PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi zincir uygun

beykozlu
05.Şubat.2008, 12:20
Arkadaşlar,

Malum zincir iyice bollaştı ve gerdime payı limite geldi.Aranızda zincir değiştiren varmı?hangi marka sağlıklı ve fiyati nedir.

herkese tesekkur :D

haluka28
05.Şubat.2008, 13:14
güzel bir topik hepimizin böyle püf noktalarına ve detaylara ihtiyacı var.

okan
05.Şubat.2008, 13:22
çekoslavak malı zincirler var... çin malından çok daha iidir...(tabi onlarda çinde ürettirmeye başlamadıysa :mrgreen: )ben onlardan taktırmıştım.. eski rus motorlarınada kullanılan bi marka.. maalesef ismi aklıma gelmiyor..

Kino
05.Şubat.2008, 14:43
arkadaşlar bakın bu linkleri bir okuyunuz lütfen yazılmış çok bilgi vardır mutlaka

http://www.raptorriders.net/forum/viewtopic.php?t=91&highlight=zincir

http://www.raptorriders.net/forum/viewtopic.php?t=305&highlight=zincir

http://www.raptorriders.net/forum/viewtopic.php?t=91&highlight=zincir

zincir yazıp arama yaptırırsanız daha da vardır tahmin ediyorum

Tayfun
05.Şubat.2008, 19:59
Şu zincirlerin baklasını ayırmaya yarayan aletten nerde satıldığını bilen varmı arkadaşlar ???

aslanburclu
05.Şubat.2008, 21:48
Şu zincirlerin baklasını ayırmaya yarayan aletten nerde satıldığını bilen varmı arkadaşlar ???

hadi karaköy karaköy karaköye 1..2

ugurcuk
05.Şubat.2008, 22:32
ben DID marka zincir taktım çok memenunum o-ring li fiyatıda 150 ytl civarıydı.

Tayfun
06.Şubat.2008, 00:35

Karaköyün neresi hürgenerelim, varmı noktası düşeyim hemen oraya ?

aslanburclu
06.Şubat.2008, 00:49

Karaköyün neresi hürgenerelim, varmı noktası düşeyim hemen oraya ?

valla karaköy meydanında gezecen sekman pensesi diyecen tezgah cılarda dolu fiyatıda en fazla 2,5 ytl.dir

ben anlyamıyorum bu zincir meselesini ,,,,,,,,,,,,,,, :? :? :? :? :? :? :? :? :?

benim şu anda kullandığım hala orjinal zincirim ve yaptığım km.de çoğunluğu ardcılı oldu ve halada gidiyorum ve 15000 nide deviririm diyorum..
yani demek istediğim şu bizim yaptığımız hız belli taşıdığımız yükte belli kullandığımız zincirde çin malı ve en adisinden ben şöyle yapacağım zincirim 15000 km.ye gelince eğer dişleri uyarsa 350 lik jawaların zincirinden takacağım maliyetide 30 veya 40 bini geçmez ondan takacağım ... pahalısına ve süperine takmama gerek duymuyorum ha torku çok kuvvetli ve aşırı hizlı bir makina olsa o zaman düşünmezdim takardım en pahalısı ,markalısı ve kalitelisini ... eh işte bilmem anladınızmı ne demek istediğimi....

Tayfun
06.Şubat.2008, 13:59
Anladık hürgenerelim 40 tan fazla veren enayi oluyo yani azcıkın...

Kino
06.Şubat.2008, 14:14
hürgeneralim

sonunda açacan bir servis oturacan dükkanda bizde gelip çay icecez seninle. custom yapacan

askerliği biten kademedekiler de senin yanına gelecek bende motoru kapacam Mersinde 6 ayda bir dogruca yanına
gelecem

olay budur..

nmurataydin
06.Şubat.2008, 21:51
Ben kestim çıkardım bakla ayar sona dayanmıştı...eliniz taşmotoru tutabiliyorsa bunu kolayca yapabilirsiniz...segmanlı baklayı çıkartıp alın zinciri aşağıya..sonra spiralle çürütüp (çift bakla çıkar..bir erkek bir dişi)...sonra yerine takıp(ayarı en öne alıp tabi..bir de eliniz değmişken gazyağında iyice yıkayın zinciri tam delikanlı işi olsun 8) segmanlı baklayı taktınızmı tamamdır..iş sadece yağlamaya kalır... :cheesy:

aslanburclu
06.Şubat.2008, 22:28
Ben kestim çıkardım bakla ayar sona dayanmıştı...eliniz taşmotoru tutabiliyorsa bunu kolayca yapabilirsiniz...segmanlı baklayı çıkartıp alın zinciri aşağıya..sonra spiralle çürütüp (çift bakla çıkar..bir erkek bir dişi)...sonra yerine takıp(ayarı en öne alıp tabi..bir de eliniz değmişken gazyağında iyice yıkayın zinciri tam delikanlı işi olsun 8) segmanlı baklayı taktınızmı tamamdır..iş sadece yağlamaya kalır... :cheesy:

HELAL SANA BE MUĞLALIM olay bu işte

yok dıd mış yok zartmiş yok zurtmuş bu kadar ya

Tayfun
06.Şubat.2008, 22:30
Bakla almak çözüm değil, zincir uzadıkça arka dişliyi aşındırır ve bozar, hem zinciri hem arka dişliyi değiştirmek gerekir sonra.

nmurataydin
06.Şubat.2008, 22:32
Bakla almak çözüm değil, zincir uzadıkça arka dişliyi aşındırır ve bozar, hem zinciri hem arka dişliyi değiştirmek gerekir sonra.

bu doğru..zaten bir kere yapmak yeterli..2 ci seferde ki km 30.000 i bulur zannedersem değiştirmekte yarar var 8)