PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu şasiye 535 Virago motoru ve şanzumanı

rafethasal
15.Şubat.2008, 16:22
Bu şasiye 535 Virago motoru ve şanzumanı konulabilir mi ? Böyle bir düşüncem var. Ama 3500 liraya mal olacak minimum. Tabi bu ilk basmak. İşe başlayınca, dişli, jant, zincir, firen sistemi, lastik diye uzayacak liste. Bunuda az çok kestirebilitorum. sonuç olarak; motorumu seviyorum ama nasıl daha güçlü hale getirebilirimi araştırıyorum. Vaz geçmek üzereyim zaten siz ne dersiniz? Bu iş olurmu?
Sevgi, selam...

Rafet HAŞAL

carvalho
15.Şubat.2008, 16:29
sen de düşünmüşsündür muhakkak ama bunu satıp dediğin masrafı üzerine ekleyerek temiz bir virago alabilirsin bence...

üzme derim Regalciğimizi :)

rafethasal
15.Şubat.2008, 16:33
Düşündüm tabi düşünmemmi. Ama RR 'umdan vazgemek istemiyorum. İnan bana Cadde de virago dan çok daha fazla dikkat çekiyor... Bu da çok ilginç bi nokta tabi... :)

polat
15.Şubat.2008, 16:58
zor bir işlem bencee yapmaya değermii bilmem ve viragonunda kasası oldukça güzell bencee
o masraf yerine 8000 YTL civarında güzel bir virago alabilirsin

siyahus
15.Şubat.2008, 17:01
bencede virago al regalin deposunu , gidonunu ona tak süper olur :)

polat
15.Şubat.2008, 17:07
bencede virago al regalin deposunu , gidonunu ona tak süper olur :)

buda güzel fikir

okan
15.Şubat.2008, 17:29
Bu şasiye 535 Virago motoru ve şanzumanı konulabilir mi ? Böyle bir düşüncem var. Ama 3500 liraya mal olacak minimum. Tabi bu ilk basmak. İşe başlayınca, dişli, jant, zincir, firen sistemi, lastik diye uzayacak liste. Bunuda az çok kestirebilitorum. sonuç olarak; motorumu seviyorum ama nasıl daha güçlü hale getirebilirimi araştırıyorum. Vaz geçmek üzereyim zaten siz ne dersiniz? Bu iş olurmu?
Sevgi, selam...

Rafet HAŞAL
olmaz.... bi de niye böyle dicoverycilik oynuyosunuz onu anlamıyorum....

Birkan
15.Şubat.2008, 17:30
Kesinlikle deneme. Zaten motorun montaj kısımlarını uyduramazsın. Diyelimki taktın. Şasi belli süre sonra kırılır

Tayfun
15.Şubat.2008, 23:00
Böyle bir işin altından eğer sen yapacaksan kalkman baya uzun sürer ve eğer beceremezsen geri dönüşün yok, yaptığın zararda yanına kar kalır benden söylemesi.

Batis
16.Şubat.2008, 03:28
Aklından bile geçirme abi sakın.American Choppers ' gibi atölyen yoksa bırak Regal Raptor'unla devam et yola.İlla daha güçlü istiyorsan başka motosiklet alırsın.Motor değiştirmek çok sakat.

yenikoylu_ua
16.Şubat.2008, 13:05
bence yapma demicem kesinlikle yapma diyorum.Yeni kanunlara göre motorun çöp bile olsa üzerine koyacagın motor orjinalinin aynı olmak zorunda yani hayalindeki işi yaparsan ruhsata işleyemiyorsun.

Tayfun
16.Şubat.2008, 13:42
bence yapma demicem kesinlikle yapma diyorum.Yeni kanunlara göre motorun çöp bile olsa üzerine koyacagın motor orjinalinin aynı olmak zorunda yani hayalindeki işi yaparsan ruhsata işleyemiyorsun.

Yani artık Audi 80 dizel motorlu şahin yapmak istesek bu mümkün olamayacakmı artık kubi abim.

haluka28
16.Şubat.2008, 21:27
bu kadar derin modifiyeye ne gerek var. anlamadım

aslanburclu
17.Şubat.2008, 02:07
ya arkadaşta zaten hayalini yazmış anlasanıza

Tayfun
17.Şubat.2008, 02:13
Niye hayalki komutanım, herşey paraya dayalı, parayı basarsa gerçek olur, sizin motorda goldwing yavrusu ve hepsi bir hayalle meydana geldi dimi ;)

haluka28
17.Şubat.2008, 17:58
çok hoş ya bu tayfun kardeş çok pozitif bir arkadaş tebrik ederim

TLGYLDZ
17.Şubat.2008, 22:00
valla ıyı bır ustan varsa uydurulmayacak bır duzenek goremıyorum onemlı olan kafasının guzel calısan bır arkadsının olması gerekır...

yenikoylu_ua
18.Şubat.2008, 12:35
Yani artık Audi 80 dizel motorlu şahin yapmak istesek bu mümkün olamayacakmı artık kubi abim.

Malesef Tayfun olmicek

Tayfun
18.Şubat.2008, 15:11
Abi o zaman şahin kaplamalı audi 80 motoru yaparız abi, demokrasinin gözünü sefim ya :P

siyahus
18.Şubat.2008, 18:52
o zaman bizde motorla şasiyi değiştirmez kaportayı değiştiririz komple :)

Tayfun
18.Şubat.2008, 18:56
Aynı benim dediğim gibi işte, şase motor orjinal kaporta çakma olacak :mrgreen:

kaanka
18.Şubat.2008, 23:31
helal olsun tayfun, bütün çakma fikirler senden çıkıyor valla...

rafethasal
19.Şubat.2008, 01:56
Arkadaşlar konu anlaşıldı. Yorumlarınıza teşekkür ediyorum.
Bu yaz dahil önümüzdeki yaza kadar binmeye devam edicem ve motorumu orijinal kullanıcam. Bir iki yıl tecrübeden sonra sanırım baba bi choper'ı hak edeceğimi düşünüyorum.
Sevgi, selam...

Rafet HAŞAL

Tayfun
19.Şubat.2008, 03:44
İnşallah kerdeşim, cemi cümlemize inşallah baba bir chopper nasip olur, şöyle gök gürültüsü gibi gezelim yollarda.

aslanburclu
19.Şubat.2008, 11:05
ya ne farkedecek boş emek boş harcama ne demiş atalarımız eşşeğe alyın semer taksan eşşek yine aynı eşşek