PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : km saati

X__utku__X
25.Mart.2008, 23:57
km saatinin camı kırılmış.boşunda sizleri yormuşum.kalın sağlıcakla

Aksu
26.Mart.2008, 00:13
Boşver çekiç izini sen motor nasıl çalışması yağ durumu falan. İlla ki değişeceksen bul daha gösterişli bir km. saati taktır, hatta bir de devir saati hararet göztergesi ve akü ampermetre taktır, o zaman ısınırsın motoruna tekrardan. Boşver olaya olumlu yönden bakmaya çalış. Motor seninle yaşayacak, üstüne bakalım daha kaç motor eskitecen.

aslanburclu
26.Mart.2008, 00:24
aksu doğru söylüyor önemli olan motorun ve yürüyen aksamın durumu..onlar iyiyse gerisini boşver.. eğer motorun e9 ise hiç önemli değil hem ucuz hem daha gösterişli ne göstergeler var sıkma canını

gata
26.Mart.2008, 00:24
Bencede aksu baba doğru söylüyor. kafana takma al yeni bir km saati al sana sıfır km motor:cheesy:.
Aksu baba konu açılmışken sorayım bende devir sati ve hararet göstergesi vs. takmak istiyorum. nerden temin edebilirim vede hepsi uyarmı. haa bide hararet göstergesini aradım ama motor için olanını bulamadım bide nereye bağlamam gerekiyor yardımcı olurmusun.

X__utku__X
26.Mart.2008, 00:30
aksu hocam.motorumun motoru gerşekten temiz.babamda il jandarmada astsubay ototeknisyeni zaten.25 yıllık usta.hafta sonu aldı yağını fln değiştirdi biraz söktü topladı oda beyendi.ama işte bi kaç görsel sorunu var 1. km saati 2.depoda küçük bi ezik.3.eksozu arkadaş temizliyim derken biraz zımparalamış.2 ve 3 alırken biliyodum ve hiç kafama takmamıştım.nazarlık gözüyle bakıyodum.eksozu bi nikelaja verceksin bitcek.sorun deyil ama km saatini daha yeni farkettim.aldığım arkadaşta bi nevi beni kandırdı ben ona çok sinirlendim.malını satacaksan söyle neyi varsa.benim motorum 50000 olsada oynamam kmreyle.niye kandırayım milleti ya.neyse yazdıkca sinirleniyorum.hayırlı akşamlar

orkun
26.Mart.2008, 00:39
gerçi söylenecek herşeyi yazmışlar yukarıda ama sen iyi okumadın galiba
motorun saat gibi çalışıp vitesler yağ gibi geçiyorsa takma gerisini

X__utku__X
26.Mart.2008, 00:52
orkun abi hepsini okudum okumammı.sabaha unuturum ama gece uyanınca balkona çıkıp motorunu seyreden biri olarak üzüldüm.yorum yapan bütün abilerime teşekkürler.gerçekten burada paylamam ve sizin önerileriniz beni rahatlattı.hepinize tekrardan teşekkürler.

Tayfun
26.Mart.2008, 03:07
Şimdi birde şöyle düşün, kilomtere saatini kafana takmışsın, yarın birgün kaza yaparsan ne olacak peki, motoru çöpemi atacaksın hemen, hayatta hiçbirşey dört dörtlük olmaz onun için motorunu sev ve sür...

müslüm baba
26.Mart.2008, 15:48
Arkadaşlar hepiniz iyi niyetli olarak km işine boşver diyorsunuz ama ben demiyorum, km ile oynama işini birçok kişi yapıyor ama ben diyorumki bunu yapan şerefsizdir, kimi kandırıyorsunuz adam gibi söyleyeceksin km ni adam alırsa alır almazsa almaz, bu resmen dolandırıcılıktır şerefsizliktir, bu kardeşimizin km si açılmışsa kesin oynanmıştır evet motor saat gibi çalışabilir ama aldığım bir malın gerçek km sini bilmek zorundayım, ben sizin gibi düşünemiyorum, senin yerinde olsaydım götürür kafasında kırardım o km yi bu ne adilik şerefsizlik yaw.

Aksu
26.Mart.2008, 16:41
Arkadaşlar hepiniz iyi niyetli olarak km işine boşver diyorsunuz ama ben demiyorum, km ile oynama işini birçok kişi yapıyor ama ben diyorumki bunu yapan şerefsizdir, kimi kandırıyorsunuz adam gibi söyleyeceksin km ni adam alırsa alır almazsa almaz, bu resmen dolandırıcılıktır şerefsizliktir, bu kardeşimizin km si açılmışsa kesin oynanmıştır evet motor saat gibi çalışabilir ama aldığım bir malın gerçek km sini bilmek zorundayım, ben sizin gibi düşünemiyorum, senin yerinde olsaydım götürür kafasında kırardım o km yi bu ne adilik şerefsizlik yaw.
Dur yaw ne kızıyon,:x biz motor sahibini sakinleştirmeye çalışıyoz birde senle mi uğraşacaz. Herkes senin gibi hızlı delikanlı mı gidip adamın kafasını kıracak.:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

müslüm baba
26.Mart.2008, 16:43
Motorda km ile oynanmaz bu iki tekerlek üzerinde gidiyor, yıpranmış motor her zaman yolda sorun çıkarır bunu bilerek yola gitmek gerekiyor,o yüzdende bileceksin motorun km sini.OYNAMAYIN KARDEŞİM MOTORLARIN KM İLE.

spydx
26.Mart.2008, 17:11
Bende Müslüm Babaya katılıyorum bende alacağım motorun km'si ile oynansın istemem hatta ben kendi km saatimizi beğenmediğimden yeni bitane aldım ve bir küçük elektrik motoru ile orijinal km ne ise o km gelene kadar çevirttirdim (bu yaklaşık 5 gün sürdü) ve şu an üzerinde orijinal kmsi var.

gençer
26.Mart.2008, 17:29
bülent. hassas davranışın için seni tebrik ederim..

dinyeper
26.Mart.2008, 17:31
Hiç Caninizi Sikmayin Arkadaşlar.bu Km Saatiyle Oynayan Zat - I Muhteremler Ahirete Erdikleri Zaman Cehennem Azabinda Tutuşurken Hesap Verecekler.o Zamanda Melaikeler çekecekler Pimi
Yan Allah Yan!
Görürüm Ben O Zaman Onlari

Aksu
26.Mart.2008, 17:58
Yani sende cenenneme gidecen öyle mi, yoksa nasıl görecen herifin yandığını.
Arkadaşlar bu gibi işleri yapanlar zaten şerefsizdir, biz yazmadan önce ak kaşıklarmıydı da biz yazınca şerefsiz oldular. Yanlış yanlışdır doğru da doğrudur. Biz her zaman doğrunun yanında olacağız.

dinyeper
26.Mart.2008, 18:11
Aşkolsun başkan ne 3 kağıtçılığmızı gördün de cehenneme yoladın bizi. Sözün özü başkanım dediğin çok doğru doğru her zaman doğrudur ve hep yanında oalcağız doğrunun!

X__utku__X
26.Mart.2008, 18:31
Arkadaşlar bu gibi işleri yapanlar zaten şerefsizdir, biz yazmadan önce ak kaşıklarmıydı da biz yazınca şerefsiz oldular. Yanlış yanlışdır doğru da doğrudur. Biz her zaman doğrunun yanında olacağız.
:alkis::alkis::alkis:

kaanka
26.Mart.2008, 20:08
dostum sen sana satan şerefsize aldırma. motoruna iyibak oda sana yolda iyibakar gerisinide kafaya takmamaya çalış....

müslüm baba
26.Mart.2008, 20:58
Bence madem km si tam belli değil götür bi tamirciye adan z ye herşeyine baktır sonra kafan rahat bin, yoksa her an sorun yaşayabilirsin.

X__utku__X
26.Mart.2008, 21:11
müslüm baba benim babam oto teknisyeni.motordan tutun elektironiğine kadar herşeyden anlıyo.kendisi bakım yaptı motorda allaha şükür hiçbi sorun yok ama sadece 1 şeyi çözemedik.devirli giderken önden acayip bi zırıltı geliyo.herşeyi söktük inceledik tekrar topladık ama onu bulamadık.eksozdan gelmiyo ona eminim.bana km saatinden,fardan,yada radyatörden geliyo gibi geliyo.aranızda aynı sorunu yaşayan varmı acaba.

müslüm baba
26.Mart.2008, 21:15
müslüm baba benim babam oto teknisyeni.motordan tutun elektironiğine kadar herşeyden anlıyo.kendisi bakım yaptı motorda allaha şükür hiçbi sorun yok ama sadece 1 şeyi çözemedik.devirli giderken önden acayip bi zırıltı geliyo.herşeyi söktük inceledik tekrar topladık ama onu bulamadık.eksozdan gelmiyo ona eminim.bana km saatinden,fardan,yada radyatörden geliyo gibi geliyo.aranızda aynı sorunu yaşayan varmı acaba.

Kardeşim bu zırıltı olayını biz çok araştırdık ama bi sonuç alamadık, % 90 ekzostan geliyor ekzosun içinde parça kopuyor metal iletkenliğinden önden geliyormuş gibi oluyor, bence aldırma bu zırıltılar bitmez, bas git istediğin yere bişey olmaz.

orkun
26.Mart.2008, 21:15
kilometre saatinden şikayetçi olan arkadaşlar olmuştu zamanında bir arat istersen site içinde

X__utku__X
26.Mart.2008, 21:28
müslüm baba,orkun abi saolun ben bi sietede aratayım.valla km saatiylede oynansada zırıldasada ben motorumu çok seviyorum.hepiniz saolun hayırlı akşamlar

Tayfun
26.Mart.2008, 23:55
Önden gelen sesin sebebi ağırlıklı olarak radyatör korumasının titreşimden zarıldaması.

matemmatik
27.Mart.2008, 04:11
müslüm baba,orkun abi saolun ben bi sietede aratayım.valla km saatiylede oynansada zırıldasada ben motorumu çok seviyorum.hepiniz saolun hayırlı akşamlar
İşte bu yaw bırak zırıldasın. Sen ona karışma o da sana karışmasın. Saatide komple değiştir motorun 0 km olsun. Egsozları nikelaja, depoyuda airbrusha yolla... Sonra yak bi cigara geç motorunun karşına ikinci kez motor aldım diye keyif çat... Bu çin mallarının hepsi Çinlilerde olduğu gibi birbirinin aynısı. Hepsinin parçası birbirine uyuyor. Maharetli bir babanda varmış zaten, sök tak değiştir puzzle misali...

bozkurt
27.Mart.2008, 11:21
Zırıltı önden geliyor.Fan motorlarının göbeğinden.Ben tamamen kesemedim.Biraz kalın yağ ile yağladım.Nispeten kesildi.Kafana tokadan başka bişey takma.Bin ve unut.
Aksu kardeşim sakinleştiren ve uzlaşmacı yorumun için teşekkürler.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

Tayfun
27.Mart.2008, 15:04
Zırıltıyı kesmenin kesin yolu egzostların sesini arttırmak, sürüş anında egzostlarınız ne kadar bağırırsa zırıltılar o kadar kesiliyor ve sadece egzost sesi duyuyosunuz :mrgreen:

X__utku__X
14.Nisan.2008, 14:34
zırıltının sebebini buldum ama nasıl çözeceğim bilmiyorum.zırıltı depo kapağından geliyo.kapak tam kapanmıyo.yada ben kapatamıyorum.zırıltı başlayınca parmaklarımı depo kapağının altına sokunca zırıltı felan kalmıyo.acaba benmi kapayamıyorum.ne yapmam gerekir acaba.sos

müslüm baba
14.Nisan.2008, 14:52
zırıltının sebebini buldum ama nasıl çözeceğim bilmiyorum.zırıltı depo kapağından geliyo.kapak tam kapanmıyo.yada ben kapatamıyorum.zırıltı başlayınca parmaklarımı depo kapağının altına sokunca zırıltı felan kalmıyo.acaba benmi kapayamıyorum.ne yapmam gerekir acaba.sos

Evet sen söyleyince hatırladım benim depo kapağıda zırıldıyordu,tankped taktım ses mes kalmadı.

okan
14.Nisan.2008, 15:09
bu km saatiyle oynayan da amma dangalakmış yavv.. niye sökmüşki km saatinin camını...:evil:
halbuki pratik yolu var .. alttan km kablosunu çıkarıp matkaba bağlayıp ters çeviriyosun ortalama 1 saatde 10 000 km geri alıyo...:mrgreen:
onda başka bi iş vardır Utku kardeşim ...sen al yenisini bas gaza git...8)

X__utku__X
14.Nisan.2008, 16:52
okan abi şu benzin kapağı ile ilgili bi çözümün varmı.zırıltı yapıyo

okan
14.Nisan.2008, 18:13
kasteddiğin şey benzin bidonundaki anahtar kapağıysa eğer süngerli bantla altından küçük bi parça yapıştır.. bi daha zırıldamasın....

Kino
14.Nisan.2008, 18:56
ya BABA ları kızdırmayınnnn

benimde km saat göstergesi içi laçka oldu pusula gibi içi sallanıyor haaa çalışıyormu evet halen çalışıyor hayret ama değiştirecem herhalde bilmem nasıl yapmam gerekir tamiri olurmu ki acaba..??

müslüm baba
14.Nisan.2008, 20:12
okan abi şu benzin kapağı ile ilgili bi çözümün varmı.zırıltı yapıyo

Çözümü söyledim sana okumadınmı,Okan anlamaz.

okan
14.Nisan.2008, 20:18
ewet dedem dooru söylemiş.. en iisi tank ped...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

X__utku__X
14.Nisan.2008, 21:13
müzlüm baba okudum .ok saol.bende öle bişi alcam heralde.okan abi sende saol

X__utku__X
14.Nisan.2008, 21:15
ya BABA ları kızdırmayınnnn

benimde km saat göstergesi içi laçka oldu pusula gibi içi sallanıyor haaa çalışıyormu evet halen çalışıyor hayret ama değiştirecem herhalde bilmem nasıl yapmam gerekir tamiri olurmu ki acaba..??

kino baba değiştirirsen buraya yazarsın.ne kadardır acep.çok pahalı bişi deyilse bende değiştircem