PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine Motor Kazasi (haberlerden Alinti)

MEHMETONUR
14.Şubat.2008, 17:21
Gazetede yazıyor malesef ölümle sonuçlanan bir kaza. Bir taksi şöförü motorsikletliye arkadan çarpmış. Çok üzüldüm. kask sürücünün kafasından çıkmış? Küçük bir eylem yapılmış motorsürücüleri tarafından ama bu son olur inşallah!
Allah rahmet eylesin. Kalanlara da sabır versin.

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/14/son/sontur21.asp?prm=0,7579963

kawa500
14.Şubat.2008, 17:28
yine üzücü bir olay.....

başımız sağolsun.....

ama ben yazının altındaki bu yoruma takildim....

''Bu olay özelinde hatalı kim bilmiyorum ama motorsiklet sürücüleri önce ayağını denk alsınlar. Kullandıkları gerçekten bir trafik aracıysa ona uygun hareket etsinler. Motorlar Emniyet Şeridinden gider diye bir kural yok trafikte ama ülkemizde serbest nedense?? Motor sürücüsü canının istediği yerde sinyal bile vermeden sağa sola manevra yapamaz. Genelleme doğru değil tabii ama %90 motor sürücüleri hatalı davranıyor. Trafik görevlileri de öyle bakıyor. ''

bu tip yorumları yapanları da biz yaratıyoruz....

ama bu yorumları yapanın bir kez motorun üstüne binip yolculuk yapmasını isterim....

o zaman belki hak verir.....hak vermedikleri için bu can almaları devam edecektir....

MEHMETONUR
14.Şubat.2008, 17:34
Yorumu şimdi okudum gerçekten çok vahim. O yorumu yapan gerçekten motor ile yolculuk yapmalı. Hariçten gazel okumak kolay tabii.

carvalho
14.Şubat.2008, 17:36
İşin maalesef kötü yanı yazılan yorumun doğruluk payının yüksek olması. Sinyal vermeden oraya buraya dalan o kadar çok motorlu var ki hakkaten; kask takmayan, sigara içen, hatta telefonla konuşan motor sürücüleri...

Bir de trafik realitesi var tabii. Hiçbirşey idealindeki gibi olmuyor maalesef...

Tıpkı diğer bilinçli motosiklet gruplarının olduğu gibi Raptorriders'ın da motosiklet kültürü'nü doğru geliştirme yönünde sorumluluğu ve misyonu vardır. Çoğunluğun beynindeki "motosikletçi" genellemesini değiştirmek asıl amacımız olmalıdır; tabii doğruları yaparak.

Ölen kardeşimize Allah'tan rahmet dilerim, yakınlarına da sabır...

ve lütfen daha dikkatli...

dhnsyd
14.Şubat.2008, 18:03
o yorumu bende okudum vay vay vay dedim kendi kendime

dd100e
14.Şubat.2008, 19:04
KardeŞİm Bİle Bİle Yapiyolar Ya Trafİkte Motoru Adamdan Saymiyo Araba SÜrenler SikiŞtirmalar Falan SÜrÜcÜlerİ BİlİnÇlendİrmek Lazim

carvalho
14.Şubat.2008, 19:14
KardeŞİm Bİle Bİle Yapiyolar Ya Trafİkte Motoru Adamdan Saymiyo Araba SÜrenler SikiŞtirmalar Falan SÜrÜcÜlerİ BİlİnÇlendİrmek Lazim

Klavyede Türkçe karakterlerde sorun mu var genç kardeşim???

dd100e
14.Şubat.2008, 19:17
evet abiya kusura bakmayın yaptım şindi

polat
14.Şubat.2008, 20:41
Arkadaşlar bencee bu yorumuu yaptıran da biziz yapan daa trafikte dikkat edin kurye arkadaşların neler yaptıklarına sonuçtaa trafikte gözle görülen motorcular onlar ve bende araba kullanırken bazen sorunlar yaşıyorumm keşke düzelsede bu tip yorumlara yer verilmese

Tayfun
15.Şubat.2008, 02:01
[16:35 - deryaesra] Allah rahmet eylesin
bende katılıyorum, nasıl oldu bilmiyorum ama olay yerine gelip demeç veren motorsiklet kullanıcıları önce motorsiklet kullanmayı öğrensinler yollar lunapark değil
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bahsi geçen yorum bu sanırım, asıl üzücü olan taraf ise bunun bir kadın tarafından yazılmış olması, trafiği felç eden, geri manevra kabiliyeti olmayan, dikiz aynasını makyaj aynası sanan bir ırkın üyesi böyle cahilce bir yorum yazabiliyor işte. Evet türkiyede motorcu sinyal vermez, oraya buraya dalar ve çıkar, bunun nedenine gelince canını kurtarmaktır asıl amaç, sinyal vermek için harcanak süre çoğu zaman ölüme sebebiyet verebilir, burası türkiyedir, sinyal verdiğinizde yanınızdaki araba size yol vermemek için öndeki arabanın tamponuna kadar yapışır, sizi geçmek istediğinde uzaktan sellktör yapıp geçmek istediğini belirtmek yerine çamurluğunuza kadar dayanıp ara gazla bunu yapar, böyle zihniyetli insanlar arasında sinyal vermek neye yarar sorarım size, türkiyede motorculuk ölümle yarışmaktır, hadi kolay gele.