PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evett tanısma topigini acıyorum artık cunku....

azelia
16.Mart.2007, 16:42
herkese merhaba...bildiginiz üzere ER sitesinden ben azelia-bilge...bugün kırmızı regalimi teslim alıcagım icin artık bi topik aciim dedim kendime... :cheesy:
regalle tanısmam nihat sayesinde olduguu daha önce yazmıstım...onun cesaretlendirmesi ile artık bende bir regal sahibiyim...serdarcıgımında destegini söylemeden gecemicem...tabi serdarcıgımın isi daha zor cunku ben vitesli motor kullanmasını bilmiyorum... :oops: ögreticek gerci oda hic chooper kullanmamıs ya hadi neyse...nasıl olucaksa olucakk..ama olucak...bu isi 1 haftada kapıcagımı düsünüyorum... 8)

kullanmasını bilemdigim bir regalim var... :scared: ama bu haftasonu islem tamam.... :mrgreen:

ehliyetim var...scooterla ders aldım...
ayrıca aytuga nickli arkadasımızın motorunu aldım...onada cok teekkür ederim....oda kendine bi shadow aldı fuardan....duymussunuzdur...
bugün devir teslim töreni yapıcaz...

bi foto atayım motorumla... ilk foto.. fuardan önce hala aytugun motoruyken.... :D :D :D
http://img102.imageshack.us/img102/3326/image494tt7zz6.th.jpg (http://img102.imageshack.us/my.php?image=image494tt7zz6.jpg)

ama artık benim
banada yer acın en kısa zamanda trafikteyim :+1:

emrahkucukgirgin
16.Mart.2007, 16:59
Hoş geldin azelia.

Hayırlı olsun. ben de yarın alıyorum motorumu benim de yarın vitesli motoru ilk kullanışım olacak. Beşiktaştan sirkeciye oradan da maltepeye gitmek gibi bir niyetim var bakalım neler olacak.

Kendine güvenine hayran kaldım bu arada.

carvalho
16.Mart.2007, 17:12
Sevgili Azelia, hayırlı olsun raptor'un :cheesy:

Nihat yüreklendirme konusunda çok başarılıdır :)
Sana tavsiyem,aldığın eğitimlerden sonra kendini rahat hissettiğin zaman bir sabah 6'da yollara çıkman ve boş yollarda turlaman... İnanılmaz güven veriyor insana.

Ben, iki saat sürüş eğitimi ve bizim evin yanındaki trafiğe kapalı yolda git geller bittikten sonra bir cumartesi sabahın köründe vurdum kendimi yollara... tadı damağımda öyle bir kalmış ki ertesi gün E-5 tecrübesi yaşamak için çıktığım kısa turu İzmit'e kadar uzatmış, motordan inmek hiç istememiştim...

Hayırlı olsun tekrar... Tekerine taş değmesin :)

ÇeLeBi MuRaT
16.Mart.2007, 17:17
Hayırlı uğurlu olsun bacım hayırlı günlerde kazasız belasız Km ler yap..

okan
16.Mart.2007, 18:05
aramıza hoş geldin azelia...hayırlı olsun diyelim.. resmindeki o arkada duran aprilla kapanort 1000EV kim yaa hemide siyak renkte ... offff offff...

aidikurt
16.Mart.2007, 18:08
azelia bacım aramıza tekrar hoşgeldin artık sende tam anlamıyla bir regalcisin ve regal farkını sende yaşıyıcan .

azelia
16.Mart.2007, 18:17
aramıza hoş geldin azelia...hayırlı olsun diyelim.. resmindeki o arkada duran aprilla kapanort 1000EV kim yaa hemide siyak renkte ... offff offff...

o aprilla tansel'in..uzman olarakda tanıyabilirsiniz belki...

herkese tesekkür ederim... yes...o t-shirtlerden bende istiom....:cheesy:

ÇeLeBi MuRaT
16.Mart.2007, 19:01
Aprilla değilki Vstrom benim regalin ilk sahibi..Tansel uzman 1907reklamınıda yaptık :)

Kino
16.Mart.2007, 19:05
azelia
sana mersin'den kucak dolusu sevgiler

hos geldin RR.net e

vitesliler hiçte o kadar zor bişi diil bundan 30 sene önce bir arkadaşımın 125 lik bir hondası vardı ve ailesi benim oldugunu zannediyordu 2 de anahtarı biri onda biri bende Mersin kücük bir yerdi o zamanlar motoru kim nerde yakalarsa alıp götürüyordu işte ben ona binmiştim ama nasıl bindim hiçmi hiç hatırlamıyorum azda atmadı değil beni üstünden neyime ön teker kaldırmak dimi ama

o kadar zeki birisi değilim yani bana kimse bir şey öğretmedi birilerinden duydum galiba böyle böyle diye ve sürdüm yaklaşık 1 yıl falan sürdüm aradan 30 yıl gecti ve RR yi aldım ilk trafikten cok korktum servisteki usta akşama hazır gel al abi dedi aradan 2 gün gectikten sonra yaradana sığınıp cesaretlendim ve gittim aldım RRmi servisden geniş ve sakin yollardan doğru eve şimdi... 70-80 km geçmem otobanda 90km falan

kısacası senin vites olayını çözmen bana göre 2 gün bile sürmez 3 günde vites konusunda ustalaşmış bulursun kendini.

allha kaza bela vermesin herşey de gönlünce olsun

GOKHAN
16.Mart.2007, 19:17
hoş geldın azelia. motorun hayırlı olsun kazabela vermesin allahım.

azelia
16.Mart.2007, 19:28
Aprilla değilki Vstrom benim regalin ilk sahibi..Tansel uzman 1907reklamınıda yaptık :)

evet pardon...resim deyince direkt tanseli görüp atladım...diger resimlerde sanrım necdet abinin 1000 lik siyah makinası var...

cesaretlendirmeleriniz icin gercekten tesekkür ederim...umarım dediginiz gibi olucak.... :cheesy:

ama bi gercek var ki erkeklere göre kadınlar bu olaylara genetik olarakta daha uzak...hic bilmeyen bir erkek le kadın aynı zamanda ögrenemiyor maalesef...ama bende farklı olucak insallah...baya hevesliyim cunku... :+1:

okan
16.Mart.2007, 19:35
ben o motoru uçaktan görsem bilem tanırım azelia aplacıımm... :mrgreen: :mrgreen:

emrahss
16.Mart.2007, 19:54
Dostum hoşgeldin. Hayırlı olsun ve de Allah utandırmasın. Kazasız belasız diyelim. Ocak ayı itibariyle ben de aynı durumdaydım bi farkla benim Scooter tecrübem dahi yoktu ve de ehliyet sınavına bu pazar giriyorum.

infinitedreams
16.Mart.2007, 20:38
O nihat ben oluyorum di mi? :)

Carvalho'nun da dediği gibi iyi yüreklendiririm. Ama sanmayın ki bomboş birini anlamsızca gaza getirip tarfiğe salarım öylesine. Günlerce dil döküp 250'likten vazgeçirip daha küçük motor aldırdığım hatta motordan vazgeçirip "bir süre daha arabaya takıl sen" dediğim arkadaşlarım da oldu. Bu aslında 'gerçekten ne kadar istediğin'e bağlı. Sürüşünü görmeden, sadece konuşarak bile ciddi bir fikir sahibi olabiliyorsun.

Herneyse. Bir güzel insan daha bu güzel motorun sahibi oldu.

azelia bacım aramıza tekrar hoşgeldin artık sende tam anlamıyla bir regalcisin ve regal farkını sende yaşıyıcan. Aslında biraz da Regal Azelia farkını yaşayacak. Motor, motor olduğu için bir kez daha gururlanacak
:)

aslanburclu
16.Mart.2007, 21:41
güzel kardeşim sitemize ve armıza hoş geldin

bakma millete herne kadar çinde olsa türkçe biliyor bu makinalar

şöyle dik gururlu ve alımlı bin üstüne deh deme yanlız alınır .
bas marşa söyle gideceğin yeri ver çeyrek gazı kaldır sol ayağını hafif yukarı 2---3----4---5-----hop hop tamam bitti işte bu kadar hadi rüzgarların ılık yolların açık ve temiz olsun sakınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ALLAH a emanet ol allah korusun. ( düşeyim deme mazallah regalimize yazık olur valla (şaka şaka )

lordskeldan
17.Mart.2007, 00:45
aramıza hoşgeldin :cheesy:

okan
17.Mart.2007, 01:24
Dostum hoşgeldin. Hayırlı olsun ve de Allah utandırmasın. Kazasız belasız diyelim. Ocak ayı itibariyle ben de aynı durumdaydım bi farkla benim Scooter tecrübem dahi yoktu ve de ehliyet sınavına bu pazar giriyorum. komtanım kaymakamım başarılar sana...

agresus
17.Mart.2007, 01:49
anaaa bi gırmızı dahaaaaa... ne güssel.... :mrgreen:

ilk turda tek kırmızı bende mi diye düşünüyodum... oohh ne güssel.. tayfun... fatih... şimdi de bilge... hoşş geldin.. sefalar getirdin...

yaw millet... biz bu kızı yanlıssmı koycazz... elin racingcisine mi bırakcasss... yannış öörtmesin şinci... alcam malcam dio ama bi hareketyok daha serdar adminimde... :mrgreen:

okan
17.Mart.2007, 02:17
sen şimçik motürü boyat bence ... özellin kalmadı olm..mavi yaptır bakalım nasıl olcak.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

azelia
17.Mart.2007, 02:37
heyoo..kullandım diyebilir miyim bilmiyorumm..ama biraz ayaklarımı yerden kestim ve 500m kadarcık yol aldım..gittim geldim gittim geldim..itildim..biraz önce yani... :+1:
denge isini biraz daha ögrenmem lazım..yavas gidince denge cok zor oluomus..bide benim makina saga cekiyor sanırım bi ayar yaptırmak lazım..neden oldu anlamadım yani... :? :mrgreen:
su an öngörüyorum 1 haftalık isi var..ama 1 hafta gectiginde trafige cıkar mıyım cıkmaz mıyım onu bilemiyorum...
su denge olayını cözmem lazım...debriyaj gaz dengesi var bide..
ama yok böle her gece calıssam olur..olur olur....
racingcide zorlandı bu arada :mrgreen: biraz alısma turları atmak zorunda kaldı..ama trafikte ısıklarda dur kalk olayına bayıldı adam...süpe0rmiis ya..hic ben yine artcı..kendi motorumda artcı olmak zormus..kalk yerimden demek gecti icimden ama desem ne olucakki..trafigin ortasında kalakalırdım alimallah...
neyse neyse cenem düstü gelismeleri bildiricem yine...
ekstra su denge olayına yorum, cözüm varsa yazın lütfen...
sevgiler ve iyi geceler herkese :+1:

okan
17.Mart.2007, 02:41
ağır ağır yavaş yavaş... hazmederek öören azelia... aceleye gerenk yok....allah kolaylık versin... :)

inci
17.Mart.2007, 03:16
HOŞGELDİN :D :D :D :D
VE.... :
Allah kaza vermesin omuzun,dizlerin kafan asfalta değmesin ,tekerine DAŞ değmesin,en yakın zamanda aramızda olman dileği ile :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Tayfun
17.Mart.2007, 04:36
O nasıl dua ya inci, dışarda yapsan yemin ediyorum 20 milyon kazanmıştın beş dakikada :D hatta kalantor biri geçse çek bile yazardı hemen sana, sosyal mesaj vermeyi bırak asfaltta görmek istiyos bis seniiii ;) azelia sende hoş geldin aramıza..

aslanburclu
17.Mart.2007, 10:05
yaww çok uzattınız

alt tarafı 2 teker baktın olmuya aç 2 ayağını 4 teker daha ne düşmesi canım

emrahss
17.Mart.2007, 11:07
Dostum hoşgeldin. Hayırlı olsun ve de Allah utandırmasın. Kazasız belasız diyelim. Ocak ayı itibariyle ben de aynı durumdaydım bi farkla benim Scooter tecrübem dahi yoktu ve de ehliyet sınavına bu pazar giriyorum. komtanım kaymakamım başarılar sana...

Sağol şef, diğer arkadaşlara da teessüfler :(

inci
17.Mart.2007, 12:04
O nasıl dua ya inci, dışarda yapsan yemin ediyorum 20 milyon kazanmıştın beş dakikada :D hatta kalantor biri geçse çek bile yazardı hemen sana, sosyal mesaj vermeyi bırak asfaltta görmek istiyos bis seniiii ;) azelia sende hoş geldin aramıza..

ben asfalttayım valla hiç kaldırmadım ki motoru hep bindim :cheesy: ,,istersen kapışalım yani :evil:

Tayfun
17.Mart.2007, 12:54
Alırım anahtarın mayk :D şey inci yani, seni peluşa rakip gösteriyorum inci, hatta o peluşsa sende inciş ol olmasmı :P

Kino
17.Mart.2007, 13:27
azelia denge olayınıda en kısa zamanda çözeceğine inanıyorum

ne kadar doğru bilmiyorum :? ama birisi bana demişti ki duracağın zaman frene basarken yavaşladığında düz bak önüne ,motor dümdüz durur diye yani yavaşladığında başı sağa veya sola cevirdinmi motor baktığın yöne kacar demişlerdi eğri durursun
motor sağa çekiyor diyorusun herhalde cüzdan arka sağ cepte ağırlık yapıyor :lol:

ben trafik ışıklarında duruken yavaşladığımda önümdeki araca bakarak düz durmaya calışıyorum ve oluyor. dikkat bakarken dalma :)

okan
17.Mart.2007, 13:36
alllla alllaa ben nereye bakacam şimcik....hiç ölle şeyleri bilmiyodum kino baba nerden de bulursun bölle şeyleri... :mrgreen:

Kino
17.Mart.2007, 13:43
okan dostum walla birileri söylemişti bana tabii acemiler için gecerli yani ustalaşana kadar yani duruken önüne bak gidipte öndeki araca dokunma ( araba ile olsa sorun değil tampon tampona dokuşuruz ) altında motor olunca duruken düşmek daha işin başında insanı soğutur diye söylenmiş bir söz veya nasihat herhalde

ama ustalar falan için değil tabii ustalar nereye bakacağını iyi bilirler :cheesy:

azelia
19.Mart.2007, 12:48
evet evet baktıgın yöne gitme olayını scooter dersi alırken söylemisti egitmen...sanırım ben gidonu cevirip duruyormusum..söledi serdarda..düz dur die...sorun yok simdi...düz duruyorum..ama hala su debriyaj gaz ayarı sorun... :cry:
ama istedigim yerde durabiliyorum :cheesy:
iyi iyi olucak bu is...
bu arada haftasonu polenezköye dogru bi gezelim dedik...tam anadolu fenerindeydik ki tlf geldi cross yapan arkadaslarımızdan ertugrul kaza yaptı die.. :( döndük kavacık'a hastaneye...kolu kırılmıs...hemen aksamında yani dün ameliyata girdi ve platin takıldı...ertugrul yani gazi motor...gecmis olsun diyoruzz...
aman dikkatli olun...
kazasız sürüsler

ÇeLeBi MuRaT
19.Mart.2007, 12:52
Gazi motorun sahibi ertuğrulmu çok geçmiş olsun..

Tayfun
20.Mart.2007, 00:10
Arkadaşımıza çok büyük geçmiş olsun, tez saatte yeniden yollarda görmek dileğiyle.

aslanburclu
20.Mart.2007, 00:56
bak ya tüh tanımıyorum ama çok çok geçmiş olsun acil şifalar

azelia
20.Mart.2007, 01:58
tesekkür ederiz...aksam yanındaydık..görüstük..agrı sızı haric iyii...hastaneden cıktı..evde bakılıyor...umaırm en kısa zamanada iyilesir... :cheesy:
simdi kaza sonrası serdarla saglık sigortası yaptırmaya karar veridk...hemen arastırmaya koyulduk... :idea:
herkesin aklında olsun yatarak bakılan durumlarda herseyi karsılayan sigortalar var..kaza sigortası deilde saglık sigortası daha iyi dio ertugrul..herseyi karsılamıs sigorta...muhakkak saglık, kaza sigorta yaptırın...
kazasız sürüsler :lol:

Tayfun
20.Mart.2007, 02:33
Sigorta şart arkadaşlar, heleki milyonlarca takozun şöförüm diye gezdiği bir şehirde şarttanda öte birşey, hiç yaptırmış olan arkadaşımız yokmu, yani hepimiz allaha emanet mi biniyoruz motorlara :)

azelia
22.Mart.2007, 16:49
meraba arkadaslar...
ER olarak ücretsiz motorsiklet üzerine seminer düzenliyoruz...siteden daha detaylı bilgi bulaiblirsiniz...
www.earlyriders.net

özellikle benim gibi yeni baslayanlar icin gerekli gibi...
görüsmek üzere

ps: bu arada motor hala altan motorda...haftasonu yagmur olmazsa claısmaya devam :cheesy:

Tayfun
22.Mart.2007, 22:36
Cumarteside dahil olmak üzere şakır şakır yağmur yağsın ama pazar günü güsel olur hava inşallah :?