsa o saatler arası bana bi ulaşsın lütfen..çok saolun şimdiden.. istanbul mecidiyeköydeyim ben bu arada..

emrahkucukgirgin
10.Mart.2007, 14:04
Salı günü Dikilitaş Ali Ustaya gittim... Saolsun çok ilgilendi... Kendi motoruyla tur bile attık. Regaller tahminimden de güzelmiş... Spyder beklemeden Class la aranıza katılabilirim. Susturucuları çıkarmıştı. Çıkan ses gayet güzeldi. Acaba ses egzostundan çok farkı var mı merak ediyorum.

aidikurt
10.Mart.2007, 22:16
Salı günü Dikilitaş Ali Ustaya gittim... Saolsun çok ilgilendi... Kendi motoruyla tur bile attık. Regaller tahminimden de güzelmiş... Spyder beklemeden Class la aranıza katılabilirim. Susturucuları çıkarmıştı. Çıkan ses gayet güzeldi. Acaba ses egzostundan çok farkı var mı merak ediyorum.
kardeşim üzücü bir haber spyder beklemeyi bırak çunku gelmeyecekmiş.
En iyisi ya düz yada class modeli al

okan
11.Mart.2007, 03:11
yahu emrah ne olcak şimdi spyder spyder die sayıklıyodun ...eyvah eyvaaahh valla üzüldüm ...sen en iyisi kendini ispatlamış 250 lik bi regal al doya doya bin ....

madasret
11.Mart.2007, 15:59
kardeşim üzücü bir haber spyder beklemeyi bırak çunku gelmeyecekmiş.
En iyisi ya düz yada class modeli al

gelecek gelecek
biraz sabır :cheesy: