PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM!!! SAĞ,SOL EMME MANİFOLT İHTİYACI

nmurataydin
06.Ocak.2008, 21:53
Selam arkadaşlar...manifolltlarım eskidi ve üzerleri çatladı ve sol manifolt da yırtılma var,motor düzensiz çalışıyor bir türlü ayar tutturamıyorum ve buji yakıyorum...Marmariste bulamıyorum...Ricam;büyük şehirde yaşayan arkadaşlardan ,yetkili servislerden bana temin edip kargo yapabilirseniz yada bana servis telefon nolarını verirseniz çok makbule geçer...

parça kodları...E01/5 ve E01/9

Mr.Quanta
06.Ocak.2008, 22:33
abi denizliyi arayip getirtsene ordan? neden istanbuldan falan bulmaya calisiosunki? en saglam bilgiyi ordan alirsin. bence...

sarikayalarin numarasi 0258 3716567

nmurataydin
07.Ocak.2008, 00:05
abi denizliyi arayip getirtsene ordan? neden istanbuldan falan bulmaya calisiosunki? en saglam bilgiyi ordan alirsin. bence...

sarikayalarin numarasi 0258 3716567

aradım...ellerinde yok...gümrükteymiş malları..1 ay içinde gelecekmiş...

aslanburclu
07.Ocak.2008, 00:53
Selam arkadaşlar...manifolltlarım eskidi ve üzerleri çatladı ve sol manifolt da yırtılma var,motor düzensiz çalışıyor bir türlü ayar tutturamıyorum ve buji yakıyorum...Marmariste bulamıyorum...Ricam;büyük şehirde yaşayan arkadaşlardan ,yetkili servislerden bana temin edip kargo yapabilirseniz yada bana servis telefon nolarını verirseniz çok makbule geçer...

parça kodları...E01/5 ve E01/9

abicim sen dikilitaş servis ali ustayı bi ara varsa onda vardır denizli haricinde bi onda olur

tefonu : 0212 327 72 83

cep: 0535 975 10 82

Tayfun
07.Ocak.2008, 01:58
Şunları adam gibi malzemeden yapsalar olmaz sanki, parça satacaklarya illa dandirik olmalı :S

nmurataydin
07.Ocak.2008, 16:36
abicim sen dikilitaş servis ali ustayı bi ara varsa onda vardır denizli haricinde bi onda olur

tefonu : 0212 327 72 83

cep: 0535 975 10 82[/quote]

saol arkadaşım Ali ustayla konuştum..kargoladım dedi biraz bana pahalı geldi ama (çiftine 50 ytl) ...
aklınızda olsun..Jinlunun kiler uyuyor..burada sağ tarafın manifoltunu buldum liste fiyatı (5.36 ytl) ama sol kalmamış ...

müslüm baba
07.Ocak.2008, 17:22
Anlamadım bunlar emme manifoltumu eğer emme manifoltuysa plastik ben değiştirdim Emre ltd de Mustafa usta değiştirmişti yanlış hatırlamıyorsam çiftine 35 ytl takma dahil almıştı.

Mr.Quanta
07.Ocak.2008, 19:49
5.36 milyonluk parcayi 25 milyona mi satti usta? ayip etmis bence biraz

Tayfun
08.Ocak.2008, 00:29
Alidir ne yapsa yeridir hahahahahahaha :P

yeaks
08.Ocak.2008, 00:31
jinlununki kesin oluyosa banada lazım bu dediğiniz parça karbüratörün önündeki iki plastik kısa hortumlar dimi ?

Tayfun
08.Ocak.2008, 00:34
Evet o hortumlar, karburatörle motor bloğu arasındakiler. Tahminime göre kanuni chopper ın üzerindekilerde olur bu motora.

orkun
08.Ocak.2008, 23:43
böyle giderse bizim motorlar parça değiştirdikçe Regal Jinlun mu olur? :cheesy:

aslanburclu
08.Ocak.2008, 23:46
ARKADAŞLAR HALA ANLAMADINIZMI YA oturduğunuz yerden yazıp duruyonuz bütün çinli 250 lik makinalar aynı sadece bizimkilerin farkı bizim bloklarda su gömlekleri var o kadar .....

nmurataydin
09.Ocak.2008, 01:42
Çinde sanırım fabrikalar tüm parçaları üretmiyor..yedek parça üreticisi fabrikalar var ve çoğu aynı hacimli motorlar aynı yedek parçaları kullanıyor..hatta sinyal far gibi aksesuarlar çoğunda aynı..boru ,fren hatta karbüratör gibi parçalar bile çoğu modellerde örtüşüyor...örnek;kanuni 250 ve jinlun 250 ,regalle aynı emme manifolt borusunu kullanıyor..
işin tuhaf tarafı bizim bu parçaları farklı fiyatlardan almamız...

Aşağıdaki linkte Jinlun güncel yedek parça fiyat listesini görebilirsiniz..üstten 3. sırada bizimle aynı olan emme manifoltu.(5.36 ytl)..!!!(aynı parça bendeki 2006 yılı regalraptor yedekparça fiyat listesinde 4 ytl...)

http://www.jinlunmotosiklet.com/common/default.asp?id=26

bizim Sarıkayalar neden böyle bir liste yayınlamaz oda ayrı bir konu!!!

Mr.Quanta
09.Ocak.2008, 02:21
Çinde sanırım fabrikalar tüm parçaları üretmiyor..yedek parça üreticisi fabrikalar var ve çoğu aynı hacimli motorlar aynı yedek parçaları kullanıyor..hatta sinyal far gibi aksesuarlar çoğunda aynı..boru ,fren hatta karbüratör gibi parçalar bile çoğu modellerde örtüşüyor...örnek;kanuni 250 ve jinlun 250 ,regalle aynı emme manifolt borusunu kullanıyor..
işin tuhaf tarafı bizim bu parçaları farklı fiyatlardan almamız...

Aşağıdaki linkte Jinlun güncel yedek parça fiyat listesini görebilirsiniz..üstten 3. sırada bizimle aynı olan emme manifoltu.(5.36 ytl)..!!!(aynı parça bendeki 2006 yılı regalraptor yedekparça fiyat listesinde 4 ytl...)

http://www.jinlunmotosiklet.com/common/default.asp?id=26

bizim Sarıkayalar neden böyle bir liste yayınlamaz oda ayrı bir konu!!!

sarikayalar anca garantili parcayi nasi garanti disi birakirim'in derdinde abi.

Tayfun
09.Ocak.2008, 17:09
Hepimiz sarıkayalara ayrı ayrı mail atalım, laf anlamaz duvarmı bu adamlar peki?

aslanburclu
09.Ocak.2008, 20:25
beyler yine yazıyorsunuz sarıkayaları hiç aradınızmı veya servisler aracılığı ile bir parça istedinizmı ha çok bozulan parçadır ellerinde yoksa şu gün gelecek diyolar ve gönderiyorlar .. valla sezarın hakkı sezara demişler ...

birde malum firma devlete karşı ve ithal mallarına karşı 10 yıllık mallarının arkasında olma imzası atmışlardır biliyorsanız .
yoksa hayatta ithal izni alamazlar.....

kawa500
09.Ocak.2008, 23:15
peki bu monifotlardan takıp deneyen varmı??

benimkilerde çok çatlamış durumda.....oluyorsa hiç düşünmem yarın taktırırım....

nmurataydin
09.Ocak.2008, 23:31
Arkadaşlar ben Sarıkayalar a resmi sitelerinden mail attım..diğer Çinli markalar gibi sizde lütfen sitenizde yedek parça fiyat listenizi koyunda her servisten başka fiyat (ne tuttursa) durumunda kalmayalım...sizlerde atarsanız belki ciddiye alınırız...servise gitmeden önce fiyatlar hakkında bilgimiz olsun...

Tayfun
12.Ocak.2008, 04:07
Arkadaşlar ben Sarıkayalar a resmi sitelerinden mail attım..diğer Çinli markalar gibi sizde lütfen sitenizde yedek parça fiyat listenizi koyunda her servisten başka fiyat (ne tuttursa) durumunda kalmayalım...sizlerde atarsanız belki ciddiye alınırız...servise gitmeden önce fiyatlar hakkında bilgimiz olsun...

+1000000000 diyorum ama bunu yapacaklarını hiç sanmıyorum.

atil13
09.Haziran.2010, 18:49
bana da lazım ya! izmirde bulamıyorum!

atil13
09.Haziran.2010, 19:32
Ali ustayı aradım. elinde varmış. çifitne 80 lira dedi. kanuninin mi dedi başka bi marka da olabilir onun teki 80 liraymış. ne kadar doğrudur ben bilemem. elim mahkum aldım. yolladım parayı artık. izmirde girmediğim yer kalmadı. motorumu kullanamıyorum. izmirde bulamadım. elim mahkum aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilemem ama yaptık bir şey bakalım hayırlısı. bilgilerinize...

CELİL
10.Haziran.2010, 09:13
geçmiş olsun daha sonrası için fiatta emin olamıyorsan emredende fiat al karşılaştır kolay gelsin

aktapot56
25.Haziran.2012, 18:58
mondial 250 mct maniforttu çifti 30tl

Emix
25.Haziran.2012, 19:52
Mondial MCT
Kanuni Seyhan 250
ve dediginiz gibi Jinlun

Seyhan 250 arkadasimda vardi onunkileri denemistim. (arkadasim seyhanda. Regal karburatoru kullaniyor :D)

manifolda 60 70 lira vermek yersiz

Kuralkan ( kanuninin) yedek parca portali
Mondialyp (mondial) yesek parca portali

Bir tikla uygun fiyata uyumlu parcalari siparis edebilirsiniz

yukselenay
01.Nisan.2019, 18:00
Arkadaşlar merhaba,

250 ile 350 manifolt arasında fark var mı ? Çap uzunluk vs

Bende 350 var mct nin manifoltunu taktım büyük ihtimal 250 lik olanından 4 kere manifoltu parçaladı bir şekilde....

CELİL
01.Nisan.2019, 18:32
Arkadaşlar merhaba,

250 ile 350 manifolt arasında fark var mı ? Çap uzunluk vs

Bende 350 var mct nin manifoltunu taktım büyük ihtimal 250 lik olanından 4 kere manifoltu parçaladı bir şekilde....

Merhaba Osman aramıza hoş geldin 8)

250 cc - 350 cc manifoltları aynı bir fark yok sürekli yırtılma yapması hiç normal değil acaba makina ayarlarında bir bozukluk olup fazla titreşim yaparak manifoltlarımı çatlatıyor veya aldığın manifoltlarda bir hata var manifoltun plastikleri kışın soğuklarda makina yatar kullanılmazsa soğuktan sertleşme yapar ve makina sürekli kullanılmaya başladığında titreşimden sertleşen plastiklerde çatlama yapabilir 8)

cicada
30.Nisan.2019, 16:40
Konuyu birde ben hortlatayım :)

Evetttt benimde manifoltum pat pat patladı. Sağa sola baktım araştırdım.

Orginal manifolt seti bayimizde 140 tl fiyat veriyor.

Mondial mct ile Kanuni seyhan 250 cc nin kiler ise 38 tl ile 65 tl arasında fiyatları değişiyor.

Gelelim katmerli soruya :=)

Orginal mi? yoksa diğerlerinden mi? diğerleri ise hangisi ?

Sevgiler saygılar.....8)

CELİL
30.Nisan.2019, 16:46
Konuyu birde ben hortlatayım :)

Evetttt benimde manifoltum pat pat patladı. Sağa sola baktım araştırdım.

Orginal manifolt seti bayimizde 140 tl fiyat veriyor.

Mondial mct ile Kanuni seyhan 250 cc nin kiler ise 38 tl ile 65 tl arasında fiyatları değişiyor.

Gelelim katmerli soruya :=)

Orginal mi? yoksa diğerlerinden mi? diğerleri ise hangisi ?

Sevgiler saygılar.....8)
Deniz sonuçta hepsi çin malı uyan en ucuz hangisi ise bence en uygun olan o :) 8)

cicada
30.Nisan.2019, 16:49
Deniz sonuçta hepsi çin malı uyan en ucuz hangisi ise bence en uygun olan o :) 8)

ucuz etin tadı yavan olmasın abi birde :) yedekli alıp yanımızda taşıyalım bari 38+38= 76 tl iki set. orginali 140 tl. bir takım takıp 3 yedekle bile dolaşılır :)

çok mantıklı.....