PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pantolon??

madasret
15.Ocak.2007, 14:57
arkadaşlar hala bacaklarımdaki üşümeye ekonomik bir çözüm bulabilmiş değilim. şu an için kot pantolonun altına yünlü bir içlik giyerek idare ediyorum ama ondan da tam verim alamadığımı düşünüyorum. bu konuda çözüm bulmuş bir önerisi olabilecek birisi var mıdır?

emrahkucukgirgin
15.Ocak.2007, 16:10
Ben Yağmurluk takım aldım.. hem montumu pislenmekten koruyor, hem ince olmasına rağmen bacaklarımı üşümekten koruyor... Fiyat 85 YTL marka ZEN... Ani yağmurlarda benim için mesele değil böylelikle...

madasret
15.Ocak.2007, 16:39
internetten foto larına baktım hışır hışır bi şey gibi görünüyo öyle mi gerçekten? bu arada acemi olduğum için yağmur da motor kullanmıyorum ya da yağmur ihtimali olan havalarda :)

emrahkucukgirgin
15.Ocak.2007, 16:43
yok değil... gayet güzel... öyle dandik yağmurluk değil... bi kere mat... dandikler parlak oluyor... iğrenç :-)

Valla hocam lastiğin kalite değilse sakın kulanma... ama iyiyse normal kuru yoldan bir farkı yok... hızlı gitme, fazla yatma bitt... ben de haziranda başladım bu işe... baktım yağmurdan kaçış yok.. hayatım işkenceye ve strese dönüştü.. aldım önlemlerimi ooooh... gel keyfim gel... isterse tufan çıksın yine de binerim...

madasret
15.Ocak.2007, 16:53
ya ben bu işi hiç bilmiyorum :) bi şey daha soracam yağmur konusu açılmışken kaskın camına gelen sular görüşü düşürmüyor mu?
lastiğim regalin fabrika çıkış lastikleri kalite olmadığını duymuştum.

emrahkucukgirgin
15.Ocak.2007, 17:11
Pek düşürmüyor... hatta yağmurda kullanmanın zevki ayrı...

Çin malı lastiklerin alaşımı iyi değil.. çok sertler.. ıslakta anormal kayıyorlar... Metzeler veya pirelli al... hatta ilk alıcağın şey lastik olsun..

motoru yola seni de hayata bağlarlar unutma...

aidikurt
15.Ocak.2007, 17:20
ya ben bu işi hiç bilmiyorum :) bi şey daha soracam yağmur konusu açılmışken kaskın camına gelen sular görüşü düşürmüyor mu?
lastiğim regalin fabrika çıkış lastikleri kalite olmadığını duymuştum.
Yağmur ister istemez görüşünü düşürüyor devamlı eldivenle silmen laazzım.
Lastiklere gelince idare eder ama dediğin gibi kaliteli değil kuru havada idare ediyorda yagmurlu havada motoru yatırınca falan kayıyor tehlıke arzedeıyor o yüzden lastikleri değiştirmekte fayda var metzeller tavsiyedir.

innocentbystander
15.Ocak.2007, 19:52
Kask vizorundeki yagmuru dogru durust silebilmek icin dogru durust eldiven almak lazim, zira bu dogru durust eldivenlerin isaret parmagi ust tarafinda suet midir nedir oyle bi nane var, cart diye siliyor yagmuru. Heh ben nebliym yagmurda hic binmedim. Oyleymis yani. Kucukgirgin dogrulayabilir herhalde. Bu arada Kucukgirgin, avatardaki eleman kimdir abi? Bak mesela madasretinkinde soldaki benim sagdaki de Engin ehe ehe. Gencken muzisyendik, dugunlerde calardik :) Bu arada avatar i kare yapicam diye benim resmi stretch etmis bu alet, aksam photoshop marifetiyle kare yapayim da oyle koyayim bari. Neyse topic te konuyu dagitmayalim :roll:

emrahkucukgirgin
15.Ocak.2007, 19:54
Benim ne oldu ki?

madasret
15.Ocak.2007, 19:59
ben en iyisi yağmurda arabaya binmeye devam edeyim kızacaksınız ama motorculuk ta bi yere kadar :)

innocentbystander
15.Ocak.2007, 20:10
Benim ne oldu ki?

Ne olcak canim, aktor, muzisyen filan zannettim. :)

emrahkucukgirgin
16.Ocak.2007, 10:40
Vayy teşekkür ederim... artis gibi çıkmışım yani :-)

carvalho
16.Ocak.2007, 10:54
arkadaşlar hala bacaklarımdaki üşümeye ekonomik bir çözüm bulabilmiş değilim. şu an için kot pantolonun altına yünlü bir içlik giyerek idare ediyorum ama ondan da tam verim alamadığımı düşünüyorum. bu konuda çözüm bulmuş bir önerisi olabilecek birisi var mıdır?

Madasret arkadasim. Ben aşağıda ürün linkini gönderdiğim "held" marka pantolon aldım. Piyasada satilan elle tutulur pantolonlar arasında fiyat olarak en uygunu.
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44076

Rüzgar falan geçirmiyor. Bunun yanında çok da sıcak tutuyor. İçindeki kışlık içliği çıkarınca yazın bile giyilebilir. Rüzgar geçirmemesinden öte tam korunma için motosiklet pantolonu şart. Kot pantolonla yapılan kazaların sonucunu bir sitede görmüştüm de içim kalkmıştı... Bu işler bütçe işi ama sonuçta kendi güvenliğimizi alıyoruz.

Kolay gele....

madasret
16.Ocak.2007, 14:53
carvalho bu pantolon normal bir pantolonun üzerine giyebileceğimiz bir pantolon mudur peki? veya o şekilde bir pantolon bulabilir miyim? regali işe giderken de kullandığım için mümkün olduğu kadar pratik bir çözüme ihtiyacım var

innocentbystander
16.Ocak.2007, 15:05
carvalho bu pantolon normal bir pantolonun üzerine giyebileceğimiz bir pantolon mudur peki?

Abi carvalho'nun bahsettigi pantolonu olsa olsa normal bir boxer in uzerine giyersin. Bence senin ilacin kucukgirgin'in bahsettigi ekipman. Ise gidince de cikar tik cantanin icine. :) Oh ne ala memleket.

carvalho
16.Ocak.2007, 15:54
carvalho bu pantolon normal bir pantolonun üzerine giyebileceğimiz bir pantolon mudur peki? veya o şekilde bir pantolon bulabilir miyim? regali işe giderken de kullandığım için mümkün olduğu kadar pratik bir çözüme ihtiyacım var

İnnocentbystander yanıtlamış. Bana gerek bırakmamış.

Yine de fikrimi sorarsan, pantolonun üzerine giyenler de var. Bir büyük bedenle rahat rahat giyersin...

aidikurt
16.Ocak.2007, 16:10

Madasret arkadasim. Ben aşağıda ürün linkini gönderdiğim "held" marka pantolon aldım. Piyasada satilan elle tutulur pantolonlar arasında fiyat olarak en uygunu.
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44076

Rüzgar falan geçirmiyor. Bunun yanında çok da sıcak tutuyor. İçindeki kışlık içliği çıkarınca yazın bile giyilebilir. Rüzgar geçirmemesinden öte tam korunma için motosiklet pantolonu şart. Kot pantolonla yapılan kazaların sonucunu bir sitede görmüştüm de içim kalkmıştı... Bu işler bütçe işi ama sonuçta kendi güvenliğimizi alıyoruz.

Kolay gele....

Arkadaşlar bende Held marka linkteki pantalondan yani Held Gavia 6561 Pantolon kullanıyorum gayet memnunum fıyatıda uygun tavsıye ederım carvalho arkadasımızda almıs zaten ıcınde kıslık ıclık var Sogukta denedim emin olki bırak usumeyi terliyorsun bile.

madasret
16.Ocak.2007, 21:06
ben de o zaman onu düşüneyim madem gerçi şu sayfanın http://www.motorturkmarket.com/held_deri_giyim.html
en altındaki pantolon da çok artizmiş ama fiyat biraz fazla tabi. bu arada feyizoğlundan veya motorturk ten internet üzerinden alışveriş yapan var mı?

BABAADAM
16.Ocak.2007, 21:44
arkadaşlar pantolon için tabiki in ideal çözüm korumalı ve kıyafetinizin üzerine giyebileceğiniz ürün.ama daha uygun olsun soğuktan sudan korusun derseniz herhengi bir spor markanın kar pantolonunu öneririm.daha pratik derseniz bir yağmurluk takımı alın kurtulun :)

ayrıca yağmurlu havalarda su damlalarına ve buhara karşı araçlarda kullanılan sprey tarzı çözümleri yanınızdan ayırmasanız iyi olur %50 işinizi kolaylaştırır,ama en büyük yardımcı eldivenimiz mümküse baş parmakla beraber avuç içinin yarısını kaplayan meşin takviyeli eldivenleri tercih ediniz.

birde dostlarım lastik konusunda bende deyiştirmeye karar verdim.deyiştiren arkadaşların fikir ve önerilerini bekliyorum.

hepinize selamlar.

madasret
16.Ocak.2007, 22:48
evet kar pantolonu da iyi fikir ama izmir gibi bir memlekette bulabileceğimi hiç sanmıyorum :) lastik değiştirme konusunda ben var olan lastikleri bir miktar kullanmak niyetindeyim aşınmaya başlayınca ben de değiştirebilirim. bir de regalin cantlarını tel cantla değiştirsek nasıl görünür onu da merak ediyorum aslında

innocentbystander
16.Ocak.2007, 23:00
evet kar pantolonu da iyi fikir ama izmir gibi bir memlekette bulabileceğimi hiç sanmıyorum :) lastik değiştirme konusunda ben var olan lastikleri bir miktar kullanmak niyetindeyim aşınmaya başlayınca ben de değiştirebilirim. bir de regalin cantlarını tel cantla değiştirsek nasıl görünür onu da merak ediyorum aslında

Olm Alsancak'ta var ya dagcilik magcilik malzemeleri satan bir yer, orada vardir. Orada yoksa YKM de filan vardir. Motor pantolonu ile kayak pantolonu arasinda bir fark yok, ikisi de bilmemne kadar mm su sutununa esdeger su basincina mukavim, bununla beraber terinin buharlasmasina musaade ediyor falan filan. Lastik hususunda ayni fikirdeyim. Tel janti ben de merak ediyorum ama denemeye niyetim yok, ileride arpam fazla gelir de dragstar mregstar dusurursem o zaman tel jantlarim olur :)

madasret
16.Ocak.2007, 23:06
çok güzel görünüyo tel jant ama bi arkadaşım ayar bozulursa yaptırılmasının çok masraflı olduğunu söyledi. alsancaktaki yerlere bakayım hakkaten daha ucuz olabilir o pantolonlar

innocentbystander
16.Ocak.2007, 23:13
Abi bak burada (http://www.adrenalin.com.tr/products.asp?CategoryID=49) kayak kiyafetleri var, DaySee marka pantolondan bende var, cicek gibi pantolon. Yalniz demin yazmayi unuttum, motor pantolonlarindaki koruma dalgametreleri yok bunda, o yuzden daha ucuz sanirim.

madasret
16.Ocak.2007, 23:16
oo süper bunlar bi de tulum gibi galiba normal pantolonun üstüne giyilebilir gibi duruyo. ben bi de koçtaş ta filan 15 ytl ye su geçirmez işçi tulumları olduğunu duymuştum. artık karizmadan ne kadar fedakarlık edilir bilmem tabi :)

Kino
01.Şubat.2007, 18:16
arkadaslar ben bir deri muhafaza yaptırmıstım sağ ve sol olarak ( hatta 2 takım)kasıklardan ayak bilegine kadar sadece bacagın üst ve ön tarafını muhafaza etmek icin arkadan ise yapıskanlı bantlarla toplam 4 adet 2 dizden yukarda 2 dizden asagıda olmak üzere indigim zaman cırt cırt cıkarıyorum cantaya ,

sanki cowboyların daha dogrusu rodeocuların hani pantolon üstüne giydikleri muhafaza gibi onun da resmini cekim de bari burda göstereyim
tabii derinin kalitesine göre degisiyor fiatı .

ben 2 cift yaptırdım 65 ytl para verdim (cantalarımı yapan ustaya yaptırdım)
en kısa zamanda resimleyecem

madasret
01.Şubat.2007, 20:56
nerden buluyosunuz bu ustaları ya :)

emrahkucukgirgin
02.Şubat.2007, 10:52
valla ya... millet hem yaratıcı hem de adamını buluyorlar... helal olsun

turlabo
22.Şubat.2007, 20:58
dediğin gibi sen yağmurda çıkma bence.zaten orjinal lastikte yağmurda paten gibi kayıyor

madasret
22.Şubat.2007, 21:13
lastikleri değiştirsek çok farkediyo mu peki? fren mesafesi veya ıslak zeminde kaymama filan?

emrahkucukgirgin
23.Şubat.2007, 10:31
Hem de nasıl... Değiştirdiğin gün daha önce değiştirmediğine pişman olacaksın...

emrahkucukgirgin
23.Şubat.2007, 14:15
Beyler normal motor pantolonu giydiğinizde altta pantolon varsa buruşuyor mu? mesela ben yağmurluk altı giyiyorum hiç buruşmuyor...

emrahss
23.Şubat.2007, 20:02
Ben de Held marka pantolon aldım. Çok iyi koruyor. İçindeki miflon da yazın çıkartılabiliyor. Bot da bence önemli çünkü karşıdan direk soğuk alıyor. Bende Harley Davidson marka bot var. O da soğuğu iyi kesiyor. Yalnız bir sorum var, uygun fiyata Dunlop marka lastikler buldum. İyi ya da kötü diye bir yorumu olan var mı? Sevgiler...

emrahkucukgirgin
24.Şubat.2007, 11:36
Kaça ve nerden aldın Emrah pantolonu?

emrahss
24.Şubat.2007, 13:33
Kaça ve nerden aldın Emrah pantolonu?

Dostum Eskişehirden aldım, fiyatını tam hatırlamıyorum.

GOKHAN
27.Şubat.2007, 01:47
arkadaşlar metro gros markette kayak için pantolonlar var çok güzel nesoğuk ne su hiçbirşey geçirmiyor ve çok kullanışlı cepleri askıları harika fiyatı 30 ytl

tan21
19.Mart.2007, 01:18
bende deri pantalon var alman malı satıyorum şimdi onu çok ii koruyor rüzgar yağmur soğuk hiç farketmez satmamın sebebi ise yeni pantalon geldi .. ilgilenenler bu sitede satılık ilanlarına bakabilir

deep-impact
19.Mart.2007, 02:52
vallaha şimdilik kot pantolon altı içlik yapıyorum kışı geçirdik sayılır bir dahaki kışa allah nasip diyelim.

lordskeldan
19.Mart.2007, 03:52
arkadaşlar ilk başladığımda
çoğunuzun kullandığı içlik ve kot idi
çok soğuklarda araya gazete kullanırsanız baya kesiyor
hem de ekonomik :mrgreen:

müslüm baba
19.Mart.2007, 12:11
Motosiklet kıyafetinin bir ana fikri var, EN AZ GİYSİ EN ÇOK KORUMA yani üst üste bir sürü şeyi giy tamam soğuktan darbelerden korundun ama motor üstünde robot gibi kalıyorsun boynunu bile oynatamıyorsun, aynen baston yutmuş gibi, ben de dahil yolda gördüğüm motosiklet sürücülerinin hepsi öyle, o zaman ne yapacağız, biraz paraya kıyıp doğru dürüst kıyafetler alıp keyfimize bakacağız.

KIYAFET KONUSUNU ŞÖYLE ÖZETLİYELİM.

1- KASK: Aslında hız motoru kullanmıyacaksak öyle çok pahalı kasklar almaya gerek yok, kaskta sadece vizör (cam ) önemli çizilmemesi gerek, bende öyle vizör camları varki inanın Edirneye gidip geldim rüzgarla vuran toz zerreciklerinden çizik çizik oldu. Eğer paran varsa biraz daha konforlu kasklar alabilirsin havalandırmaları güzel olan VS. Bence en önemlisi vizörüne buğu camı takılabilen kasklar önemli bir çoğumuzun bilmediği 2.cam yani buğu camını vizörün içine taktınmı sanki sihirli bir el değimiş gibi buğu asla yapmıyor, ben taktım inanın şaşırdım, ayrıca komple buğu yapmayan vizörler de var ama pahalı.

2- MONT: En önemli giysi, öyle montlar varki sadece atlet üzerine giyiyorsun kesinlikle üşümüyorsun, biz hep ucuz etin yahnisi misali yapıyoruz (Ben de dahil) aldığım mont çok güzel koruma yapıyordu ama verdikleri talimata göre yıkadım şimdi hava ve su geçiriyor (ARMODE), bence montta paraya kıymamız gerekiyor, birde mont alırken vücudu tam sarmasına ve uzun olmasına dikkat edin.

3- ELDİVEN: Hiçbir eldiven soğuktan tam koruma sağlamaz sizi aldatmasınlar, bu konuda yapılacak şeyler ya motorunuza elcik ısıtma taktıracaksınız, (Mustafa usta çok ucuza yapıyor) yada eldiven kılıfı denilen parmaksız eldiven alıp soğukta üstüne takacaksınız.

4- PANTALON: Bence en çok kazık yediğimiz giysi, ben çok pahalı diye GÖKHAN ın dediği kayak pantalonu aldım, ama çıplak tene giydiğin zaman sauna gibi oluyor her yerin vucık vıcık ter oluyor, içlikle giydiğindede durduğunda çok rahatsız oluyorsun yani bence kullanışlı değil, şehir içinde işe gidip gelirken kullanan arkadaşların normal pantalon üzerine koruma, koruma üzerinede yağmurluğun altını giymeleri bence yeterli en güzel koruma böyle oluyor, işe gittiğinde yağmurluğu korumayı çıkarttınmı doğru işe.

5- AYYAKKABI: Kazalarda en çok ayak bileği kırılır bunun için mutlaka sert uzun bir çizme giymek şarttır, ama şehir içinde işe gidip gelen biri için bu çok zor bir olay, uzun çizmeyle normal ayakkabıyı nasıl değiştireceksin, ayakkabını motoru park ettiğin yere bırakacaksın falan yani zor iş, o zaman bulabildiğin en şık sert uzun çizmeyi giy, 15YTL ye satılan ayakkabı koruma yı da al yağmur çamur olduğunda üstüne çek olsun btsin.

6- İÇLİK: Bence yaz kış çıkartılmaması gereken bir kıyafet, yaz için incesi kış için kalını giyilebilir ama ben bu kış incesini hiç çıkartmadım sıcak ortamlarda da beni rahatsız etmedi, mutlaka termal veya termal bulamazsan içlik satılan herhangi bir yerden ince bir içlik temin edebilirsiniz fiyatı ucuz 20-30 YTL.