PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çinli japon muhabbetı

tatar
12.Aralık.2007, 13:27
arkadaslar bende anlatılan bu senın kı cınlıydı lafını duydum. bır arkadasımlar bır guruba gırdık . yanımdakı adam fuarı cınlıler basmıs dedı . bızımkıler azdı dedı . o zaman nevrım dondu .

1. hepımız ıkıteker felsefesınde degıl mıyız ?

2. ben yolda kalmıs japonda olsa cınlı de olsa yardım etmeye enazından var mı problem demeye calısıyorum.

sonuc bu ısın bır felsefesı var ve bız elımzden geldıgı kadar uymaya calsıyoruz.

tatar ( merter )
izmit / kocaeli

foreman
12.Aralık.2007, 18:26
guzel kardesım...
bunları takma kafana yahu...
bos ver...sen motor uzerınde rahatmısın?
rahatsan gerısını onemseme...
bızım cınlı japon ameıkan ayrımımız yok...
bızler gonlu zengın ınsanlarız...
hayatımızdakı her olumsuzluga yumruk sıksaydık bugun buralarda olmazdık...
bu tıp ınsanlarla ıkılı dıaloga gırmeye bıle gerek yok...
nıtekım bızlerın de maddı gucu yerınde olsa motorun hasına bınerdık...
ha garıbanları horlarmıydık? hayır...
bu tamamen kısılık meselesı...

'''allah kaza bela vermesın abı''' de gec gıt...
:!:

Batis
12.Aralık.2007, 21:41
Bu kadar sinirlenme be abicim , gerek yok.İnsanların çoğu rahatsız zaten , bu oran motorcuların içinde de değişmiyor.

ugurcuk
13.Aralık.2007, 00:39
walla ben hiç sallamıom böyle diyalogları. bisiklete binerkende vardı bazı kendini bilemzler benim bisikletim bianchi seninki değil diyeeee saçma sapık konuşanlar :D onları onlara benzetiyorum ben :D hem ayrıca ben motorumu çinli saymıyorum artık bileyeleri falan değiştirdim zincir değişti yane anlıyacağınız çin,italyan, japon ve Türk ortak yapımı bi motorum var :D

yenikoylu_ua
13.Aralık.2007, 00:42
Nekadar para o kadar köfte arkadaşlar zaten bi adam parasıyla hava atıyosa adam değildir bu tiplerin muhabbetini bile yapmaya değmez :twisted:

tmr
13.Aralık.2007, 00:45
ülkemizde halkın çoğu motor kültürüne sahip diil,regal i gören çoğu insan harley zannediyo bilenlerin arasındanda böyle üç beş japon cu çıkıyo işte sonuçta çinin kralı regal

tatar
13.Aralık.2007, 12:38
işte arkadaslar . bu sıtede sızın gıbı motor surus felsefesınde olnaları tanıdıgım ıcın kendımı sansnlı hıssedıyorum.

tatar ( merter )
izmit / kocaeli

Kino
13.Aralık.2007, 15:21
Çinliere bir kere daha teşekkürler

o dedikler japonları acıp ta bir baksınlar bakalım içindeki parçalar " MADE IN neresiymiş " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P

kimse benim motora çin malımı demiyor

önce soruyor ne malı diyeee yani ben çin malıyım demiyor ki bizim motorlar

kaldı ki sırıtsa bile dediğiniz gibi yolda başı sıkışan görsek yardım etmeyecekmiyiz ki..

handojoe
13.Aralık.2007, 21:19
çin malı japon malı mı kaldı yahu...

herşeyin birbirinin içine karışıp kaynaştığı bu zamanda...

tek sorun marka oldu...

kendisi bir marka olamayanlar objelerin ve nesnelerin arka yüzlerinde kendilerine bir kimlik arayan şaşkınlardır...

paranın satın alamayacağı şeyleri en çok bilenler zenginler, ama bu sözü en çok söyleyenler ise fakirlerdir...

carvalho
13.Aralık.2007, 21:35
kendisi bir marka olamayanlar objelerin ve nesnelerin arka yüzlerinde kendilerine bir kimlik arayan şaşkınlardır...

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Koskoca bir topiği tek satıra sığdırmışsın be Handom. Tebrik eder şapka çıkartırım...

Tayfun
14.Aralık.2007, 18:37
Çin işi japon işi bunu bilen 2 kişi :D derinlemesine ele alınabilecek bir durum bu, eğer piyasada 5 milyarlık regaller olmasaydı hepimiz 1 sezon daha motorsuz gezip diğer sezonda 10000 ytl civarındaki honda ve yamahalara biniyor olacaktık çin malı motorlarla japonları bir tutmayın arkadaşlar, bizim regaller iş görüyor evet ama düşünün bakalım aynı yaş bir japon motoru karşısında ne kadar uzun ömürlü olacaktır ?

malikocas
14.Aralık.2007, 22:29
Çin işi japon işi bunu bilen 2 kişi :D derinlemesine ele alınabilecek bir durum bu, eğer piyasada 5 milyarlık regaller olmasaydı hepimiz 1 sezon daha motorsuz gezip diğer sezonda 10000 ytl civarındaki honda ve yamahalara biniyor olacaktık çin malı motorlarla japonları bir tutmayın arkadaşlar, bizim regaller iş görüyor evet ama düşünün bakalım aynı yaş bir japon motoru karşısında ne kadar uzun ömürlü olacaktır ?

eyvallah çok güzel değindin konuyu bi anda özetledin sorun çin japon olmakdan çok sorun genelde bu ikilemin ilk nedeni bizim motorlardışındaki çin mallarından miletin ağzı çok yandı çinli diyince korkuyorlar
ama aslı sorun servi konusu yarın sarıkayalar bu işi bırakırsa ne olacak ..

çine malzeme gönderip tamir ettirme olayı imkansıza yakın ben çok benzeri iş yaptığımdan biliyorum malzeme fiyatının 10 katına çıkar gittidisi geldisi vs. ayrıca adamlar garanti kapsamında belirli bi kritert kuramamışlar daha bunu da geçelim sorun hemen ortaya çıkıyor zaten çok sevdiğmiz makinalarımızı incitmekden korkarcasına kullanmak zorundayız çünki çinli ve servis olayı sakat durum... çinli denince servisi olmaz onun deniyor genelde...
peki bu makinalar 20.000 i göründce ne yapıcaz bu da ayrı bi soru bence...

zaten bi çok söylenti var regal temsilciliği hakkında ...

galiba tüm yanıtlar zamana bağlı...

benim bi de scooterim var ve çöok sverek aldım severek biniyorum hala her hava koşuluna dayanıklı o da çinli çok da memnunum asma servisi sağlam sadece normalae göre parçası pahalı ... milletin lafları ve aile baskım olmasada bi de çinli cross alıcam fakat o kadarda para yok malesef..
çinlilerde bu işi en az japonlar kadar kıvırıcak yakın zamanda diye düşünüyorum ayrıca bu çin malları olmasa japonlar daha da bi köşe olacaklardı...

başkalarının alaycı tavrıları ve ya aşalağıyıcı bakışlaırysa ayrı bi sorun elbette ama siz onlara kulak asmayın motorcu olmak bi ruh işidir marka işi diil...

konuyu fazala uzattım ama kusura bakmayın....:)

handojoe
14.Aralık.2007, 22:41
evet doğru çin malları kalitesiz olabilir...

ama şimdilik 3-4 yıl sonra bunlar düzelecek

ve en az bir japon yada amerikalı kadar iyi mallar üreteceklerdir...

bekleyin ve görün...