PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fren balatası degişimi

kıvılcım
05.Mart.2008, 15:55
arkadaşlar fren balatasının degişimi fotolu anlatabilirmisiniz böylece bir eksik konumuzuda ortadan kaldırmış oluruz bu arda balatanın iyisi hangisi parça fiyatı filan gibi

RızaHoşgör
05.Mart.2008, 17:16
arkadaşlar fren balatasının degişimi fotolu anlatabilirmisiniz böylece bir eksik konumuzuda ortadan kaldırmış oluruz bu arda balatanın iyisi hangisi parça fiyatı filan gibi

ayhan komutanım top sende

gençer
05.Mart.2008, 18:40
anasayfaya bakıyorum acep yeni bişeyler yazılmışmı diye.. bide ne göreyim... ''Fener Bal Tası Değişimi'' buda ne böyle .. ne balı ne tası derken ...bi gözümü kırptım açtım.. fren balatası değişimi yazdığını gördüm... sonrası malum beni bir gülme tuttu işyerindeki herkes bana bakıyor:::))) eee sevilla maçı sonrası böyle kazalar oluyor mazur görmek gerek::))

neyse ben arkadaşımın konusunu daha fazla dağıtmayım.. buyrun arkadaşlar..
Kıvılcım derki:
arkadaşlar fren balatasının degişimi fotolu anlatabilirmisiniz böylece bir eksik konumuzuda ortadan kaldırmış oluruz bu arda balatanın iyisi hangisi parça fiyatı filan gibi....

falla kendi adıma henüz balata değiştirecek kadar km yapmadığım için bilemiyorum henüz . umarım daha balata değiştirecek çooook km lerin olur..

doğan
05.Mart.2008, 19:16
fren balatası kaç bin de değişmeli acaba ?

kıvılcım
05.Mart.2008, 19:51
yahu ne soru sormuşun tık yok

okan
05.Mart.2008, 20:47
eğer kendiniz değişecekseniz işgüzarın biri siz değişim yaparkan balatalar sökük haldeyken frene basmasın.. yoksa heryer hidrolik olur...
resimli anlatma ileri bu sitede tayfun lazeratörüne aittir hiç üşenmez çeker fotosunu anlatır...8)

kıvılcım
05.Mart.2008, 21:02
bizde öyle üstat birisini arıyoruz zaten

Tayfun
06.Mart.2008, 00:37

fren balatası kaç bin de değişmeli acaba ?

eğer kendiniz değişecekseniz işgüzarın biri siz değişim yaparkan balatalar sökük haldeyken frene basmasın.. yoksa heryer hidrolik olur...
resimli anlatma ileri bu sitede tayfun lazeratörüne aittir hiç üşenmez çeker fotosunu anlatır...8)

Sırayla gidelim şimdi :)
Kıvılcım dostum hangi fren balatasının değişimini öğrenmek istiyorsun ön mü arka mı yoksa ikisi birden mi :) en kolayı ön fren balataları, kaliperi ön maşaya bağlayan 2 vidayı sök, kaliperin içinden balatarı çıkar ve yenilerini tak, tekrar kaliperi ön maşaya vidala ve frenin havasını al hepsi bu kadar. Arka teker çok zahmetli çünki tekerlein sökülmesi gerekiyor, bir dahaki servis zamanında zincirim değişeceği için ayrıntılı fotolarım ;)

Doğan kardeşime gelince, balata sürücünün kullanımına göre biter, çok kullanırsan çabuk biter az kullanırsan uzun sürede biter, bizim balatalar ortalama 20.000 km yapacak kadar sağlamlar, daha fazlasına fazla para vermeye gerek yok bence...
Ula okan demek ki ünüm samsunlara kadar yayıldı şipşak lazeratör olarak :x