PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 DD250E Radyatör Problemi

kawancha
28.Şubat.2008, 21:29
Merhabalar

İlk motorum, ilk problemim, ilk topiğim.
Motorumu bir ay önce ikinci el satın aldım, soğuk havalarda pek deneme amacım olmadığından ve radyatör de çok ısınmadığından çatlak olduğunu fark etmedim. Şimdi gezdiğimde görüyorum ki radyatör çatlak ve ısındıkça genleşmeden çatlak genişleyip daha da su akıyor.
Garantisi devam ettiğinden garantiden değişeceğini umuyorum ama değişmezse mecbur kendi radyatörümü alıp servise taktırıcam. Taktırmışken de bakır radyatör taktırayım sağlam olsun diye düşünüyorum. Topicleri araştırdım çanakkaleden bir arkadaşın bunu yaptığını gördüm, istanbul - anadolu yakasında motoruma uygun bakır radyatör bulabileceğim bir yer bilen, bana akıl - tavsiye verecek arkadaşlar varsa acil yorumlarını bekliyorum.

teşekkürler

yanar17
28.Şubat.2008, 22:51
Merhabalar

İlk motorum, ilk problemim, ilk topiğim.
Motorumu bir ay önce ikinci el satın aldım, soğuk havalarda pek deneme amacım olmadığından ve radyatör de çok ısınmadığından çatlak olduğunu fark etmedim. Şimdi gezdiğimde görüyorum ki radyatör çatlak ve ısındıkça genleşmeden çatlak genişleyip daha da su akıyor.
Garantisi devam ettiğinden garantiden değişeceğini umuyorum ama değişmezse mecbur kendi radyatörümü alıp servise taktırıcam. Taktırmışken de bakır radyatör taktırayım sağlam olsun diye düşünüyorum. Topicleri araştırdım çanakkaleden bir arkadaşın bunu yaptığını gördüm, istanbul - anadolu yakasında motoruma uygun bakır radyatör bulabileceğim bir yer bilen, bana akıl - tavsiye verecek arkadaşlar varsa acil yorumlarını bekliyorum.

teşekkürler

Sayfada anlattığım gibi
tamir ettirmen sorunu çözmüyor
iyi bir radyatörcüye git eski radyatörünü ver
deki buna yeni petek tak
sana gerekenleri söyler. fiyat almayı unutma.
100 ytl den fazla çıkmaz maliyet. sonra tak.
kolay gelsin.:)

Aksu
29.Şubat.2008, 02:01
Kardeşim radyatör ile ilgili soruna muhatap bulmak için öncelikle kendini iyi bir tanıt bakalım, adın soyadın, hangi okulda hangi bölümde okuyorsun, nerelisin, motorun ile ilgili bilgiler, motor tecrüben ehliyet durumu vs. kawancha adını öyle aklımızda tutamayız.

Tayfun
29.Şubat.2008, 04:34
Arkadaşlar sadece sorununuza çözüm aramak için mesaj yazmayın, katılımcı olun, toplantılara gelin, aktivitelere katılın, biz insan yemiyoruz, kim geldide geri çevirdik hor gördük dışladık, birbirimize ne kadar yakın olursak paylaşımımız o kadar kuvvetli olacaktır bunu unutmayın sakın..

emresahin
29.Şubat.2008, 14:16
doğru diyosun tayfun!bazı arkadaşlarımız sorularına cevap alıp bidaha ortada görünmüyolar..katılımcı olunması temennimiz.arkadaşımızada geçmiş olsun yardım edecek ,bilgi verecek tecrübeli çok arkadaşımız olacaktır kendisine.

kawancha
29.Şubat.2008, 19:06
e tamam ama bi sakin daha ilk mesajdan böyle üstüme gelmeyin. gereksiz topic açıp kalabalık yapmak istemedm ayrıca çözüm bulup kaçacağımı kim söyledi. ben motoru yalnız gezmek için mi aldım sanıyosunuz :)
bu motor benim ilk motorum önceden az bi scooter tecrübem oldu sadece. adım da Arda, istanbulluyum bilgi üniversitesinde ekonomi okuyorum, evim feneryolunda özgürlük parkına çok yakın. ehliyetimi de geçen sene aldım. trafiğe yeni yeni çıkıyorum kendime güvenince gezilere gelmeye başlıycam..

gençer
29.Şubat.2008, 20:20
e tamam ama bi sakin daha ilk mesajdan böyle üstüme gelmeyin. gereksiz topic açıp kalabalık yapmak istemedm ayrıca çözüm bulup kaçacağımı kim söyledi. ben motoru yalnız gezmek için mi aldım sanıyosunuz :)
..

yok kardeş kimsenin ilk mesajdan üzerine gelmek gibi bi niyeti yoktu zaten sende ilk mesaj dan alınayım deme sakın:::)))) tanıştığımıza memnun oldum.. bu arada topiik kirliliği olmaz sitemize gelen herkişiye ayit 1 tanışma topiği vardır.. sende mesajını buraya yazmışsın ama bence tanışma topiği açsan daha iyi olur. hem ileride sitemize yeni üye olanlar(ozaman sen eski üye sayılacaksın) senin kim oldunu nerede oturduğunu merak ettiklerinde senin açtığın konu başlıklarına bakacaklar ve göreceklerki sen bir tanışma topiği açmışsın ve o topiğe girip senin kim olduğunu okuyacak öğrenecek yada hatırlayacaklar. bütün tantana bundan kaynaklarıyor.. zaten kalıcı olucağını söylemişsin ne güzel tanışmaktan elini sıkmaktan beraber sürmekten gururduyarız . ama bi tanışma topiği aç bunları orayada yaz hatta varsa varsa motorla çekilmiş resminide koyarsan ne güzel olur motorunuda senide görsel olarak tanımış oluruz... radyatör konusunda radyatörü delinmiş arkadaşlar olacak onlar sana gerekli yardımı yapacaktır. benim başıma gelmediği için henüz bilmiyorum kusuruma bakma...

kawancha
02.Mart.2008, 19:37
problem çözüldü zaten garantiden radyatör değişecek salı günü sonra da sabahtan akşama pırpır gezicem sokaklarda :D

Tayfun
02.Mart.2008, 21:27
bu motor benim ilk motorum önceden az bi scooter tecrübem oldu sadece. adım da Arda, istanbulluyum bilgi üniversitesinde ekonomi okuyorum, evim feneryolunda özgürlük parkına çok yakın. ehliyetimi de geçen sene aldım. trafiğe yeni yeni çıkıyorum kendime güvenince gezilere gelmeye başlıycam..

Bu bilgi üniversitesi dolapderedeki değil dostum ?

kawancha
02.Mart.2008, 21:32
Bu bilgi üniversitesi dolapderedeki değil dostum ?

dolapderede kuştepede ve silahtarağada kampüsü var

Tayfun
02.Mart.2008, 22:01
Sen hangisindesin pekim ?

kawancha
02.Mart.2008, 22:07
idari ve iktisadi bilimler fakültesinin ana dersleri kuştepede oluyor ama benm diğer fakültelerden de seçmeli derslerim olduğu için her kampüse gidiyorum, ağırlıklı olarak kuştepedeyim. ;)

Tayfun
02.Mart.2008, 22:32
Hımmmm, kuşları tepede bırakıp dolapdereye geldiğin zaman taksimede uğrar bi çayımı içersin artıkın, alt tarafı bi bayır tırmanıcan hepsi bu :mrgreen:

kawancha
02.Mart.2008, 23:38
inşallah o zaman

kawancha
10.Mart.2008, 22:58
emre otomotiv ve ziverbeydeki yetkili servis RSV MOTOR (menderes akbaş) beni 15 gündür sallıyordu. yeni radyatör için sürekli topu birbirlerine attılar garanti hakkımı kullanmamam için ellerinden geleni yaptılar. ben de artık dayanamadım bugün motoru kızıltoprağa spot motora götürdüm. emre abi saolsun çok yardımcı oldu radyatörü söktüm, bostancı sanayide tamir ettirdim (problem fan vidalarının radyatörü delmesinden kaynaklanıyormuş)
müşür de arızalıydı japon parçacısından corolla müşürü aldım birebir uyuyor aklınızda olsun çin malı orjinal müşür 35 lirayken orjinal toyota müşürü 22 ytl.
20 Radyatör tamirine 22 müşüre 30 da spot motora bıraktım 72 ytl ye problem tamamiyle çözüldü. hepsine helal olsun, rsv motor gibi servislere de lanet okuyorum bir günlük iş için beni 15 gün oyaladılar

kaanka
10.Mart.2008, 23:03
hadi hayırlı olsun, sonunda halletmişsin sorununu. umarım bundan sonra sorun yaşamaz ağıztadıyla kullanırsın motorunu...

raptormania
11.Mart.2008, 02:05
kardeş bu regallerde nerdeyse hep olan bişeyy

raptormania
11.Mart.2008, 02:08
bence mondial 250 mct daha iyi regalden parça problemide olmuyoo fiyatta uygun

raptormania
11.Mart.2008, 02:09
regal aldığıma pişmanım zaten

Tayfun
11.Mart.2008, 05:02
Bu pişmanlığının sebepleri ne peki raptormania?

kawancha
11.Mart.2008, 11:46
saolassın kaanka hep birlikte gezeriz inşallah
regal mi mondial mi dersek de parça ve servis konusunda tabiki mondial ama regal ile kalitesinin ölçüşebileceğini düşünmüyorum. 250mct ciddi ciddi bir tel maşa edasıyla duruyor :)

MEHMETONUR
11.Mart.2008, 12:20
Spot motoru bana da Beykozlu Ali Abi önerdi gittim gerçekten memnunum. Emre Usta elinden geleni en kısa sürede yapıyor sağolsun. ben de tavsiye ederim.