PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbulda sezonu kapattim

promote
05.Ocak.2008, 14:08
Havalar cok sogudu kar yagiyor ben sezonuu kapadim
motoruda attim bi koseye oldugu gibi 2 ay yatsa ole bisi olmaz heralde

Tayfun
05.Ocak.2008, 14:16
Hobaaaa niye ettin öyle bişe şefim, ama fazla üzerinde durmamak lazım birkaç gün sonra havalar mevsim normallerine gelince güneşli bir havada o raptorcuk yerinden güle oynaya çıkar, adımı bile koyarım ortaya ;)

foreman
05.Ocak.2008, 14:49
ıkı gundur bende yatırıyorum...
ıs yerının servısı sımdılık daha cekıcı.
ama havalar duzelsın yıne yollardayım.

Mr.Quanta
05.Ocak.2008, 15:01
ankara'da da iki gundur kar yagio, kara bi lafim yok da, gunes gittigi an yollar cam gibi oluyo. 10 km hizla gittim gecen gun mecburen. birinci viteste ooole tin tin tin. ben yatirmadim gerci motoru. merdivenin altinda duruyo burda. derse giderken soyle bi silip halini hatrini soruyorum. ilgilenmek lazim :D

emrahkucukgirgin
05.Ocak.2008, 15:09
Dün bugün motoruma aslanlar gibi bindim :-) Techizat tam lastikler de Metzeler olunca hiç sorun olmuyor. Saıyer'in sırtlarından aşağı inmek ve Ayazağa ara sokakları biraz sorun oldu ama genelde pek zorlanmadım... Küstürmemek lazım garibi :-) Hele dün sabah saat 8:00 civarı Sarıyer Maslak arasında tek motorlu bendim... Yollar kapanmadıkça beni soğuk veya kar zor durdurur... Hepinize tavsiye ederim çok zevkli...

Mr.Quanta
05.Ocak.2008, 15:17
aman abi ben de karin ilk yagdigi gun bindim ama gercekten tehlikeli oldugunu simdi simdi anliyorum. sirtimda komple sirtlik vardi, korumalar vardi ama nedense ben pek bi guvende hissedemedim kendimi. yani yol altimdan kayivercekmis gibi geldi. benim lastikler dandik belki ondandir gerci :P:P:P

bizim lastikle metzeler gercekten fark ediyo mu? -soruya bak hizaya gel- :P:P:P:P

Tayfun
05.Ocak.2008, 15:29
bizim lastikle metzeler gercekten fark ediyo mu? -soruya bak hizaya gel- :P:P:P:P

Yokya bizim lastikler daha iyi, aşınmıyo erimiyo ne güzel dimi :P :P :P

okan
05.Ocak.2008, 16:23
benimde metzeler ama yeri öptüm ne hikmetse......
lastik ısınmadan hiç bi işe yaramıyo...soğukken hepsi aynı ...vıjjjtttt.. güm....

yeaks
05.Ocak.2008, 18:15
ya bırakın ne sezonu kapaması ya ben hala biniyorum

Tayfun
05.Ocak.2008, 20:47
benimde metzeler ama yeri öptüm ne hikmetse......
lastik ısınmadan hiç bi işe yaramıyo...soğukken hepsi aynı ...vıjjjtttt.. güm....

Baba sen bu yüzden büyüksün işte, başkan bushta şu meşhur düşülemez denilen aletten düşmüştü, tayyipte attan düşmüştü bi aralar, sen ragalden düştün çokmu yav :cheesy:

malikocas
05.Ocak.2008, 21:21
ilk gün bende 21 km yaptım
çok zor oldu bir saaten fazala zamanda yol aldım ama motorun performansı çok şaşırtıcıydı benim de ilk karda kullanma çılgınlığım oldu...

yokuş olmadğı sürece hiç sıkıntı yok ama
kaldığım yerlerde oldu samsun asvaltında kaldım mesela
u dönüşü yapamadım sürekli patinaja girdi bende birinci vitesde istop edip ayagı açtım altına bi parça lastik koyup 50 metre iterek u dönüşünü yaptım ve devam ettim bazı yerleerde patinaja binince ikinci vitesi denedim ve çok işe yarıyor...

bilknet ışıklarını inerkende yine 2 de hiç gaz vermeden iki ayağımda yerde fren kullanmadan indim en zor eri oldu sanırım bi de çogu aracın nerdeyse saygılı tavrı dikkat çekiciydi...

o gün 30-40 araç kaldı aynı yolda ama ben ulaştım sadece garaja inemedim o da imkansızdı realin altına bıraktım o günlük....
zor ama çok keyifliydi tavsiye etmediğim bi çılgınlık oldu benim için....
kar yağışı esnasında vizörü kapatamadım halilye bu çok tehlikeli bi durum ama başka çare kalmadı elimdeki kayak led,venleriyle temizliyemiyordum vizörü ve kar çok sert ve iri taneli olması da çok zorladı....
yarın yağış olmazsa yine yollarda olacağım umarım bu arad da antifrizleri kontrol ettirdim sized de tavsiye ederim emin diilseniz bi benzinliğe girip ölçtürün derim...

carvalho
05.Ocak.2008, 22:24
Yav raptorriders'ta endurocu ruhu sezinliyorum :? 8) Enduroriders diye bi alt grup mu kursak ne :P KArda yol yapmalar falan. Bravo valla, ben cesaret edemedim...

Tayfun
05.Ocak.2008, 22:34
Valla bende bugün gezdim, benim motora ön cam yapıyorum, boş vaktim vardı değerlendirdim sürüş yaparak ve malzeme alarak :P

emrahkucukgirgin
06.Ocak.2008, 00:26

Valla ben orjinal lastiği hiç kullanmadan değiştirdim. aldığım da motoru da boyatmıştım, hazır sökülmüşken değiştirdim.. O nedenle kıyaslama yapamayacağım... Ancak eski motorumdaki tecrübelerim %500 fark ettiğini söylüyor...

yeaks
06.Ocak.2008, 14:30
Yav raptorriders'ta endurocu ruhu sezinliyorum :? 8) Enduroriders diye bi alt grup mu kursak ne :P KArda yol yapmalar falan. Bravo valla, ben cesaret edemedim...

abi kesin dene çok zevkli oluyo valla kaya kaya gidiyosun :mrgreen:

Kino
07.Ocak.2008, 10:16
neee sezonumu kapattınız
nee kar mı yağıyor allah alllahhh ilginç bunlar bana biraz yabancı gibi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :P

halbuki Mersin de sezon daha yeni başlıyor :mrgreen: :P :P :P :P

yazın sıcaklardan kavruluyor kask takmak koruyucu giymek zor geliyordu insana

ama şimdi oooooofffffff offf lokummmmm tam havasıı full koruma güneş herşey aradığınız istediğiniz gibi
bazen biraz heyecan ( yağmur yani)

SEZONU DAHA YENİ AÇTIK değilmi carvalhooo selcukkk :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

carvalho
07.Ocak.2008, 10:45
SEZONU DAHA YENİ AÇTIK değilmi carvalhooo selcukkk :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

:mrgreen: :mrgreen:
Abi yok mu şehirde 1 kişilik boş yer, kirişi kırıp gelicem oralara o olucak...