PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : önümüzdeki fuardan neler alalım neler alacaksınız buraya yazalım eksiğimizi ve ihtiyacımızı bilelim

aslanburclu
19.Mart.2007, 23:09
ben eşime max marka bir kask düşünüyorum kullanımı hem kapalı hem yarı açık olmasından dolayı daha kullanışlı ve bizim regallerin üstünde güzel durduğunu düşünerek fiatıda 140 ytl.ve kredi kartına taksitli olarak.

aksi düşünen ve benim bilmediğim bişey bilen varsa bekliyorum

okan
20.Mart.2007, 02:39
bana metzeller lastik bakacak .. eski satıcı üyemiz agresus... ama desende sorun var hemde 2 cm dar duruyo motorun altında ...ya fabrikayı arıyacak genişletilmesini istiicek yada başka bi marka lastik bakacak .. inşallah .. :mrgreen: :mrgreen:

agresus
20.Mart.2007, 03:37
uleee.. metzellerr diyosss yok dar... yok yakışşmiyaa... Müslüm baba bi yardım... buna senin lastikten alıp yolliim yaw... hem yakışıklı hem yol tutuş ii... kutiiliimm dilinden... yada bırakiim camiayı.. kamyon şöförü oliim.. pilot oliimm... :mrgreen:

emrahss
20.Mart.2007, 09:57
Benim herkese, özellikle tecrübeli abilere bi sorum var. Benim lastikçiyle konuştum, Metzeller o fiyatlara bulurum ama b u piyasa lastiğidir, Dunlop ve ya Fulda düşün, bi kere alacan filan dedi. Diğer lastiklerle ilgili bi fikri olan yok mu? İlla Metzeller mi? Lütfen acele cevap, lastikleri değiştirmek üzereyim. Bi de Metzellerde desenine göre de fiyat farkı ortaya çıkıyormuş.

emrahkucukgirgin
20.Mart.2007, 10:38
Ben de eşime Grex açık kask alıcam. Benimkinin aynısından. Bir de Held mont. O da benimkinin aynısı olacak. İkiz kardeşim Willy olarak gezicez.

agresus
20.Mart.2007, 11:58
emrahss gomtanım... daha öncede yazdımdı her lastiğin kendine göre ucucuzu pahalısı var... desen hamur fark ediyo... bazı arkadaşlarda prelli var mesela... prelliler bana hep sorunlu gelir ama adamlar memnun... benim skutırın ön lastik dunlop maşşallahı var... RR daki lastiğim metzeller yağmur çamur sorunsuz... eski lastiğim kandaydı onları metzelerle değiştirdiydim fena kayıyo diye.. ama müslüm babada bi kanda var maşşallah... desen farklı, hamur farklı.. çok memnun lastiklerinden.... yani mevzuu karışık... Yaradan'a sığıncan alıcan aslında... ne satıcısı anlıyo ne alıcısı Türkiyede... raf ömrü önemli... eski lastik olmasın yeter...

okan
20.Mart.2007, 12:06
agresus lastik konusunda doktoramı yaptın be kardeşim...bilmediin de yok maaşalllah....ama bi lastik işini halledemedin....şimdide bana senin lastiklerin içlerinde en iyisi diyenler çıktı(duro).. naapçam ben yaa.. kafam karıştı iicene..

agresus
20.Mart.2007, 13:17
samsunlum gıymetlim... havalar düzeldi düzelecek.. mevsim kısa bi bahardan sona yaz.... olmadı bu yaz sonun akadar duroları kullanıp masrafa girmiicen... o parayı başka bi ihtiyaçta kullancan... haaa.. arada güssel bi şi denk getirirsek... canımızda çekerse alcam göndercem güssel insan.... tabi fuar ve araştırma devam ayrıııı.....

okan
20.Mart.2007, 13:31
büyüksün baboooo..... yine fethettin gönülleri....senin için cantın üstünde bilem giderim kardeşim ...hiç ferketmess...

emrahss
20.Mart.2007, 13:32
Bu arada servis ön lastiği değiştirsen yeter dedi. Ne dersiniz?

okan
20.Mart.2007, 13:39
Bu arada servis ön lastiği değiştirsen yeter dedi. Ne dersiniz? Niye ööle bişi dediki acaba ...zaten motorlar arkadan salıyo virajda kendini ... o zaman bi anlamı kalmıyoki lastik değişiminin.... :?

emrahss
20.Mart.2007, 15:17
Bu arada servis ön lastiği değiştirsen yeter dedi. Ne dersiniz? Niye ööle bişi dediki acaba ...zaten motorlar arkadan salıyo virajda kendini ... o zaman bi anlamı kalmıyoki lastik değişiminin.... :?

Ne biliim fahri hemşom ya. Kafam oldu bi milyon zati bu işte.

agresus
20.Mart.2007, 16:16
sen bu servisin sahibine ceza falan yazdımıydın çevirmede felan... ve ya bi gbt sini al istersen belkim asker düşmanıdır... :mrgreen:

baba ön de nadide ve önemli tabi ama çiftini birden değiştir sen.. belki de elinde senin makinaya uygun arka lastik kalmamıştır... ne biliim annamadım...

inci
20.Mart.2007, 16:28
Ben koruma demiri istiyorum , hani komutanım siz bana demiştiniz ki ;jawa nın kiler uygundur diye,, şimdi volkan"ın dediği gibi ben yine tatlı su motorcusu olayım da bir el atıverin şu benim koruma demiri işine :oops: :)

agresus
20.Mart.2007, 16:33
yawww örtmenim,tatlı suyum... alemsin fallaaa...

Gomtanım hadi gel şu cumartesi müsait olursak örtmenide yanımıza alıp bi sirkeci yapalım... koruma demiriydi felan bakalım...

Swort
20.Mart.2007, 17:34
agresus yalnızca rr lerdenmi anlıyon acaba keeway için önerilerini alabilirmiyim. 150 sl var bende lastikler değişicek artı ben elektiriğinden memnun değilim önümü dahi göremiyorum ne yapmam lazım eksik çok ta maddi olarak kasıyo..

aslanburclu
20.Mart.2007, 21:20
tamam uyarda bu hafta perşembe ben motoru servise verecem şu takırtı meselesi için aslında şu fuarı bi gezelim bir bakalım birkaç model görelim ondan sonraki hafta koruma demirini olmuş bilin

agresus
21.Mart.2007, 02:50
agresus yalnızca rr lerdenmi anlıyon acaba keeway için önerilerini alabilirmiyim. 150 sl var bende lastikler değişicek artı ben elektiriğinden memnun değilim önümü dahi göremiyorum ne yapmam lazım eksik çok ta maddi olarak kasıyo..

ba ba ba... tüm sitenin maskarası olduk sayende okanım... :mrgreen:
kardeşim bu işlerden ööleee annasak usta olurduk... müslüm babadır dooruu adres... bahsettiğin makinayı bi kez kullanmıştım amma .. hepsi bu... elenkrinkle ilintili durum akü kaç volt ve ampul kaç watt sorularını içermektedir.. bi de içindeki aynalı kısımın durumu nedir.... biz de de aynı sorun mevcuttu ama müslüm baba yeni bi far içi takarak durumu çözdü.. birileride 35wattlık philipsle değiştirmiş sanırım farını sonuç süpper diyodu... istersen bi buluşmada açar bakarızz... illaki ucuz bi yolu bulunurrr.. ama yine diim doğru adres Müslüm babadır....

Taamdır Gomtanımmm... fuarı bekliyelimm.. bu arada geçmiş ve hayırlı olsun diyelim... inşallah sesde kesilir makinada toparlar... haberdar et bisleri merakta bırakma... eeee bi dakka sen şimdi cuma akşamı çayına gelemiyo musun?.. olmadı bu şimdiiii.. ters bu... sensiz çay olurmu yaw... :oops:

aslanburclu
21.Mart.2007, 08:51
kim demiş ya o dediğin yer bizim alt mahalle biliyorsun tombalak halimle ya yuvarlanır yada deniz kenarından akıntıya bırakır kendimi yine gelirim

agresus
21.Mart.2007, 12:20
kim demiş ya o dediğin yer bizim alt mahalle biliyorsun tombalak halimle ya yuvarlanır yada deniz kenarından akıntıya bırakır kendimi yine gelirim

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kino
21.Mart.2007, 16:26

emrah sorsaydın abicim bizim RR ler önden çekişlimiymiş :mrgreen: kaydıran zaten arka bildiğim kadarı ile tecrübeliler daha iyi bilirler gerçi

yasar komutanım birde su koruma demirleri varya bir şey duydum ne kadar doğrudur bilemiyorum ama size bir danışayım isterim hazırda konu açılmışken ;
koruma demirleri önden bakıldığında üçgen olması darbelere karşı daha dayanıklı olması demekmiş bazılar kare veya dikdörtgen gibi görünüyor önden bakışta bu ne derece doğru bir durumdur varmıdır aslı astarı :?:
aynı et kalınlık , aynı cins borunun üçgen olanımı dikdörtgen olanımı daha darbelere karşı sağlamdır

emrahss
21.Mart.2007, 16:35

emrah sorsaydın abicim bizim RR ler önden çekişlimiymiş :mrgreen: kaydıran zaten arka bildiğim kadarı ile tecrübeliler daha iyi bilirler gerçi

yasar komutanım birde su koruma demirleri varya bir şey duydum ne kadar doğrudur bilemiyorum ama size bir danışayım isterim hazırda konu açılmışken ;
koruma demirleri önden bakıldığında üçgen olması darbelere karşı daha dayanıklı olması demekmiş bazılar kare veya dikdörtgen gibi görünüyor önden bakışta bu ne derece doğru bir durumdur varmıdır aslı astarı :?:
aynı et kalınlık , aynı cins borunun üçgen olanımı dikdörtgen olanımı daha darbelere karşı sağlamdırAbi çekişten mütevellit kayma değil, virajlarda kaymadan sıkıntım. O da ön lastikle ilgiliymiş. Gerçi akşam Yaşar Baba ile konuştuk, acemilikten olduğunu söyledi de daha kararsızım.

okan
21.Mart.2007, 16:58
virajda önden kayma olmass... arkadan olur....önden kaydıran zaten motora karşı baya bi ters hareket vermesi lazım....yada yatışta ön fren sıkması....
bu arka lastiğin virajlardan sonraki izi....yan dişlere dikkat...
http://upload7.postimage.org/310313/arkalastik.jpg (http://upload7.postimage.org/310313/photo_hosting.html)