PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridi Ihlali

kaanka
11.Mart.2008, 21:09
Merhaba arkadaşlar dün bizim kapıcı geldi ve bir kağıt getirdi üzerinde trafik ceza bildirimi yazıyordu evde olmadığımız için ceza kağıdını muhtarlığa bırakıyorlarmış oradan alınıyormuş. Kapıcı dedi abi kırmızı ışıkta geçmişsin herhalde falan dedi bende şaşırdı düşünüyorum düşünüyorum bir türlü hatırlayamadım. Neyse bugün gittim muhtarlığa ceza kağıdını aldım birde ne göreyim benim motorla emniyet şeridinde çekilmiş çok şık bir resmim 55YTL. ceza. EMNİYET ŞERİDİ ihlalinden. ben motorlara serbest diye rahat rahat gidiyorum ve hep emniyet şeridinde kullanıyordum. Benim gibi bilmeyen arkadaşlara da uyarı olsun EMNİYET ŞERİDİ MOTORLARADA YASAKMIŞ.... eh erken ödeme indirimi aldım 41YTL. ödedim dersimide aldım.

Not: 3 resime 41YTL. ödemiş olduk biraz tuzlu oldu ama napalım yapmışlar bir iyilik bari bir tanede yandan ve önden çekip göndersenize be kardeşim dimi?? :cheesy:

Tayfun
11.Mart.2008, 22:27
Ulen bi emniyet şeridimiz vardı onuda aldılar elimizden, motorları birbirine zincirleyip herhangi bi ana yolu kapatmanın zamanı geldi heralde hırrrrrrrrr :?

carvalho
11.Mart.2008, 22:40
Ben geçen gün motorize polisler önde ben arkada gittim 5 km emnyet şeridinden. BAkalım bize de piyango vuracak mı???

İnsafsızlık bu, sıkışık trafikte beni kimse emniyet şeridinden gitmekten alıkoyamaz. KEyfi değil ki canım, zorunluluk...

MEHMETONUR
11.Mart.2008, 22:57
Bu ceza ve fotograf olayı hangi mevkide oldu acaba?
Heryerde EDS yok ama köprü yolu full fotograf makinesi var.

kaanka
11.Mart.2008, 22:58
valla ben hep emniyet şeridindeydim ceza gelene kadar. ya acayip saçma bir olay sanki kanunlarla motorcuları koruyorlar yada motorlar için özel yollar yaptılarda biz emniyet şeridini ihlal ettik. adamlar yolda üzerimize üzerimize kullanıyor arabalarını napalım en güvenli yer orası diye ordan gidiyoruz. bakalım bundan sonra napıcam...:(

kaanka
11.Mart.2008, 23:00
esenlar otogar istikametinde... benim korkum ceza kağıdı geldiği gün dahi ben küçük yalıdan eve gelirken hep EDS li emniyet şeritlerini kullandım inşallah başka cezalarda gelmez...

gençer
11.Mart.2008, 23:01
Ben geçen gün motorize polisler önde ben arkada gittim 5 km emnyet şeridinden. BAkalım bize de piyango vuracak mı???

İnsafsızlık bu, sıkışık trafikte beni kimse emniyet şeridinden gitmekten alıkoyamaz. KEyfi değil ki canım, zorunluluk...

kesinlikle katılıyorum...saçmalığın dikalası...

düşünsenize 10m git dur ayağını yere koy... sıkışık trafikte araçlar birbirine iyice yaklaştığından , motoruz ya sanki görünmüyormuşuz gibi arkadakide dibime kadar girsin dokundumu dokunacakmı derken trafik 2-3 m daha ilerleyip dursun ve yeniden dur ayağını yere bas filan .düşünsenize adamın arabasında klima var kapamış camları yavaşta gitse püfür püfür esiyor, bu olay ağustosun ortasında gerçekleşiyorsa gelde emniyet şeridine girme... aynı şey 10- 15 sefer tekrarlandıktan sonra ya motor hararet yapıp motorcuyu yolda bırakır(her motor su soğutucu geğil tabii her an herşey olabilir) yada o motorcu motoru bırakıp koşmaya başlar:::)))

BULL
12.Mart.2008, 00:36
yaa kenardan kenardan kaçamak bişekilde gidilirde
EDS yazısınının ortasından inat yapar gibi geçersen
kameranın başında oturan memur abi de durumu üzerine alınırsa
sonuçta böyle olur diye düşünüyorum

kaanka
12.Mart.2008, 00:46
yaa kenardan kenardan kaçamak bişekilde gidilirde
EDS yazısınının ortasından inat yapar gibi geçersen
kameranın başında oturan memur abi de durumu üzerine alınırsa
sonuçta böyle olur diye düşünüyorum

Bülent resmi nerden gördün sen :cheesy:
valla aynen söylediğin gibi ben tam ortalamışım şeridi keyifli keyifli gidiyorum. adamın zoruna gitti heralde.:mrgreen:
neysen bundan sonra kenardan kenardan gidicez artık.:(

BULL
12.Mart.2008, 00:49
olm resmi ben çektim zaten :cheesy::cheesy::cheesy:

ben fahri trafik müfettişiyim bilmiyonmu :p

kaanka
12.Mart.2008, 00:55
olm resmi ben çektim zaten :cheesy::cheesy::cheesy:

ben fahri trafik müfettişiyim bilmiyonmu :p
ulan bilo bittinsen.:x olum biz o parayla kaçtane pideyerdik ümraniyede yaaaa :?:

foreman
12.Mart.2008, 00:56
valla cok ılgınc...
aslında resmı scanner cıhazında taratsan da burada yayınlasana...cok merak ettım..
acaba emnıyet serıdınde bırazcık EZİK,DISLANMIS,İTİLMİS gıbı kullansak yınede ceza gelırmı...:p:p:p
senın suçun :
bakın ben chopper kullanıyorum...
kendıme olan guvenım tam...
açın ulen yoluu...
bole dusunursen memur ısı gucu bırakır EDS den senı takip eder...:p:p:p

BULL
12.Mart.2008, 01:01
ulan bilo bittinsen.:x olum biz o parayla kaçtane pideyerdik ümraniyede yaaaa :?:
dostum benim koçanda daha sayfa çok + makinada digital içindede 100GB memory var.
istersen bu konuyu cumartesi günü pidecide başbaşa konuşalım :tck::tck::tck:
şşşş kimse duymasın aramızda...

kaanka
12.Mart.2008, 01:03
valla cok ılgınc...
aslında resmı scanner cıhazında taratsan da burada yayınlasana...cok merak ettım..
acaba emnıyet serıdınde bırazcık EZİK,DISLANMIS,İTİLMİS gıbı kullansak yınede ceza gelırmı...:p:p:p
senın suçun :
bakın ben chopper kullanıyorum...
kendıme olan guvenım tam...
açın ulen yoluu...
bole dusunursen memur ısı gucu bırakır EDS den senı takip eder...:p:p:p

dostum ben bu siteye birtürlü resim ekleyemiyorum ilk buluşmada getirir gösteririm.
valla gerçekten resimdeki halim komik öyle rahatımki ben nebilim yasak olduğunu bilsem okadar rahat davranırmıyım.:?benim yanımda bitane kurye motoruda var ama o tam çizginin üstünde ona ceza yollamışlarmı bilmiyorum zaten adamın plakası çamurdan okunmuyor. bende motoru yıkatıp yola çıkıyorum ah kafa ahhhh. bida plakayı yıkatmak yok...:cheesy:

kaanka
12.Mart.2008, 01:05
dostum benim koçanda daha sayfa çok + makinada digital içindede 100GB memory var.
istersen bu konuyu cumartesi günü pidecide başbaşa konuşalım :tck::tck::tck:
şşşş kimse duymasın aramızda...

bülent dostum bencede bi pideci yapalım bu haftasonu...8)

BULL
12.Mart.2008, 01:08
bülent dostum bencede bi pideci yapalım bu haftasonu...8)
şşşşş baarmasana olm herkes duyacak başımıza üşüşecekler sonra :x:x:x

kaanka
12.Mart.2008, 01:12

tamam çaktırmadan götürürüz missss gibi karadeniz pidelerini....:p

okan
12.Mart.2008, 02:02
bi zamanlar her topik rakı balığa bağlanıyodu..şimdi de karadeniz pidesine bağlanmaya başladı...:mrgreen:bu işler hep bülentin başının altından çıkıyo...çatlıııcan olm yiye yiye..:?::mrgreen:

Tayfun
12.Mart.2008, 03:03

Ben duydum ne olacak şimdi bilader :P