PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya'dan Merhaba

haluka28
28.Aralık.2007, 11:24
Merhaba arkadşlar Antalya'dan sevgilerle. Ben Haluk Altunbaş Antalya'da ingilizce öğretmeniyim. Henüz bir regalim yok ama inşallah yakında olacak. Şimdilik resimde görmüş olduğunuz motorla idare ediyorum. Yalnz vites ile ilgili bir endişem var ne kadar sürede alışılıyor acaba. Görüşmek üzere hoşçakalın. Bu arada gezi Konularında Antalya bulunmaz cennet.

yeşilkapak
28.Aralık.2007, 13:07
hoş geldin haluk kardeş düşündüğün R&R en kısa zamanda kavuşursun inşallah vites konusunuda kafanda büyütme en fazla 1 haftada tamamdır....rüzgarın bol olsun

gençer
28.Aralık.2007, 14:09
Yalnz vites ile ilgili bir endişem var ne kadar sürede alışılıyor acaba. Bu arada gezi Konularında Antalya bulunmaz cennet.

antalyanın; motor gezileri için bulunmaz bir cennnet olduğu kesinlikle doğru.... endişe ettiğin konu hakkında az önce başka bir başlık altında bir yazı yazmıştım aynen aktarayım....

''ben motor almadan önce vitessiz olduğundan 100 lük düşünüyordum. hiç vitesli motor kullanmamıştım. ama 10 küsür yıldır araba kullanırım. gerçi motor bambaşka bir mevzu arabayla kullanım açısından çok farklı yönleri var ama ben motordaki debriyaja alışmamda çok faydasını gördüm. büyüklerimi dinleyip 250 lik raptor aldım . iyikide almışım. scooter alacaksan bişey diyemem ama raptor alacaksan; otomatik , daha az yakar, daha uygun fiyatlı, diye raptorun diğer modellerine kaymanı tavsiye etmem . 250 liğin iki modeli var ve bunlardan şaşma derim.

vitesli motora ilk bindiğimde biraz heyecanlıydım ama çok kısa sürede alıştım . debriyajın kavrama noktasına elinin alışması gerekiyor tabii bide gaz'a... ilk başlarda motoru kaldırırken gaza çok yükleniyordum. ama dediğim gibi kısa sürede alışılıyor.ilk sürüşlerinde çok dikkatli olmalısın.(ben trafiğe kapalı yerlerde yapmıştım ilk denemelerimi) aylarca sürsende herzaman eksiklerin(eksikliklerimiz) olacaktır ama sanırım bir hafta içinde vitesli motorunu zaptedebilir hale gelebilirsin.

aramıza hoşgeldim..

Mr.Quanta
28.Aralık.2007, 17:50
ben hayatimda ilk defa motor kullanmaya, motorumu aldigim gun basladim. korkulacak bisey yok yani :P

apachi
28.Aralık.2007, 17:54
vitesli motor veya vitessiz motor farketmez motor motor dur
zor degil
hoşgeldin

carvalho
28.Aralık.2007, 18:12
Eğer otomobil yahut başka 4 tekerlekli araç kullanabiliyorsan, trafik tecrüben iyi ise vitesli motora çok kolay alışırsın. Problem olmaz.

Mr. Quanta, senin motosiklet alım sürecini forumdan takip etmiştim, nüktedan yazılarını da keyifle okuyordum. Şu anda motor ile barışıklığın ne durumda? Alışabildin mi? Üniversite öğrencisi iken motosiklet sahibi olmanın keyfini yaşamak nasıl??? Bizim dönemimizde Çinliler yoktu piyasada motosiklet almak hayaldi, alamıyorduk tabii... Allah hepsinden razı olsun çekik gözlülerin, bizi motorcu yaptılar...

uyar
28.Aralık.2007, 19:07
haluk aramıza hoşgeldin bende senin gibi burda yeniyim antalya bana uzakdeyil yazın bazen iş icabı geliyorum .
abi birde motorun vitesini dert etme okadar büyütülücek birşeydeyil yeterki birinci vitese at gerisi kendiliginden gelir ben de fitessiz motorla başladım bu sevdaya selamlar

kaanka
28.Aralık.2007, 20:13
hoşgeldin aramıza...

RoS
28.Aralık.2007, 21:06
hoş geldin hocam banada öğretirsin inşallah ingilizce kursu msnden oğretme şansın varmı :D:D:D:D:D:D benimde antalyada dayımın oğlu oğretmen hangi oklda bilmiorum tabi tarih hocası hanımıda kimya hocası cağırıorlarda gidemiomki hiç bi yere :D tekrar hoş geldin :D

Kino
28.Aralık.2007, 21:32
ben hayatimda ilk defa motor kullanmaya, motorumu aldigim gun basladim. korkulacak bisey yok yani :P

helal sana mr quanta yakışır
vallaha dogru diyordur .. okulda kampüste süre süre öğrendi..

şimdi nerelere gidiyorsun mr quanta?

sende öğrenirsin sevgili ingilice öğretmenim haluk dostum sorun değil önemli olan denge ki sende onu halletmişsin zaten

NO PROBLEM

haluka28
29.Aralık.2007, 00:46
aman ne sıcak karşılama bayıldım bu siteye. herkese teşekkürler

okan
29.Aralık.2007, 01:13
bayılma Haluk kardeş.. daha yeni geldin yavv.. :mrgreen:
hoş geldin aramıza...

Mr.Quanta
29.Aralık.2007, 04:00
Mr. Quanta, senin motosiklet alım sürecini forumdan takip etmiştim, nüktedan yazılarını da keyifle okuyordum. Şu anda motor ile barışıklığın ne durumda? Alışabildin mi? Üniversite öğrencisi iken motosiklet sahibi olmanın keyfini yaşamak nasıl??? Bizim dönemimizde Çinliler yoktu piyasada motosiklet almak hayaldi, alamıyorduk tabii... Allah hepsinden razı olsun çekik gözlülerin, bizi motorcu yaptılar...

selçuk abi sorma ben de dua ediyorum bazen çinliler'e, misal geçen lastikçiye uğradım, dükkan sahibi şey dedi. "ne kadar bunlar 6 milyara temizini bulabilir miyim" dedi. :P aman abi naptın sen dedim. sen 6 milyarı ver, üstüne senin ismini basıp özel gemiyle yollarlar bunu çin'den dedim :P

motorla ilişkimiz de şu anda fırtınalı bi aşk gibi abi. :P hergün birlikte en az bi 10 km yapmadan rahat duramıyoruz. elim ayağım gibi oldu. utanmasam tuvalete bile motorla gitcem. arkadaşlarım bile bazen selam söylüyo ona. acayip alıştım. hem hayatımda varolmasına hem de kullanmaya.

benim için düşündüğün iyi şeyler için de ayrıca teşekkür ederim abi. sağolasın.

şimdi nerelere gidiyorsun mr quanta?

valla dediğim gibi ergün abi. okulun içinde normal trafikmiş gibi sürüyorum. dışarısı gibi olmuyo ama dışardaki trafik hata kaldırmaz!! o yüzden yavaş yavaş geliştirmeye çalışıyorum kendimi.

bugün ilk defa bi otobüs sıkıştırdı mesela beni. nerde nasıl davranmam gerektiğini kestirmeye çalışıyorum işte şimdilik.

ama herşey çok güzel abi. çok uzak yerler olmadıkça günlük gittiğim yerlere hep motorla gidiyorum. sen bilirsin bizim buraları. balgat, 100.yıl, çukurambar falan.

ayrıca dersim olmadığı zaman bile sırf motora binmek için bölüme gidiyorum. eskiden uyumayı sabah derslerine tercih ederken, şimdi motoru ısıtmak için bi 10 dakika erkenden çıkar oldum. :D :D

MaRaNtZz
29.Aralık.2007, 15:21
Aramıza hoşgeldiniz...