PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Görelim bakalım

beykozlu
07.Mart.2008, 14:32
Evet Arkadaşlar,

Motorcuyuz diyoruz,kimileri 2 tekerli şeytan der bizlere..Trafikte bizi tanımayanlarldan dolayı Kaza yapma riskimiz yüksek.Bunun için kimin motorunda
İLK YARDIM çantası var?

görelim:

1-Beykozlu8)

yenikoylu_ua
07.Mart.2008, 14:47
Bende yok mesela çok gerekli olduğunana inanmıyorum otomobillerde bile sıfır alınınca bitane veriyolar ömürboyu devamlı duruyo allah korusu yaraya falan sürmeye kalk kesin mikrop kapar

ugurcuk
07.Mart.2008, 14:49
ilk yardım çantasından çıkanlarla acil durumlara işey yapılabileceğine inanmıyorum o yuzden benimde yok :d

beykozlu
07.Mart.2008, 15:06
hadi yolda kaza gördük,birine yardım icab etti!yarabantı,makas,pamuk

ugurcuk
07.Mart.2008, 15:09
abi çantaların içindeki pamuklar güveli makaslar kör bantlarda yapışmıyor ::D

Tayfun
07.Mart.2008, 15:56
İlk yardım çantası ancak küçük sıyrık kesik vs.. şeyler için işe yarar ama her halükarda yanımızda bulundurmamız gerekir aslında...

kaanka
07.Mart.2008, 16:11
bende de yok ama aslında olması gerekli. hiç bir işe yaramasa bir kesiğe tampon veya bir kırığa sargı yapıcak malzeme olmalı...

carvalho
07.Mart.2008, 16:24
Bende çanta bile yok...

Ama Ali kardeşim doğru bir giriş yapmış. İlk yardım çantası önemli. Ama daha önemlisi ilk yardım bilgisi... İki sene önce bir motosiklet kazası görmüştüm, canlı canlı, kuryeye yarım otobüslerden biri yandan çarpmıştı, motorlu arkadaş direk refüje bindirdi. Millet etrafını sardı adamcağızın, kaskını çıkartmaya kalktılar, zor yetiştik kımıldatmamaları için...

haluka28
07.Mart.2008, 16:37
ufak bişi bulundurulmalı aslında en azından yara bere ler için. ama carvalhonun dediği gibi ilkyardım bilgisi daha önemli.

kaanka
07.Mart.2008, 16:45
Bende çanta bile yok...

Ama Ali kardeşim doğru bir giriş yapmış. İlk yardım çantası önemli. Ama daha önemlisi ilk yardım bilgisi... İki sene önce bir motosiklet kazası görmüştüm, canlı canlı, kuryeye yarım otobüslerden biri yandan çarpmıştı, motorlu arkadaş direk refüje bindirdi. Millet etrafını sardı adamcağızın, kaskını çıkartmaya kalktılar, zor yetiştik kımıldatmamaları için...

çok haklısın valla insanlar yardım edelim derken bilinçsiz hareketler yapıyorlar daha fazla zarar veriyorlar. benim bir arkadaş teyzesiyle istanbul'dan ordu'ya giderken yolda takla attı aracıyla arkadaşta hiçbirşey yok teyzesi araçtan fırlamış yardım etmek isteyenler karga tulumba araca atıp hastaneye götürmüşler bayan felç kaldı. eğer kimse dokunmasa, ambulans beklense ve bilinçli hareket edilse omurilik zedelenmesi varmış felç kalmıyormuş. şimdi ölene kadar felç kaldı.

GOKHAN
07.Mart.2008, 18:30
Bene var ayrıca kucuk bi komprasör ve birkaç takım her ihtimale karşı bana lazım olmassa arkadaşlarıma lazım olur diye tutuyorum

Aksu
07.Mart.2008, 18:35
Ben de Sarıkayalrın orjinal Yellow yazılı ilk yardım çantası var, içine her tür ecza malzemesi, kolonyalı mendil ve ağrı kesiciye kadar koydum. hatta yedek ampülleri de onun içine koydum kırılmadan sağlam duruyo.

beykozlu
07.Mart.2008, 19:20
1-beykozlu
2-Gökhan
3-Aksu

okan
07.Mart.2008, 19:49
bendede tam profosyonel bi çanta var .. boyun kırılmaları için boyunluk bile dahil içinde...
bide dandirikten yedek bi ilkyardım çantası daha taşıyorum ... bana değilde birine yardımcı olmak için .. onunda içinde yeterinde malzeme var...

foreman
08.Mart.2008, 01:45
beykozlu'm ali'm...
sana bı lınk vereyımde cantalaramızda neler varmıs bı bak...
o ıs sadece saglık cantasıyla olmuyor...
daha neler lazım neler...
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=1936

beykozlu
08.Mart.2008, 02:34
Fatih abi,

aynılarından bendede var inan,hatta anahtar takımı dandik olduğundan kaliteli anahtar seti aldım.akü biter diyede harici şarj kablosu+ön far ampülü+buji+tornavida seti,temizlik bezi,deri çanta parlatmak için sünger,ve daha neler neler.yetermi abi

Tayfun
08.Mart.2008, 02:52
Ben size bi liste çıkarayımda motoru satıp kamyon alında görün :p

gençer
08.Mart.2008, 03:11
konu başlığını yeni okuyabildim.. samimi olmak gerekirse gerçekten işe yararmı yoksa komple zararmı bilmem ama en azından bigün:

aslında olmalı.... , önemli ama daha önemlisi de var... , olsada bi işe yaramaz... aslında arkadaşımız haklı... deyip geçiştirmemek, benim ilk yardım çantam yok dememek ve inşallah olmaz ama bir gün ihtiyaç olursa sağa sola koşturmadan işimi halledebilmek için ben almıştım ve çantamda var hiç çıkartmıyorum...

1-beykozlu
2-Gökhan
3-Aksu
4-okan
5-gencer

Kino
08.Mart.2008, 13:07
ulen kıvıranlar nasıl kıvırıyonuz pamuklar güveli makaslar kör yok bu yardım çantasından bi yardım yapılmaz falan diye :evil: olanları kutluyorummm

alın bir ufak canta koyun kendiniz pamuk yara bandı tırnak makası hortum yara bantı enjektör kalp için dil altı (yaşlılar için tabii) kırık cıkık için gerekli edavat. pikniğe giderken alıyonuz kadehmiş tirpişonmuş falan filan ...

nasıl lastikler için tüp alıyonuz.

okanım motor değil AMBULANS kullanıyor zaten

ha bana sorarsanız bende de yok..:cheesy::cheesy:

gençer
08.Mart.2008, 14:52
ulen kıvıranlar nasıl kıvırıyonuz pamuklar güveli makaslar kör yok bu yardım çantasından bi yardım yapılmaz falan diye :evil: olanları kutluyorummm

alın bir ufak canta koyun kendiniz pamuk yara bandı tırnak makası hortum yara bantı enjektör kalp için dil altı (yaşlılar için tabii) kırık cıkık için gerekli edavat. pikniğe giderken alıyonuz kadehmiş tirpişonmuş falan filan ...

nasıl lastikler için tüp alıyonuz.

okanım motor değil AMBULANS kullanıyor zaten

ha bana sorarsanız bende de yok..:cheesy::cheesy:

okadar lafın üzerine son satırı okuyunca koptum valla:::))))