PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoruma makyaj yaptırdım...

matemmatik
28.Şubat.2008, 06:02
Bir yıla yakın bir zamandır orjinal haliyle kullandığım motorumu birazcık değiştirmeye karar verdim... ve ortaya böyle birşey çıktı ama daha tam bitmedi...
http://img530.imageshack.us/img530/7914/goruntu679tm5.jpg
http://img352.imageshack.us/img352/1325/goruntu680so9.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/6047/goruntu681lp5.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/8580/goruntu682ln7.jpg
http://img352.imageshack.us/img352/7020/goruntu683no5.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/4889/goruntu684ja6.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/9712/goruntu687jv0.jpg
Kısa bir süre sonra ön cam 4lü deri çanta takımı ve elcik püskülleride gelince tam olacak inşallah...

Yapılan değişiklikler:
-gidonlar 10ar cm uzatıldı
-km saati değişti vites göstergesi ve devir saati eklendi(aktif çalışıyor)
-dörtlü sinyal
-artçı ayaklıkları koruma demirlerine takılıdı yerine geniş paletler takıldı
-artçı koltuğu genişletildi
-arka sehpa ve top case takıldı
-titreşimi azaltmak için motor bloğundan şasiye ek demirler atıldı
-sis farları takıldı (far dahil beyaz ampul)
-alarm takıldı(kumanda ile çalıştırılıyor)
-orta sehpa takıldı
-aynalar değişti
-şöför sisy barı takıldı
-bujiler sigortalar müşürler kelepçeler ve elektrik aksamı değişti
-airbrush yapıldı...

Aksu
28.Şubat.2008, 10:36
Gerçekten çok güzel olmuş. Top case ise mercedes görünümlü RR yapmış motoru, arkadan bakınca. Urfa Antep motor diyarı, canavar ustalar orda, hemde gerçek, yaratıcı fikirlere sahip çözüm üreten ustalar. Urfa da yalnızım desende İstanbul dan Ankara dan şanslı olduğun kesin.
Güle güle kullan motorunu, Allah kaza bela vermesin.

dinyeper
28.Şubat.2008, 10:51
vay vay vay.jan janlı olmuş yaw.hocam güle güle kullan.çok hoş!

okan
28.Şubat.2008, 10:59
güle güle kullan kardeşim ...değişik bi versiyon yaratmışsın ....hayaletli felan ..

getto
28.Şubat.2008, 11:45
maliyeti nedir...inanılmaz olmuş

kıvılcım
28.Şubat.2008, 14:02
arkadaşım gerçekten güzel olmuş allah kazadan beladan korusun rica etsek bunların maliyetini tek tek verebilirmisin

technosat
28.Şubat.2008, 14:39
ALLAH KAZADAN BELADAN KORUSUN ,,,,
süper ötesi birşey olmuş ...
çok beğendim ....
maliyetini yazarsan seviniriz...

doğan
28.Şubat.2008, 15:36
top case haricindeki tüm değişiklikler güzel olmuş. Gülegüle kullan.

bigman
28.Şubat.2008, 17:33
Sevgili Hocam;
Çok güzel ollmuş iyi günlerde kullan Topcase çok beğendim. Uygulamak isterim. Yardımcı olursan sevinirim.
Selamlar

hakkı
28.Şubat.2008, 18:55
eline sağlık güle güle kullan. allah kaza bela vermesin. bende bu hafta sonu arkaya top case bağlamayı düşünüyordum. yandan bir iki foto çekip koyarsan çok yardımcı olursun. ayrıca belirtmeliyim ki depo ve kask uyumuna bayıldım. allah için esindirsin.

yenikoylu_ua
28.Şubat.2008, 19:16
Allah gönlüne göre versin süper olmuş

matemmatik
28.Şubat.2008, 20:40
Çok sağolun arkadaşlar... Beğendiğiniz her konuda yardımcı olabilirim topcase=40ytl fakat tavsiye etmiyorum çünkü içine kask sığmıyor ve görüntüye de tam yakışmıyor birde stop lambası parklar açıkken cem yılmazın gittindeki gidip geliyor modifiye şahin izlenimi bırakıyor ben şahsen sökmeyi düşünüyorum... Toplam maliyeti söylemek istemedim ama bu kadar kişi sormuş söyleyim 1500ytl civarı tuttu. Şimdi özel derse yetişmem lazım ama geri döndüğümde bir çoğunun fiyatlarını tek tek yazacağım... Daha iyileri sizin olur inşallah...

matemmatik
03.Mart.2008, 04:21
Motoruma taktığım bazı ürünlerin fiyatlarını paylaşmak istedim. Kaynak, nikelaj, döşeme, tesisat gibi işçilik masraflarını yazmıyorum çünkü malumunuz işçilik her yerde farklı ücretlendiriliyor... Fiyatlar adet bazındadır ve ytl cinsindendir...

sis lambası= 7.5
sinyal= 10
km saati= 150
Far ampulü= 5
Çamurluk askısı= 4
Hidrolik hortumu= 12
Arka ayaklık= 20
Kriko+mil+yay= 25
Dörtlü düğmesi= 3
Dijital gösterge= 35
Ayna= 10
Alarm= 35
Topcase= 40
Bunların dışında fiyatlarını bilmediklerim de var ve ayrıca en büyük masrafta airbrush ve ustalıklar tutuyor. Yardımcı olabileceğim ne varsa özel mesaj atarsanız elimden geleni yaparım...

haluka28
03.Mart.2008, 10:42
bencede top case dışındakiler güzel olmuş. bende bir top case yapıyorum bitirince resimlri ekliycem. bitirebilirsem inşallah... yalnız resimler eksik olmuş hocam ya. daha ayrıntılı resimler olursa iyi olur. mesela dijital gösterge vites için sanırım daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyiz onun hakkında.

Aksu
03.Mart.2008, 11:00
Hocam topase benim hoşuma gitti, resimleri ile ayrıntılı bilgi sahibi olabiliriz, montajı ve arkadan görünümü hakkında, fiyatı da 40 YTL. hiçbirşey değil, sipariş etsem sen mi ilgilenirsin yoksa satıcı firma mı yollar, istersen özel den mesaj atıp bilgilendirirsen memnun olurum.

kaanka
03.Mart.2008, 11:45
hocam bu km saati kanuni motorlarınınki dimi??? ve üzerindeki bütün göstergeler aktif durumda dimi??

alper_tim
03.Mart.2008, 11:52
gayet güzel olmuş hocam ellerine sağlık walla
airbrush maliyeti ne kadar tuttu onu yazmamışsın öğrenebilirmiyiz8)

Tayfun
03.Mart.2008, 13:29
gayet güzel olmuş hocam ellerine sağlık walla
airbrush maliyeti ne kadar tuttu onu yazmamışsın öğrenebilirmiyiz8)

Listede verilen fiyatları topla 1500 ytl den çıkart al sana air brush masrafı alperim, abaküs istermisin bakim :x

spydx
03.Mart.2008, 16:18
selam göstergeler hoşuma gitti bende bişeyler yapmıştım ama yarım kaldı eğer tüm aktiviteleri çalışıyorsa süper... devir (elektriksel dimi) birde vites göstergesini nasıl bağladın veeede km saati eskisi ile aynı ölçüyormu???

ugurcuk
03.Mart.2008, 22:04
çok şık olmuş bence allah kaza bela vermesin. top case nasıl sabitledin bağlantı yerlerinin ve oturtma şeklinin detaylı resimlerini eklermisin lütfen.

haluka28
04.Mart.2008, 02:33
Hocam topase benim hoşuma gitti, resimleri ile ayrıntılı bilgi sahibi olabiliriz, montajı ve arkadan görünümü hakkında, fiyatı da 40 YTL. hiçbirşey değil, sipariş etsem sen mi ilgilenirsin yoksa satıcı firma mı yollar, istersen özel den mesaj atıp bilgilendirirsen memnun olurum.

Mehmet abi bende bir topcase yapıyorum 3-5 güne biter resimleei ekliycem. istersen bide ona bak. deri kaplama. daha bir gider bence

matemmatik
04.Mart.2008, 03:51
Vites göstergesi şu anda aktif değil çünkü motor bloğunun altında yere çok yakın oluyor ve büyük bir tehlike arz ediyor fakat uygun bir bölge veya farklı bir sistem geliştirebilrsek tekrar bağlayacağız.
Motorda kullandığım parçaların hemen hemen hepsi mondial kanuni vb. markaların aksesuarlarıdır fakat hangisi hangi markanın hatırlamıyorum
Airbrush parça başı 150 ile 200 ytl arası değişir yaptıracağınız alanın büyüklüğü ve resimlere göre fiyat değişir. Eğer yaptırmak isterseniz öm atabilirsiniz. Yardımcı olurum mutlaka...
Arkadaşlar lütfen topcase yaptırmayın bir cruiser a hiç yakışmıyor motoru basitleştiriyor. Ben sökecem ve yarın 4 parça deri çanta siparişi veriyorum. Ama yinede yaptıracam derseniz anlatayım. Topcasin tabanına içten ve dıştan sac kestirdim ve orjinal vida yerlerinden deldim iki tanede onlarla aynı izada demir şeriti arkaya takılan sehpanın altından birbirine vidaladım. keçeli rondela ve tüp contası kullanırsanız zırıltı yapmaz ayrıca kapağa içten çok basit bir şekilde alet çantası tutacağı, telefon şarz etmek için araç çakmak çıkışı ve arabalardaki gibi otomatik bağaj ışığı takılabilir. eğer illa yapacağım diyorsanız mutlaka deri kaplatın şöyle püsküllü müsküllü olsun bari ;)
Arkadaşlar istediğiniz bir parça veya aklınıza takılan bir soru işareti olursa kendisi hem mekanikte hem elektrikte hem de tasarımda bir deha olan ve benim motoru tepeden tırnağa inşa eden ustamın telefon numarasını verebilirim. Aytaç Hocanın selamıyla derseniz mutlaka yardımcı olacaktır.
Şanlıurfa Mondial Yetkili Servisi: Müslüm TİKBIYIK 0414 316 01 08
Çok haklısınız fotoğraflar yetersiz çünkü makinamı değiştirmek için eskisini satılığa koydum(samsung 10.1 mp) şimdileri profesyonel bir makina bakıyorum. Alırsam inşallah motorun her santimetre karesini fotoğraflayacağım :D

ugurcuk
04.Mart.2008, 10:50
top case nasıl tutturdugunun detaylı resimlerini eklersen ben biraz daha iyi anlıyabileceğimi sanıyorum.

matemmatik
05.Mart.2008, 17:34
Uğur Hocam en kısa zamanda detaylı fotoları yetiştirmeye çalışacağım
Bu arada benim topcase aldığım dükkana gittim ve sizin için modellere baktım çok farklı çok güzel modeller var kimisi bayrak direkli kimisi çelik kasa gibi sağlam birde bunların üstüne deri kapladığınızı düşünürseniz çok güzel şeyler ortaya çıkar. Dükkanın telefonunu vereyim. Aradığınızda Aytaç hocanın selamıyla derseniz mutlaka yardımcı olacaklardır.

Üç kardeş ticaret. Ziya Yetim 414 312 41 51 cep 532 331 81 14
Ayrıca isteğe göre özel üretim direksiyon, koruma demiri, vb... siparişlerde alıyorlar yedek parça yönünden çok zengin bir dükkan... Ben artçı basamaklarını ve topcase taşıma demirlerini burdan almıştım... Yanlış değilsem çevre il ve ilçelere toptan üründe satıyorlar...

Tayfun
06.Mart.2008, 00:42
Ordanda bir iki resim çekip eklesen görsel şekilde daha bi fikir verici olacaktır ...

bozkurt
06.Mart.2008, 01:28
Matemmatik merhaba, özellikle orta sehpa ve devir saati çok ilgimi çekti.Bütün topiği okudum ama devir saatinin ne marka ve çalışma durumu hakkında bilgi alamadım.Orta sehpa nereye nasıl takıldı,görüntüyü bozuyormu,hangi marka motorunki kullanıldı?Biraz fazla sordum ama heyecanlandım kusura bakma.Gidon üstü görüntü çok güzel olmuş.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

matemmatik
08.Mart.2008, 03:50
Devir saati iki parçadan oluşuyor, hız ve devir göstergelerini benim usta bir yerlerden bulmuş ama neye ait olduğunu kendiside bilmiyor, orta panel ise mondial. Devir saati üretilen elektriğe göre dervri gösteriyor yani halat ile değil kablo ile çalışıyor. Orta sehpa işine girişecekseniz gerçekten vefalı bir ustanızın olması gerekiyor çünkü ben şahit oldum epeyce meşakatli bir iş. Görüntüyü ise kesinlikle bozmuyor. Orta sehpanın markasını bilmiyorum ama sorup öğrenebilirim veya isterseniz sizde müslüm ustayı arayıp sorabilirsiniz, kendisi gerçekten yardımsever bir insandır ve benden daha iyi bilgilendirebilir. Arkadaşlar benim fotoğraf makinası almam bir süre ertelenecek galiba o yüzden bu pazar cep telefonu ile merak ettiğiniz bağlantıları fotolayıp yayınlayacağım ama fotoğraf kalitesi için şimdiden kusura bakmayın... İyi dilekleriniz için ise teşekkür ederim. İnşallah daha iyileri sizlerin olur...

delibeygir
14.Mart.2008, 13:35
arkadaşlar istanbulda Airbrush yaptırabileceğim bir yer arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

ugurcuk
14.Mart.2008, 14:58
kadıköyde müjdat gezen sanat merkezinin yanındaki sokakğa gir orada airbruh istanbul var sitemizin uyesidir kendisi

maltintash
14.Mart.2008, 15:22
arkadaşlar istanbulda Airbrush yaptırabileceğim bir yer arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yardımcı olim...detaylı konuşmak istersen msn im açık..

matemmatik
14.Mart.2008, 19:41
Ne mutlu bize. Türkiyede makul fiyatlara airbrush yapan iki yer var ve ikiside sitemizin üyesi. Benim airbrushlar maltintash tarafından yapıldı, tavsiye ederim. Airbrush istanbulun yaptığı çalışmaları da gördüm onlarda çok güzel ve kaliteli ikisiyle de görüşmelisin bence...