PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : slm yüksek gidon ve çatal uzatma tavsiyesi olan?

onurbahattin
23.Mart.2008, 14:51
slm üstadlar bende regal almayı düşünüyorum başlangıç olarak ama yüksek gidon yapmak ve ön çatalı uzatmak istiyorum bana bunları nerden temin edileceğini ve regale uygulayıp uygulayamayacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.resimli link lere minnettar kalırım kolay gelsin üstadlar...:cheesy:

ugurcuk
23.Mart.2008, 15:04
forumumuzda yuksek gidon ve çatal uzatma uygulamaları yapmış arkadaşlar var forumu incelersen bulabilirsin. bide kendini tanıtırsan daha iyi olur :D

Batis
23.Mart.2008, 21:23
Costom çalışmaları yapan birkaç yer var , adam gibi birşey istersen çok tuzlu olur bence.

phaseolus
23.Mart.2008, 21:48
ya birader uğraşma gidonla çatalla al raptoru tepe tepe bin çok güzel motor tavsiye ederim bu arada bende samsundayım ve yeni aldım regali bu gün 150 km bile yaptım şimdiden hayırlı olsun ararsan görüşürüz

Gökhan Öztürk
05324743639

aslanburclu
23.Mart.2008, 23:43
evet çok doğru söylüyor al regalini paşa paşa bin..... çinli yapacağı her şeyi yapmış üzerine .artık yapacağın her türlü oynama ölü yatırım derim

inci
23.Mart.2008, 23:59
evet çok doğru söylüyor al regalini paşa paşa bin..... çinli yapacağı her şeyi yapmış üzerine .artık yapacağın her türlü oynama ölü yatırım derim
evet katılıyorum :p:p:x:x

Tayfun
24.Mart.2008, 01:25
Valla hem başlangıç için motor alacaksın hemde çatal yüksek gidon diyosun, in olmadan cin olmaya çalışmak bu biraz, başlangıç demeseydin lafım yoktu ama başlangıç diyince olaylar değişiyor, şöyle bin 1 sene geçir üzerinde alış sürüş şartlarına yol gör yordam gör düşmeyi kalkmayı öğren sonra otomatikman geliyor zaten gerisi, bu dinlemen gereken bir nasihattir dostum sana ;)

onurbahattin
05.Nisan.2008, 00:32
regali çok beğeniyorum bu tarz motorlar içine en babası ama asilik içimde var bşlangıc olsada yüksek gidon ve uzun çatal motoru bir başka gösteriyor,bu şkilde yapmış olan arkadalar varsa mtorlarini görmek isterim ,yada tavsiye ecek arkadaşlar varsa direk link verirlerse sevinirim samsunl arkadaşımla görüşücem işler yoğun o yüzden site ziyaretleim biraz uzun araliklı oluyor kusura bakmayın herkese slm lar...

müslüm baba
05.Nisan.2008, 00:37
regali çok beğeniyorum bu tarz motorlar içine en babası ama asilik içimde var bşlangıc olsada yüksek gidon ve uzun çatal motoru bir başka gösteriyor,bu şkilde yapmış olan arkadalar varsa mtorlarini görmek isterim ,yada tavsiye ecek arkadaşlar varsa direk link verirlerse sevinirim samsunl arkadaşımla görüşücem işler yoğun o yüzden site ziyaretleim biraz uzun araliklı oluyor kusura bakmayın herkese slm lar...

Regale yapılacak her değişiklik bu motorun kullanımını bozmaktadır ve arızalara neden olmaktadır,sen kaşınma ve aldığın gibi bin bu motor ama yok ben kaşınıyorum diyorsan bilmem.

Bu arada hoş geldin.

onurbahattin
05.Nisan.2008, 00:51
ben motora sade binmicem kafayi taktim yüksek gidon ve uzun çatal olucak ,bu motor ya regal olucak ,ya SHADOW ,ya introdur yada dragstar (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=dragstar&spell=1) olucak... bu motorlardan biri ne bunu uygulicam ama motor ilk defa alacağım için uygun olanı tercih etmek istedim ama regale gitmez derseniz diğer markalara yönelicem sadece regalde uygulAYAN ARKADAŞLAR VARSA resimli ir link verseler yakışıp yakışmadığına karar vericem uygulayan yok sanırım,ayrıc kaşnmam yok tarzım var ...:?

müslüm baba
05.Nisan.2008, 01:00
ben motora sade binmicem kafayi taktim yüksek gidon ve uzun çatal olucak ,bu motor ya regal olucak ,ya SHADOW ,ya introdur yada dragstar (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=dragstar&spell=1) olucak... bu motorlardan biri ne bunu uygulicam ama motor ilk defa alacağım için uygun olanı tercih etmek istedim ama regale gitmez derseniz diğer markalara yönelicem sadece regalde uygulAYAN ARKADAŞLAR VARSA resimli ir link verseler yakışıp yakışmadığına karar vericem uygulayan yok sanırım,ayrıc kaşnmam yok tarzım var ...:?

Kardeşim sen kimsin kendini tanıtırmısın. Siteye 4 mesaj yazmış biriyle bu kadar muhattap olduğumuza şükret,siteye girdin hemen başladın yazmaya önceki topikleri bi incele biraz emek sarfet,oralarda bütün sorularının cevaplarını bulacaksın eğer bulamazsan sana özellikle ben yardımcı olurum, ama

ÖNCE KENDİNİ TANIT

okan
05.Nisan.2008, 14:25
Onur nerdesin samsunda .. hangi semtdesin.. beni bul yardımcı olmaya çalışırım ...

kıvılcım
05.Nisan.2008, 14:31
yok arkadaş samsun c.ı.a servisi basıldıkmı ne yahu kendinizi bir tanıtım bir selamlaşalım veya 50 mesaja kadar yeni üyeler mesaj yazamasın kanunumu getirelim bakın atmini ve üstatları kızdırmıyalım şurda kardeş kardeş geçiniyoruz bozmıyalım düzenimizi

barismert
05.Nisan.2008, 23:33
adam bi soru sormuş bütün site bırak bu işi demişsiniz :p

kostak06
06.Nisan.2008, 00:21
adam bi soru sormuş bütün site bırak bu işi demişsiniz :p

:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy: He valla

onurbahattin
06.Nisan.2008, 01:21
arkadaşlar saygı ve sevgilerimi sunmak isiyorum ilknce ,adım onur samsun/atakum da ikamet etmekteyim,iş yerim çarşambada fındık ve gübre toptancısıyım,'choppers' felsefik ve tarz olarak bana hitap ettiğini düşünüyorum ve başlangıç olarak hem fiyat hmde kalite olarak regali tercih etmek istedim ama sade bnmek istemiyorum ,sadece benim istediğim regale yüksek gidon ve uzun çatal uygulaması yapan arkadaşlar varsa çalışmalarını görmek ,ona göre bende alıp almayacağıma karar vermek istiyorum ,var yada yok okadar tepkileri anlamadim sitede yenilere şevkatmi var yoksa tertipçilik kıdem olayimi var...teşvik etmek gerek diye düşünüyorum kolay gelsin?:cheesy:

onurbahattin
06.Nisan.2008, 01:35
bu arada cvp veren arkadaşlara teşekkür ederim ,muhatap olmak istemeyen abiler,arkadaşlar varsa olmasın sevgilerle....

barismert
06.Nisan.2008, 02:58
kısa ve net cevap veriyorum uzun gidon olayını ben geçen yazdan beri araştırıyorum çözmüş değilim git uzun gidonlu bi motor al derim :mrgreen:

RızaHoşgör
06.Nisan.2008, 10:45
uzun gidon olayı sorun değil.yapabilirsin.bak ;
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=2765

yazdım bir kaç satır

malikocas
06.Nisan.2008, 12:58
merhabalar öncelikle hoş geldin ben uzun gidona bişiy diyemem ama uzun çatal güvenlikli olmuoyr kısa bir süre kullandım ve hemen değiştirdim...

başlangıç için uzun çatal zaten işini şansa bırakman demek kesinlikle
tavsiye etmiyorum o uzun deneyim gerektiren bişiy bende ilerde uzun çatala dönebilirim ama bu epeydeneyimden sonra belki dediğim bi durum...

yaptırma konusuna gelince aslında çk basit...

barismert
06.Nisan.2008, 13:03
ben deniyim tiger gidon olayını sana dönücem ozaman motoru diil gidonu değiştirirsin

nmurataydin
06.Nisan.2008, 13:57
arkadaşlar saygı ve sevgilerimi sunmak isiyorum ilknce ,adım onur samsun/atakum da ikamet etmekteyim,iş yerim çarşambada fındık ve gübre toptancısıyım,'choppers' felsefik ve tarz olarak bana hitap ettiğini düşünüyorum ve başlangıç olarak hem fiyat hmde kalite olarak regali tercih etmek istedim ama sade bnmek istemiyorum ,sadece benim istediğim regale yüksek gidon ve uzun çatal uygulaması yapan arkadaşlar varsa çalışmalarını görmek ,ona göre bende alıp almayacağıma karar vermek istiyorum ,var yada yok okadar tepkileri anlamadim sitede yenilere şevkatmi var yoksa tertipçilik kıdem olayimi var...teşvik etmek gerek diye düşünüyorum kolay gelsin?:cheesy:

alttaki topiği bi incele...belki sana fikir verir..(çatal,far,çamurluk ve sissybar değişiklikleri hak..)

http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=1959 (http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=1959)

http://img390.imageshack.us/img390/3543/aa11om7.th.jpg (http://img390.imageshack.us/my.php?image=aa11om7.jpg)http://img515.imageshack.us/img515/60/pict0012bq2.th.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=pict0012bq2.jpg)

barismert
06.Nisan.2008, 14:24
sinyaller falan tamamda ama o gidon regalde kötü durmuş RR a uymamış bizim motorlar yuvarlak hatlara sahip gidonda düz ve keskin hatlar var kötü bence bide söför koltugunun arkasındaki sisy bar kötü (benim düşüncem ) hiç motoru ellemesem daha ii diye düşünüyorum böle değişiklikleri görünce

onurbahattin
06.Nisan.2008, 16:17
slm arkadaşlar bu yola gönül vermiş arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak bana hem zaman hemde maddi anlamda kayıptan kurtulmamı sağlamakta ,ilgilenen herkeze teşekkürler ,biraz araştrma yaptim sizlerin düşüncelerinden yola çıktım ve şöyle bir karar aldım,regale öyle fazla bir oynama yapmayi kimse tasviye etmiyor ve bazı parçalarin özellikle çatal uztma olayi güvenlik bakimndan sakat olduğunu anladim ,ben motorsiklet kullanmaya yeni başlayacağım için regalle başlangıç yapmayi tercih etmiştim ama aldığım zaman bisüre sora üzerinde oynama yapamayacağım için değişicem ve sattığım zaman aldığım fiyata satamicam zarar edicem,onun için honda shadow vt600 aklımda şu aralar direk bununla başlayıp devam etmek mantıklımı sizce çokmu abartmş olurum acaba?yoksa bununla başlayıp devam edebilirmiyim kolay gelsin...:cheesy:

nmurataydin
06.Nisan.2008, 18:05
sinyaller falan tamamda ama o gidon regalde kötü durmuş RR a uymamış bizim motorlar yuvarlak hatlara sahip gidonda düz ve keskin hatlar var kötü bence bide söför koltugunun arkasındaki sisy bar kötü (benim düşüncem ) hiç motoru ellemesem daha ii diye düşünüyorum böle değişiklikleri görünce

yazdıklarının altında cevap yatıyor zaten...

Korkarak Yaşıyorsan Hayatı seyredersin !!!

promote
06.Nisan.2008, 20:25
gidon değişimi yapacak arkadaşlarn regalin depo boyunnun kısa olduğunu kollarının ve motorun olcusune uygun sekılde bır gıdon dusunmelerını tavsıye ederım gorunusu guzel bıle olsada kullanımı aynı guzellıkde olmayabılır bu degısıklık kazalara davetıye cıkarabılır , manevralarınızı duzgun yapamayabılırsınız

barismert
06.Nisan.2008, 20:39
yapılmış herşeye güzel demenin bi anlamıyok çok (kötü) durmuş regalde korkarak yaşamakla nası bi bağlantı kurdun anlayamadım:p

nmurataydin
06.Nisan.2008, 21:09
yapılmış herşeye güzel demenin bi anlamıyok çok bok durmuş regalde korkarak yaşamakla nası bi bağlantı kurdun anlayamadım:p

:):) bence laf iyi oturmuş yerine..yoksa bu kadar sinirlenip ağzını bozmazdın:)ayrıca söylemek istediğim korkmadan motorumda değişiklikler yaptığımdır..bu cesaret ister ... yoksa ilk aldığım günkü motoru seyrederdim...;)

inci
06.Nisan.2008, 21:40
Başlangıç motoru olarak vt 600 offff nasıl yani ?

aslanburclu
06.Nisan.2008, 22:19
slm arkadaşlar bu yola gönül vermiş arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak bana hem zaman hemde maddi anlamda kayıptan kurtulmamı sağlamakta ,ilgilenen herkeze teşekkürler ,biraz araştrma yaptim sizlerin düşüncelerinden yola çıktım ve şöyle bir karar aldım,regale öyle fazla bir oynama yapmayi kimse tasviye etmiyor ve bazı parçalarin özellikle çatal uztma olayi güvenlik bakimndan sakat olduğunu anladim ,ben motorsiklet kullanmaya yeni başlayacağım için regalle başlangıç yapmayi tercih etmiştim ama aldığım zaman bisüre sora üzerinde oynama yapamayacağım için değişicem ve sattığım zaman aldığım fiyata satamicam zarar edicem,onun için honda shadow vt600 aklımda şu aralar direk bununla başlayıp devam etmek mantıklımı sizce çokmu abartmş olurum acaba?yoksa bununla başlayıp devam edebilirmiyim kolay gelsin...:cheesy:

aynen devam et fikrinde ama bi kaç kere düşeksin hatta düşmen lazım işte o zaman masraflarınamı acırsın motorunamı canınamı yani şunu diycem büyük motorun kazası ve hasarı büyük olur sen regal demiyorum ama ufak bi motorla bir müddet yuvarlan iyice piş sonra 600 ve üstüne çık büyük motora maddi hasar verip yazık edeceğine ufak motor al iyice piş büyük motora harcayacağına küçük motoru düşük ver başka bir genç faydalansın valla yazarken benim bile kafam karıştı artık anlarsın bişeyler ne alırsan al allah gönlüne göre versin8)

onurbahattin
06.Nisan.2008, 23:35
anladim demek bu işi düşe kalka öğrenicez anlaşıldı ,motordanda düşmek hiç birşeye benzemez walla kol kanat kalmaz ,zaten otomobillilerin motorsiketlileri salladıkları yok ALLAH hakımızda en hayırlısı neyse onu versin ,herkeze kazasız belasız bu felsefeyi yaşamayı nasip etsin.(AMİN) :?:

barismert
15.Nisan.2008, 00:33
:):) bence laf iyi oturmuş yerine..yoksa bu kadar sinirlenip ağzını bozmazdın:)ayrıca söylemek istediğim korkmadan motorumda değişiklikler yaptığımdır..bu cesaret ister ... yoksa ilk aldığım günkü motoru seyrederdim...;)

1-agzimi bozmak derken yazdiklarimin neresinde hakaret gordun
2-yaptigin degisiklik cesurluklami alakali imkanlarlami bi dusun
az onceki yazima hakaret diyosan buna kufur dersin sen komplekslisin 8)

(diger arkadaslar meskul ettigim icin uzgunum)

barismert
15.Nisan.2008, 00:40
gidonu degistirmeyi dusunen arkadaslara duyrulur arkadastaki tiger in gidonu sokup RR a taktik oldu biraz incede olda aksu abinin dedigi gibi deri sardim ama bi problem var RR catali daha uzun dolayisiyla gidon garip durdu kullanimida zorlasti cunku gidon ice dogru dar iki el birbirine yaklasti manevra zor lasti sokup RR orjinal direksiyonunu taktim anlicaniz ozel yapirmak lazim sanirim arastirdim anladimki bu ise para lazim vaz gectim :cry: