PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda benim motor da....

lunatic
06.Mart.2008, 11:27
12000km ye az kala motor taraflarından bir zırıltı bir harıltı gelmeye başladı. Aletin çekişi düştü. BDevir biraz yükselince inanılmaz sarsıntı ve ahrıltı oluyor. 4. viteste 50km ile yavaş yavaş işe geldim. Yoksa sanki birşeyler kopacak kgibi bir ses geliyor. Acaba rulmanlara filan mı bişey oldu nedir. Bugün bir servise götüreceğim. Uzun iş olursa belki motoru elime alma zamanı gelmiştir der ve alırım elime. Geçenlerde biri bütün rulmanları kendi değiştirmişti. Eğer sorun o ise hallederim ama bir teşhis koymak lazım önce. Bakalım ne olacak....

Aksu
06.Mart.2008, 18:24
Ahmet geçmiş olsun, akşam uğrayıp bakayım makinaya, ona göre karar verelim. Ne güzel hafta sonu Beypazarı falan yapacaktık.

dağcı
06.Mart.2008, 19:40
çok geçmiş olsun...
inşallah önemli birşey değildir...

hyildirim
06.Mart.2008, 19:50
geçmiş olsun birader

altug
06.Mart.2008, 22:08
Ahmet geçmiş olsun, akşam uğrayıp bakayım makinaya, ona göre karar verelim. Ne güzel hafta sonu Beypazarı falan yapacaktık.
ahmetim lunatiğim. çok geçmiş olsun varmı yapabileceğim bir şey .

bu arada sevgili aksu baba , sevgili başkanım , habersiz gezmeler, dragstarla (hilmi abi) yol yapmalar, Beypazarı planları yapmalar, bir vukuatımız mı var haberdar olamıyoruz?:cry::cry::cry::cry:

Tayfun
06.Mart.2008, 22:37
Geçmiş olsun ahmet abi, umarım sorun dahada büyümeden hallolur.

lunatic
06.Mart.2008, 23:56
Mustafa ustaya bıraktım. Zannedersem gevşemelerden veya saplama kırılmasından şüpheleniyor yarın belli olur. Tabii seni çağırmazlar altuğ. İlk arabayı gördğünde kendini motorla birlikte yere attığını öğrendiler ya. Mümkünü yok seni çağırmazlar artık hehehe. Bu arada geçmiş olsun açacaktım bir başlık ama unutum. Altuğ düşmüş arkadaşlar haberi olmayana duyursun. Artık o da bir motosikletçi. Aksu abi gece 2 de telefonumu bekle muhahahaha

aslanburclu
07.Mart.2008, 11:24
normal kardeşim 12000 km... zinciri değişecek arka ve ön bilyalar değişecek . bide zincir koruma ayarlanacak sonrada ince bi ayar tamamdır bu arada bujiydi hava filitresi antifiriz tamamlaması vs.vs. yani bi 150 kağıt sıkışmış oralara ama korkma usta bulur sıkışan yerlerden çıkarır alır sende motorda iyice bi rahatlarsınız

okan
07.Mart.2008, 11:26
lunatic geçmiş olsun ....inşallah masraflı bi arıza değildir...

yenikoylu_ua
07.Mart.2008, 11:42
Geçmiş olsun işallah biran evvel halledersin

kaanka
07.Mart.2008, 11:56
geçmiş olsun, umarım enkısa zamanda halledersin sorunlarını...

murats
07.Mart.2008, 12:06
abi geçmiş olsun. Benim motor da Mustafa ustaya emanet, iyi bir usta, halleder o merak etme.

Altuğ sana da geçmiş olsun, umarım önemli birşeyin yoktur.

altug
07.Mart.2008, 14:08
abi geçmiş olsun. Benim motor da Mustafa ustaya emanet, iyi bir usta, halleder o merak etme.

Altuğ sana da geçmiş olsun, umarım önemli birşeyin yoktur.

teşekkür ettim. Bir şeyim yok. Sadece arabayamı vurmalıyım yeremi yatmalıyım kavramında karışıklık yaşadım. ucuz atlattık.

kıvılcım
07.Mart.2008, 14:09
çok geçmiş olsun arkadaşım inşallah en kısa zamanda kavuşursun motoruna

gençer
07.Mart.2008, 16:52
geçmiş olsun . inşallah büyük sıkıntılar yaşatacak bir problem değildir..

Asıl merak ettiğim ne oldu bakabildiniz mi? sıkıntının ne olduğu ortaya çıktı mı?

lunatic
08.Mart.2008, 12:25
Henuz mustafa usta gelmemiş ama dün akşam rommelden öğrendiğime göre saplama kırılmış. Tosyaya gelen birinin daha gevşemişti onun ki de hoplayıp zıplıyordu. Neyse ucuz atlattık sayılır. Aslanburçlu abim allahtan sen de servisçilik yapmıyon yoksa n'olurdu mu motorcu camiasının hali. Internet üzerinden 150 kağıt tutuyorsa bi de el atsan motoru sana bırakırız herhalde :) Ben zinciri 5300 de değişmiştim zaten o rinli ile antifrizi de yeni (kışın dondurduktan sonra radyatörü) değiştirdim, bujiler de yeni. Aslında rulmanlar da korkutmuyor değil. Uzun yol yapmaya başlamadan bunları kalitelilerle mi değişsek ne.

Aksu
08.Mart.2008, 12:35
Ahmet tam benim tahminim doğru çıktı. Tayfun un saplama somundan çıkmışdı, Tosya Dipsizgöl e gelirken, hatta birerbir ben baktım motoruna Tayfun un. Aslında o saplamaları söküp gresleyip tekrardan takmak lazım.
Ahmet şu teker bilyalarını bir ara kontrol etsek, karıncalama falan varsa beraberce söküp yeni bilya taksak nasıl olur, malum bu sene uzun yol çok gözüküyo.