PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastiklerimiz ?

BABAADAM
14.Ocak.2007, 02:42
sevgili arkadaşlar.
motorlarımızın bence belkide en kalitesiz olan yeri lastiklerimiz.biliyorsunuz regaller henüz ülkemize ik parti halinde ve uafak farklarla geld.(kapalı ve açık egzost gibi).ama özellikle son gelen parti motorlarda lastiklerde farklı ve daha düşük bir kalitede malesef.ve yapılan kilometreler arttıkça daha güzensiz ve tehlikeli olmaya başladılar.
şahsen ben bir kaç defa tehlike atlattım.
motorlarında lastiklerini deyiştirmiş olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımızdan bizi yönlendirmelerini rica ediyorum.

aidikurt
14.Ocak.2007, 17:49
sevgili arkadaşlar.
motorlarımızın bence belkide en kalitesiz olan yeri lastiklerimiz.biliyorsunuz regaller henüz ülkemize ik parti halinde ve uafak farklarla geld.(kapalı ve açık egzost gibi).ama özellikle son gelen parti motorlarda lastiklerde farklı ve daha düşük bir kalitede malesef.ve yapılan kilometreler arttıkça daha güzensiz ve tehlikeli olmaya başladılar.
şahsen ben bir kaç defa tehlike atlattım.
motorlarında lastiklerini deyiştirmiş olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımızdan bizi yönlendirmelerini rica ediyorum.
Haklısın dostum hele bu zamanlarda yağmur çamur olduğunda hele geceleyin bazen çiğ yağdığında motor sanki buz üstünde gidiyormuş gibi oluyor ve yolda geziyor ben daha değiştirmedim üstündeki lastikleri ama düşünüyorum değiştirmeyi burdan değiştirmiş arkadaşlar bizleri aydınlatırsa veya öneride bulunursa bizlerde ona göre yol alırız.Hatta fiyatı ucuzlatma için toplu alım yaparız.Ben birkaç kişiyle konuşmuştum herkes metzeller diyor ama genede değiştirip deniyen arkadaşların yorumları daha önemli.

Macgyver
18.Ocak.2007, 17:37
Selam baba adam :cheesy:
Ben sana yardımcı olayım.
Hani salih sertbaş diye bir arkadaşımız vardı o değiştirmişti.
Ondan bilgi alabilirsin ama kendisinin bilgileri bende yok belki tanıyan vardır başka.
Maliyetide çok ucuzdu bana sölediğine göre ön arka ya 90 yada 130 ytl ye mal olmuştu ve sonuçtanda ldukça memnundu.

madasret
28.Ocak.2007, 20:32
valla ben tatlısu motorcusu mu oldum nedir. yağmurlu havalarda binmiyorum. burdaki yazanlardan kaynaklanan tırsmanın da etkisi az diil tabi. parayı doğrultunca değiştirmeyi düşünüyorum lastikleri

yasinsubay
31.Ocak.2007, 20:25
ben ksın fazla binmedigim icin sorun olmuyor ama ufacık bir su birikintisinden gecerken insan tırsıyor hele bir de bunları bildikten sonra

tan21
07.Şubat.2007, 02:23
ya fiyatlara bakıyorum ama genelde 45 euro ile 70 euro arasında tanesi

okan
09.Şubat.2007, 15:30
DUNLOP BAKTIM 110 euro arka lastik ... bu ne yaa çok pahalıı...

Kino
14.Şubat.2007, 13:23
bende raptoru aldıktan 15 gün sonra ön arka lastikleri degistirdim
metzeler aldım aklımda kaldıgı kadarı ile ön arka 180€ gibi bir fiattı ama en azından şimdi aklım lastiklerde degil
üzerindeki lastikleride cıkarttım güzel muhafaza edip motor degiştirecegimde raptoru 1 çift de yeni lastikle beraber verecem
arka lastik 1 e 1 ölcülerde uyuyor, ancak ön lastik bizim 90/90 degil onda ölcü birazcık farklı yani 0,5 cm ince gibi metzeler ama daha iyi gibime geldi
herhalde ön lastik bu ölcüler böyle birşeydi 3.50-18TL 56SFRONT ME77F (PERFECT ME77)

desenleride gördügünüz gibi.

http://www.resimyuklet.com/uploads2/load105458.jpg (http://www.resimyuklet.com/resim.php?cg=uploads2/load105458.jpg)

http://www.resimyuklet.com/uploads2/load107432.jpg (http://www.resimyuklet.com/resim.php?cg=uploads2/load107432.jpg)

okan
14.Şubat.2007, 15:39
bende raptoru aldıktan 15 gün sonra ön arka lastikleri degistirdim
metzeler aldım aklımda kaldıgı kadarı ile ön arka 180€ gibi bir fiattı ama en azından şimdi aklım lastiklerde degil
üzerindeki lastikleride cıkarttım güzel muhafaza edip motor degiştirecegimde raptoru 1 çift de yeni lastikle beraber verecem
arka lastik 1 e 1 ölcülerde uyuyor, ancak ön lastik bizim 90/90 degil onda ölcü birazcık farklı yani 0,5 cm ince gibi metzeler ama daha iyi gibime geldi
herhalde ön lastik bu ölcüler böyle birşeydi 3.50-18TL 56SFRONT ME77F (PERFECT ME77)

Alıntı resimini görmek için tıklayın (http://www.resimyuklet.com/resim.php?cg=uploads2/load105458.jpg)

Alıntı resimini görmek için tıklayın (http://www.resimyuklet.com/resim.php?cg=uploads2/load107432.jpg) kino memnunmusun metzelerden farkı hissettinmi ...zira bizim orijinal lastiklerimiz sabun gibi, bende metzeller almayı düşünüyorum..bilgilendirirsen çok sevinirim...

yasinsubay
14.Şubat.2007, 15:43
cumartesi gunu carrefour bulusmasına giderken hafif bir virajda ki yerler ıslak bile olmamasına ragmen benim motorun arkası cok kotu kaydı neyse ki toparlayabildim bence bu lastikler dediginiz gibi hakikaten cok dandik

Kino
15.Şubat.2007, 13:15
aslında arkadaslar ben motoru aldıgımda ve üzerindeki lastiklerle bindigimde
beni sallıyor gibime geldi ama şehir icinde değilde düz yolda ova gibi acık alanda burada rüzgarda alıyor tabii amadöner kavsaklarda , virajlara falan girerken arada bir yalpalıyordu allah allah dedim bendenmi , lastiklerden mi diye düsünürken degiştirmeye karar verdim ve değiştirdim .

şimdi virajlara dalarken nerdeyse ayak pedleri yere değecek kadar yatıyor motor (denemek icin tabii yaptım) yalpalama sallama hiçbir şey kalmadı. ıslak zeminde bilmiyorum denemedim . ama saglamdır herhalde. birde lastikler döndükce ısındıkca yola yapışıyor diyorlar dogruymuş yani binerbinmez 100% performans alınmıyormuş hele soguk havalarda .
ustalar bilir galiba (cahilliğime verin) lastigin hamuru ön arka aynı olması gerekli ki, lastiklerde ki ısınmada aynı zamanda ve sekilde olsun ki yolu kavraması eşit olsun
ben metzelerde bunu da gördüm hissettim..

metzelerle eski lastikleri karşılastırmak ayıp olur mukayese götürmez bir şey.
ama dunlop - pirelli - gibi markalarla metzeleri karşılaştır dersen digerlerini bilemiyorum.

okan
15.Şubat.2007, 17:16
metzeller bir numara baba .. herkes bu lastiği tavsiye ediyor...

madasret
18.Şubat.2007, 18:02
iyi güzel de yeni lastikleri hemen değiştirmeyi de içim almıyor. biraz eskimesini beklesem mi

infinitedreams
18.Şubat.2007, 20:42
Bizim lastiklerle kaç km yaparsan yap tipi bozulmuyor. Dışarıdan baktığında dişlerin hala erimediğini görüyorsunuz. Hatta temizce bir yıkayınca yepyeni lastik oluveriyor. Tabii bu manzarayı görünce de içinizden yeni lastiğe para harcamak gelmiyor.

...ama kesinlikle bu hataya düşülmemeli. Bizim lastikler normalden çok daha sert olduğu için erimiyor ama kimyasal yapısı çok çabuk bozuluyor. Hele 7-8 bin km'den sonra asfaltın üzerinde tahta, at atabası tekerlekleri gibi gidiyor. Başımıza bir iş gelmeden değiştirmeliyiz.

Ben 9500'deyken değiştirdim. Şimdi motora daha bir güvenle ve tabii ki keyifle biniyorum. Durma mesafem bile ciddi ölçüde değişti. Aldığım lastikler Metzeller. Buz Motordan 235 YTL'ye almıştım. Şiddetle tavsiye ederim.

madasret
18.Şubat.2007, 21:11
sağol kardeşim ama benimki gerçekten çok yeni :) 4000-5000 km ye geldiği zaman değiştirelim

aidikurt
19.Şubat.2007, 01:04
bende değiştiricem dostlarım ama biraz daha yol yapınca

okan
19.Şubat.2007, 02:17
bu hafta iş için uzun bi seyahate çıkacam.. istanbul , bursa, izmir ...(arabamla tabiiki) istanbulda bu metzeller lastiği bulabileceğim bulsamda en ucuza alabileceğim yer neresi bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim...(benim gideceğim piyasa sirkeci. tahtakaleye yakın)

carvalho
19.Şubat.2007, 15:18
http://www.buzmotor.com

Bu mağazada metzeler lastik var. E-posta ile yazıştık; ön+arka 35+75 Euro + 30 YTL işçilik fiyat verdi Metzeler için.

Yer Bostancı'da

Bilgine

yasinsubay
19.Şubat.2007, 15:20
Cok pahalı degilmis ya

carvalho
19.Şubat.2007, 15:23
Bu fiyata 6 taksit, ya da %10 nakit iskonto da yapıyorlarmış.

Yasin kardeş, nasılsın yahu... Mahçubum sana...

yasinsubay
19.Şubat.2007, 15:26
Bu fiyata 6 taksit, ya da %10 nakit iskonto da yapıyorlarmış.

Yasin kardeş, nasılsın yahu... Mahçubum sana...

Bir haftadır o doktor senin bu doktor benim geziyorum,ayagı parcalamısız resmen anlayacagın masraf cok :D Saka bir yana iyiym valla ne olsun her zamanki tantanalar iste,kardes mahcup olacak birsey yok sıkma canını valla artık ben mahcup olmaya baslıyacagım bu gidisle bu kadar uzerime dusmeyin :cheesy:

Kino
19.Şubat.2007, 15:29
ah ahhh mersinde aldıgım metzeler istanbulda kac para
bu konularda mersin de yaşamanın dezavantajı bunlar :cry:

carvalho
19.Şubat.2007, 15:31
Sevgili Kino; Mersin-istanbul arası bir kargo acentesi kadar uzaklikta. Herhangi bir ihtiyaciniz olduğu zaman siz belirtin seve seve göndeririz buradan.

Kino
19.Şubat.2007, 15:46
carvalho bunlar acemilik tecrübesizlik vede en önemlisi iletişimsizlik :?

bu forum sayesinde yüzyüze olmasakda (ilerde o da olacak inşallah) yazışarak da olsa tanışıyoruz de en azından bu gibi konularda yardım isteyecem herhalde teşekkür ederim :cheesy:

Mersin'den bir isteginiz olursada bende buralardayım.. 8)

aidikurt
19.Şubat.2007, 16:07
Arkadaşlar anladıgım kadarıyla lastiğini değiştirmek istiyen cok bununla ilgilide toplu alım yapabiliriz yeterli cogunlugu yakalarsak boylece bu ısıde ucuza halletmiş oluruz.

carvalho
19.Şubat.2007, 16:11
Hemen yapalım listeyi:

1-Carvalho, (Selçuk)

Kino
19.Şubat.2007, 16:11
yasin arkadasım gecmiş olsun önemli bir şey yoktur umarım.

yasinsubay
19.Şubat.2007, 16:13
yasin arkadasım gecmiş olsun önemli bir şey yoktur umarım.
Sagol kino kardes onemli birsey yok gecen bulusmada selcuk un motoru devirdik ayagıma geldi oda sagolsun arkadaslar uzerimize titriyor :D

okan
19.Şubat.2007, 17:04
ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...

batista
20.Şubat.2007, 02:14
Kino merhaba, resimde gördüğüm parkı kaça mal ettin acaba, merak ettim bayadır oyle birşey düşünüyorum ama fiyatları ucuk gelmişti..

Bu arada metzeller kullanıp memnun olmayan varmı .. Benim lastikleri değiştirme zamanım geldi de geçiyor gibi ... mart bası değiştireyim..
Valla benim lastikler 12000 km oldu ..da..
Herkese selam

Kino
20.Şubat.2007, 11:06
Kino merhaba, resimde gördüğüm parkı kaça mal ettin acaba, merak ettim bayadır oyle birşey düşünüyorum ama fiyatları ucuk gelmişti..

Bu arada metzeller kullanıp memnun olmayan varmı ..

:offtopic: ama arkadaslar idare ederler herhalde
parkı dükkanlara tente/çadır yapanlar (5li menteşe ile) 200 ytl ye yaptılar bana.
benimki biraz daha oturaklı 2x2 profilden yapıldı

Metzeleri kullanan birisi olarak metzelere +1 :cheesy:

okan
28.Şubat.2007, 01:03
lastikçilerin sitelerine giriyorum ama bizim motorların üzerindeki lastik ebatlarını tam olarak bulamıyorum... alla alla yaa :(

aidikurt
28.Şubat.2007, 01:27

Bu arada metzeller kullanıp memnun olmayan varmı ..

:offtopic: ama arkadaslar idare ederler herhalde
parkı dükkanlara tente/çadır yapanlar (5li menteşe ile) 200 ytl ye yaptılar bana.
benimki biraz daha oturaklı 2x2 profilden yapıldı

Metzeleri kullanan birisi olarak metzelere +1 :cheesy:
Bununla ilgili aksesuarlar kısmında bir balık acabılırmısın kino kardes insanlarn işine yarayabilir.
Resim fiyatlar falan ayrıntılı birde bılgı yazarsn super olur:)

ÇeLeBi MuRaT
28.Şubat.2007, 12:30
Abi dünya para ya bu lastikler zaten Türkiyede motor giyiminden aksesuarına kadar iki katına satıyolar.Yurt dışındaki sitelere bakıyorum valla makul fiyatlar..

Kino
28.Şubat.2007, 13:50
okan
metzelerde lastik ölcülerini bir türlü bende tutturamadım
ön arka desen aynı olsun diye ugraştım (zaten öyle olması gerek herhalde) ama dedigim gibi ;

hatta ön lastik biraz ince olması gerci gözle bile farkedilmiyor inceligi ama cok şık duruyor

ön lastigi kalın ebattakiler çok kaba görünüyor

emrahkucukgirgin
28.Şubat.2007, 13:53
Beyler

sakın lastiğe verdiğiniz paraya acımayın... O bizim herşeyimiz bizi hayata bağlayan yegane şey...

okan
28.Şubat.2007, 14:09
kino çok teşekkürler ... sağlıcakla kal... :cheesy:

ethanol
04.Mart.2007, 02:49
toplu alım olursa banada haber verin arkadaşlar

emrahkucukgirgin
05.Mart.2007, 11:06
Beyler aslında benim sorum genel, yani RR'ye özgü değil.

Lastik hava kaçırıyorsa ne yapıyorsunuz... Motorcuya gidip lastiği söktürüp lastikçiye götürüp yaptırıyor musunuz? ki çok zahmentli görünüyor, bir lastik patlaması bu kadar ciddi işler çıkarmamalı. Ya da basıyorsunuz onarıcı kimyasalları onarılıyor mu? ki zamanında lastikçiler sakın kullanmayın lastiği mahfediyor demişlerdi...

İki günde bir hava basıyorum... eğer o kimyasalları öneriyorsanız basayım gitsin...

army
11.Mart.2007, 16:59
Sevgili arkadaşlar bende motorumu aldıktan sonra 2500 km de lastiklerimi değiştirdim,metzeller taktım.Ön arka Ölçüleri tıpatıp uydu.Tabiiki Desenler farklı oldu.Ama hemen yol tutuştaki farkı hissediyorsunuz bana inanın arkadaşlar.Çünkü motorun üzerinden çıkanlar birer naylon kauçuk oranı çok az.Evet insan ,değiştirirken acaba birazdaha km yapsammı eskilere yazıkmı diye düşünüyor ama can teslim ediyoruz bunu unutmayın.

deep-impact
11.Mart.2007, 20:25
bu metzeller fiyatları hakkında bilgi veririmisiniz bende düşünüyorum en azından fiyattan haberimiz olur

Kolt
12.Mart.2007, 00:30
Toplu lastik değişimine gidilirse bende katılmak isterim.

Kino
12.Mart.2007, 01:17
sevgili deep-impact dostum

http://www.buzmotor.com

Bu mağazada metzeler lastik var. E-posta ile yazıştık; ön+arka 35+75 Euro + 30 YTL işçilik fiyat verdi Metzeler için.

Yer Bostancı'da

Bilgine

beni mersin'de birazcık ucurmuslardı

bu arada sevgili army dostum
ön arka desenleri farklı diyorsun ama farklı desenlerin hamurları da farklı oluyormuş bildiğim kadarı ile 2 lastigin uyumunu bozarmış
bende aynı şeyi düşünmüstüm ama bana söylenenler aynı desenli lastiklerin ön arka aynı anda ısınmasını ve yolu aynı dercede de kavramasını ve aynı düzende erimesini aşınmasını sağlar yani ön ve arka bir senkronize içinde hareket eder
gerçi nerede ne kadar kullanacağız yarışlara katılacak değiliz ama

aslanburclu
12.Mart.2007, 02:40
ben anlamadım bu işi bugün nişantaşı şişli mecidiyeköy üzeri geldim valla birazda kıvrak kullandım ama ayaklarımı yere indirdiğimde ayaklarım kaydı valla tekerler kaymadı yani kayma olmadı acaba aynı marka lastikler acaba sizlerinkinde yapım ve karışm hatasımı varki bunu nasıl anlayacağız. yok canım yok bize bir kimyacı lazım.

ya agresusum yokmu elinin altında bir kimyacı hani sen anladığım kadarıyla ist. kazan sen kepçe sen bu işi çözersiiiiiinnnnnnnn

okan
12.Mart.2007, 03:04
bende çok şikayetçiyim lastiklerimden ... çok kayıyor artık eskisi gibi yatıramıyorum motoru... birazda içime işledi kayma korkusu .. yarın ola hayırola bende istiim şu buz motordan bi çift lastik..

Kolt
12.Mart.2007, 23:39
Bugün bir kaç yerden Metzeller Lastik fiyatı sordum,
130/90-15 arka lastik 70€,
90/90-18 ön lastik 35€
kampanya olduğu söyleniyor, kredi kartına taksitli fiyatları bunlar. Adetli alınırsa belkide iskonto alınabilir..

okan
13.Mart.2007, 01:36
yaa arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilecek bi arkadaş yokmu ... ben parasını çıkariimde bana bu lastiklerden alsın ...sitede bulamıyorum karşılığını.... :( :(

agresus
13.Mart.2007, 03:00
baba bi araştıriim şu durumu..sona döniim sana....

Kolt kardeşim bi telefon falan var mı?

okan
13.Mart.2007, 03:15
yoksam senmi araşltıracan agresus ... motor lastiği alacan haa don lastiği diil.. tihkatini çekerrim.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

emrahss
13.Mart.2007, 11:29
Motorun azami hızı belli, yatabileceği açı belli. Kimse bu makineyi iş için de kullanmıyor. Acaba lastik değiştirmek ne kadar elzem diye düşünüyorum. Biraz birbirimizi etkiliyor olabiliriz. Diş derinlikleri oldukça iyi. Ben hala ikna olamadım.

aidikurt
13.Mart.2007, 12:30
Bugün bir kaç yerden Metzeller Lastik fiyatı sordum,
130/90-15 arka lastik 70€,
90/90-18 ön lastik 35€
kampanya olduğu söyleniyor, kredi kartına taksitli fiyatları bunlar. Adetli alınırsa belkide iskonto alınabilir..
Kardeşim biraz daha ayrıntı verirsen seviniriz nerelere sordun gidince balans ve takmayıda yapıyorlarmı falan filan

Kino
13.Mart.2007, 12:39
emrahss dostum
o diş derinliklerine sakın bakıp aldanma yani dişlere göre bakarsak hani cross lastigi en iyi olabilir veya o pistlerde yarışan lastikler en kötüsü çünkü adamların lastiklerinde diş yok dümdüz. o cok dişli lastiklerde asfaltda adamı cok güzel kaydırır ucurur

işte orada olaya lastiğin üretiminde kullanılan kaucuk naylon lastik karışımı kimyasal oranlar devreye giriyor yani lastiğin kendi hamuru

ben lastiği ısınmış (yoldan gelen ) bir sürat motorunun ( racingmi deniyor ) cok az çizgi halinde dişi bulunan arka lastiğe şöyle bir tırnağını saplamıştım olamaz böyle bir şey nasıl bir hamurdan yapılmıştır o lastik hayatta kaymaz abicim o nasıl tutar asfaltı bilirmisin yapışır walla

abicim olay lastiğin hamuru yani mayası önemli , kaymaması icin yolu kavraması icin yoksa o dişler hikaye
bildiğim kadarı ile lastikteki dişler yağmurlu havada lastiğe denk gelen yoldaki suyu lastik yanlarına cıkartması icindir sadece
yani su kanalı gibi bir şeydir bilmiyorum yanılıyormuyum. bilen diğer tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgi verirlerse sevinirim bende nacizhane bilgime bilgi katmış olurum emrahss dostum sayesinde.

okan
13.Mart.2007, 13:37
tek kelimeyle lastiklerimiz berbaaaattttttttt... kino sana katılıyorum...

emrahss
13.Mart.2007, 18:14
Abi, ben lastikler iyi demiyorum da elzemliğini tartışıyorum. Diş kalınlığı sadece yağmur suyunu atması ile değil ayrıca yol tutuşu ile de ilgilidir. Ama tabii parası olan değiştirir, keyfe keder bence.

Kino
13.Mart.2007, 18:59
emrahss bak abicim koskoca VİP :P üyemiz okan bile aynı fikri paylaşıyor. saygılar hörmetler randevu almadan sizi mesgul ediyoruz amma velakin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

abicim diş kalınlığı derken derinlik olayı diyorsun galiba peki bir düşün abicim niye derin olması gerekiyor
çünkü o diş derinliği 1 cm olursa o kanaldan 3/3 suyu dışarı atar . diş derinliği azaldıkca mesela 0,3cm olursa o kanala giripte dışarı atılan su miktarı 1/3 kadar olur ve 2/3 su kalır yani asfalt ile lastik arasında 2/3 su fazla kalır ve bu aradaki 2/3 su lastiğin kaymasına sebep olur yoksa asfalt yolu kavramak icin değil

bir ara yakınlarında racing falan varsa ve de lastiği kaliteli ise ki mutlaka öyledir şöyle bir tırnakla muayene et hamuru nasıl ?
asfalta giderken varya sert jöle gibi asfaltı tutuyor walla

aslında keyfe keder demişsin ya yok be abicim bana göre zorunluluk gibi hani şöyle bir sağ sol yapıyorsun ya cukurdan falan kacmak icin motorda yani direksiyonla değil oturaktan ufak kıvırtma ile onda bile güvende olamazsın allah korusun abicim

bizim RR lerin lastik hamurları kalitesiz sert bir hamur halbuki biraz yumuşak olmalıki asfaltı tutsun yapışsın olay hamur olayı abicim walla inan bana

okan
13.Mart.2007, 19:33
naylon oranı çok fazla bu yüzden eskimede eskimiyo ..arka fren kızaklayınca lastik sesi bile çıkarmıyo...şimdi 40 veya 50 ytl ye otomobil lastikleri çıktı çin malı eciş bücüş bissürü marka var. bilinçsiz tüketiciler alıp kullanıyo ama ilk yağmura frenajdan kaza yapınca anlıyolar lastiklerin bi işe yaramadığını...motosikletlerde bu kayma riski çok yüksek olduğu için bunun tasarrufunu yapmak yanlış olur...ilk fırsatta değiştirmekte fayda var... ööle diilmi kino baba ...
sekreterime haber bıraktım kino baba gelince randevuya gerek yok didim... :mrgreen:

agresus
13.Mart.2007, 19:49
Güssel insanlar... Canlar ciğerler össelliklede okan kardeşim... şimdi bi don lastiği için neden bunca laf annamadım... lastik yaw iştee.... don lastiği... :mrgreen:

sevgili dostlar... kino baba çok haklı ... önemli olan hamurdur... gerisi hikaye... ve benim kanda marka lastiklerimde de eksik olan bu hamurdu sanıyorum.. bırakın nemi, kaymak asfaltta bile tutunamıyodu namussuz... ben de gittim kendime bi çift metzeller aldım geçen yaz... ii de ettim.. şimdi yağmur çamur gidiyorum... belkim emrahss kardeşimizde ki lastikler kanda diilde duro'dur.. eğer duroysa memnun kalması, tehlike hissetmemesi doğaldır... fekat kandalar gerçekten feceat.. hepsi için söyliyemem bunu .. Müslüm babada da kanda var fakat hem hamur hem desen farklı... bizim lastiklerin sorunu ısınmamaları bu da hamurun kötülüğünden kaynaklı...

okan
13.Mart.2007, 19:53
bendeki duro agresusum imparatorum .. ama bunlarda aynı hamuru bozuk bunların hamuruu...

agresus
13.Mart.2007, 19:58
ulee desene bizim emrahss bildiğin buz patencisi de haberi yok... sendekide en az benim eski lastikler kadar kayıyosa insan gösteri motorcusu olsa duramaz beaa.. :mrgreen:

emrahss
13.Mart.2007, 20:01
Güssel insanlar... Canlar ciğerler össelliklede okan kardeşim... şimdi bi don lastiği için neden bunca laf annamadım... lastik yaw iştee.... don lastiği... :mrgreen:

sevgili dostlar... kino baba çok haklı ... önemli olan hamurdur... gerisi hikaye... ve benim kanda marka lastiklerimde de eksik olan bu hamurdu sanıyorum.. bırakın nemi, kaymak asfaltta bile tutunamıyodu namussuz... ben de gittim kendime bi çift metzeller aldım geçen yaz... ii de ettim.. şimdi yağmur çamur gidiyorum... belkim emrahss kardeşimizde ki lastikler kanda diilde duro'dur.. eğer duroysa memnun kalması, tehlike hissetmemesi doğaldır... fekat kandalar gerçekten feceat.. hepsi için söyliyemem bunu .. Müslüm babada da kanda var fakat hem hamur hem desen farklı... bizim lastiklerin sorunu ısınmamaları bu da hamurun kötülüğünden kaynaklı...Markayı bilmiyorum, motorun yanına gider gitmez bakacağım, Agresus haklı olabilir, Okan koskoca VIP tabii ki haklıdır, Kino Baba'nın sakalı var :D :D :D Kızmıyonuz, di mi, şaka yapıyorum. Şaka bir yana ben eğitim amaçlı defalarca kazık fren yaptım, yağmurda da kullanmak zorunda kaldım, hiç sıkıntı olmadı. Tabii düşmez kalkmaz bir Allah, neticede iki teker, arkadaşların kaygılarına katılıyorum. Ancak diş derinliğini kendimizden biliyorum, trafik kontrollerinde biz hep diş derinliğini kontrol ederiz, hamuruna bakmayız da ondan. Cahilliğime verin arkadaşlar. :cheesy:

Kino
14.Mart.2007, 00:51
wayyy emrah dostum trafik kontrolleri falan gayet güzelll :cheesy:

emrah dişe baktıktan sonra hamura da bakın abim kulak memesi sertliğinde olacak. :mrgreen:

okan dostum sekreterine bıraktığın not icin teşekkürler allah var hiç randevu falan sormuyor artık direk baglantıya geciyor

agresus ya don lastigi falan işte maksat muhabbet olsun yoksa bir lastik dedigin nedir ki buzda dansın gelecek yarışmacılarına saygılar hörmetler

okan
14.Mart.2007, 00:56
kino baba .. emrah komtanım cenderme heralde...bisim buralardada görev yapmışş...motopiskilletlerede yapıyolarmı acaba ölle uygulamalar...
hamurun ayarını nasıl ayarlııcaklar yaaaf.. ömürsün valla kino baba...

infinitedreams
14.Mart.2007, 01:37
Daha önce yazıldı mı bilmiyorum. Ben lastiklerimi 9000'de değiştirdiğimde görüntüsünde hiç bir şey yoktu ama yol tutuşu tahta fayton tekerleği gibi olmuştu.
Yani bizim Çin lastikleri için "diş kalınlığı ölçüsü" aslında ölçü falan değil.

agresus
14.Mart.2007, 01:38
Markayı bilmiyorum, motorun yanına gider gitmez bakacağım, Agresus haklı olabilir, Okan koskoca VIP tabii ki haklıdır, Kino Baba'nın sakalı var :D :D :D Kızmıyonuz, di mi, şaka yapıyorum. Şaka bir yana ben eğitim amaçlı defalarca kazık fren yaptım, yağmurda da kullanmak zorunda kaldım, hiç sıkıntı olmadı. Tabii düşmez kalkmaz bir Allah, neticede iki teker, arkadaşların kaygılarına katılıyorum. Ancak diş derinliğini kendimizden biliyorum, trafik kontrollerinde biz hep diş derinliğini kontrol ederiz, hamuruna bakmayız da ondan. Cahilliğime verin arkadaşlar. :cheesy:

güssel insan ne cahilliği.. olur mu öölee lakırdı... diş derinliği kesinlikle önemlidir... asfalt lastiklerinde -ki racing motorlarında dahi olsa- standart kullanımdaki tüm lastiklerde vardır diş ve desen... amma önemli olan o dişlerin zamanla yok olup olamadığı sorusudur.. eğer bi lastik 2000 km de iice bitikse o lastik asfaltı ii tutmuş, bi bölünü de asfaltta bırakmış anlamına gelir.. racingler bi sezonda en fazla 5000 kmyol yapabilirler... ammaa bizim makineler gibi asfaltı ağlatmayan makinelerde kullanılan lastik hamur ve desenleri racinglerden farklıdır, bu sebeple en kalitelisi bile uzun süre yol yaptırır... bununla beraber 2 yı içinde her lastiğin kalitesi düşer ve hamur serleşir bu da yol tutuşunu etkiler...

okan
14.Mart.2007, 01:50
imparator sen hani bana lastik bakacağıdın..şşşşş saaa diom agresuuuuusss..

aslanburclu
14.Mart.2007, 01:52
ya arkadaşlar bizim lastikler iyidir iyi

dişleri kalmayınca bakarız çaresine o zamana kadar çinliler 4 mevsim çıkaracakmış sabredin

agresus
14.Mart.2007, 01:57
bakıcam baba da şu kampanyadan bahseden arkadaş bi açıklama yapmadan gittiii... du bakalım nedir ne değildir... raf ömrü bitik lastikler olmasın kampanyalılar.. tikkat etmek gerek... 2004 lastiği çakarlar sonra üzülürüz... bu arada Müslüm baba kanda'nın farklı bi lastiğini bulmuş, çok mutlu... yol tutuş falan değişti diyo... bi de onu araştıralım istersen...

aslanburclu
14.Mart.2007, 02:03
ya agresus girme şu alışveriş işlerine saten adın çıktı satıcı diye .

girme dostum girme ---- hak verilmez alınır -----al yıldızlarını geriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

agresus
14.Mart.2007, 02:05
ne diim gomtanım... istenmediğin yerden gitcen.. olcaa bu... okan kardeş için bakarız... motorcu motorcuyu yolda bırakmaz... daha bu saçmalık yazılmadan önce verdiydim sözü... bi yazıyla adam satıcak adammıyız biz... ayarlıycaz inşallah...

emrahss
14.Mart.2007, 10:19
kino baba .. emrah komtanım cenderme heralde...bisim buralardada görev yapmışş...motopiskilletlerede yapıyolarmı acaba ölle uygulamalar...

Bi gün Çarşamba-Ayvacık arası giderken yol kıyısında gölete donca giren arkadaşlar gördüm (töööbe, töbe) Rezil bi görüntüydü. Okan yolu biliyo. Oraya motorla gelmişler. O kızgınlıkla ehliyetsiz kullanmaktan, vesaireden bi dünya ceza yazmıştık. Ama lastik hamuru aklıma gelmediydi, tühhhh beee :D

okan
14.Mart.2007, 11:26

Bi gün Çarşamba-Ayvacık arası giderken yol kıyısında gölete donca giren arkadaşlar gördüm (töööbe, töbe) Rezil bi görüntüydü. Okan yolu biliyo. Oraya motorla gelmişler. O kızgınlıkla ehliyetsiz kullanmaktan, vesaireden bi dünya ceza yazmıştık. Ama lastik hamuru aklıma gelmediydi, tühhhh beee :D komtanım sisde çok acımasısmışınız yaanii...bizim buralarda mayo neyin daha yeni keşfedildi...siz motür ehliyeti soruyonus anaaaa o ne ki diyenler olmadımı... :)

emrahkucukgirgin
14.Mart.2007, 13:02
Selamlar beyler

Ön arka lastik alıcam. Avrupa yakasında uygun fiyatlı bir yer bilen var mı?

Gençmoto metzeler için şu fiyatları verdi

130/90-15 Ön 40€
90/90-18 Arka 70€

infinitedreams
14.Mart.2007, 13:10
Selamlar beyler

Ön arka lastik alıcam. Avrupa yakasında uygun fiyatlı bir yer bilen var mı?

Gençmoto metzeler için şu fiyatları verdi

130/90-15 Ön 40€
90/90-18 Arka 70€Ben de metzeller almıştım Buz Motor'dan. İşçilik dahil 230 Lira verdim. GençMoto'da takıp verecekse, yani işçilik dahilse daha uygun (gerçi pek de bir fark yok ama).

emrahkucukgirgin
14.Mart.2007, 13:26
Yok takmıyor... çıplak fiyat.. ama nakite %5 yapıyor...

carvalho
14.Mart.2007, 20:41
Buz Motor da 35+75 Euro lastik; 30 YTL montaj-balans fiyatı vermişti...

Bugünün kurlarıyla 236 YTL'ye denk geliyor.

6 ay taksit ya da %10 nakit iskontosu da önerdiler

Bilginize...

Ben havaların müsade ettiği bir hafta sonu lastikleri değiştireceğim orada...

emrahss
15.Mart.2007, 10:25
Benim lastiklerim de Kenda imiş. Demek ki fazla tecrübem olmadığından çok gezmemişim ve de dikkate değer bir tehlike atlatmamışım. Yine de hepimizi Allah korusun.

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 10:49
Dün Aydın motordan ön arka 178.50 YTL Fiyat aldım. Metzeler. sökme takma yok. 4 mevsim.

Bu da bilginize...

carvalho
15.Mart.2007, 11:27
Devir hesap devri 8)

--------------------
http://www.aydinmotor.com/

Burada detaylar var...

yasinsubay
15.Mart.2007, 11:39
Selcuk ve emrah

Abiler degistirirseniz haber verinde bende degistirmek istiyorum

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 11:56
Ben bugün aldırıyorum lastikleri.

Bir arkadaşım alacak ben gidemeyeceğim.

aidikurt
15.Mart.2007, 12:08
valla bende alıcam benide unutmayın yanlız sadece lastiklerimi alıyon emrah kardes balans ayarı montaj falan nasıl olacak

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 12:10
İlahi Alper motorda rotun ne işi var :-) balans ayarı o dediğin. Onu taktırdığım yer yapacak.

aidikurt
15.Mart.2007, 12:50
bab valla kafamı kaldı bi yandan o konu bu konu ac istekleri karsılamaya çalış bide bi yandanda bankada işlere bakmaya çalış rot da de insan subapta :)

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 14:28
Normal ben de aynı durumdayım.

Geçen gün noterde ödeme yaptım. 175 tuttu. 200 verdim. para üstünü unuttum çıktım. En son 10 yaşındaydım herhalde böyle bişey yaptığımda. Sonra geri döndüm verdiler parayı. hahaha bakkal gibi ... Valla gözünü seveyim Türkiyemin bu yurtdışında olsa hayatta vermezler.

yasinsubay
15.Mart.2007, 15:16
Normal ben de aynı durumdayım.

Geçen gün noterde ödeme yaptım. 175 tuttu. 200 verdim. para üstünü unuttum çıktım. En son 10 yaşındaydım herhalde böyle bişey yaptığımda. Sonra geri döndüm verdiler parayı. hahaha bakkal gibi ... Valla gözünü seveyim Türkiyemin bu yurtdışında olsa hayatta vermezler.

Emrah sen class sevdasına iyice ucmussun valla pilot vaziyetleri yani :D

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 15:39
Haklısın valla Yasin. Yeni motor almanın verdiği heyecanda tabi az olan aklın tamamını alınca böyle oldu.

orhanay
15.Mart.2007, 16:09
lastik talma işini en iyi buz motor yapıyor takma+rod+balans 30 ytl

okan
15.Mart.2007, 16:12
Emrah bah yine rot diiiler yaaa.... :D :D

aidikurt
15.Mart.2007, 16:27
valla ben simdi gazimotoru aradım lastik fiyatları için bana mail attılar fiyatları
i
metezeler lastik takım (ön+arka) fiyatı (1-9 takım arası):
210 YTL + 30 YTL sökme-takma, balans işçiliği
10 takım ve üzeri alımlarda:
200 YTL + 30 YTL sökme-takma, balans işçiliği

anlaşılan üç aşağı beş yukarı herkes aynı fiyatı veriyor buzmotroda aynı fiyatları verdi gerisi gidip almak kalıyor

carvalho
15.Mart.2007, 16:29
Cumartesi gidiyor muyuz kardeşim Buz'a?

aidikurt
15.Mart.2007, 16:51
bana uyar gelmek istiyenler varsa onlarda soylesin

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 16:52
Emrah bah yine rot diiiler yaaa.... :D :D

Bulara ceza 15 gün sanayiide çalıştıracaksın abi... :-)

Beyler Aydın motor sirkecide 170YTL takımı niye oradan almıyorsunuz 50 YTL fark var.

ÇeLeBi MuRaT
15.Mart.2007, 17:11
Emrah sen metzeler aldın değilmi?Ne kadar tuttu?Aydınlatırsan sevinirim..

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 17:15
almadım henüz.

Bu akşam veya yarın alıcam.

170 YTL takımı. sökme takma yok. onu ben halledeceğim.

Aydın motor sirkeci. Nakit fiyatı bu.

ÇeLeBi MuRaT
15.Mart.2007, 18:31
En makul satan bu amcamı???

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 18:32
Benim bulduğum evet. 2006 üretimi lastikler. bayat da değil.

aidikurt
15.Mart.2007, 18:36
emrah sadece on arka lastik fiyatı 175 dimi
ee işin içine montaj girince 30 ytl de o 205 gelicek dimi?

aslanburclu
15.Mart.2007, 21:42
yaaaaa valla beyaz yanakta vardır ha bide onu deneyin bakalım nasıl olur 56 şawrole gibim valla heyt beeeeee.savulun al yanaklı deeellll beyaz yanaklı RR.cilr geliyor......

agresus
15.Mart.2007, 21:51
şahsen fikriimmm çoookkk hoşş olur gomtanım..senin motora da pek yakışır kanaatindeyim....

Okanım gıymetlim.. fuarımı bekliim hemen alıp gönderiim mi aydın moto dan...

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 22:41

Evet abi. Aslında 170 lastikler 30 montaj ( ki 20 kağıda da halledilebilir.) toplam 200 YTL.

okan
16.Mart.2007, 00:18
şahsen fikriimmm çoookkk hoşş olur gomtanım..senin motora da pek yakışır kanaatindeyim....

Okanım gıymetlim.. fuarımı bekliim hemen alıp gönderiim mi aydın moto dan... agresusum imparatorum sana nasıl uygunsa banada ööle uyar ... seni en az yoracak şekilde olursa ben daha çok sevinirim...

orhanay
16.Mart.2007, 01:17
lastikleri sirkeciden aydın motordan alın en ucuz metzeller orada en iyide buz motor takar oda 30 ytl +rod+balans ayarı

agresus
16.Mart.2007, 01:44
okanım gıymatlım samsunlum... sen nasılını istiyon... onu de bana... dersenki "acıba daha düşer mi fuarda?" ve ya "başka kampanyalarda olur mu acep?".. ve ya "yok kardeş benim dayanacak gücüm kudretim kalmadı bu lastiklere.. hayattan bezdirdiler.."...dersen bööleee bilmem... karar senin gardaşım...

okan
16.Mart.2007, 02:33
okanım gıymatlım samsunlum... sen nasılını istiyon... onu de bana... dersenki "acıba daha düşer mi fuarda?" ve ya "başka kampanyalarda olur mu acep?".. ve ya "yok kardeş benim dayanacak gücüm kudretim kalmadı bu lastiklere.. hayattan bezdirdiler.."...dersen bööleee bilmem... karar senin gardaşım... ben seni ariim yarın felan .. o zaman sööllerim ..sende dersin ki bööllee olursa ii olu bölle olmassa ii olmass...ben bi taşra delikanlısıyım imparatorum .. sen daha ii bilirsin.. 8)

agresus
16.Mart.2007, 02:54
Tööbee esttaaafuuruullaaahh... ne taşrası yaww... goccaa samsunun goccaaa okanının ettiği lakırdıya bak... 8)

bu arada bi daha söölüüyom.. müslüm babada bi değişik kenda var... asfalt desenli... performansından çok memnun... neyse yarın mubarek gün.. telefonlaşalım.. hayır vardır cuma'da..

okan
16.Mart.2007, 02:58
Tööbee esttaaafuuruullaaahh... ne taşrası yaww... goccaa samsunun goccaaa okanının ettiği lakırdıya bak... 8)

bu arada bi daha söölüüyom.. müslüm babada bi değişik kenda var... asfalt desenli... performansından çok memnun... neyse yarın mubarek gün.. telefonlaşalım.. hayır vardır cuma'da.. tamam imparatorum .. yarın ariicam seni .. olmadı fuardan alarıss .. cıbıldak kalmadıkya .. tekerimiz var aallama şükür..

aslanburclu
16.Mart.2007, 03:03
eski teker bağışı kabul edilir........

mtz kaplama yaptırcamdaaaaa....

ethanol
16.Mart.2007, 03:03
bu lastik için bir organizasyon olursa toplu alıjm benide ekleyin arkaadşlar öyle indirimli olur epey

agresus
16.Mart.2007, 03:06
eski teker bağışı kabul edilir........

mtz kaplama yaptırcamdaaaaa....

cahillimi mazur gör gomtanımda bu"mtz ne demek?...

aidikurt
18.Mart.2007, 12:39

Evet abi. Aslında 170 lastikler 30 montaj ( ki 20 kağıda da halledilebilir.) toplam 200 YTL.
Arkadaşlar cumartesi günü bende carvalho kardeşimde lastiklerimizi değiştirdik.Buz motordan herşey dahil
ön arka metzeller +balans+takma 9 taksit 230 ytl hallettik bilginize.

carvalho
18.Mart.2007, 20:48
Evet abi.. Hayırlı olsun ikimize de...

Yalnız özlemişim motorumun sesini be... Yeni buji, yeni lastiklerle daha bir başka aktı yollarda canavar... Gerçi Yaşar abi begenmedi sürüşümüzü ama.. Degil mi adminim kırmızı ışık canavarım...

aidikurt
18.Mart.2007, 22:32
Evet abi.. Hayırlı olsun ikimize de...

Yalnız özlemişim motorumun sesini be... Yeni buji, yeni lastiklerle daha bir başka aktı yollarda canavar... Gerçi Yaşar abi begenmedi sürüşümüzü ama.. Degil mi adminim kırmızı ışık canavarım...
valla ya ben su ışık işine bir türlü ısınamadım gitti :)

ethanol
18.Mart.2007, 22:35
hayırlı olsun arkadaşlar nasıl sürüşde fark ettimi birde tekerleklerin yakından bir ersmini çekermisiniz üstündeki deseni merak ettimde alternatif modeller varmı

okan
18.Mart.2007, 22:47
ewet yaa şu metzellerin motorun üzerinde duruşunu bi görelim yakından .. internette desenini hiç beenmiyorum bu metzellerin.... :(

carvalho
19.Mart.2007, 00:18
Tüh, gündüz vakti çekemedik resimleri.. Fotoları çeker, eklerim foruma...
Lastikleri değiştirdikten sonra farkı hissedecek kadar km yapmadım ama psikolojik olarak rahatladığımdan virajlarda motoru daha fazla yatırabildim...
Sanırım iki lastik arasındaki farkı bu işin üstadlarından öğrenmek gerek...
Evet, duayenler, yorum ???????

yasinsubay
19.Mart.2007, 00:32
Arkadaslar siz bi test edin duruma gore bende takacagım hemen

batista
19.Mart.2007, 03:31
Cumartesi sabahtan (tabi bana göre zira saat 12 falan dı) atladım R&R ıma doğru Buz Moto'ya 12,700 km dir her tütlü hava kosulunda beniz şaşırtan ve memnun eden DURO marka lastiklerimin bana göre zamanı dolduğundan değiştirmeye , dukkan o anda bostu saolsunlar hemen ılgılendıler 20 dakıkada lastıkler değişti.. Neyse lastiklerini değiştirmem gereken bir motor daha vardı ... Benım canavarı bırkakıp onu getirmek ıcın 1 saatliğine ayrıldım .. Geri geldiğinde Buz Moto nun onunde resmen kuyruk.. Bizim tayfada ordaymıs çok sevindimm.. Keşke R&R ımle gelseydim diye düşünmedim diil.
Kaç haftadır lastıkleri değiştiricem derken kısmet Alperler'in sözleştiği tarihi ve saati bulmusum (e daha sık girmek lazım forumlara)
Neyse acıkcası fazla bir yorum yapmayacagım lastıkler hakkında zira almaya karar vermeden ıkı motor ıcınde baya bir arasştırma yaptım.. Ve Metzeller doğru bir karar..
Herkese sevgiler...

ethanol
19.Mart.2007, 10:02
arkadaşlar beşinci yazışım ama toplu alım olursa beniden ekleyin :)

emrahss
19.Mart.2007, 10:19
Arkadaşlar, öncelikle bilmeden lastikler hakkında ukalalık yaptığım için çok özür dilerim. Cumartesi günü bir arkadaşımla köy yollarında geziyorduk. Asfalt yolda sağa çok derin bir viraja girdik. Ben mecburen fazla yatırmak zorunda kaldım. Birden teker kaymaya başladı. Aynı virajın içinde arka arkaya üç parti filan kaydı. Virajın dışına kadar gittim. Allahtan karşı yönde bir araç yoktu. Zor toparladım, virajdan çıkabildik. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, cidden korktum. Bu hafta lastikleri değiştireceğim. Yalnız burada Dunlop marka lastik var, çiftine 300 diyolar, bi fikri olan var mı. Kaymasız sürüşler dilerim.

Kino
19.Mart.2007, 11:06
aidikurt metzeler ne cins lastik aldınız. (ben ME77 PERFECT almıştım )

okan dostum 1 sayfada benim RR de metzeler ME77 Perfect var desenini görebilirsin ama arkadaşlar ne cins aldı ki acep :?

emrahss cok büyük gecmiş olsun :( buarada aman dikkat motor kayarsa da bırak gitsin sen kendini kolla abicim. dediğin gibi allahtan karşıdan bir araç gelmiyormuş.
ne yaptın ehliyet pazar günü sınav dur bir tahmin yürüteyim tebrikler :cheesy: güle güle kullan ehliyetli allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin.

okan
19.Mart.2007, 11:40
Arkadaşlar, öncelikle bilmeden lastikler hakkında ukalalık yaptığım için çok özür dilerim. Cumartesi günü bir arkadaşımla köy yollarında geziyorduk. Asfalt yolda sağa çok derin bir viraja girdik. Ben mecburen fazla yatırmak zorunda kaldım. Birden teker kaymaya başladı. Aynı virajın içinde arka arkaya üç parti filan kaydı. Virajın dışına kadar gittim. Allahtan karşı yönde bir araç yoktu. Zor toparladım, virajdan çıkabildik. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, cidden korktum. Bu hafta lastikleri değiştireceğim. Yalnız burada Dunlop marka lastik var, çiftine 300 diyolar, bi fikri olan var mı. Kaymasız sürüşler dilerim. ehliyetsis binersen kayarsın tabiii... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
allah korumuş .. şaka bi yana ... şartları zorlamamak lazım..

ethanol
19.Mart.2007, 12:32
bende giricem şu ehliyet kursunada vakitsizlikk üşengeçlik motoru adığımdan beri yatmasıda var :D fırsat olmadı çalışırsa şayet motor bir gün biraz pratik yapıp almak lazım ehliyeti :)

agresus
19.Mart.2007, 12:38
sayın ve saygıdğer jendarmam.. her lastiğin ii ve kötü kalitelisi olan var.. racinglerde gördüyüdüm güsseldi.... beğenen çoktu.. ama bazı arkadaşlarım yaramass dedi... 300 de biraz çok gibi...

aidikurt
19.Mart.2007, 12:42
arkadaşlar beşinci yazışım ama toplu alım olursa beniden ekleyin :)
Ethanol kardeşim toplu alım falan herifler indirim yapmıyor yapsada 5 -10 milyon falan yapıyorlar o yüzden istiyen gidip taktırıyor toplu alıma uygun fiyat verselerdi toplu alım yapacaktık ama malesef vermiyorlar

aidikurt
19.Mart.2007, 12:45
Arkadaşlar, öncelikle bilmeden lastikler hakkında ukalalık yaptığım için çok özür dilerim. Cumartesi günü bir arkadaşımla köy yollarında geziyorduk. Asfalt yolda sağa çok derin bir viraja girdik. Ben mecburen fazla yatırmak zorunda kaldım. Birden teker kaymaya başladı. Aynı virajın içinde arka arkaya üç parti filan kaydı. Virajın dışına kadar gittim. Allahtan karşı yönde bir araç yoktu. Zor toparladım, virajdan çıkabildik. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, cidden korktum. Bu hafta lastikleri değiştireceğim. Yalnız burada Dunlop marka lastik var, çiftine 300 diyolar, bi fikri olan var mı. Kaymasız sürüşler dilerim.
valla allah korumuş çok geçmiş olsun kardeşim.Biz söyledik lastikler kötü demicem zaten sen farkına varmışsın durumun.Lastik konusuna gelince emrahss kardeş metzeller diyorum başka birşey demiyorum 300 ytl dunlopa falan para verme metzeller al.

emrahkucukgirgin
19.Mart.2007, 13:41

Arkadaşlar cumartesi günü bende carvalho kardeşimde lastiklerimizi değiştirdik.Buz motordan herşey dahil
ön arka metzeller +balans+takma 9 taksit 230 ytl hallettik bilginize.

Hayırlı olsun Alper

Tekerlekleriniz yoldan kesilmesin.

İlk kmlerde dikkatli kullanın lastik yeni ne de olsa. 300 500 sonra tam olur. Şu anda kayma ve uzun mesafede durma gbi şeyler olabilir...

emrahss
19.Mart.2007, 16:17
Ehliyeti alıyoz Kino baba, çocuklar gibi şeniz hehehehe.
Geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim. Allah beterinden saklasın. Şu mesajı yazamıyor olabilirdim. Sevgiler.

emrahkucukgirgin
19.Mart.2007, 16:19
Hayırlı olsun. ben geçen yaz halletmiştim. O çok önemli bir konu allah korusun ne kadar haklı olursan ol suçlu olursun.

Kino
21.Mart.2007, 16:14
Ehliyeti alıyoz Kino baba, çocuklar gibi şeniz hehehehe.
Geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim. Allah beterinden saklasın. Şu mesajı yazamıyor olabilirdim. Sevgiler.

ne diyorsun emrah sen ya
allah korusun abicim agzından yel alsın :scared:

hadi su ehliyete A yıda yazdır da bir ıslatalım diyecemmm ama nasıl :?
bir şekilde olacak artık trilyedemi olur buradamı olur :+1:

emrahss
21.Mart.2007, 16:20
Sağol Abi, muhtemelen Trilye'de olacak, gerçi ben Zeytinbağı ismini daha çok seviyorum ya neyse.
Yalnız resmin değişmiş, hangisi sensin abi, karar ver ya. Bu da çok karizma çıkmış. 8)

aidikurt
22.Mart.2007, 00:35
350 km yol yaptım yeni lastiklerimle ve yorumumu yazıyorum.
dahaaaaaaaa ne duruyorsunuz mutlaka ama mutlakaaaaaaaa değiştirin çok memnunummmmmmmmmm

aslanburclu
22.Mart.2007, 00:39
ya kino kardeş sakallar süper ya eh artık seneye emekli olunca bende bırakçam ya suratın kaşınınca nasıl oluyor kaşıması
veya karınca falan girerse valla işin zor araki bulasın

Kino
23.Mart.2007, 13:10
yaşar komutanım abim
sakallarda tek sorun ilk bir hafta 10 gün kaşınıyor sonra kaşıntı geciyor yani ilk zamanlar biraz sert olduğu için batar o sıralar bol bol yıkayacaksın sabunla ve kremliyeceksin çabuk atlatıyorsun ondan sonra istersen devamlı 3 numara kestir (kirli sakal hesabı ) veya uzat
( bu arada ben SSK dan emekli olalı 3 sene oldu sizinki daha uzundur tabii )
ne kadar çok yıkar temiz tutarsan o kadar çabuk uzuyorlar

yazın bile mesela sakal faydalıdır güneş yanıklarından korur sıcak havalardan korur yeterki gerdanına değmesin öyle karınca falan girebilir mi abicim

lastik almak isteyenler işte size michelin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nasıl ama tam michelin inin canlısı :lol:
allah esirgesin

http://upload7.postimage.org/340440/Michelin.jpg (http://upload7.postimage.org/340440/photo_hosting.html)

emrahss
23.Mart.2007, 13:24
Sakal değil de bıyık bırakmayı çok isterdim.

Sedat
26.Mart.2007, 12:32
Ben senin yerine bırakırım devrem :D

emrahss
26.Mart.2007, 12:44
Ben senin yerine bırakırım devrem :DHehehe, topsakal hoca :D Lakin parlak oldun şimdi yaw.

Sedat
26.Mart.2007, 12:49
napalım Emrah'ım. bizde işler birgün öyle bir gün böyle. :D

UMITTO
09.Nisan.2007, 22:01
Arkadaslar bu gün lastik ve zincirimi değiştirmek için buz motora gittim ön arka metzeller le d.ı.d. marka japon zincir aldım lastikler 225 ytl zincirde 160 ytl tuttu.Zincirin daha da ucuzu wardı ama ben bunu tercih ettim (en iyi marka olması nedeniyle) toplam 385 ytl tuttu yani bunuda taksit yapmalarını rica ettim bana 5 ay için 15 ytl fiyat farkı uyguladılar ve sonunda 400 ytl yi 5 e böldüler.Kesinlikle buz motoru tavsiye ederim çok güzel ilgilendiler.Bence fiyatlarda iyi.lastiklerimi taktılar balans ayarlarını yaptılar zincirimi taktılar.birde üstüne bir güzel sohbet ettik arkadasla.Oda pazar günü gurubuyla geziye gitmiş resimlerini gösterdi bizleride davet etti.İnanın ben çok memnun kaldım.Dönüşte motorun yol tutuşu frenajı çekişi inanın bana herşeyi geğişti diyebilirim.Orjinal lastiklere ne olur fazla güvenmeyin ve imkanınız warsa en kısa sürede onları değiştirin bence.Herkese kazasız belasız zevkli sürüşler diliyorum :)

okan
17.Mayıs.2007, 16:35
bütün kış şikayetçi olduğum lastiklerim havaların ısınmasıyla kabiliyetini artırdı....sorun zaten yol tutuşdaydı.. şimdi ısınma erken olduğundan gayet memnunum...biraz daha eskimesi için beklemenin en doğrusu olacağı kanaatine vardım...en azından kışa kadar idare ederiz..

moonchild
22.Mayıs.2007, 16:07
Arkdaşlar az önce Buz Motor'la konuştum... Metzeller ön lastik kalmamış ellerinde. "Öne Pirelli, arkaya Metzeller takalım. Zaten Metzeller'in ön ve arka lastik desenleri de birbirinden farklıydı" dediler... Ay sonunda gelecekmiş galiba lastik ama ben beklemek istemiyorum. Sizce öne Pirelli, arkaya Metzeller taktırmanın herhangi bir sakıncası olur mu??

Fikri olanlar acil olarak paylaşırsa çok sevinirim!

okan
22.Mayıs.2007, 16:23
hamur kıvamı çok önemli dostum.. lastik markası diil...mesela ön sert arka yumuşak olabilir veya tam terside olabilir.. bu da lastiğin deişik zamanlarda deişik yol tutuşu anlamına gelir .. bence arkayıda prelli yaparsan sorun kalmaz...

moonchild
22.Mayıs.2007, 16:27
hamur kıvamı çok önemli dostum.. lastik markası diil...mesela ön sert arka yumuşak olabilir veya tam terside olabilir.. bu da lastiğin deişik zamanlarda deişik yol tutuşu anlamına gelir .. bence arkayıda prelli yaparsan sorun kalmaz...

Hah abi sölemeyi unuttuğum bişeyi hatırlatmış oldun! Pirelli'nin de arka teki yokmuş!! Buyur burdan yak!

okan
22.Mayıs.2007, 16:31
vışşşşşşş.... ne şanslı adamsın beaa....ne diim .. al o zaman ....bizde senle dalga geçeriss.....huhahaha...

moonchild
22.Mayıs.2007, 16:34
Eyvallah!! :) Ben en iyisi bekliyim, baksana daha en baştan makara malzemesi olmaya doğru yol alıyorum... Öteki bayileri araştırmaya başladım, naapıyım...

carvalho
22.Mayıs.2007, 17:52
Sirkeci'de uygun fiyata Metzeller satıldığını hatırlıyorum ama mesajı kim yazmıştı bulamadım...
İlker miydi acaba???

moonchild
22.Mayıs.2007, 17:55
Yok abi Metzeller sattığını bildiğim iki üç yerle irtibat kurdum... Aydın Motor'u diyosun sanırım sen Sirkeci'de.. Herkeste aynı problem, kimsede yok lastik... Hatta Pirelli'de de aynı problem olduğunu söylediler.. İki markanın ithalatçısı da aynıymış, öle dediler.. Kısmet, artık beklicez!

emrahss
22.Mayıs.2007, 18:28
napalım Emrah'ım. bizde işler birgün öyle bir gün böyle. :D
nerrrdesin devremmm... şimdi gördüm valla...