PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik.....

kawa500
14.Şubat.2008, 13:04
Merhaba arkadaşalar.....

ben yaz kış kullanan birisi olarak km yi 17.000 yaptım ve lastiğin değişme zamanı geldi...

biraz araştırma yaptim ve aklima şu takıldı..sizinle paylaşmak istedim...

bizim ebadımız 130/90*15 ama 140/90*15 ve 150/90*15 de var.... hiç bu farklı kalınlıklardan deneyen oldumu...biliyorsunuz her 10 arttışta 1 cm kalınlık farkı oluyor...ben 140/90*15 sipariş vermeyi düşünüyorum...1 cm fazlalığı her şekilde kurtarır....

sizler neler düşünürsünüz....ya da bu şekilde kullanan oldumu ?

altug
14.Şubat.2008, 13:24
130*90*15 bulabildin mi?

kawa500
14.Şubat.2008, 13:36
yeni listelerde gözüküyor. ve 3 çeşit getirtiyorlar...(bunlar DURO için geçerli tabi ki)...

altug
14.Şubat.2008, 18:42
ben metzellerde buldum. pirellide veya bridstoneda yok

Tayfun
15.Şubat.2008, 02:43
Merhaba arkadaşalar.....

ben yaz kış kullanan birisi olarak km yi 17.000 yaptım ve lastiğin değişme zamanı geldi...

biraz araştırma yaptim ve aklima şu takıldı..sizinle paylaşmak istedim...

bizim ebadımız 130/90*15 ama 140/90*15 ve 150/90*15 de var.... hiç bu farklı kalınlıklardan deneyen oldumu...biliyorsunuz her 10 arttışta 1 cm kalınlık farkı oluyor...ben 140/90*15 sipariş vermeyi düşünüyorum...1 cm fazlalığı her şekilde kurtarır....

sizler neler düşünürsünüz....ya da bu şekilde kullanan oldumu ?

Valla bunu daha önce yapmayı düşünenler oldu ama yaptılarmı bilmiyorum. Şimdi senin isteğin birazda arka çamurluğunla bağlantılı, 130/90 değilde 150/90 bile takabilirsin ama lastiğin genişliği çamurluk içinde nasıl olacak önemli olan o, her çukura girdiğinde kalın arka lastiğin çamurluğa sürterek hem kendini hemde hemde çamurluğunu artı olarakta elektrik sisteminin kablolarını aşındıracaktır, bunlar teorideki bilgiler tabiki, bu yapacaksan iyi ölç biç tart derim, sonra geri dönüşün olmaz ve yani lastik almak zorunda kalırsın.

kawa500
15.Şubat.2008, 10:53
Valla bunu daha önce yapmayı düşünenler oldu ama yaptılarmı bilmiyorum. Şimdi senin isteğin birazda arka çamurluğunla bağlantılı, 130/90 değilde 150/90 bile takabilirsin ama lastiğin genişliği çamurluk içinde nasıl olacak önemli olan o, her çukura girdiğinde kalın arka lastiğin çamurluğa sürterek hem kendini hemde hemde çamurluğunu artı olarakta elektrik sisteminin kablolarını aşındıracaktır, bunlar teorideki bilgiler tabiki, bu yapacaksan iyi ölç biç tart derim, sonra geri dönüşün olmaz ve yani lastik almak zorunda kalırsın.

Evet bende aynen yazdiklarını düşündüm.....

bu yüzden bir sitemize sorayım dedim....yapan varsa yardımcı olur diye.....galiba anlaşılan şu ana kadar yapan olmamış...ben biraz daha ölçüp biçeyim...140 olur gibi geliyor bana.....

Kino
15.Şubat.2008, 12:49
arka lastik biraz zor aslında biraz değil imkansız 1 cm bile geniş takamazsın sürtüyor
yani 0,5 cm sağ - 0,5 sm sola cıkıntı bile olmuyo arkayı açman gerek

öne belki

okan
15.Şubat.2008, 13:52
arka lastik değişmesi için arka çatalın değişmesi lazım .. ön dişlinin döndüğü yerde ön dişliyi dışarı alacak kadar pay yok...ondan sooracııma motorun bu iş için yeterli gücü yok... orijinalini bozmayın abicim yaa...

kawa500
15.Şubat.2008, 14:25
Benimkisi sadece bir meraktı....acabamı dedim.....ama Kino baba ve Okanın dediği gibi biraz daha bakındım gerçekten çok az mesafe var...

Bende bu yüzden sorma ihtiyacı duydum ve şu sonuca vardım; biraz daha kalın lastik takma şansımız yok....

cevap veren butun arkadaşlara teşekkürler....

Altug ; metzelleri kaca aldin bir bilgi verebilirmisin....

Aksu
15.Şubat.2008, 15:48
130/90 lastiğin yüksekliği 117 milimetre, 140/90 lastik ise 126 milimetre. Nerdeyse bir cm. daha yükselecek lastik. Çamurluk içine sürtmesin. Genişliği tabii ki olacak da yüsekliği kimse belirtmemiş unutuldu galiba.

kawa500
15.Şubat.2008, 19:49
Evet abi haklısın.....yanlar ve üst dahil her taraftan 1 cm genişliyor ve bu yer şu anda bizim arka tarafta yok....(daha doğrusu ilk başlar da var gibi gelmişti ama ciddi olarak incelendiğin de yok)

yani özel bir işlem yapmadiktan sonra arka tekerin ebadınla oynama şansımız yok...

130/90*15 le devam....

Tayfun
15.Şubat.2008, 22:46
Lastikçi tanıdığımız yokki denemelik takar bakardık sehpa üzerinde nasıl duruyor diye.

altug
16.Şubat.2008, 14:05
Benimkisi sadece bir meraktı....acabamı dedim.....ama Kino baba ve Okanın dediği gibi biraz daha bakındım gerçekten çok az mesafe var...

Bende bu yüzden sorma ihtiyacı duydum ve şu sonuca vardım; biraz daha kalın lastik takma şansımız yok....

cevap veren butun arkadaşlara teşekkürler....

Altug ; metzelleri kaca aldin bir bilgi verebilirmisin....

henüz almadım. zaten 2 haftadır bende alan biri var mı sorusuna cevap arıyorum çünkü ona fiyatını ve nerden aldığını soracaktım ama bu konu ile ilgili net bir cevap alamadım.......:((((

kawa500
16.Şubat.2008, 14:42
henüz almadım. zaten 2 haftadır bende alan biri var mı sorusuna cevap arıyorum çünkü ona fiyatını ve nerden aldığını soracaktım ama bu konu ile ilgili net bir cevap alamadım.......:((((

Tamam anladım....

bugün işyerinde değilim. Pazartesi telefon açıp bilgi alacağım... burdan bilgisini veririm....

tarixxx
02.Temmuz.2008, 11:25
Arkadaşlar 130 - 90 / 15 lastikte hangi marka daha iyi performans verir mesela dunlop 110 avro metzeler 85 avro , bu lastikleri kullanan varmı acaba ?

carvalho
02.Temmuz.2008, 11:33
Ben regalimin lastiklerini (kenda) 1.500 km'deyken Metzeller le değiştirmiştim. Yeni sürücüydüm, neme lazım diyerek. Metzeller'in yol tutuşundan oldukça memnun kalmıştım. Tavsiye ederim....

tarixxx
02.Temmuz.2008, 16:55
Ben regalimin lastiklerini (kenda) 1.500 km'deyken Metzeller le değiştirmiştim. Yeni sürücüydüm, neme lazım diyerek. Metzeller'in yol tutuşundan oldukça memnun kalmıştım. Tavsiye ederim....

Evet bende metzeller fiyat performans olarak uygun bulmuştum , sizde teyit ettiğinize göre sorun yok . Teşekkürler.

foreman
02.Temmuz.2008, 22:06
ben motoru aldıgımda uzerınde metzeller vardı.
farklı bı marka kullanma sansım olmadı ama bu lastıklerle yol tutusu gayet guzel...
aldıgında fıyatını ve ozellıklerını yazarsan bızlerde bılgılenmıs oluruz...

yeaks
03.Temmuz.2008, 22:11
dunlop u tek geçerim müthiş yol tutuşu var kendalar varken yalpalıyodum virajlarda şimdi racing gibi yatıyo motor :)

tarixxx
04.Temmuz.2008, 10:33
ben motoru aldıgımda uzerınde metzeller vardı.
farklı bı marka kullanma sansım olmadı ama bu lastıklerle yol tutusu gayet guzel...
aldıgında fıyatını ve ozellıklerını yazarsan bızlerde bılgılenmıs oluruz...

1 hafta sonra alıcam zira 1 hafta şehir dışında olucam , lastiği aldığım zaman paylaşıcam herşeyi .