PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ALMAYA KARAR VERDİM YARDIMA İHTİYACIM VAR...

kaanka
21.Ocak.2008, 21:45
Arkadaşlar sonunda ehliyetleri, kaskı, kıyafeti, korumaydı hepsini aldım.
Sıra geldi REGAL RAPTOR’a ... :cheesy:
Şimdi ilk motorum olacağı için işin açıkçası hiçbir şeyinden anlamıyorum. :( 26/01/2008 Cumartesi 2.el bir REGAL RAPTOR sahibi arkadaşla buluşup motorunu bakmaya gidicem...

Motordan anlayan, ruhsatla şase numarasını falan karşılaştırıp, bildiği bir motor ustasına gösterecek, yani işin aslı Cumartesi gününü benimle motor peşinde geçirip bana yardımcı olacak bir arkadaş arıyorum YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

Not: Bakmaya gideceğim motor 4.Levent'te.

ugurcuk
21.Ocak.2008, 22:14
motoru dikilitaş ali ustaya götür . o sana herşeyine bakıp yardımcı olur hem ustayada göstermiş olursun

kaanka
21.Ocak.2008, 22:22
dostum tam adres verebilirmisin. Ayrıca ilgin için çok teşekkürler.

ugurcuk
21.Ocak.2008, 22:28
http://www.raptorriders.net/forum/viewtopic.php?t=65-istanbul-dikilitas-ali-usta.html

bu linkde haritada var.

kaanka
21.Ocak.2008, 22:32
dostum çok sağol adresi aldım. dediğim gibi bu işlerden anlayan birinide bulursam sorum kalmicak inşallah. :cheesy:

ugurcuk
22.Ocak.2008, 00:19
kimseyi bulamazsan bile al motoru ali abiye götür. baksın zaten 4 levente ise muhtemelen ali abiye gidiyordur o motor bilir makineyi bizim motorların yetkili servisi o oldugu için bi çok makinayı biliyor.siteden oldugunu sölersen ali abide ilgilenir senle zaten

kaanka
22.Ocak.2008, 00:25
Uğur dostum çok teşekkür ederim... hem ilgin, hem tavsiyelerin için. Emin ol tavsiyene uyu cam. İnşallah motor temiz çıkarda bende biran önce motor alır gezilere katılırım. Böylece yüz yüze tanışma imkânı da bulmuş oluruz.

aslanburclu
22.Ocak.2008, 00:39
kimin bu ya 4 .cü leventteki motor.. :?: :?: :roll: :roll: :roll:

kaanka
22.Ocak.2008, 00:42
abi sahibinden.com adresinde buldum arkadaşla konuşup haftasonu bakmak için randevulaştık.

ugurcuk
22.Ocak.2008, 01:36
Uğur dostum çok teşekkür ederim... hem ilgin, hem tavsiyelerin için. Emin ol tavsiyene uyu cam. İnşallah motor temiz çıkarda bende biran önce motor alır gezilere katılırım. Böylece yüz yüze tanışma imkânı da bulmuş oluruz.
ne demek abi paylaşmak ve yardımcı olmak için buradayız hepimiz. inşallah iyi bir makinedir sende isteğine kavusursun. eğer makine içine sinmezse ali abide temiz siyah bi makine var gittiğinde ona da bakarsın :D

kaanka
22.Ocak.2008, 01:42
sağol bakarım, inşallah bi aksilik çıkmaz. uzun zamandır almayı düşünüyordum birtürlü şartlar oluşmamıştı. nasipse aysonuna kadar bulup almaya niyetliyim...

aslanburclu
22.Ocak.2008, 02:45
sağol bakarım, inşallah bi aksilik çıkmaz. uzun zamandır almayı düşünüyordum birtürlü şartlar oluşmamıştı. nasipse aysonuna kadar bulup almaya niyetliyim...

bende 4 leventteyim yoksa bizim caser'inmi sitece bildiğimiz bi o var bide ben

yoksa bu ilanamı baktın

http://www.sahibinden.com/ciplak_0_i_5_850_ytl_astsb_dan_fuul_donanimli_5_50 0WQQaXQQ6163335WQQpXQQdisplayitem

agresus
22.Ocak.2008, 03:20
kardeşim sıfır düşünürsen bende bi tane mevcut... plakasız, faturalı... yeni aldım 15 gün oldu... makianmı sıfırlamak için aldıydım akat sıkıştım o sebeple uygun bi fiyata bırakmayı düşünüyorum... kırmızı E9... ilgilenirsen özelden mesajlaşalım...

kaanka
22.Ocak.2008, 10:50

bende 4 leventteyim yoksa bizim caser'inmi sitece bildiğimiz bi o var bide ben

yoksa bu ilanamı baktın

http://www.sahibinden.com/ciplak_0_i_5_850_ytl_astsb_dan_fuul_donanimli_5_50 0WQQaXQQ6163335WQQpXQQdisplayitem

yok abi :D o motor beni aşar ben 3.000 veya 3.500 YTL. civarında bir motor arıyorum.

kardeşim sıfır düşünürsen bende bi tane mevcut... plakasız, faturalı... yeni aldım 15 gün oldu... makianmı sıfırlamak için aldıydım akat sıkıştım o sebeple uygun bi fiyata bırakmayı düşünüyorum... kırmızı E9... ilgilenirsen özelden mesajlaşalım...

ilgin için teşekkürler ama ben siyah renk arıyorum... 8)

aslanburclu
22.Ocak.2008, 11:27
kaanka biraderim şu bizim sitede hadi 3000 ytl.diye çırpınan biri vardı onu bi kovalasana

kaanka
22.Ocak.2008, 11:33
kaanka biraderim şu bizim sitede hadi 3000 ytl.diye çırpınan biri vardı onu bi kovalasana

abi valla oda aklımda 8) ama onun motor 17500 km. ben 3000km. bir makine buldum onu alamazsam bakıcam diyer alternatiflere. :cheesy:

kaanka
23.Ocak.2008, 10:54
fikir, destek ve yardımlarınızı bekliyorum...

dinyeper
23.Ocak.2008, 11:02
şu ilanlara baktın mı.bende uzun zamandır takip ediyorum.Hatta alışkanlık oldu halen takip ediyorum.

http://www.sahibinden.com/675_km_de_2006_model_kullanilmayan_regal_satilik_W QQaXQQ4309125WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/orj_2900_km_de_sifir_gibiWQQaXQQ4967927WQQpXQQdisp layitem

Özellikle o aşağıdaki kırmızı içinde sitede çok güzel şeyler duydum...

kaanka
23.Ocak.2008, 11:16
dinyeper dostum bende uzun zamandır arayıştayım. Öncelikle aradığım renk siyah ilk önerin güzel kilometreside düşük fiyat biraz pahalı gibi geldi bana.
http://www.sahibinden.com/sifir_gibi_regal_raptor_250e-_9bWQQaXQQ4592114WQQpXQQdisplayitem?keyword=regal
benim aklımda bu var. Sahibini aradım ama hiç pazarlık bile yapmıyor. acele etmeden hem uygun hem düzgün bişi almak istiyorum.

dinyeper
23.Ocak.2008, 11:28
hocam fiyatına bakma sen.3000 -3250 liraya bu mevsimde satmayacak olan adam bu mevsimde motorunu bu yaz satmayacak demektir zaten.sen gene konuş bununla...gösterdiğin motor güzel ama edirne.alabileceksen.güzel.daha öncede bakmıştım.

kaanka
23.Ocak.2008, 11:40
dostum haklısın... bir sakıncasıyoksa söylermisin sende yeni aldın motoru kaça malettin?
Edirne olması beni ençok zorlayan kısım, gidiş geliş motoru ordan getirmesi birsürü ek külfet tabiki.

ugurcuk
23.Ocak.2008, 12:07
edirneye gidiş otobusle 22 ytl :D orada hando var yardımcı olur sana motoru aldıktan sonrada biner üzerine gelirsin 230 km yol alt tarafı :D taş catlasın 4 saat dura dura gelirsin. bu arada 675 km deki motora bence pek guvenmayin. bu aletler çalışmadan yatınca motorda karıncalanmalar oluyor. yane her km si düşük motor iyi değildir aldanmayın km ye

kaanka
23.Ocak.2008, 14:20
valla ben edirneden buraya kendime pek güvenemiyorum yıllardır motor kullanmadım (uzun yol). uğur dostum sağol senden birşey daha öğrenmiş oldum, ben motor durdukca karıncalanma yaptığını bilmezdim. sadece uzun süre beklerse buji deyiştirmek gerekli diye biliyordum birde depo boş beklerse paslanır sanıyordum.

dinyeper
23.Ocak.2008, 14:25
hocam bi almaya başlayınca 3 e 5 e bakmıyorsun.ama kışın avantajı var.sen aldıktan sonra bi 200 YTL maaliyetin olacak.onu hesaba kat.

kaanka
23.Ocak.2008, 14:48
200YTL. yi buluyor demek ben okadar tahmin etmiyordum bilgi için teşekkürler.

ugurcuk
23.Ocak.2008, 14:54
noter masrafı aşağı yukarı 150 ytl oluyor bide plaka ve ruhsat işleri var onlarda 80 ytl civarı tutuyor

kaanka
23.Ocak.2008, 14:58
uğur dostum birde şunu merak ettim, benim istanbulda baktığım motorlardan birinin plakası fb onu başka bir pilakaya çevirmek mümkünmü ? ve kaça maloluyor acaba bilgin varmı bu konuda?

dinyeper
23.Ocak.2008, 14:58
161 YTL noter , daha ruhsatı çıkartmadım ama sanıyorum o da 70 YTL falanmış.

ugurcuk
23.Ocak.2008, 15:01
uğur dostum birde şunu merak ettim, benim istanbulda baktığım motorlardan birinin plakası fb onu başka bir pilakaya çevirmek mümkünmü ? ve kaça maloluyor acaba bilgin varmı bu konuda?
abi plaka değiştirmek istanbul için çok zor bi işlem. çünkü ilk önce aracın istanbul dışına satılması gerekiyor üzerindeki plaka düşmesi için daha sonra oradan plaka çıkartılıp tekrardan istanbul içine satılması ve yeni plkaka alınması gerekiyor buda buyuk maliyet ve ugraş oluyor. fanatikliği bi kenara bırakmak geekiyor MOTOR AŞKI nede olsa :D

dinyeper
23.Ocak.2008, 15:04
ewet öyle bişi dediler.mondial mct muadili.ama o da satış fiyatı 2860 YTL den görünüyor.benim işlemde 3000 YTL üzerinden yapıldı.Çok fark edeceğini sanmıyorum ama bi araştır istersen.Her noter kabul etmiyo..

kaanka
23.Ocak.2008, 15:05
uğur dostum maliyet çok uçuk olur. biz enisi başka bir motora yönlenelim fb bize uymaz :D

ya bide mondial muadili felan diyormuşsun ozaman daha uygun oluyormuş alım satım ücretleri doğrumu acaba??

ugurcuk
23.Ocak.2008, 15:06
noterlerin elinde bi kitapcık var içinde butun araçlar vs var bizim regal yok ama onun için mondial 250 mct ile aynı diyorsunuz onunda alım satım işlemleri 161 ytl tuttuğu için öyle yapılıyor bu işlem en uygun hali bu

kaanka
23.Ocak.2008, 15:10
napalım artık başa gelen çekilir. alım satıma da 250YTL. ayrıcaz demekki. :(

ugurcuk
23.Ocak.2008, 15:11
noter satışını yaptıktan sonra ruhsatı uzerine geçirmek için 1 ay zamanın var acelesi yok yane :D

http://www.sahibinden.com/temiz_regal_raptor_dadyw_dd250e_siyah_acil_ihtiyac tanWQQaXQQ4574876WQQpXQQdisplayitem

bi buna bak istersen

kaanka
23.Ocak.2008, 16:14
aklım hep motorda bu sıralar, hayırlısıyla bir alsamda kurtulsam.
dostum önerilerini eminol hep değerlendiriyorum çok teşekkürler.

dinyeper
23.Ocak.2008, 16:54
bunlar güzel heyecanlar.bende şimdi aldımda bi havalar düzelsede çıksam yola diye bekliyorum.hehehe

kaanka
23.Ocak.2008, 17:02
http://www.sahibinden.com/ter_temiz_bakimli_regal_raptorWQQaXQQ4900844WQQpXQ Qdisplayitem?keyword=regal

şu motoru tanıyan bilen varmı kafamdaki motorlardan biriside bu????

ya gerçekten tatlı bir telaş hadi bakalım hayırlısı... :cheesy:

aslanburclu
23.Ocak.2008, 19:01
http://www.sahibinden.com/ter_temiz_bakimli_regal_raptorWQQaXQQ4900844WQQpXQ Qdisplayitem?keyword=regal

şu motoru tanıyan bilen varmı kafamdaki motorlardan biriside bu????

ya gerçekten tatlı bir telaş hadi bakalım hayırlısı... :cheesy:

ne bekliyosun işte kapıda yatıyormuş km.side azmış fiyatıda bedava sayılır hemen git al.derim tabii alacaksan servis olarak dikilitaşada cok yakın orda ali usta var ..

hadi uzatma git hemen al.

dinyeper
23.Ocak.2008, 19:48
ben aslanburcluya yürekten katılıyorum.abi fazlada kafanı arıtma git al beğendiysen...

aslanburclu
23.Ocak.2008, 20:27
ya bu kaanka da bi alem hala duruyo . bakya

Batis
23.Ocak.2008, 22:34
Almazsan ben alırım onu! :D

(Çok kararsızım ben aylardır bakıyorum hala alamadım :s )

dağcı
24.Ocak.2008, 02:36
bizde bu durum kronikleşti sanırım.
almadık bi türlü yaaa...
AAAAAAAA.....

ugurcuk
24.Ocak.2008, 02:42
walla bence bu iş öle beklmeye gelince olmuyor. kararını vereceksin paranı ayarlayıp hemen alacaksın :D benim kararı vermem ve almam 2 gun surdu ondada uygun ve güzel makina aradım :D renk olayınada takılmamamk lazım bence :D

Batis
24.Ocak.2008, 03:48
Ah abi bendeki kararsızlık başa bela işte!Ne kelepir motosikletler kaçırdım şimdiye kadar. :(

ugurcuk
24.Ocak.2008, 03:50
kararsızlık kötü şey sonunda elinde bi sürü keşke oluyor :D aceleci davranmanın da kotu yanı iyi kotu elimizde bu var oluyor :D

aslanburclu
24.Ocak.2008, 10:41
durumlar tamamen duygusal denmiyor yok şöyle yok böyle hele bide alınca yok şura ne bura ne ya arkadaşlar işte havalar musait alın atın bi yere fiyatlarda uygunken oturun inceleyin öğrenin bahara kadar...

dinyeper
24.Ocak.2008, 10:59
yok hocam fazla düşününce , bekleyince alamıyosun.Bakcan - görcen , alcan - gelcen!Abinin dediği gibide yaza kadar öğrenecen artık.

Kino
24.Ocak.2008, 12:54
yaşar komutan

hayırdır sende ilan mı koydun SATIYON Muuu yoksa sende
bide 6700 km demişsin :mrgreen: :mrgreen: bu ne yaa benim ki 6000 geldi hiç kullanmadığım halde

wallaha iyii herkesler satıyor

sattıracanız banada raptoru alacağım HD sonra yüzünüzede bakmayacağım

bu ne yaaa herkes satışlarda

papirus00
24.Ocak.2008, 18:15
bende 1 yıldır bakıyorum şu RR 'a kararsızlık bi tarafa parayı toparlıyamıyorum adil abi mesaj atmaktan bıkmadı üye oldu siteye neden girmiyosun mesaj atmıyosun adamda haklı kardeşim. motorum yok adil abi yüzüm yok siteye girmeye ağğğğğğ

kaanka
24.Ocak.2008, 18:57
ya bu kaanka da bi alem hala duruyo . bakya

abi allahrazıolsun çok güldümyaaa :cheesy: tamam tamam arkadaşı aradım kararı verdim, parada hazır Allaha şükür. 8)
Cumartesi motora bakıcam, baktırıcam beğenip anlaşırsak bu iş tamam sayılır. 8)
yaşar komutanım siz müsait olursanız cumartesi yardımcı olurmusunuz bana?? :mrgreen:

aslanburclu
25.Ocak.2008, 02:11
yaşar komutan

hayırdır sende ilan mı koydun SATIYON Muuu yoksa sende
bide 6700 km demişsin :mrgreen: :mrgreen: bu ne yaa benim ki 6000 geldi hiç kullanmadığım halde

wallaha iyii herkesler satıyor

sattıracanız banada raptoru alacağım HD sonra yüzünüzede bakmayacağım

bu ne yaaa herkes satışlarda

ya kinom ne satması ya ama hani etmez diyorlar o fiyatlara ya isteyen seven olursa o fiyata valla hiç bakmam veririm ...

bi tane daha alırım ama en çıplak cinsinden.... ya bide nazara göze gelcez her gören üffff abi bu harleymi yok kaç para 40 milyar varmı demiyolarmı hem şişiyorum hemde delleniyorum ..... yok birader ucuzya 6 milyar bunlar çinli demekle

kaanka
26.Ocak.2008, 00:17
abi özelden de yazdım fırsatın olursa yarın görüşürüz inşallah...

aslanburclu
26.Ocak.2008, 01:32
abi özelden de yazdım fırsatın olursa yarın görüşürüz inşallah...

tamamdır aldım notunu ...

bi tahminimn daha var zannedersem o arkadaş oda motorun m sinden anlamıyordu ama iyi yazıyordu yok şöyle yok böyle diye herhalde o arkadaş...

alper yan kapağı istiyorum tekrar değişelim olsun kırık dökük

ethanol
28.Ocak.2008, 00:43
o benim işde çok fena yazarım ama haklıysam yazarım 8) o motorda benim anlaşdık arkadaşla pazartesi gelicek yaşar abi teysüf ederim sen bile motoru 45 dakada çalıştıramadın :mrgreen: üstüne alper gitti kapağını kırdı :P naşallah senin motorda harbiden uzay mekiği gibi bir radar yok üstünde :cheesy: arkadaşlar prensipde anlaşdık alper arkadaşımla kısmetse pazartesi helalleşicez hayırlısı olsun ucuza gidiyor ama seven birine gidiyor o yönden memnunum biliyroumki hayvana motorumun ismi gözü gibi bakıcak alperişn gözler de o ışıltıyı gördüm :) hayırlısı olsun

aslanburclu
28.Ocak.2008, 02:12
bak şimdi bak teessüf edene bak sen eylülden beri yatır motoru .... akü sıfır ...benzin yolları kurumuş ittir kaktır yok bişi sonra akü takviyesiyle çalıştırdık motoruna karşı hayırsız delikanlı .... neyse satan ucuza verdi memnun .... alan çok hesaplı aldı mis gibi motoru memnun.... benden de alanada satanada hayırlı olsun diyorum allah hepsinin gönlüne göre versin diyorum

kaanka
28.Ocak.2008, 20:24
bak şimdi bak teessüf edene bak sen eylülden beri yatır motoru .... akü sıfır ...benzin yolları kurumuş ittir kaktır yok bişi sonra akü takviyesiyle çalıştırdık motoruna karşı hayırsız delikanlı .... neyse satan ucuza verdi memnun .... alan çok hesaplı aldı mis gibi motoru memnun.... benden de alanada satanada hayırlı olsun diyorum allah hepsinin gönlüne göre versin diyorum

Abi allah senden razı olsun sen olmasan valla biz motoru yerinden kımıldatamazdık... Hakkını ödeyemem.

ethanol
28.Ocak.2008, 22:26
aldı arkadaş hayırlısı olsun :mrgreen: artık oda çılgın bri regalci ben ihtiyar heyeti :P

kaanka
28.Ocak.2008, 22:31
aldı arkadaş hayırlısı olsun :mrgreen: artık oda çılgın bri regalci ben ihtiyar heyeti :P

dostum çok sağol . 8) ikimizede hayırlı olsun. dedimya hem motor aldım hemde güzel dostlar kazandım. umarım dostluğumuz baki kalır, alışverişle bitmez.

ethanol
28.Ocak.2008, 22:37
tabi tabi beni çay içmeye götürücen yırtamassın o kadar kolay :mrgreen: :mrgreen:

kaanka
28.Ocak.2008, 22:41
tabi tabi beni çay içmeye götürücen yırtamassın o kadar kolay :mrgreen: :mrgreen:

yaşar komutanımıda alırız okadar kahrımızı çekti dimi?? 8)

ethanol
28.Ocak.2008, 23:03
tabi tabi onsuz olmaz :D