PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ANKARAD'DAKİ SERVİSLER

lunatic
17.Mart.2007, 00:52
1.

aslanburclu
17.Mart.2007, 10:08
güzel kardeşim sabret 1 yıl sonra ordayım

elletme ,kurcalatma ,oynatma makinanı ama baktın olmuyo doğru bmw.veya mersedes servisine ancak onlar anlar bu makinanın dilinden ankarada doğru dürüs ustamı varki en kıyak usta bizim kayınbiraderdi oda iflas etti.

emrahss
17.Mart.2007, 11:25
Aslında bu mesaj bizlere markası bilinen daha doğrusu yaygın servis ağı olan bir motor alma gereğini gösteriyor gibi. Hayırlısı bakalım.

lunatic
17.Mart.2007, 11:53
Walla zaten doğru dürüst iş yapan tutunamıyor bu piyasada. Doğru söyledin. Bu iş biraz ev alma komşu al hikayesine döndü. Motor değil servis al yapacaz galiba yakında. Hadi hayırlısı. Belki artık bu makinayı övmeyi bırakıp ciddi anlamda servislerden şikayete başlamalı. Belki nasıl olsa alet satıyor diyenlerin kulağına küpe olur da satışta düşüş olduğunda bizi daha ciddiye alırlar. Sen niye Ankara'ya geliyon aslanburcu (benim gibi). Ben burdan kaçmanın yolunu arıyorum.

aidikurt
18.Mart.2007, 12:50
ya unutmayın mutlaka regalin servisine götürmek zorunda değilsiniz gidin orda başka bir markanın yada iyi bir motor servisine baktırın ben öyle yapıcam artık sonuçta garanti dediğin nedirki götür saglam bi yere adam sana söylesin sorununu sende ara sarıkayaları göndersinler neden illada regal yetkili servisine gitmeye çalışıyorsunuz mesela istanbulda var altan motor iyi diye gidiyorum simdilik ama bazende ümraniyede başka ustaya gidiyorum zaten iyi bir usta bütün motorlardan anlar.

Aksu
05.Nisan.2007, 10:52
Bende motoru Birol dan aldım. Birol iyi usta ama angaryası çok, ayrıca kendiside binici olduğu için ve her otobana çıtığında 300-350 km. arası hıza çıkmayı huy edindiği için müşterilere fazla zaman ayıramıyor. Ama bazı arkadaşlarda eften püften meseleler için ustayı bıktırmışlar. Benim izlenimim bu yönde eğer yanılmıyorsam. Birol ile konuşurum regalcilerin şikayetleri olduğunu ve bizim taleplerimizi bildiririm. O ayrı mesele.
Fuar da Müslüm ile beraber Sarıkayalar ın satış müdürü Enis Karadayılmaz beyle görüştük. Sarıkayaların Türkiyede Regal Raptor üretimine geçeceğini ve kaliteyi daha da yükselteceğini yeni dönemde servis işlerine de el atacaklarını bildirdi. Resmi işlemleri tamamlamışlar. Yerli montaj ve imalat başlarsa gerek kaliteli yedek parça olsun gerek servis olsun sıkıntılar giderilir.

lunatic
06.Nisan.2007, 00:47
1.

aslanburclu
06.Nisan.2007, 22:00
ya aksu kardeş inanma bunlara anca sallıyorlar

bizde müslüm abiyle kurucularında alper beyle tanıştık ıstanbul sıkıntılarını anlattık hepsine tamam tamam sonra benim motorda bir sorun vardı onun içinde denizliye gidince bi görüşelim dedi tlf. ile ardım tamam ben su ustayı arayıp size dönecem dedi hala bekliyoz bir hafta geçti yani kısacası ağzı olan konuşuyo işte anlıyacağını anla ankaya selamlar sevgiler

aidikurt
06.Nisan.2007, 22:08
yaşar abi unutmustur kesin bida ara sende hemen siliyon insanları

aslanburclu
07.Nisan.2007, 00:42
aynen tek kalemde silerim abicim :ban: ya alperim 3 aradım 1 cide konuştum arayacağım dedi üstüne 2 kere daha ne oldu diye aradım tlf.nunuzu aldık sizi arasın dediler üstüne 5 gün geçti ben buna adam oynatma veya oyalama derim başka bişey değillll insan sözünün arkasında olmalı zart zart atmamalı haksızmıyım

okan
07.Nisan.2007, 02:33
aynen tek kalemde silerim abicim :ban: ya alperim 3 aradım 1 cide konuştum arayacağım dedi üstüne 2 kere daha ne oldu diye aradım tlf.nunuzu aldık sizi arasın dediler üstüne 5 gün geçti ben buna adam oynatma veya oyalama derim başka bişey değillll insan sözünün arkasında olmalı zart zart atmamalı haksızmıyım bu arkadaşla ilgili bende bu tipte şikayetler duymuştum...işiyle ilgilemne notu sıfır... müşteri memnuniyeti sıfır.. :!:

lunatic
13.Nisan.2007, 21:45
1.

aslanburclu
13.Nisan.2007, 23:12
kardeşim ara denizliyi konuş sonra ver kargoya alıcı ödemeli yapsınlar fabrikada

ha birde çankayada bir serviz varmış ondanda uzak dur nedenmi benim motorun sesini açacaz diye susturucuyu çıkarmamışlar tam susturucunun motor kısmı tarafı dibinden cart diye sipiralle kesmişler düşün artık servis anlayışını

ghostrider
16.Nisan.2007, 01:21
Ya arkadaşlar Ankaradaki servisler için konuştuklarınıza bakılırsa galiba bu motoru almaktan vazgeçmek gerek diye bir düşünce kaplıyor içimi ve inanın çok üzülüyorum, bu işin bir çözümü yapılmadı mı hala ve bir çözüm bekleniyor mu acaba?

Aksu
16.Nisan.2007, 18:51
Lunatic
Seninle 21 Nisan cumartesi buluşalım saat 13,30 gibi gidelim Birol a ne gerekiyorsa yaptıralım veya hafta içi akşam bırakıp ertesi gün akşam iş çıkışı alalım. Sibop ayarı- senkron ayarı- buji- yağ- ve diğer kontroller hepsini yaptırırız. Sonra da çıkarız otobana denersin motorunu. Sıkma canını

aslanburclu
16.Nisan.2007, 19:45
Lunatic
Seninle 21 Nisan cumartesi buluşalım saat 13,30 gibi gidelim Birol a ne gerekiyorsa yaptıralım veya hafta içi akşam bırakıp ertesi gün akşam iş çıkışı alalım. Sibop ayarı- senkron ayarı- buji- yağ- ve diğer kontroller hepsini yaptırırız. Sonra da çıkarız otobana denersin motorunu. Sıkma canını

selam aksu kardeş işte ya yardımlaşma bu hatta birol usta biraz hani yarışı gezmeyi falan sever dediydin bir ara aman kaçmasın bu hafta bir yerlere arkadaşın derdini halletsin aman ha

(yazdım deftere ank.ya gelince birol usta sıkı takibe alınacak)

lunatic
16.Nisan.2007, 21:33
1.

ghostrider
18.Nisan.2007, 23:45
Arkadaşlar Ankarada anladığım kadarıyla bu motora servis hizmeti verebilecek adamakıllı, işini savsaklamadan yapan ve müşteriye gereken değeri veren herhangi bir servis ve usta yok, motor hakkında araştırma yaparken Birol usta hakkında da hiç de iyi şeyler duymadım açıkçası ve duyduklarım sonucunda kendisiyle hiçbir şekilde iş yapılamayacağı kararına vardım, Çankayadaki Marintek miydi Marinmak mıydı ismini tam hatırlamadığım bir yere güveniyordum bu servis işi için ama anladığım kadarıyla oraya daha önce gitmiş olanlar da hiç memnun değil, e o zaman idame ettirmekte güçlük çekeceğim bir motoru alıp da bile bile lades demek hiç de mantıklı gelmiyor artık bana...Ankara'da adam gibi servis hizmeti veren Ulusan motor var diye duydum ama onlar da raptor satmıyor masai grand eagle diye bir motor satıyor, jinluncularda başkent motordaki fazlı ustayı öve öve bitiremiyorlar...
Valla son derece kararsız kaldım; almak istediğim motor Raptor ancak Ankara'da sorun yaşamadan motor kullanmak istiyorsam Masai ya da Jinlun almam gerekiyormuş gibi bir hisse kapıldım, hadi çıkın işin içinden çıkabilirseniz...
Raptoru getiren firmaya da ayar kaptım bu arada, adamlar en iyi ve en pahalı çinliyi getiriyor ama adam gibi bir servis hizmeti ayarlayamıyorlar koca ANKARA'da.. Böyle firmaya da yazıklar olsun... Raptora bineceksem illa İstanbul ve İzmirde mi olmam gerekiyor canım!!! Valla iyice moralim bozuldu böyle giderse bu motoru almaktan vazgeçeceğim gibi görünüyor...

lunatic
19.Nisan.2007, 00:48
1.

aslanburclu
19.Nisan.2007, 00:59
ankaralı hemşerilerim

yavaş olun ya nedersiniz siz yavaş olun bakın alacağınız motor çinin en iyisi istanbulda o dediğiniz motorların yüzüne bakan yok öyle ahım şahım ustalığada ihtiyaç yok mobiletten anlayan herkes bakabilir ama regaller öyle değil alınca anlıyacaksınız.
boşverin servisleri arayın sarıkayaları onlar sizi yönlendirir baktınız servisten memnun değilsiniz bildirin sarıkayalara onlar size gelir .bu laf nerden çıktı derseniz son fuarda yellow rock moto dan satış bölümünden alper bey gerekirse seyyar bir ekip göndeririz diye latifte bulundu.

lunatic
19.Nisan.2007, 01:16
1.

uni88
27.Nisan.2007, 12:22
Arkadaşlar çok uzun süredir forumları okuyorum hatta motorumu alırkende bu forumlardan sizlerin paylaştığı bilgilerden yararlandım, herkese teşekkürler.

Ben motorumu Ankara da yapılan geçen seneki fuardan Birol'dan aldım. Haziran 26 itibariylede tarfiğe çıktım dünde hayırlısıyla 10000km oldu motorum. :D

Şimdi gelelim sevis meselesine Bİrol aslında ii bir usta fakat elinde her zaman çok fazla iş var ve bu yüzden yaptığı işe yoğunlaşamıyor ve biraz unutkan eğer bişey söylediyseniz oradan ayrıldıktan sonra mutlaka arayıp HATIRLATIN.
sonuç olarak serviste gözünüz arkada kalmaz ama beklemek durumundasınız çünkü SARIKAYALAR size ve ustaya eziyet ediyorlar garantiden göderdikleri parçaları bile kargo parasını Birol ustadan alıyorlar...

Gelelim Marinmak'a, 2-3 servisten sonra bide Şu Marinmak'ı deneyim dedim ve gittim, Orada Mustafa usta die biri vardı hoşsohbet kendi halinde bi adam. Yaptığı iş ise Birola kıyasla çok da iyi deildi, fakat bu ustanın sorunu da işvereninden memnun olmamasıydı ve gözlemlediğim kadarıyla buda işini severek yapmamasına neden oluyor ve 2 lt yağ değiştirmek ve 2 buji takmak yaklaşık 2.5 saat alıyordu bu da benim ve sizin gibi çalışan insanların sahip olmadığı birşeye denk geliyor zaman. nitekim zaten ben çıkacam işten diyip duruyordu ki uzun süredir o tarafa gitmemeiştim burdan okuduğum kadarıyla Marinmak servis işini bırakmış zaten.Servis olarak fena deillerdi diyebilirim...

Söyleyeceğim şu ki Şu anda Yetkili servis olarak Birol ustadan başka çözüm yok, probleminizide çözer. Ama Sarıkayalar hem bizi hemde Birol ustayı zıvanadan çıkarır.

Herkese selam,
Kazasız belasız sürüşler dilerim....

Aksu
27.Nisan.2007, 16:16
Ankara da servis problemi varsa bir araya geliriz çözeriz. Gideriz beraberce Birol ile görüşürüz. Deriz ki bak kardeşim biz Regal sitesinde yazıyoruz, hem tanışıyor arkadaş oluyoruz hemde güç ve fikir birliği yapıyoruz, hatta gitgide çoğalıyoruz. İşine ciddi anlamda eğilmez isen başka yerlere bakacağız ve toptan oraya gideceğiz, hatta yeni motosiklet almak isteyen arkadaşları da yönlendireceğiz. Servis fiyatları hususunda da konuşuruz ve inanıyorum ki hallederiz.
Fakat gel gelelim bir araya nasıl geleceğiz. Bugün Lunatic arkadaşın yanına uğradım, işleri yoğundu. Benim de işim yoğun öğle vakti 10 dk.uğradım. Cuma akşamları 5-6 arkadaş toplanıyoruz, Bahçelievler 3. Cadde No:114 Koyu Kahve adlı Cafe de. Akşam 19 da. vakit ayırıp gelirseniz tanışırız sorunlara çare ararız. Bir araya gelemez isek daha çok yazarsınız servis sorunlarını bilgilendirme ve gezi gibi olayları ararsınız. Ben 47 yaşındayım peşinizden koşuyorum, başka birşey demiyorum.

lunatic
27.Nisan.2007, 20:58
1.

cromis
29.Nisan.2007, 17:48
marinmak yaklasık 10 gundur servis işine son vermiş durumda .şu anda 2 adet servisten bahsediliyor,bunlardan biri sancak/yıldız cıvarındaymıs,adresı bulursam yollarım...

Aksu
29.Nisan.2007, 18:00
Arkadaşlar bu hafta sonu yağış vardı olmadı. Önümüzdeki hafta sonu cumartesi günü toplanalım. Daha önce yazdığım Cuma akşamları saat 19 Bahçelievlerdeki toplantı iptal. Oraya başka sitelerden gelen arkadaşlarda geliyorlardı. Onlar yabancı istemediğini belirttiler. Bende artık onların toplantısına katılmayacağım. Sitenin adı önemli değil.
Hafta içi ANkara daki arkadaşlarla konuşup bir yer ve saat belirleyip Cumartesi günleri bir ararya geleceğiz inşallah. Sonra da ortak sorunlarımızın çözümü için ne gerekiyorsa beraberce yapacağız.
Lunatic kardeşim sen motora binme bir an önce tüm bakımlarını iyi bir ustaya yaptır. Yoksa motor elden gidecek. Daha yeni motorun maşallah kıymetini bil. 19 Mayıs Sakarya şenliklerine hazırlanın.

tt06
30.Nisan.2007, 17:44
Benim motoru Biroldan aldım. Aynı zamanda servisidir. Ama pek naza çekiyo kendini. İşe yakın diye bikere Marinmak'a götürdüm makinanın cikleyi yaptılar. Sonra yine götürdüm. KArbüratör tıkanmış dediler. para verdim. Ama alet çok yakmaya başladı. Sonra gene götürdüm bakımı da gelmişti. Ne deseler beğenirsiniz. Biz kendi sattığımız motora bakıyoruz. Yuh artık. Şikayet edecem Saılara ama dikkate alacaklar mı bilmem. Simdi motor yine zor çalışmaya başladı. Aynı hikaye. 1 silindir benzin atıyo öteki kuru. Ankara'da bi de ibodirik varmış ama hiç gitmedim. Artık servislere de güvenmiyorum. Adam gibi profesyonel bi tamirci bileniniz var mı?Yoksa trilye'ye geldikten sonra bi de İstanbul'a uğrayıp ordaki servislere mi göstereceğiz artık. Yokda kalmazsak tabii. :P

CAnın kardeşim merhabalar Şimdi yanlış anladığın ve yanlış aktardığın birşeyi düzeltmek istiyorum
1. Madem bizden o kadar da memnun olmadıysan herhangibi bir şikayetin varsa bunu bize söyleyebilirdin. Düzeltebilirdik.
2.Biz kendi motorlarımıza değil Tüm regallere bakıyorduk ama kendi nedenlerimizden dolayı servisi kaldırdık.
3. Seni yönlendirdiğim Abidinpaşada askerlik şubesiNİN yanındaki yer bence çok kaliteli bir sevis

lunatic
30.Nisan.2007, 19:29
1.

tt06
01.Mayıs.2007, 11:26
Arkadaşlar Ankarada anladığım kadarıyla bu motora servis hizmeti verebilecek adamakıllı, işini savsaklamadan yapan ve müşteriye gereken değeri veren herhangi bir servis ve usta yok, motor hakkında araştırma yaparken Birol usta hakkında da hiç de iyi şeyler duymadım açıkçası ve duyduklarım sonucunda kendisiyle hiçbir şekilde iş yapılamayacağı kararına vardım, Çankayadaki Marintek miydi Marinmak mıydı ismini tam hatırlamadığım bir yere güveniyordum bu servis işi için ama anladığım kadarıyla oraya daha önce gitmiş olanlar da hiç memnun değil, e o zaman idame ettirmekte güçlük çekeceğim bir motoru alıp da bile bile lades demek hiç de mantıklı gelmiyor artık bana...Ankara'da adam gibi servis hizmeti veren Ulusan motor var diye duydum ama onlar da raptor satmıyor masai grand eagle diye bir motor satıyor, jinluncularda başkent motordaki fazlı ustayı öve öve bitiremiyorlar...
Valla son derece kararsız kaldım; almak istediğim motor Raptor ancak Ankara'da sorun yaşamadan motor kullanmak istiyorsam Masai ya da Jinlun almam gerekiyormuş gibi bir hisse kapıldım, hadi çıkın işin içinden çıkabilirseniz...
Raptoru getiren firmaya da ayar kaptım bu arada, adamlar en iyi ve en pahalı çinliyi getiriyor ama adam gibi bir servis hizmeti ayarlayamıyorlar koca ANKARA'da.. Böyle firmaya da yazıklar olsun... Raptora bineceksem illa İstanbul ve İzmirde mi olmam gerekiyor canım!!! Valla iyice moralim bozuldu böyle giderse bu motoru almaktan vazgeçeceğim gibi görünüyor...
Firmanın ismin bile tam olarak bilmeyen ve doğru söylemeyen , belkide hiç kapsından içeri girmemiş bir insanın hakkımızda olumsuz yorum yapmasını anlamak mümkün değil.Gerçekten çok ilginç . Kulaktan dolma bilgilerle bu kadar kolay fikir sahib i olunmaması gerekir. Bizim hakkımda ne denmiş merak ediyorum .
bir konu hakkında fikir sahibi olmadan ,bilgi sahibi ol bence . Evet servisi kapattık Ankarada şu anda 2 yerde servis var

1 .Birlik mah. ANKA motor ; Zülfikar usta
2.Abidinpaşa Askerlik şubesinin yanında Yüceer

ARkadaşlar kendinize gelin Yorumlarınızı okuyunca hayret ediyorum.
Bu motor çin grubunun en kaliteli motoru.
Sen motorunu servise götürmek için mi alıyosun.
Bu motorun Ankarada servisi yok değil, var.
Senin yukarıda saydığın motorların servislerin yaygın olması normal .Çünkü o motorlar ömürlerinin çoğunu serviste geçiren makineler. KULLANICILARLA KONUŞ 4 TE 2 LİK MEMNUNLARSA ONLARDAN AL .

Lunatic , ben hertürlü platformda çeşitli forumlarda sana ve senin durumundakilere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ordan pay biç ilgimizi, Yapmasam kimse niye yapmıyosun diyemez . Ayrıca her türlü yedek parça ihtiyacını karşılayabiliriz. Biz sadece servisi , kapattık satış ve yedek parça mız devam ediyor. Ayrıca Sarıkayaların İnternet sitesindeki servisler ve bayilerin hepsi yanlış inan ama inan hepsi yanlış İbodirik servis falan değil boşuna yorulma oraya kadar onlar hayatlarında RR görmüş değiller. İstediğin servislerin adres ve telefonları
Yüceer Burda Hacı Usta Var. : münveziler cad. no :21 /B A.paşa 0312 362 32 34
Anka motor. : Birlik mah. 7.cad. No :5/9 Çankaya / Ank. 495 74 44

lunatic
01.Mayıs.2007, 15:32
1.

cromis
05.Mayıs.2007, 03:02
RR CI ARKADASLARIN DIKKATINE:bu hafta bası ankaradakı servıs sorununu bızzat sarıkayalardakı sorumlu alper beyle gorustum ve bu konudakı sıkıntılarımızı yaklasık yarım saat dıle getırdım ,alper bey bu konuya cok kısa surede cozum bulacaklarını soyledı ,ki bana cok ınandırıcı ve samımı geldı konusması,ancak bu konunun sızın tarafınızdanda alper beye ıletılmesı sanırım bu sureyı cabuklastırır.bu arada abıdın pasadakı servıste mustafa ustanın oglu tamır konusunda oldukca ıyı,ve en onemlısı motoru cok sevıyor(bu cok onemlı bence) ancak daha merkezı bır yerde servıs verılse cok daha ıyı olur.LTF SIZLERDE ARAYIN VE SIKAYETLERINIZI BILDIRIN. 0 258 371 65 67 ALPER ARU

lunatic
05.Mayıs.2007, 17:35
1.

aslanburclu
06.Mayıs.2007, 00:06
RR CI ARKADASLARIN DIKKATINE:bu hafta bası ankaradakı servıs sorununu bızzat sarıkayalardakı sorumlu alper beyle gorustum ve bu konudakı sıkıntılarımızı yaklasık yarım saat dıle getırdım ,alper bey bu konuya cok kısa surede cozum bulacaklarını soyledı ,ki bana cok ınandırıcı ve samımı geldı konusması,ancak bu konunun sızın tarafınızdanda alper beye ıletılmesı sanırım bu sureyı cabuklastırır.bu arada abıdın pasadakı servıste mustafa ustanın oglu tamır konusunda oldukca ıyı,ve en onemlısı motoru cok sevıyor(bu cok onemlı bence) ancak daha merkezı bır yerde servıs verılse cok daha ıyı olur.LTF SIZLERDE ARAYIN VE SIKAYETLERINIZI BILDIRIN. 0 258 371 65 67 ALPER ARU

ANKARALI KARDEŞLERİM şimdi bizim istanbuldan ankara için servis konusunu sıkıştırmamız biraz abes olur ama ankaradaki arkadaşlarımız sıkıntılı diye bastırabiliriz bu konuyu düşünün ve bildirin ha birde alper bey biraz bana göre unutkandır devamlı arasanız iyi olur derim (bana 2007 fuarda bi söz verdi ben peşine düşerek işi bitirdim)

lunatic
06.Mayıs.2007, 01:06
1.

cromis
06.Mayıs.2007, 02:59
ANKARALI KARDEŞLERİM şimdi bizim istanbuldan ankara için servis konusunu sıkıştırmamız biraz abes olur ama ankaradaki arkadaşlarımız sıkıntılı diye bastırabiliriz bu konuyu düşünün ve bildirin ha birde alper bey biraz bana göre unutkandır devamlı arasanız iyi olur derim (bana 2007 fuarda bi söz verdi ben peşine düşerek işi bitirdim) dostlar aslanburclu dogru soyluyor. ankaranın bu ısı kendı adlarına bastırmaları gerekıyor.

ghostrider
06.Mayıs.2007, 14:23
Firmanın ismin bile tam olarak bilmeyen ve doğru söylemeyen , belkide hiç kapsından içeri girmemiş bir insanın hakkımızda olumsuz yorum yapmasını anlamak mümkün değil.Gerçekten çok ilginç . Kulaktan dolma bilgilerle bu kadar kolay fikir sahib i olunmaması gerekir. Bizim hakkımda ne denmiş merak ediyorum .
bir konu hakkında fikir sahibi olmadan ,bilgi sahibi ol bence . Evet servisi kapattık Ankarada şu anda 2 yerde servis var

Senin yukarıda saydığın motorların servislerin yaygın olması normal .Çünkü o motorlar ömürlerinin çoğunu serviste geçiren makineler. KULLANICILARLA KONUŞ 4 TE 2 LİK MEMNUNLARSA ONLARDAN AL .

Lunatic , ben hertürlü platformda çeşitli forumlarda sana ve senin durumundakilere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ordan pay biç ilgimizi, Yapmasam kimse niye yapmıyosun diyemez . Ayrıca her türlü yedek parça ihtiyacını karşılayabiliriz. Biz sadece servisi , kapattık satış ve yedek parça mız devam ediyor. Ayrıca Sarıkayaların İnternet sitesindeki servisler ve bayilerin hepsi yanlış inan ama inan hepsi yanlış İbodirik servis falan değil boşuna yorulma oraya kadar onlar hayatlarında RR görmüş değiller. İstediğin servislerin adres ve telefonları

Dostum sen servis hizmeti veriyor musun? Vermiyorsun. O zaman daha niye konuşuyorsun???
Ayrıca okuduğun şeyi de doğru okuyamıyorsun anladığım kadarıyla...
İsmini tam olarak hatırlayamamış olmam senin geçmişte verdiğin servis hizmetin hakkında bilgim olmadığını göstermez, evet dükkanına bile gelmedim sadece yerini ve yarım yamalak da olsa ismini biliyorum, ve evet daha önce senin servisine iş yaptırmış olanların memnun kalmadığını da kulaktan dolma bilgilerden biliyorum, eğer sen de bunların ne olduğunu öğrenmek istersen bu forumun ilgili yerlerini oku da öğren bi zahmet. (Mesela aslanburçlu motorunu Ankaradan aldı ve senin servisinde yapılan işlemlerden memnun olmadığını söylemişti bir yerlerde...)
Sen gelip buraya yazı yazmadan önce bu forum ve buradaki insanların yaşadıkları hakkında fikir sahibi olsaydın eğer buraya yazı yazarken öncelikle geçmişte servisin sebebiyle insanlara verdiğin rahatsızlıktan ötürü "ÖZÜR DİLERDİN"...

Tüm bunların yanında buradaki dostlara yardımcı olmaya çalıştığında verdiğin bilgilerden ve servis adresinden belli oluyor bu nedenle duyarlılığına da teşekkür etmek gerekir tabi. Ancak unutma ki sen de başka bir servis için yorumlarda bulunmuşsun ve oraya gidecek insanları daha şimdiden oradan soğutmuşsun buna ne demeli şimdi???

Ne demişler; sırçadan köşkte oturuyorsan komşunun evine taş atma... İşte böyle olaylar ve yorumlar sayesinde fikir sahibi olunuyor bu tür ortamlarda, umarım hatanı anlamışsındır...

tt06
07.Mayıs.2007, 13:51

Dostum sen servis hizmeti veriyor musun? Vermiyorsun. O zaman daha niye konuşuyorsun???
Ayrıca okuduğun şeyi de doğru okuyamıyorsun anladığım kadarıyla...
İsmini tam olarak hatırlayamamış olmam senin geçmişte verdiğin servis hizmetin hakkında bilgim olmadığını göstermez, evet dükkanına bile gelmedim sadece yerini ve yarım yamalak da olsa ismini biliyorum, ve evet daha önce senin servisine iş yaptırmış olanların memnun kalmadığını da kulaktan dolma bilgilerden biliyorum, eğer sen de bunların ne olduğunu öğrenmek istersen bu forumun ilgili yerlerini oku da öğren bi zahmet. (Mesela aslanburçlu motorunu Ankaradan aldı ve senin servisinde yapılan işlemlerden memnun olmadığını söylemişti bir yerlerde...)
Sen gelip buraya yazı yazmadan önce bu forum ve buradaki insanların yaşadıkları hakkında fikir sahibi olsaydın eğer buraya yazı yazarken öncelikle geçmişte servisin sebebiyle insanlara verdiğin rahatsızlıktan ötürü "ÖZÜR DİLERDİN"...

Tüm bunların yanında buradaki dostlara yardımcı olmaya çalıştığında verdiğin bilgilerden ve servis adresinden belli oluyor bu nedenle duyarlılığına da teşekkür etmek gerekir tabi. Ancak unutma ki sen de başka bir servis için yorumlarda bulunmuşsun ve oraya gidecek insanları daha şimdiden oradan soğutmuşsun buna ne demeli şimdi???

Ne demişler; sırçadan köşkte oturuyorsan komşunun evine taş atma... İşte böyle olaylar ve yorumlar sayesinde fikir sahibi olunuyor bu tür ortamlarda, umarım hatanı anlamışsındır...

İlk cümlede ne demek istediğini anlayamadım .
Peki sen ervis hizmeti vermeden niye konuşuyorsun .Bu forumda konuşmak için servis hizmeti vermek mi gerekiyor.
Okuduğumu anlıyorum merak etme .
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/18557-dadyw-dd250e-9-su-sogutmali-regal-raptor-hakkinda-257.html bu formu,ilk sayfasından itibaren takip ediyor okuyorum Bu formu ilgili dediğin 3 sayfasını da okudum.
Anladığım kadarıyla sen şu anda bir " REGAL" kullanıcısı değilsin.
"regal"i belkide beyaz eşya markası zannetiğin zamanlarda ben bu motoru satıyordum ve bu motorun ne sorunu var ve özelliği olduğunu belkide buradaki herkesden dah iyi bilecek birsiyim. Hangi km de hangi sorunlar yaşanabilir , ne yapılması gerekir . Hepsini bilirim.
Ayrıca motorunda sorun yaşayanlardan neden özür dileyeceğim ( Çok saçma ve mantıksız bir cümle kullanmışsın )
Ben Ulstaki ibodirik hakkında yorum yaptım . Onlar -iyidir , yada - kötüdür demedim. Yetkili servis değiller,dedim.Herhalde bunu benden iyi bilemessin.
Evet hatamı anladım . RR kullanmadan bana rr ların sorunlarını öğretmeye kalkan , kişiler ve kurumlar hakkında önyargılı kişilerle polemiğe girmek benim için bir hata.
Hatamdan dönüyorum.

Saygılar

Aksu
07.Mayıs.2007, 14:12
Arkadaşlar Ankara da birçok Regal kullanıcısı arkadaş var ama daha kimseyi göremedik. Gördüklerimiz de burada yazıyor ve kaçıyor. Böyle olmaz burası karşılıklı tartışma yeri olmasada amacı belli. Hafta içi hafta sonu hangi saatte olursa Bir yer önerin orada toplanalım, tanışalım, tartışalım, ak ile karayı ayıralım ve Ankara RR grubumuzu oluşturalım. Bu tip kelimeleri defalarca yazdım bıkmadım siz okumaktan bıktınız. Hepimizin işi ailesi ve birtakım sorumlulukları var. Ama bir saat de ayırabiliriz birbirimize galiba. Ben yer önermeyeceğim sizlerden bekliyorum neresi derseniz önerilerinizi yazın lütfen arkadaşlar.

ghostrider
07.Mayıs.2007, 19:57
kardeşim ara denizliyi konuş sonra ver kargoya alıcı ödemeli yapsınlar fabrikada

ha birde çankayada bir serviz varmış ondanda uzak dur nedenmi benim motorun sesini açacaz diye susturucuyu çıkarmamışlar tam susturucunun motor kısmı tarafı dibinden cart diye sipiralle kesmişler düşün artık servis anlayışını

Ya sen hakikatten anlamıyorsun galiba!!!! Oku bakayım ne yazmış arkadaş yukarıda...Ayrıca bu arkadaş burada gayet ciddiye alınan ve görüşlerine itibar edilen bir kişidir okurken bunu da hatırla!!!!

Şimdi neden özür dileyecekmişim diyorsun ya en azından bunun için özür dile!!!!

Ben neler yazmışım senin için;

...Çankayadaki Marintek miydi Marinmak mıydı ismini tam hatırlamadığım bir yere güveniyordum bu servis işi için ama anladığım kadarıyla oraya daha önce gitmiş olanlar da hiç memnun değil, e o zaman idame ettirmekte güçlük çekeceğim bir motoru alıp da bile bile lades demek hiç de mantıklı gelmiyor artık bana...

Senin servisine güvenerek bu motor alınabilir diye düşünürken aslanburçlunun yazısı düşüncelerimi değiştirmiş demek ki fikrimden vazgeçmişim...

Ayrıca anlayışsızlığın da;

"Dostum sen servis hizmeti veriyor musun? Vermiyorsun. O zaman daha niye konuşuyorsun??? "cümlesini anlamamanla belli oluyor zaten... Sonuçta zaten servis vermeyi bırakmışsın ya o zaman "BEN GEÇMİŞTE İYİ BİR SERVİSTİM" der gibi niye konuşuyorsun???? Biz zaten burada Ankarada servis bulamamaktan yakınmışız sen ne diye bu konuyu daha da sündürüyorsun??? Servis misin kardeşim? Değilsin, e ne alaka şimdi senin buraya bunları yazman????

Evet regal kullanmıyorum ama senin gibilerin getirdikleri malın arkasında duramaması yüzünden bu çok sevdiğim motoru almayı bi tarafım yemedi açıkçası, ve evet ben de bu motoru seviyorum ve gerçekten en iyisi olduğunu düşünüyorum, son olarak da motoru serviste azap yaşamak için değil herkes gibi gezip tozmak ve keyfini yaşamak için alıyorum ki servise ihtiyacım olduğunda SENİN BUNU SAĞLAMAN ZATEN İMKANSIZ...

Ayrıca sen o motoru eskiden de satıyor olabilirsin bunun birşey değiştireceğini mi sanıyorsun?? Sen adam gibi servis hizmeti verme ondan sonra "ben şöyle yapıyordum ben böyle yapıyordum ama" gibilerinden yakayı sıyırtmaya çalış, yağma yok!!!! Çık delikanlı gibi bundan sonra ben bu motor için en kral servisi vereceğim de biz de helal olsun diyelim, ama öyle uzaktan üfürme zira hepimiz yaşlı başlı insanlarız ve karnımız laf salatalarına tok...

Tüm bunların yanında yazdıklarınla birilerine yardımcı olabiliyorsan (ki sanırım oluyorsun) sana teşekkür etmek gerektiğini de düşünüyorum...

Hayırlı işler....

tt06
07.Mayıs.2007, 20:43

ha birde çankayada bir serviz varmış ondanda uzak dur nedenmi benim motorun sesini açacaz diye susturucuyu çıkarmamışlar tam susturucunun motor kısmı tarafı dibinden cart diye sipiralle kesmişler düşün artık servis anlayışını+

Aslanburcu merhablar ,
Sana sormak istediğim çok önemli bir sorum olacak.
Sen motorunu Ankarada Recep Korucu dan mı aldın 2. el olarak.
06 RK 392 recep beyin plakası
Eğer recep korucudan aldıysan ve yukarıda sözettiğn olayı recep bey söylemişse yazık recep beye
Çünkü Recep korucu motoru bizden aldı ve hertürlü teknik hizmet ve desteği sağladık
daha sonra RR ların kesik egzsost lu modelleri çıktı. Hani susturucusu vidası gevşetilince çıkarılabilen ve daha Tok bir ses veren motor. Recep bey bu motorların egzostlerını gördü ve çok beğendi .
Bu egzostlardan istedi .Bizde Denizliden istedik ama 1-2 ay sonra geleceğini söylediler. Çünkü çinden gelen egzostlar haepsi yanlış gelmiş ve doğrularının 1-2 aya kadar geleceği söylendi.
Durumu Recep Bey e söyledik tamam getirelim dedi.
Geçen Sene Ankarada 1000 motosiklet li Anıtkabire diye bir organizasyon vardı.
Recep Bey de buna katılmış .
Dönüşte bize uğradı.
Ve
Ben gözlerime inanamadım .
Çünkü motoru yeni tip egzostlar gibi daha çok ses çıkarsın diye egzosu ortadan verev bi şekilde kesmiş veya kestirmiş.
Abi sen ne yaptın ya desek de artık olan olmuştu. Kendisi de pek memnun kalmamıştı. Ve motor Aşırı gürültülü çalışıyordu. Büyük rahatsızlık veriyordu.
Bizi hergün egzostlar geldi mi diye arıyordu .
Egzostları geldii aradık ama öğrendik ki motorunu satmış.
Çankayada ki servis diye bizi kastettiysen bu şekilde oldu. Recep bey le hertürlü yüzleşebilirim.
Onun dışında bizim servisimizde spiralle egzost kesmek kesinlikle olmadı. Olmaz zaten motorun sahibi kendisi istese bile usta yaparım dese bile ben izin vermem kestirmem.

Bilginize
Saygılarımla

aslanburclu
07.Mayıs.2007, 22:25
sizler etimesgutta birol otonun sahiplerimisiniz herhalde biz verdik dediğinize göre her neyse birde teknik hizmet verdik diyorsunuz peki teknik hizmet veren arkadaşlar motordaki vuruntuyu duymamışlarmı 2024 km.de bujilerini değiştirmişler radyatörün suyu ve alt kutusundaki su takviyesini zincir gergi ayarlarını ,arka fren ayarlarını motor yağının aşırı fazla koymalarını arka fren muşir ayarlarını yapmayıp bide 2024 km.de yağ değişti bakım kontrol yapıldı yazıp tarih bile atmamışlar işte sizin servis hizmeti dediğiniz olay ve MARİNMAK kaşeli ben bir gün izin alıp geldim ve aldım ve döndüm ha bu arada bizim k.biradere teslim edin dedim teslim edildi ve sizn şaşmazda bir servisi daha varmış ona gösterin dedim k.birader göstermiş onlarda bişey yok demiş bu onaydan sonrada ben tamam aldım ve ücxretini havele ediyorum dedim istanbuldan gece çıktım sabah motoru kayınbıraderden teslim aldım ve geri dönüşe başladım ama ne dönüş gelene kadar bittim hemen servise soktum ve forum yazılarını okuduysanız motorda değişmedik yeri kalmadı yatak piston silindir vs.vs. işte sizin servis ustanız bu bakımda motoru eğer bilgisi olsaydı motorcu kulağıyla dinleseydi bu sesleri yakalar gereğini yapardı her neyse istanbul dikilitaş servisi ali usta ne gerekiyorsa yaptı halloldu ayrıca ben recep korucuyu tanımadım ve sadece bu görüşmeleri tlf.da yaptık ben onun motorunu int.okudum ve özel durumuna da değer vererek istediği fiata aldım tabi eksostların kesik olduğunu söylemedi ama motorla ilgfili bütün işlemlerin serviste yapıldığını söyledi ama parayı sayıp almış bulunduk fakat ben döndükten sonra eksostlarınsusturucularının serviste olduğunu ve kesildiğini söyledi hatta ben parçalarını istedim sizin tamam abi göndereyim servisten alıpta dedi fakat sonra benim tekrar aradığımda servisin o parçaları attığını söyledi şimdi ben bu olayda recebin tarafındayım atılmasaydı gönderecekti her neyse madem söylediğinize göre eksostlar fabrikasyon bozuktu yenileri ve sağlamları geldi dediğinize göre bizim eksostlar elinizde kaldı motor bende ve sahibi benim ......benim motor adınada geldiyse kargolayın bana merak etmeyin kargo bana ait kusura bakmayın bunları bana yazmak zorunda siz bıraktınız .........benim motorun bozuk diye yenisini istediğiniz eksostlarıda bekliyorum çekinmeyin kargoyu ben karşılarımm (recebin söylediğine göre kesilen eksostların parçalarını atmışsınız onları bari gönderin diyecem ama)))))))

hepinize saygılar sevgiler ankarada görüşmek üzere ASLANBURCLU::::::

tt06
08.Mayıs.2007, 16:21
sizler etimesgutta birol otonun sahiplerimisiniz herhalde biz verdik dediğinize göre her neyse birde teknik hizmet verdik diyorsunuz peki teknik hizmet veren arkadaşlar motordaki vuruntuyu duymamışlarmı 2024 km.de bujilerini değiştirmişler radyatörün suyu ve alt kutusundaki su takviyesini zincir gergi ayarlarını ,arka fren ayarlarını motor yağının aşırı fazla koymalarını arka fren muşir ayarlarını yapmayıp bide 2024 km.de yağ değişti bakım kontrol yapıldı yazıp tarih bile atmamışlar işte sizin servis hizmeti dediğiniz olay ve MARİNMAK kaşeli ben bir gün izin alıp geldim ve aldım ve döndüm ha bu arada bizim k.biradere teslim edin dedim teslim edildi ve sizn şaşmazda bir servisi daha varmış ona gösterin dedim k.birader göstermiş onlarda bişey yok demiş bu onaydan sonrada ben tamam aldım ve ücxretini havele ediyorum dedim istanbuldan gece çıktım sabah motoru kayınbıraderden teslim aldım ve geri dönüşe başladım ama ne dönüş gelene kadar bittim hemen servise soktum ve forum yazılarını okuduysanız motorda değişmedik yeri kalmadı yatak piston silindir vs.vs. işte sizin servis ustanız bu bakımda motoru eğer bilgisi olsaydı motorcu kulağıyla dinleseydi bu sesleri yakalar gereğini yapardı her neyse istanbul dikilitaş servisi ali usta ne gerekiyorsa yaptı halloldu ayrıca ben recep korucuyu tanımadım ve sadece bu görüşmeleri tlf.da yaptık ben onun motorunu int.okudum ve özel durumuna da değer vererek istediği fiata aldım tabi eksostların kesik olduğunu söylemedi ama motorla ilgfili bütün işlemlerin serviste yapıldığını söyledi ama parayı sayıp almış bulunduk fakat ben döndükten sonra eksostlarınsusturucularının serviste olduğunu ve kesildiğini söyledi hatta ben parçalarını istedim sizin tamam abi göndereyim servisten alıpta dedi fakat sonra benim tekrar aradığımda servisin o parçaları attığını söyledi şimdi ben bu olayda recebin tarafındayım atılmasaydı gönderecekti her neyse madem söylediğinize göre eksostlar fabrikasyon bozuktu yenileri ve sağlamları geldi dediğinize göre bizim eksostlar elinizde kaldı motor bende ve sahibi benim ......benim motor adınada geldiyse kargolayın bana merak etmeyin kargo bana ait kusura bakmayın bunları bana yazmak zorunda siz bıraktınız .........benim motorun bozuk diye yenisini istediğiniz eksostlarıda bekliyorum çekinmeyin kargoyu ben karşılarımm (recebin söylediğine göre kesilen eksostların parçalarını atmışsınız onları bari gönderin diyecem ama)))))))

hepinize saygılar sevgiler ankarada görüşmek üzere ASLANBURCLU::::::

Özür dilerim bilgi eksikliğinden dolayı size recep motoru bizden aldı dedim
Recep arkadaşı yla 2 adet RR pazarlığı yaptı . Pazarlığı bitidik. Para Çıkaracaktı .Arkadaşı KK çekti aldı motoru. Recep siyah motor istiyordu Bizde de sadece GRİ vardı. O da siyah rengi biroldan almış Herneyse…

Şimdi Bir önceki yazdıklarım belki yeterince açık olmadığı için anlamamış olabilirsin , anlatamamış olabilirim.
1. Recep KESİNLİKLE YALAN SÖYLÜYOR ekzostlarını recep kendisi kesti Bizimle zerre ilgisi olmayan bir konu.. Bize kesilmiş halini gösterdi.
2.Recep in ekzostlarında hiçbir sorun yoktu. Sadece yeni tip ekzostların şekli ve çıkaradığı ses hoşuna gittiği için PARASIYLA almak istedi. Bizde geliş fiyatına yakın bir fiyat vererek kendisine söyledik olur getirelim dedi. Daha öncede belirttiğim gibi egzostların gelişinde sıkıntı vardı 1-2 ay gecikecekti.,
3.2000 km ye kadar rutin kontrolleri yapıldı. Motor tıkır tıkır çalışıyordu.
Yanlış hatırlamıyorsam 2000 km de KM saati gerektiği gibi çalışmadığı için değiştirlidi.
4.Recep ondan sonra bize birdaha gelmedi. Öğrendiğimize göre işleri bozulmuş . Paraya ihtiyacı olduğu için motoru satacakmış. Yani Sıfır KM ile takılan saatle 2000 km gezmiş se belkide hiç servise götürmedi , bilemem.
5.Sen motoru kaç km de aldı bilmiyorum ama onun üstüne bir 2000 km daha koy.
TÜM BUNLARDAN SONRA;
1.Recep Korucunun size yalan söylediğini
2.Motoruna kendisinin yol açtığı hertürlü hasar, arıza ve olumsuzluğu bize mal ettiğini
3.Yukarıda bahsettiğiniz tüm sorunların beklide 2000 km boyunca hiç bakım görmemiş olmasından kaynaklanabileceğini anlamış bulunmaktayım.

Benim yazdıklarımı tekrar okumanızı rica ediyorum.O motorun egzostları fabrikasyon hatalı değil Eğer ki recep e güveniyorsanız karakterli bir insan olduğunu düşünüyorsanız. Alırsınız recep i getirirsiniz kimin yalan söylediği belli olur siz de kimin tarafında olduğunuzu daha iyi anlarsınız. İnsanda birazcık utanma duygusu olur. DEMEK;
egzostları bizim kestiğimizi söyledi . Daha sonrada parçalrını attğımızı söyledi. Yazıkk
ayrıca
biz 5 kuruşluk kargo parasını problem bile yapmayız.
Eğer ki Recep beyle görüşürseniz ve beraber Marinmak a gidelim derseniz .
Sizi eminim ki çeşitli bahanelerle atlatmaya çalışacaktır.
Ayrıca Marinmak ın Ticari itibarına gölge düşürdüğü için konuyu ben artık gerkli yerlere bilidireceğim ve Recep beyi mahkemeye vereceğim. Çünkü
MÜEDDİ İDDİASINI İSPAT İLE YÜKÜMLÜDÜR. İDDİASINI İSPAT EDEMEYEN MÜEDDİ MÜFTERİDİR. Kişiler kendi özel malını,metasını satmak uğruna Firmaları karalayamazlar.Sizin mail adresinize recep korucuya ait servis bilgisini aynen hiç dokunmadan scan edip gönderiyorum bir inceleyin isterseniz.
Recep Beyin Mantığını size açıklayım ; Motoru alan nasıl olsa İstanbulda marinmakı nerde tanıyacaaakk , Marinmak bu konudan nasıl haberi olacak diye motorundaki hertürlü olumsuzluğu bize mal etti.

Recep beye tanımdan kefil olup tarafına geçtiğinize göre onu ikna edip Marinmak a getirebilirsiniz.
Saygılarımızla

Aksu
08.Mayıs.2007, 16:45
Ben motoru geçen sene Ankara Birol dan aldım ve direk istanbul a gittim. İstanbul da birçok servis var ama çoğu motora dokunmaya korkuyordu ve fazla anlamıyordu. Yine çoğu oto tamircileriydi. Şimdi Ankara da Motoru akşam bıraktım soğudu sabah da Motora sübap ayarı yaptırdım ve daha önce ALtan Motorda Regalin sübap ayarlarını yaptıran ilk üç kişiden biri olarak ayar ve çalışma düzeni hoşuma gitmemişti. Ankara Birol oto motorun deposunu sökmeden ince bir sübap ayarı ile bayağı uğraştı. Karbüratör altındaki tahliyelerden biraz benzin ve su karışımı boşalttı, karbüratör ayarı yaptı, radyatör havasını aldı, bujileri değişti. Yağı daha önce değişmiştik. Zincir gerginliği ve yağlamasını da daha önce yapmıştık. Sonra motor saat gibi çalıştı ve şimdi çok memnunum. Birol dan da başka bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Birol benim yakınım değil ama bazı arkadaşların haksızlık ettiğini düşünüyorum. Parça konusunda da Sarıkayalar iki günde yolladı da benmi takmadım diyor. Benimle beraber 07 plakalı Ahmet isimli arkadaş da bakımını yaptırdı ve o da çok memnun kaldı. Üstelik Ahmet in motor 10.000 küsür de 2006 model 2 sefer Ankara-Antalya 4 sefer de Antalya-Marmaris-Bodrum yapmış kıyı şeridinden. Ahmet arkadaşım da siteye en kısa zamanda üye olup etkinliklere katılacak. Sakarya ve Eskişehir e gelirim dedi. Resimler de var ama makina yanımda değil yarın resimleri de basarım.

aslanburclu
08.Mayıs.2007, 23:36
.2000 km ye kadar rutin kontrolleri yapıldı. Motor tıkır tıkır çalışıyordu.
Yanlış hatırlamıyorsam 2000 km de KM saati gerektiği gibi çalışmadığı için değiştirlidi.
4.Recep ondan sonra bize birdaha gelmedi. Öğrendiğimize göre işleri bozulmuş . Paraya ihtiyacı olduğu için motoru satacakmış. Yani Sıfır KM ile takılan saatle 2000 km gezmiş se belkide hiç servise götürmedi , bilemem.
5.Sen motoru kaç km de aldı bilmiyorum ama onun üstüne bir 2000 km daha koy

:oops: :pls: bak arkadaşım yine güzel güzel yazmışsın ama bu yaptıklarınızı niye garanti belgesine yazmadınız bir ikincisi önce yazdığınız ((((*******Denizliden istedik ama 1-2 ay sonra geleceğini söylediler. Çünkü çinden gelen egzostlar haepsi yanlış gelmiş ve doğrularının 1-2 aya kadar geleceği söylendi.
Durumu Recep Bey e söyledik tamam getirelim dedi************)))))))))))))))))))))) bunlarıda ne cabuk unuttunuz ya ben nedeyim şimdide bozuk eksostların yerine geldi recep sattı demenizin üstüne benim dediğim tersmi oldu tamam kardeş ben bişey demiyorum her neyse ha bide 2000 de bu işleri yaptık diyonuz ama 2400 de yağ değişti komple periyodik bakım yapıldı diye yazıyorsunuz benim iyice aklım karıştı ya işte böyle aldık kabullendik sonra bir sürü sorun onlarda halledildi ama o kesilen parçalarda olsaydı eksost sorunuda hallolacaktı ama burdaki servis ustam herhalde tam söz vermedi ama onuda halleder inşallah ayrıca o iki arkadaş dediklerinizde k.birader ve enişte olarak alınmış ayrıca recep korucu nun üstüne değil h.yıldırımın üstüne bakın tuttuğunuz bu bilgiler bile yanlışşşşş.

sizlere saygı ve salamlarımı sunuyorum ( 1 yıl sonra TSK.görevimi bitirip emekli olarak ankaraya yerleşecem o zamanda daha yakından görüşürüz inşallah)

tt06
09.Mayıs.2007, 10:49
.2000 km ye kadar rutin kontrolleri yapıldı. Motor tıkır tıkır çalışıyordu.
5.Sen motoru kaç km de aldı bilmiyorum ama onun üstüne bir 2000 km daha koy

:oops: :pls: bak arkadaşım yine güzel güzel yazmışsın ama bu yaptıklarınızı niye garanti belgesine yazmadınız bir ikincisi önce yazdığınız ((((*******Denizliden istedik ama 1-2 ay sonra geleceğini söylediler. Çünkü çinden gelen egzostlar haepsi yanlış gelmiş ve doğrularının 1-2 aya kadar geleceği söylendi.
Durumu Recep Bey e söyledik tamam getirelim dedi************)))))))))))))))))))))) bunlarıda ne cabuk unuttunuz ya ben nedeyim şimdide bozuk eksostların yerine geldi recep sattı demenizin üstüne benim dediğim tersmi oldu tamam kardeş ben bişey demiyorum her neyse ha bide 2000 de bu işleri yaptık diyonuz ama 2400 de yağ değişti komple periyodik bakım yapıldı diye yazıyorsunuz benim iyice aklım karıştı ya işte böyle aldık kabullendik sonra bir sürü sorun onlarda halledildi ama o kesilen parçalarda olsaydı eksost sorunuda hallolacaktı ama burdaki servis ustam herhalde tam söz vermedi ama onuda halleder inşallah ayrıca o iki arkadaş dediklerinizde k.birader ve enişte olarak alınmış ayrıca recep korucu nun üstüne değil h.yıldırımın üstüne bakın tuttuğunuz bu bilgiler bile yanlışşşşş.

sizlere saygı ve salamlarımı sunuyorum ( 1 yıl sonra TSK.görevimi bitirip emekli olarak ankaraya yerleşecem o zamanda daha yakından görüşürüz inşallah)
aslanburcu kardeşimmm
Nasıl anlatayım daha recep in eksozlarında birşey yoktu durup dururken kendisi kesti geçen seneki anıtkabire 1000 motor organizasyonuna katılıp motorunun sesini daha havalı yapmak için yani recep eksozlarını kendisi kesti diye o eksozları nasıl garantiden değiştirelimmm TEKRAR SÖYLÜYORUM RECEP İN EKSOZLARI SAĞLAM SORUNSUZ EKSOZLARKEN KENDİSİ DAHA ÇOK SES ÇIKARSIN DİYE KESTİİİİ hatta anıtkabirden döndükten sonra yanımıza uğradı eksoz içinde kalan tüm susturucu perdeleri kargaburnuyla çekip çıkardı buna ben bizzat şahit oldum.
Hilmi Yıldırımı tanımassın diye yazmadım Bİroldan aldığı için motoru kimin adına aldığını bilmiyorum.Bizim usta kendi hazırladığı servis formlarını kendisi tutardı . Motoru kullanan recep olduğu için onun adını yazmış olabilir.
Son bakımda Recep garanti belgesini getirmemişti . Yapılanların yazılması için gerektiğini söyledik . Ne zaman geldi de kaşeletti hiç bilmiyorum büyük bir ihtimalle servise hiç uğrayıp ustayla görüşmeden showroom a girip o zaman yeni bir eleman vardı ona kaşeletmiş olabilir. Hiç hatırlamıyorum.
Elimizde 1 adet sağ- sol yeni tip egzost var. biz 5 adet egzost getirtmişdik diğer başka müşteriler için garanti kapsamında
Şimdi elimde bir takım var DD250-9B modeline uygun olarak. Bu egzostun sahibi neredeyse 6 aydır gelmediği için bu egzostlar SARIKAYALAR tarafından bize fatura edildi. Çünkü Garanti kapsamında değişen parçaların sağlam olanı motora takılır. Motordan çıkanı Sarıkayalara gönderilir. Şimdi ben bu egzostları sana garantiden vermeyi isterim ama mümkün değil çünkü senin egzostların ortadan ikiye kesilmiş vaziyette . Ben senin motordan çıkan egzostu sarıkayalara nasıl gönderecem

aslanburclu
09.Mayıs.2007, 22:44
sevgili kardeşim tt06 valla biz bu işi fazla uzattık özelden sana bi mesaj attım beni bi ara tlf.la bu işi görüşelim ayrıca sen birol otodanmısın yoksa marinmaktanmı yazımada devam edeyim madem

siz ankarada gerçi servis hizmeti artık herne sebeble vermiyomuşunuz (İYİKİDE VERMİYORSUNUZ İZLEDİĞİM KADARI İLE USTANIZDAN KALFANIZIN HABERİ PATRONUNUZDAN ÇALIŞANIN HABERİ YOK YAPILAN İŞLERİ TAM BİLMİYOSUNUZ ONDAN SONRADA CIKMIŞIN BİZ ŞÖYLEYİZ BİZ BÖYLEYİK VALLA OKUDUKLARIMA VEDE FORUMA BAKTIKÇA SİZE KARŞI FIKRİM DAHADA BULANIYOR :? :? :? :? :? :? :? :? :cry: :cry: :cry: :cry:

tt06
12.Mayıs.2007, 10:44
sevgili kardeşim tt06 valla biz bu işi fazla uzattık özelden sana bi mesaj attım beni bi ara tlf.la bu işi görüşelim ayrıca sen birol otodanmısın yoksa marinmaktanmı yazımada devam edeyim madem

siz ankarada gerçi servis hizmeti artık herne sebeble vermiyomuşunuz (İYİKİDE VERMİYORSUNUZ İZLEDİĞİM KADARI İLE USTANIZDAN KALFANIZIN HABERİ PATRONUNUZDAN ÇALIŞANIN HABERİ YOK YAPILAN İŞLERİ TAM BİLMİYOSUNUZ ONDAN SONRADA CIKMIŞIN BİZ ŞÖYLEYİZ BİZ BÖYLEYİK VALLA OKUDUKLARIMA VEDE FORUMA BAKTIKÇA SİZE KARŞI FIKRİM DAHADA BULANIYOR :? :? :? :? :? :? :? :? :cry: :cry: :cry: :cry:
Yaw artık ben senin bize hırçın tutumunu kabul etmiyorum yazdıkalrımı oku sana yardım veya iyilik dışında bir şey yazdımmı ben senin egzost sorununu nasıl çözeriz diye düşünüp buna göre yazıyorum ama sen
Tutturmuşsun eksozlarımı siz kestiniz ,benim eksozlarım orda verin onları bana Sarıkayalara sordurdun motorun adına bize eksoz gelmediğinide öğrendin . Daha niye karalıyosun bizi. Dün Ali usta aradı beni konuştum ve hiç kimsenin veremiyeceği fiyat verdim.
Ara sarıkayaları egzost fiyatı iste. Ben sana söyleyeyim .337 YTL Sağ egzost 337 YTL sol egzost yani 674 YTL . Ben sana dostca yaklaşmaya çalıştıkça sen nefretle karşılık veriyorsun .Benimde sabrımın bir sınırı var........... Bu son mesajımdı . Eninde sonun Recep in yalan söylediğini benim doğru söylediğimi öğreneceksin .

Saygılar

Aksu
12.Mayıs.2007, 12:09
tt06
Arkadaşım kusura bakma ama sen bu siteye hangi sıfatla üye oldun.
1- Kullanıcımısın
2- Regal Satış Servisi misin
3- Yoksa her ikiside mi
Yukarıdaki üç şıktan hangisi isen ona göre yazmanı rica ediyorum. Karşılıklı tartışman bir yere kadar bizleri ilgilendirir. Geneli ilgilendirecek şekilde üyeliğini sürdürmek istiyorsan site kurallarına uygun hareket etmeni tavsiye ediyorum.
Site kurallarına uygun olarak yazılarına devam eder etkinliklere katılırsın tanışırız, dost arkadaş oluruz veya kaydını silersin herkes yoluna gider. Artık bu şekilde açık ve net yazmamın sorumlusu sizsiniz.

kaldera
12.Mayıs.2007, 12:57
Bir Mimar Sinan eseri olan Sehzadebasi Cami'nin 1990'li yillarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir insaat muhendisi, caminin restorasyonu sirasinda yasadiklari bir olayi tv'de soyle anlatmasti.
Cami bahcesini cevreleyen havale duvarinda bulunan kapilarin uzerindeki kemerleri olusturan taslarda yer yer curumeler vardi.Restorasyon programinda bu kemerlerin yenilenmesi de yer aliyordu. Biz insaat fakultesinde teorik olarak kemerlerin nasil insaat edildigini ogrenmistik fakat tas kemer insaasi ile ilgili pratigimiz yoktu. Kemerleri nasil restore edecegimiz konusunda ustalarla toplanti yaptik.sonuc olarak kemeri alttan yalayan bir tahta kalip cakacaktik. Daha sonra kemeri yavas yavas sokup yapim teknikleri ile ilgili notlar alacaktik ve yeniden yaparken bu notlardan aydalanacaktik.
Kalibi soktuk.Sokmeye kemerin kilit tasindan basladik. Tasi yerinden cikardigimizda hayretle iki tasin birlesme noktasinda olan silindirik bir bosluga yerlestirilmis bir cam siseye rastladik. Sisenin icinde
durulmus beyaz bir kagit vardi. Siseyi acip kagida baktik. Osmanlica bir seyler yaziyordu. Hemen bir uzman bulup okuttuk. Bu bir mektup idi ve Mimar Sinan tarafindan yazilmisti. Sunlari soyluyordu.
"Bu kemeri olusturan taslarin omru yaklasik 400 senedir. Bu muddet zarfinda bu taslar curumus olacagindan siz bu kemeri yenilemek isteyeceksiniz. Buyuk bir ihtimalle yapi teknikleri de degiseceginden bu kemeri nasil yeniden insaa edeceginizi bilemeyeceksiniz. Iste bu mektubu ben size, bu kemeri nasil insa edeceginizi anlatmak icin yaziyorum. "
Koca Sinan mektubunda boyle basladiktan sonra o kemeri insa ettikleri taslari Anadolunun neresinden getirttiklerini soylerek izahlarina devam ediyor ve ayrintili bir bicimde kemerin insaasini anlatiyordu.
Bu mektup bir insanin, yaptigi isin kalici olmasi icin
gosterebilecegi cabanin insan ustu bir ornegidir. Bu mektubun ihtisami, modern cagin insanlarinin bile zorlanacagi tasin omrunu bilmesi, yapi tekniginin degisecegini bilmesi, 400 sene dayanacak kagit ve murekkep
kullanmasi gibi yuksek bigi seviyesinden gelmektedir. Suphesiz bu yuksek bilgiler de o koca mimarin erisilmez ozelliklerindendir. Ancak erisilmesi gercekten zor olan bu bilgilerden cok daha muhtesem olan 400 sene sonraya cozum ureten sorumluluk duygusudur

Rommel
11.Temmuz.2007, 12:33
Sorun sayı değil kalite. İyi usta da önemli değil, işini iyi yapan usta lazım. Örneğin geçen gittiğim abidinpaşada işimi hallettim. Sağolsunlar motoru da bir güzel temizlediler. Ama gelgör ki aletiin vidalarını sıkayım bir temizleyeyim diye baktım ki, karbüratöre giren manifoldlardan biri sıyrılmış ve alttarafı açık. Şimdi öyle kullanmış olsam 3 gün sonra hoop tekrar servise, niye ? karbüratör tıkandı. Kendim soktum yerine sıktım kelepçeyi. Şimdi belki toplama işini oradaki gençlere yaptırmıştır bilinmez. Çoğu çocuk yaşta. İsterse 100 tane servis olsun eğer işini düzgün yapacak servis yoksa o şehirde servis sorunu hala var demektir. Ha iyi olsun 1 tane olsun sorun olmaz.

selam arkadaslar...

bende kendime bir regal aldım. 500 bakımı için sanırım sizin bahsettiğiniz de olan abidinpaşadaki yere götürdüm.. yağ değişimi+ hava filtresi temizliği denildi ama o kapağı acmadılar bile + plaka ışığı yanmıyordu onu yaptılar ???? sonunda da benden 85 ytl ücret istediler !!!!

( 3 gün sonra !!!!! plaka takılan bölümü çamurluk içinden 3 vida tutuyor. bu arkadaslar 3 somundan 1 tanesini takmışlar. ve kablolar boşta sallanır bırakmışlar. doğal olarak kablolar sıyrılmış kısadevre yapmış. ve gece vakti yolda kaldık )

ben bu serviste gözlediğim bir şeyi söylemek istiyorum... ACEMİ NALBANT , NAL ÇAKMAYI GAVUR EŞEĞİNDE ÖĞRENİR DERLER... aynen bunu gördüm.
birde şu komik sözü de duymak beni şaşırttı. 85 ytl duyunca benden önce bir scooter yağı da değişmişti. ya dedim ondan 30 ytl aldınız. benden neden 85 ytl istiyorsunuz dedim ???

cevap ise daha da komikti. ABİİİİ !!! SENİN MOTOR BUYUK MOTOR ABİİİİ !!! DEDİLER... ebata göre servis olur mu ???

artık önemli olan neyse kararı siz verin :)))))

OturanBull
11.Temmuz.2007, 13:03
Sorun sayı değil kalite. İyi usta da önemli değil, işini iyi yapan usta lazım. Örneğin geçen gittiğim abidinpaşada işimi hallettim. Sağolsunlar motoru da bir güzel temizlediler. Ama gelgör ki aletiin vidalarını sıkayım bir temizleyeyim diye baktım ki, karbüratöre giren manifoldlardan biri sıyrılmış ve alttarafı açık. Şimdi öyle kullanmış olsam 3 gün sonra hoop tekrar servise, niye ? karbüratör tıkandı. Kendim soktum yerine sıktım kelepçeyi. Şimdi belki toplama işini oradaki gençlere yaptırmıştır bilinmez. Çoğu çocuk yaşta. İsterse 100 tane servis olsun eğer işini düzgün yapacak servis yoksa o şehirde servis sorunu hala var demektir. Ha iyi olsun 1 tane olsun sorun olmaz.

selam arkadaslar...

bende kendime bir regal aldım. 500 bakımı için sanırım sizin bahsettiğiniz de olan abidinpaşadaki yere götürdüm.. yağ değişimi+ hava filtresi temizliği denildi ama o kapağı acmadılar bile + plaka ışığı yanmıyordu onu yaptılar ???? sonunda da benden 85 ytl ücret istediler !!!!

( 3 gün sonra !!!!! plaka takılan bölümü çamurluk içinden 3 vida tutuyor. bu arkadaslar 3 somundan 1 tanesini takmışlar. ve kablolar boşta sallanır bırakmışlar. doğal olarak kablolar sıyrılmış kısadevre yapmış. ve gece vakti yolda kaldık )

ben bu serviste gözlediğim bir şeyi söylemek istiyorum... ACEMİ NALBANT , NAL ÇAKMAYI GAVUR EŞEĞİNDE ÖĞRENİR DERLER... aynen bunu gördüm.
birde şu komik sözü de duymak beni şaşırttı. 85 ytl duyunca benden önce bir scooter yağı da değişmişti. ya dedim ondan 30 ytl aldınız. benden neden 85 ytl istiyorsunuz dedim ???

cevap ise daha da komikti. ABİİİİ !!! SENİN MOTOR BUYUK MOTOR ABİİİİ !!! DEDİLER... ebata göre servis olur mu ???

artık önemli olan neyse kararı siz verin :)))))

Öncelikle Selamlar Ankaralı Dostum,

Bende Ankaralı Bir Regal Kullanıcısıyım.. Sana Servis Konusundaki Önerim Turan Güneş Bulvarındaki Kuruçayırlı Olacaktır.. Kesinlikle Şaşma Derim. Orada Aydın Usta Var İşinin Ehlidir.. Fiyat Konusuna Gelince Eminim Fiyatı duyunca Yine Şok Geçireceksin Ama Fiyatın Pahalılığından Değil Uygunluğundan Dolayı Olur Bu Şokun.. Firma Sahibi ile de Aramız Gayet İyi. Gitmeden Önce Muhakkak Ara Bizden Olduğunu Söylemeyi Unutma. Gri Regalli Ömer Dersin..

Kuruçayırlı Tel: 0 312 491 00 58

tt06
11.Temmuz.2007, 20:17
tt06
1- Kullanıcımısın
3- Yoksa her ikiside mi
Yukarıdaki üç şıktan hangisi isen ona göre yazmanı rica ediyorum. Karşılıklı tartışman bir yere kadar bizleri ilgilendirir. Geneli ilgilendirecek şekilde üyeliğini sürdürmek istiyorsan site kurallarına uygun hareket etmeni tavsiye ediyorum.
Site kurallarına uygun olarak yazılarına devam eder etkinliklere katılırsın tanışırız, dost arkadaş oluruz veya kaydını silersin herkes yoluna gider. Artık bu şekilde açık ve net yazmamın sorumlusu sizsiniz.
gerçekten komik ??????????

Gelelim Abidinpaşa daki Yüceere Bilgehan sen boş ver artık orayı eğer ki Hacı Usta yapsa çok ilgilenir çokta memnun kalırsın ama o ilgilenmediği zaman küçük çırakları motordan hiç anlamıyo üstünkörü iş yapıyor kuruçayırlı artık regallere komple bakıyor parça gerektiği zaman istiyorlar

okan
11.Temmuz.2007, 20:21
bu ankaradaki servisler topiği kadar sert tutumlu başka bi topik açılmadı şu ana kadar yavvv.. nedir bu ankaranın derdi anlamadım gitti...sakin olalım arkadaşlar kırıcı olmanın kimseye bi faydası olmaz....hep böyle oluyo sonra bi araya gelindiğinde herşey unutuluyo.. bu internet ortamı yıllardır böyle işliyo...çok kez şahit oldum ... büyük aşklar nefretle başlar demişler zaten...

altug
12.Temmuz.2007, 11:33
BİR ÜRÜNÜ ALIRKEN EN ÖNEMLİ NOKTA İŞLETME MALİYETLERİDİR. NEREDEYSE TÜM MOTOR ÜRETİCİLERİ İNTERNET SİTELERİNDE MOTOR FİYATLARININ YANINDA YEDEK PARÇA FİYATLARINIDA VERİRLER. BU ALICI İÇİNDE BİR KIYAS YAPMA İMKANI SAĞLAR.

AMA SERVİS TAMAMEN USTANIN MAHARETİNE VE FİRMANIN İLGİSİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLİR. BU NOKTADA SERVİS SIKINTILARI SATIN ALACAK İNSANLARIN GÖZÜNÜ MUTLAKA KORKUTUR. HİZMET SEKTÖRÜ İÇERİSİNDE VAR OLABİLMENİN TEMELİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

BEN HENÜZ REGALİMİ ALAMADIM AMA DİKKAT EDERSENİZ REGALİMİ DİYORUM BAŞKA MOTOR DEĞİL. BENİM GİBİ YENİ MOTOR ALACAK ARKADAŞLARIN BU TOPİĞİ OKUYUP ENDİŞEYE KAPILMASINI İSTEMİYORUM. SONUÇTA BURDA CİDDİ BİR DAYANIŞMA VE BİRLİKTELİK VAR. HEM ANKARADAKİ TECRÜBELİ KULLANICILAR BİZE YOL GÖSTERECEKTİR. HATTA İSTANBULDAKİ ARKADAŞLARIMIZ BİLE GEREKİRSE BURAYA GELİP BİZE YARDIMCI OLACAKTIR. BUNA EMİNİM.

BEN BU TOPİĞİ DAHA ÖNCE GÖRMEMİŞTİM VE HER SATIRINI OKUDUM.
BEN HENÜZ REGALİMİ ALAMADIM. DİKKAT EDERSİNİZ REGALİMİ DİYORUM BAŞKA MOTOR DEĞİL. SONUÇTA MAKİNAYA VE SİZ DEĞERLİ REGALCİLERE GÜVENİYORUM VE HİÇ BİR ZAMAN TEK BAŞIMA KALMAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.

SEVGİYLE KALIN.

ALTUĞ

aidikurt
12.Temmuz.2007, 17:15
tt06
1- Kullanıcımısın
3- Yoksa her ikiside mi
gerçekten komik geneli ilgilendirecek şekilde üyeliğin sürdürüldüğüne veya sürdürülmediğine kim karar veriyor. Sen mi ???????????????

Gelelim Abidinpaşa daki Yüceere Bilgehan sen boş ver artık orayı eğer ki Hacı Usta yapsa çok ilgilenir çokta memnun kalırsın ama o ilgilenmediği zaman küçük çırakları motordan hiç anlamıyo üstünkörü iş yapıyor kuruçayırlı artık regallere komple bakıyor parça gerektiği zaman istiyorlar

Ben karar veriyorum.Bu şekilde konusmamanızı tavsiye ediyorum.
ADMİN KONUŞTU BU BİR UYARIDIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bu tür konuşmaları açın birbirinize telefon orda yapın burda huzuru bozanı bende bozarım ADMİN KIZMAYA Başlıyor. :evil:

tt06
12.Temmuz.2007, 19:11
tt06
1- Kullanıcımısın
3- Yoksa her ikiside mi
gerçekten komik geneli ilgilendirecek şekilde üyeliğin sürdürüldüğüne veya sürdürülmediğine kim karar veriyor. Sen mi ???????????????

Bu tür konuşmaları açın birbirinize telefon orda yapın burda huzuru bozanı bende bozarım ADMİN KIZMAYA Başlıyor. :evil:

sil benim üyeliğimi girip hiç bir konunuza artık cevap yazmak istemiyorum
Ayrıca ......bozanı bende bozarım ne demek önce konuşma tarzına dikkat et
Bu da
SANA
bir UYARIDIRRR

aslanburclu
12.Temmuz.2007, 19:55
BİR ÜRÜNÜ ALIRKEN EN ÖNEMLİ NOKTA İŞLETME MALİYETLERİDİR. NEREDEYSE TÜM MOTOR ÜRETİCİLERİ İNTERNET SİTELERİNDE MOTOR FİYATLARININ YANINDA YEDEK PARÇA FİYATLARINIDA VERİRLER. BU ALICI İÇİNDE BİR KIYAS YAPMA İMKANI SAĞLAR.

AMA SERVİS TAMAMEN USTANIN MAHARETİNE VE FİRMANIN İLGİSİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLİR. BU NOKTADA SERVİS SIKINTILARI SATIN ALACAK İNSANLARIN GÖZÜNÜ MUTLAKA KORKUTUR. HİZMET SEKTÖRÜ İÇERİSİNDE VAR OLABİLMENİN TEMELİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

BEN HENÜZ REGALİMİ ALAMADIM AMA DİKKAT EDERSENİZ REGALİMİ DİYORUM BAŞKA MOTOR DEĞİL. BENİM GİBİ YENİ MOTOR ALACAK ARKADAŞLARIN BU TOPİĞİ OKUYUP ENDİŞEYE KAPILMASINI İSTEMİYORUM. SONUÇTA BURDA CİDDİ BİR DAYANIŞMA VE BİRLİKTELİK VAR. HEM ANKARADAKİ TECRÜBELİ KULLANICILAR BİZE YOL GÖSTERECEKTİR. HATTA İSTANBULDAKİ ARKADAŞLARIMIZ BİLE GEREKİRSE BURAYA GELİP BİZE YARDIMCI OLACAKTIR. BUNA EMİNİM.

BEN BU TOPİĞİ DAHA ÖNCE GÖRMEMİŞTİM VE HER SATIRINI OKUDUM.
BEN HENÜZ REGALİMİ ALAMADIM. DİKKAT EDERSİNİZ REGALİMİ DİYORUM BAŞKA MOTOR DEĞİL. SONUÇTA MAKİNAYA VE SİZ DEĞERLİ REGALCİLERE GÜVENİYORUM VE HİÇ BİR ZAMAN TEK BAŞIMA KALMAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.

SEVGİYLE KALIN.

ALTUĞ

bak güzel kardeşim regali megali bahane boş ver reklam kokan ayakları eğer motor veya şöyle deyim motosiklet bilgin ,,,azıcıkda tecrüben yoksa kesinlikle regal marka çin yapısı motosiklet alma derim çünkü bu makinaların sadece görüntüsü ve alış maliyeti düşük daha sıfır motorların fabrikasyon olarak yapım ,monte ve bazı parçaları çok çok adi ben bu makinaların daha 500 km.lik rodajını bile tamamlayamadan sibob vuranını ,karbiratöründen şakır şakır benzin akıtanını,debriyaj ve baskı sistemini dağıtanını ,sekman kaynatanını,eksostlarının içi parçalananı,soğutma sisteminin bozulananını, elektrik tesisatının komple elden geçenini, gördüm .....ama istanbul servisleri maşallak çok kuvvetli arkadaşlar eninde sonunda hallediyor

ha şimdi gelelim senin yardım isteğine.... epeydir izlediğim ve yaşadığım kadarı ile ankaradan sıfır dahi olsa regal alma nedenmi müthiş bir şekilde servis sorunu var...bu sorun haledilmedikçe regalle işin çok zor çünkü benim altımdada regal var ve ankaradan aldım önceki yazılarımı zaman bulursan oku servis denilen yerlerde aldığım motora neler yapılmış servis defterinde bir nımara yok ha bide adamlar kafasına göre bişeyler yapmaya çalışmış sonrada servis kitap cıklarına hiç alakasız şeyler ben alalı yaklaşık 9 ay oldu ve geçen haftaya kadar servis mücadelesi verdim çok parçalarını garantidende olsa çin malı olduğu için takdırmadım gittim aynı değer ve ölçülerde orjinal japon parçaları takdırdım ve maşşallah şimdi hiç birdedim kalmadı herşey saat gibi oldu ama motorda nerdeyse yarı japon oldu.....

tekrar diyorum yeni başlıyacaksan ankaradan regal alma ha illada regal diyorsan hani bi laf vardır ev alma komşu al hesabı bundan sana düşen git önce servis ve yedek parça güvencesi al dur düşün takip et alanlarla konuş (aslında konuşmanada gerek yok sitenin ank.ekibini takip et sonra kararını ver.....) bundan sonrası senin takdirin halada regal deyipte alırsan şu oldu bu oldu diye bizimde başımızı ağrıtma çünkü anlatacağın ve yazacağın her işlemi biz burda (istanbulda ) görmüş geçirmiş ve aşmış olduğumuzu bil bundan sonra sana anca haline acırız.....

ToMCaT
12.Temmuz.2007, 20:07
ya yaşar baba ben diyorum şu cinli makinadan kurtul gel vereyim sana şu kocaoğlanı kafana göre bir kere yap topla süsle ömür boyu bin gez dolaş. hatta torunlarına miras bırak boş ver elin çinlisini ne yapcan sen yaaaaaaaaaaa. :cheesy:

aslanburclu
12.Temmuz.2007, 20:14
anlamıyosun güzel kardeşim ben başımdakini atmadan senin makinayı alamam ayrıca benim makinayıda satamam es esde konuştuğumuz gibi ben sana atarım önüne sende bana yıkarsın koca oğlanı önüme bu iş biter saten haberini aldım yine yatırmışınız emrah kardeşle benim makinayı kaç dikişi var sağdan soldan bakimm yaww madem binemiyosun şu boğaya daha ne tutuyosun altında yık başıma olay bitsinnnnnn :twisted: :twisted:

ToMCaT
12.Temmuz.2007, 20:17
anlamıyosun güzel kardeşim ben başımdakini atmadan senin makinayı alamam ayrıca benim makinayıda satamam es esde konuştuğumuz gibi ben sana atarım önüne sende bana yıkarsın koca oğlanı önüme bu iş biter saten haberini aldım yine yatırmışınız emrah kardeşle benim makinayı kaç dikişi var sağdan soldan bakimm yaww madem binemiyosun şu boğaya daha ne tutuyosun altında yık başıma olay bitsinnnnnn :twisted: :twisted:

senin başına yıkcam kocaoğlanı zaten merak etme :cheesy: ayrıca kocaoğlan devrilmedi o da nerden çıktı? devrilse zaten o gün biz devremle hastanede yan yana devre saadeti yapıyo olurduk valla.... :D

altug
12.Temmuz.2007, 20:17
bak güzel kardeşim regali megali bahane boş ver reklam kokan ayakları eğer motor veya şöyle deyim motosiklet bilgin ,,,azıcıkda tecrüben yoksa kesinlikle regal marka çin yapısı motosiklet alma derim çünkü bu makinaların sadece görüntüsü ve alış maliyeti düşük daha sıfır motorların fabrikasyon olarak yapım ,monte ve bazı parçaları çok çok adi ben bu makinaların daha 500 km.lik rodajını bile tamamlayamadan sibob vuranını ,karbiratöründen şakır şakır benzin akıtanını,debriyaj ve baskı sistemini dağıtanını ,sekman kaynatanını,eksostlarının içi parçalananı,soğutma sisteminin bozulananını, elektrik tesisatının komple elden geçenini, gördüm .....ama istanbul servisleri maşallak çok kuvvetli arkadaşlar eninde sonunda hallediyor

ha şimdi gelelim senin yardım isteğine.... epeydir izlediğim ve yaşadığım kadarı ile ankaradan sıfır dahi olsa regal alma nedenmi müthiş bir şekilde servis sorunu var...bu sorun haledilmedikçe regalle işin çok zor çünkü benim altımdada regal var ve ankaradan aldım önceki yazılarımı zaman bulursan oku servis denilen yerlerde aldığım motora neler yapılmış servis defterinde bir nımara yok ha bide adamlar kafasına göre bişeyler yapmaya çalışmış sonrada servis kitap cıklarına hiç alakasız şeyler ben alalı yaklaşık 9 ay oldu ve geçen haftaya kadar servis mücadelesi verdim çok parçalarını garantidende olsa çin malı olduğu için takdırmadım gittim aynı değer ve ölçülerde orjinal japon parçaları takdırdım ve maşşallah şimdi hiç birdedim kalmadı herşey saat gibi oldu ama motorda nerdeyse yarı japon oldu.....

tekrar diyorum yeni başlıyacaksan ankaradan regal alma ha illada regal diyorsan hani bi laf vardır ev alma komşu al hesabı bundan sana düşen git önce servis ve yedek parça güvencesi al dur düşün takip et alanlarla konuş (aslında konuşmanada gerek yok sitenin ank.ekibini takip et sonra kararını ver.....) bundan sonrası senin takdirin halada regal deyipte alırsan şu oldu bu oldu diye bizimde başımızı ağrıtma çünkü anlatacağın ve yazacağın her işlemi biz burda (istanbulda ) görmüş geçirmiş ve aşmış olduğumuzu bil bundan sonra sana anca haline acırız.....

SEVGİLİ ASLANBURCU,

ÖNERİLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. AMACIM REKLAM YAPMAK DEĞİL SİZLERİN SORUNLAR KARŞISINDA YAPTIKLARINDAN DERS ALIP SORUNLARA KOLAY ÇÖZÜMLER BULABİLECEĞİMİ DÜŞÜNMEKTİ.

BENİM HALİME ACIMANIZ YERİNE MERAK ETME SANA DESTEK OLURUZU BEKLERDİM AÇIKCASI.

SEVGİLER

aslanburclu
12.Temmuz.2007, 20:28
hoppala istanbulda olsan canımı bile verirdim ama ankaradasın elin kolun bağlı bu durumda elin gavurunun malı parçası yok servisi yok anlayanı yok ne yapcaz yani ancak destek olcaz diye laf salatasımı yapalım ..... madem öyle dedin beni çok üzdün al anasını satayım bende sana söz abilik yapacam allll....biiiiinnnnn .... bozulsunnnnnnnn at benim başıma ver otobüse gelsin en kısa zamanda fabrikasından daha iyi yaptırıp göndermez veya getirmezsem namerdim ahanda sana sözzzzzzz........(ama birazcık motor ,motosikletle ilgili trafik kurallarını öğren ,kılık kıyafetin.tam olsun kesinliklede alkollu kullanma)))

tt06
12.Temmuz.2007, 20:41
Sevgili altuğ kardeşim aslanburclu esasında iyi olduğunu düşündüğüm bir kardeşimiz bir abimiz ankarda ki bayilere ve servislere kızgın olması ;
Egzostunun, kullanıcının keyfi olarak kesmesi sonucunda garantiden değiştiremdiği için bize kızgın olmasından kaynaklanıyor ben sana ankrada ki servisleri ve adreslerini vereyim git hepsine hangisini beğenirsen orada yaptır. İlk motorun olacaksa öznel yorumlardan çok nesnel olanlarını oku çünkü kimileri internette bilgisayar başına geçince kendini dünyanın efendisi zanneder bir eda ile dilin kemiği yoktur dütüruyla yazılar yazıyor sen boşver en doğrusuna sen karar ver
Servis adres ve tel ;
Anka motor Zülfikar dursun : Birlik mah 7.cad. no :5 / 9 çankaya 495 74 44
Yüceer Münveziler cad. no 21 / B A.paşa 362 32 34 (burda motora Hacı ustanın dışındakileri yaklaştırma )
Birol Oto Birol Gözen OTO SANAYİ SİTESİ 29 SOK NO:43 ŞAŞMAZ 278 0183
Kuruçayırlı YAMAHA turan güneş bulvarı 36 / b 491 00 58

karar senin

aslanburclu
12.Temmuz.2007, 22:51
yaww bu kadar sevis varda madem nerdeler ankaralı kardeşler niye bu kadar muzdarip ben hala anlamış değilim :? :? :?

güzel tt06 kardeşim bide bizim yazdıklarımız sadece int.ortamında yazma değil senin anlatımınca veya benim anladığımca zart zart atma değil bizimkilerin hepsi tecrübe tecrübe güzel kardeşim ....... ama ben altuğa yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım yerim zamanım ve bulunduğum ortam cok müsait bu iş bu kadar fazlada uzatmayalım yoksa birbirimiz kırma noktasına geleceğiz bizim bu sitede amacımız yardımlaşmak .kaynaşmak. hep beraber rüzgara göğüs germek beraber yol yapmak.......

aidikurt
12.Temmuz.2007, 22:55
tt06
1- Kullanıcımısın
3- Yoksa her ikiside mi

sil benim üyeliğimi girip hiç bir konunuza artık cevap yazmak istemiyorum
Ayrıca ......bozanı bende bozarım ne demek önce konuşma tarzına dikkat et

bozanı bende bozanı demek ne demek ? cok basit kardeşim hemen acıklayayım
eğer kişiler düzeni bozucu ortamı bozucu hareket ve sözlerde bulunursa bende buranın düzenini sağlamak adına bozanı bozarım cok basit aslında nasıl anlamadın merak ettim.Zamanla anlarsın

Benim konuşma tarzım bu şekilde dostlarım beni böyle seviyor :P

altug
13.Temmuz.2007, 10:24
sevgili aslanburcu,

desteğini esirgemiyeceğini zaten biliyordum. Samimi anlamda şunu söyleyeyim. bundan 2 ay önce eşimle beraber arabada giderken yanımızda bir çift motorla durdu. Onların yaşadığı keyfi bizde yaşamak istedik. sonra internetten bu tarz motorlara bakarken bu siteyi buldum ve yazılanları okuyunca motorkeyfini yaşamak isteği dahada arttı.

ama en önemlisi aranızdaki iletişim ve dayanışmayı görünce çok etkilendim. Bu yüzden özellikle sizin gibi bir regal riders olmak istiyorum.

Şunu biliyorum ki Ankarada çözüm bulamadığım sıkıntım olursa atarım motoru arabaya gelirim istanbula ve sizde benim elimden tutup sorunlarımı çözmeme yardımcı olursunuz.

sevgiyle kalın

OturanBull
13.Temmuz.2007, 10:29
sevgili aslanburcu,

desteğini esirgemiyeceğini zaten biliyordum. Samimi anlamda şunu söyleyeyim. bundan 2 ay önce eşimle beraber arabada giderken yanımızda bir çift motorla durdu. Onların yaşadığı keyfi bizde yaşamak istedik. sonra internetten bu tarz motorlara bakarken bu siteyi buldum ve yazılanları okuyunca motorkeyfini yaşamak isteği dahada arttı.

ama en önemlisi aranızdaki iletişim ve dayanışmayı görünce çok etkilendim. Bu yüzden özellikle sizin gibi bir regal riders olmak istiyorum.

Şunu biliyorum ki Ankarada çözüm bulamadığım sıkıntım olursa atarım motoru arabaya gelirim istanbula ve sizde benim elimden tutup sorunlarımı çözmeme yardımcı olursunuz.

sevgiyle kalın

Altug Selam,

Akşam Geliyorsun dimi.. O Zaman Detaylı Konuşuruz Zaten.. Merak Etme Ankara da Sorun Çıkartmadan İşini Hakkıyla Yapan Servisler Var.. Daha Öncedende Yazmıştım.. Sana da Yakın Olan Turan Güneş Bulvarındaki Kuruçayırlı Bu Konuda Çok İyi.. Akşam Daha Detaylı Konuşruz Zaten.. Sen Kafanı Takma.. Keyfine Bak..

Aksu
13.Temmuz.2007, 11:22
Sayın tt06 arkadaşım bu akşam saat 18,30 Yıldız Shell benzinlikte Ankara RR olarak toplanacağız, seni de bekliyoruaz gel ki tanışalım birbirimizi yüzyüze görelim in miyiz cinmiyiz.

tt06
13.Temmuz.2007, 11:24
Sayın tt06 arkadaşım bu akşam saat 18,30 Yıldız Shell benzinlikte Ankara RR olarak toplanacağız, seni de bekliyoruaz gel ki tanışalım birbirimizi yüzyüze görelim in miyiz cinmiyiz.
Aksu abim gelmeyi isterdim ama ben çalışıyorum ve diğerleri yıllık izinde ben kaldım
Esasında oran shell bize yakın senin çalıştığın yerde yakın
Biz 4. cad. 67/ A Yıldız - Çankaya dayız

Aksu
13.Temmuz.2007, 11:26
tt 06 geliyorum yanına öğleden sonra, çayın kahven vardır.

OturanBull
13.Temmuz.2007, 11:26
Aksu abim gelmeyi isterdim ama ben çalışıyorum ve diğerleri yıllık izinde ben kaldım
Esasında oran shell bize yakın senin çalıştığın yerde yakın
Biz 4. cad. 67/ A Yıldız - Çankaya dayız

Hmmm.. Bende 4.Caddedeyim.. 29 Numarada Halı Saha Karşısı.. Sizin Yeriniz Neresi Oluyor.. Marinmak mı..

tt06
13.Temmuz.2007, 11:28
tt 06 geliyorum yanına öğleden sonra, çayın kahven vardır.

Tabii memnun olurum

Oturan bull kardeşim marinmak evet bizim yerimiz sen de yakınsın

Aksu
14.Temmuz.2007, 10:33
Dün akşam ilk buluşmayı gerçekleştirdik. tt 06 Türkay ile yüzyüze görüşerek yazışmalardaki yanlış anlamaları ortadan kaldırdık. Kendisi Marinmak adlı şirketin sahibi. Genelde deniz malzemeleri,( tekne, motor ve diğer gibi.) ve RR satış bayii. Kendisinde sıfır 2007 model birkaç tane RR var ve çok uygun fiyata vereceğini bildirdi.
Daha sonra Oturanbull Ömer, Cromis Burhan (Baba) , Lunatic Ahmet, Hilmi Yıldırım ve RR adayı Altuğ da arabalı olarak geldi ve direk Kuruçayırlı Yamaha RR servisine gittik tanıştık konuştuk anlaştık. Ankara da servis olayı çözülmüştür. En azından sitemizde yazan arkadaşlar açısından çözülmüştür. Yine de isteyen istediği yere gider kimseyi bağlamaz. Evet Çankaya Yıldız da Kuruçayırlı Yamaha RR servisi.

yenikoylu_ua
14.Temmuz.2007, 10:53
Dün akşam ilk buluşmayı gerçekleştirdik. tt 06 Türkay ile yüzyüze görüşerek yazışmalardaki yanlış anlamaları ortadan kaldırdık. Kendisi Marinmak adlı şirketin sahibi. Genelde deniz malzemeleri,( tekne, motor ve diğer gibi.) ve RR satış bayii. Kendisinde sıfır 2007 model birkaç tane RR var ve çok uygun fiyata vereceğini bildirdi.
Daha sonra Oturanbull Ömer, Cromis Burhan (Baba) , Lunatic Ahmet, Hilmi Yıldırım ve RR adayı Altuğ da arabalı olarak geldi ve direk Kuruçayırlı Yamaha RR servisine gittik tanıştık konuştuk anlaştık. Ankara da servis olayı çözülmüştür. En azından sitemizde yazan arkadaşlar açısından çözülmüştür. Yine de isteyen istediği yere gider kimseyi bağlamaz. Evet Çankaya Yıldız da Kuruçayırlı Yamaha RR servisi.

Hayırlı olsun Mehmet abi sizin adınıza sevindirici bir gelişme hem servis olayı hemde ilk buluşmanız.Devamlı olması dilegiyle.Bu arkadaşları Dipsizgölede bekliyoruz eeee bizde yüzyüze tanışalım dimi :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

aslanburclu
14.Temmuz.2007, 20:22
eeeeee tt06 kardeş madem marinmakın sahibide şimdiye kadar attım tuttum niye sahibiyim diye kucaklamadı kaçak güreşti hala anlamış değilim neyse aksu sana güven verdiyse mesele çözüldüyse bizim içinde mesele kalmamıştır....

tt06
15.Temmuz.2007, 22:28
eeeeee tt06 kardeş madem marinmakın sahibide şimdiye kadar attım tuttum niye sahibiyim diye kucaklamadı kaçak güreşti hala anlamış değilim neyse aksu sana güven verdiyse mesele çözüldüyse bizim içinde mesele kalmamıştır....

yanlış bir anlamayı ortadan kaldırayım
Aksu abim yanlış anlamış olabilir
Ben sahibi değil sorumlusuyum yani müdür de diyebiliriz
Ve
Sevgili yaşar kardeşim hiç bir yerde atıp tuttuğumu kabul etmiyorum yani hiç atıp tutmadım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım .
sen yardım istemedin açıkçası senin egzost sorununa yapacak bi şeyim de yoktu senin bana teşkkür etmen gerekir çünkü sana senin motorunun şeceresini anlattım
Sen bana karşı yumruk yaptığın eli aç uzat bende o eli büyük bir memnuniyetle sıkayım.
Kuruçayırlı konusunda ilk adımı Burhan abim attı motorunu oraya götürerek bende oranın yetkili servis olması için çok çalıştım ve şu anda orası her türlü parçayı gerektiği zaman isteyebilecek bir servis durumunda bize de yakın olduğu için sık sık giderim bazen ufak tefek şeyler sorarlar elimden geldiği kadar cevaplarım .
Yaşar kardeşim , inşallah bi gün sende gelirsin

Aksu
16.Temmuz.2007, 21:23
Şimdi arkadaşlar burada eksoz sorunu diye bir mesele vardı olay bitti, çözüldü veya kapandı.
Şimdi sıfır yeni model eksoz isteyen varmı, uygun fiyata ve hatta sıfır motor isteyen varmı yine uygun fiyata, ben araya girerek size temin edilmesine yardımcı olacağım. Üzümünü yeyin bağını sormayın.

raptiye
21.Eylül.2007, 12:40
Arkadaşlar bunca tartışma olmuş ama ben tam anlayamadım.
Ben bunca zaman Birol' a baktırdım.
Birol artık Sarıkayaların servisliğini yapmıyorum gibi birşeyler demişti,
Yine Birol' a gidecektim ama ya Birol dan ya da Sarıkayalardan kaynaklı, aylar öncesinden istediğim parçalardan hiçbiri gelmedi.
Uzun lafın kısası Ankara' da kime gitmek lazım?
Teşekkürler

Aksu
21.Eylül.2007, 12:50
Canın kimi istiyorsa oraya git. O kadar yazdım çizdim Ankara Regal i bir araya toplamaya çalıştım ama imam bildiğini okuyor, o nedenle sende bildiğini oku. Şahsen ben Birol a gidiyorum, ne gerekiyorsa parasıyla yaptırıyorum. Garanti maranti ile uğraşamam.

raptiye
21.Eylül.2007, 12:57
Aksu belli ki bıkmışsın.
Benim Birol dan yana değil de parçadan yana sorunum olduğundan hani kime gidersem temin edebilirim diye sormuştum. Neyse ki motorun yürümesine etki etmeyen parçalar.

tt06
21.Eylül.2007, 15:28
Son Yetkli servis olan Kuruçayırlı dan Regal Kullanıcılarını %70 gibi bir kesim pek de memnun değil.
Kuruçayırlı Aydın Usta iyi olması na iyide Regallere O kurumda bir üvey evlat muamelesi yapılması durumu var.
Hangisi Olursa olsun servise marka motor gelirse önceliği onlara veriyorlar .

Diğerlerini saymıyorum bile

Birol Gözenin Sarıkayalarla bir ilişkisi kalmadı.Çok iyi bir insan ve usta isteyen gönül rahatlığıyla oraya gitsin.parçayıda dert etmeyin.Bulunmaz Hint kumaşı değil.

Şimdi Yeni Bir servis var Dikmen Hürriyet cad. Bilumum motor Mustafa Usta Ankarada Regallerin dilinden En az Birol Usta Kadar anlayan Birisidir. Sarıkayaların Satış müdürü Alper Beyle Görüşerek Regallerin Servisliğini almış Tavsiye ederim
Ankaralı Raptorcuların Bilgisine

raptiye
21.Eylül.2007, 18:31
Bilgi için sağolun.

mastakilla
17.Mart.2008, 19:24
Canın kimi istiyorsa oraya git. O kadar yazdım çizdim Ankara Regal i bir araya toplamaya çalıştım ama imam bildiğini okuyor, o nedenle sende bildiğini oku. Şahsen ben Birol a gidiyorum, ne gerekiyorsa parasıyla yaptırıyorum. Garanti maranti ile uğraşamam.

merhabalar ben 0 bir regal raptor almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

QukLa
26.Temmuz.2008, 14:05
Acilen ankaradaki servislerin telefonuna ihtiyacım var!

Parça gerekli bana yardım edebilirseniz çok sevinirim arkadaşlar!

LoNe
24.Eylül.2008, 16:34
Motorsikletimi yakında bir servise götürmem gerekiyor.Ayaklık seyir halinde açılıyor ve arka frenin balataları değişmesine ragmen sağlam tutmuyor,stopları yanmıyor bazen,fan müşürü bozuldu,parça lazım...Uzun bir süredir kendim ilgileniyorum bu sorunlarla.Ama kesin çözümler gerek.Bu adresleri 2007 de vermişsiniz hala gidilebilir mi? Ya da nereye götürmeliyim?