PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsikletlere özel yol yardım hizmeti.......

BÜLENT DAYI
10.Şubat.2008, 00:31
dostlar.....

bir sorum olacak ;

aramızda benim gibi otomotivci arkadaşlarımız var , onlarda fikirlerini söylesinler ;
Çünkü biliyorsunuz otomotiv sektöründe bu hizmet profesyonel biçimde yapılıyor ,
neden motorculara ait "yol yardım servisi" yok ? Öyle değil ciddi anlamda !... yani otomotivdeki gibi:

hafta sonu nöbetçi servis mesela..yolda kaldınız , hemen bir telefon , sepetli motoru ile teknik bir eleman hemen yanınızda bitivermiş... ha ?..nasıl olur ?.. hiç akşam karanlığında yolda kalmadınızmı ?...tatilde , pazar pazar , aracınız arızalanmadımı ?..lastiğiniz patlamadımı ?..değiştirmenin ne kadar zor olduğunu siz daha iyi bilirsiniz (değiştirme yokki zaten , soğuk havada, hele yağmurda varsa , hele ardçı taşıyorsanız , off rezilliğin daniskası).....hafta içi bile olsa ne olur yani , stop etmişsiniz , tekrar çalıştırmak istiyorsunuz "tık" yok..hatta motorunuz oracıkta çalışmayacak gibi ise alıp servise götürecek hafif bir taşıyıcı araç neden olmasın ?.. neden motorumuzu taşıyacak bir alet olacakki diye sorarsanız eğer; Allah korusun motorunuza zarar vermiş bir kaza yaptınız , sizde birşey yok ama motorunuz yürümüyor. Ne yapacaksınız ? motoru orada bırakamazsınız.. servise nasıl götüreceksiniz ?...

e..canım parası ?..diye soran olursa , onuda konuşa konuşa çözeriz....

ama inanın bana sanki bir zaruretmiş gibi geldi..(servisçi mantığı işte heheh..)
Saygılar

rafethasal
10.Şubat.2008, 03:42
Güzel fikir. Sanırım Bazı markalar bmw gibi bu hizmeti veriyor. Ama net bir bilgim yok..

Tayfun
10.Şubat.2008, 04:07
Arıza olayına müdahale eden bildiğim kadar yok ama, çekici hizmetinden yararlanabilmek mümkün, bundan 1 ay kadar önce taksimde suzuki 1000 rr kullanan birisi kaza yapıp ardçısıyla hastanelik oldu, motoru çekici alıp götürdü.

enginbcn
10.Şubat.2008, 05:47
katılıyorum bülent dayı olmaz olmaz öyle bir saatte öyle bir yerde kalırsın ki kimi arıyayımda kurtulayım der durursun nereye çekiceksin motoru sonra bi rezillikte sabah olunca tamirciye götürürken velhasıl keşke olabilse söz birazda olsa böyle durumda paraya geçse..... :|