PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgarın Kızı'ndan Motosiklet Tutkunlarına Uyarı

aidikurt
12.Mart.2008, 00:32
http://img208.imageshack.us/img208/5259/asbdikkatil2.jpg
Motosiklet ve motor sporlarına hayranlığından dolayı "Rüzgarın kızı" olarak bilinen ünlü oyuncu Ayşe Şule Bilgiç, motosikletin karizma ile eşdeğer olmadığını belirterek, "Sürücüler, motosiklet kullanmayı küçük cc'lik motosikletlerle öğrenmeli öncelikle. Bunun yanında mutlaka kask takmaya ve kıyafetlere özen gösterilmeli. Trafikte de bilinçli davranılmalı" uyarısında bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Motosikletli Çalışma Grubu tarafından organize edilen "Motor Kazalarının Önlenmesi Sempozyumu"nda motosiklet sürücülerinin kazalar konusunda hassas davranmaları gerektiği vurgulandı. Eski milli basketbolcu Efe Aydan'ın yönettiği sempozyum, motosiklet tutkunlarından yoğun ilgi gördü. Alanlarında öncü isimlerin kazaların önlenmesine yönelik fikirlerini sunduğu sempozyumda, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Yusuf Avan, ülkemizdeki trafik kazalarında gençlerin yoğun rol oynadığını söyledi. Karayollarında can ve mal kaybına neden olan kazalarının 'kader' olarak görüldüğünü dile getiren Avan, motosiklet meraklılarının trafikte bilinçli davranmaları gerektiğini vurguladı.
Sempozyuma katılan ünlü oyuncu Ayşe Şule Bilgiç ise, motosiklet ve motor sporlarına tutkun olduğunu söyleyerek, "Ben rüzgar hastası bir insanım. Yaklaşık 7 yıldır motosikletle yoğun olarak ilgileniyorum. Motosiklet kullanmayı, deneme yanılma yöntemiyle öğrendim. Türkiye'nin en cahil sürücüsüydüm diyebilirim açıkçası. Çok kaza geçirdim. Çünkü ilk zamanlarda kask bile takmam gerektiğini bilmiyordum" dedi.
Motosikletin her geçen gün kadınlar arasında da yaygın olarak kullanılmaya başlandığını dile getiren Bilgiç, "Trafikte motosiklet kullanan kadınlar her geçen gün artıyor. Bu da beni çok sevindiriyor. Aynı zamanda diğer araçların sürücüleri motosiklet kullanan kadınları trafikte sıkıştırmıyor, aksine bize yol veriyorlar. Trafikte pek çok kez beni tebrik eden insanlara rastladım örneğin. Bu da güzel bir durum" diye konuştu.
Motosikletin 'karizma' ile eşdeğer görülmemesi gerektiğini söyleyen Ayşe Şule Bilgiç, motosiklet kullanımının bireysel çaba gerektirdiğini bildirdi. Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyelerde de bulunan Bilgiç, "Sürücüler, motosiklet kullanmayı küçük cc'lik motosikletlerle öğrenmeli öncelikle. Bunun yanında mutlaka kask takmaya ve kıyafetlere özen gösterilmeli. Trafikte de bilinçli davranılmalı" dedi. Motosiklet tutkunlarına hitap eden "2 Teker" adlı bir dergi yayımladıklarını sözlerine ekleyen ünlü oyuncu, yakında yeni bir projeyle sevenlerinin karşısına çıkacağını müjdeledi.

Tayfun
12.Mart.2008, 03:35
Ya varya bu ayşe şule bilgiçin şansından başka hiçbirşeyi yok bence :s

okan
12.Mart.2008, 11:29
ducati de ne makina yapmış yaaa.. karta taksit yapsalarda fuardan bi tane kapsak yavv...:mrgreen:

lunatic
12.Mart.2008, 23:24
ducati de ne makina yapmış yaaa.. karta taksit yapsalarda fuardan bi tane kapsak yavv...:mrgreen: Ne o abicim yoksa benzin istasyonu mu aldın sonunda ehe ehe ehe

Aksu
12.Mart.2008, 23:51
Sade benzin istasyonu olsa iyi Ankara AŞTİ ye Okan spor giyim diye şube bile açmış

aslanburclu
13.Mart.2008, 00:14
bizim motorlarla takas yaparlarsa bende alayım derim valla

Tayfun
13.Mart.2008, 02:21
Kaç regal bi ducati eder pekim :p