PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UnicornKnight Babası kalp krizi geçirmiş.

UnicornKnight
31.Mart.2007, 06:12
geride bıraktığımız pazar günü babam kalp krizi geçirip hastaneye kaldırıldı...perşembe gününe kadar yoğun bakımda kaldı...cuma ameliyattan korktuğu için (bypass) şifa bulamadan 3 tıkalı damar ve kası harap olmuş bir kalp ile taburcu oldu...buna rağmen sırf "şeker arkadaş","sudan korkan insan","yağmur tırsağı" gibi lakaplara kurban gitmemek adına pazar günü sabah saat 10'da dolmabahçe'deyim...
görüşmek üzere...

emrahkucukgirgin
31.Mart.2007, 13:23
Çok geçmiş olsun abi. Babanı ne yap ne et kna et. Olurmu öyle ameliyattan korkmak. Allah korusun.

inci
31.Mart.2007, 13:31
ulaaaaa... kocca türkiyeden bi benmiyim şimcik uzak tayfa....alla alllaaa... yaa aidi yerel tv lere reklem verecem senin bu siteyi... ulan bi allahın kulu yokmu yaa karadenizden.. samsunu vazgeçtim artık önemli diiilde bari karadenizden bi ademoğlu çıksa yaa...dişimi kıracam haa.... :? :? :(

uzak tayfa değilsin, işte hep yakınımızdasın yaaa :cheesy:

GOKHAN
31.Mart.2007, 16:37
geçmişolsun kardeşim senı anlıyorum bende babamı kalp ameliyatında kaybettim

ÇeLeBi MuRaT
31.Mart.2007, 18:30
UnicornKnight kardeş çok geçmiş olsun..Size uyarsa 9 daordayım allah bi keder vermezse maşukiye olaylarına gelirsek biraz daha güneşli günler gelsin güzel bi organizasyon düşünüyorum..Fuarda konuşuruz..

inci
31.Mart.2007, 18:41
geride bıraktığımız pazar günü babam kalp krizi geçirip hastaneye kaldırıldı...perşembe gününe kadar yoğun bakımda kaldı...cuma ameliyattan korktuğu için (bypass) şifa bulamadan 3 tıkalı damar ve kası harap olmuş bir kalp ile taburcu oldu...buna rağmen sırf "şeker arkadaş","sudan korkan insan","yağmur tırsağı" gibi lakaplara kurban gitmemek adına pazar günü sabah saat 10'da dolmabahçe'deyim...
görüşmek üzere...

geçmiş olsun, ALLAH acil şifa versin inşaallah

MaRaNtZz
31.Mart.2007, 19:47
Çok geçmiş olsun, Acil şifalar dilerim...

agresus
31.Mart.2007, 20:06
görüşmek üzere...

çok geçmiş olsun kardeşim... pazar sabah görüşmek üzere... acil şifalar babaya...

Engin
31.Mart.2007, 20:18
Kardeşim çok geçmiş olsun, ALLAH en kısa zamanda şifa versin babana. Benim eniştem yakın zamanda oldu, %95 lik bir tıkanma söz konusuydu ve şeker hastasıydı. ALLAH a şükürler olsun şimdi aslan gibi geziyor. Bence ikna etmeye çalış babanı, yada önceden bu ameliyatı geçirmiş birisi ile muhabbet ettir babanı.

aidikurt
31.Mart.2007, 20:58
kardeşim çok geçmiş olsun valla bende geçen hafta pederin yüz felci geçirmesiyle baya bir üzüldüm Allah büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin kardeşim en kısa sürede inşallah toparlar ama ameliyattan falan korkmasın yoksa allah korusun daha beteri olur.

okan
01.Nisan.2007, 15:16
görüşmek üzere... KARDEŞİM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN..cenabı allah acil şifalar versin...inşallah ikna olurda ameliyetından soora sağlığına kavuşur...
bu gün yanınızda olmam gerekiyordu ama seninkine göre daha sudan bi sebepten dolayı acilen geri dönmek zorunda kaldım...elini sıkmayı , geçmiş olsun dileklerimi yüzüne söylemeyi çok isterdim... :(

Kino
01.Nisan.2007, 17:15
dostum büyük geçmiş olsun

benim babam 9 sene önce kalp krizinden vefat etti. annem ise 9-10 sene önce 2 damar tıkalı diye balon oldu sonra bu 2damar ile beraber tıkalı damarlar 4 oldu ( 5 sene önce) ve direkt ameliyat dediler çünkü emekli sandığı gibi bir devlet güvencesi vardı . ancak ameliyattan valide hanım haklı olarak çekindi olmadı .

birde dikkat edin bir güvence var ise ssk bagkur emekli sandığı adamlar direkt ameliyat diyorlar çünkü devleti ...... etmek cok kolay sende bir şey diyemiyorsun ki........................................
( ben apendisit ameliyatı oldum 2 sene önce doktor bana güvencen varmı dedi bende yok kendim ödeyecem diyince doktorun yüzündeki ifadeyi unutamıyorum :cry: sanki bana ulan senin paranın anasını avradını der gibi geldi )

daha sonra ilk balon olduğu yer istanbul florance nightingale hastanesinde ki prof ameliyata gerek yok balonla hallederiz dedi ve balonla aynı günde 4 değil 5 damara operasyon yaptılar 2 sine sten taktılar 3 nüde balonla actılar şimdi turp gibi maşaalah.

ayrıca bir de eecp denen bir sistem var ameliyatsız kansız neştersiz http://www.eecp.com.tr/ buraya bir bak derim
sadece zaman önemli 30-45 gün günlük seans oluyorsun. tıkanık damarların yanındaki kılcal damarları faaliyete gecirmek icin belden aşağı basınç uygulama seanları bunlar bir bak babaya da bir danış.
allah korusun uzun ömür versin ancak babalar ve anneleri kaybetmeye gelmez.

hakinen
01.Nisan.2007, 23:09
cok cok gecmis olsun allah sifa versin kardesim:)

shiga
02.Nisan.2007, 01:41
Geçmiş olsun, Acil şifalar dilerim...

lordskeldan
02.Nisan.2007, 01:51
büyük geçmiş olsun
acil şifalar dilerim

Tayfun
02.Nisan.2007, 03:39
Baban bence ameliyattan korkmasın, hem halam hem babaannem bypass ameliyatı oldu, halam 55 babaannem 70 yaşında, ikiside şimdi turp gibi, yeni motor yapılmış araba gibiler aynı. Zor bir ameliyat ama olmazsa kriz riski çok artıyor, babaannem nefes alamıyorsu resmen ve şekeride vardı, 3 damar tıkalı dediler, 6 damarı değişti ameliyatta gerisini siz hesabedin artık.

doğan
02.Nisan.2007, 11:12
geçmiş olsun . umarım kısa zamanda iyileşir.

emrahss
02.Nisan.2007, 11:26
Geçmiş olsun dostum. Allah şifasını da versin.

alper_tim
02.Nisan.2007, 11:42
çok büyük geçmiş olsun
acil şifalar dilerim

UnicornKnight
04.Nisan.2007, 21:44
bu topiği yeni gördüm,hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim...allah razı olsun dostlarım...

okan
04.Nisan.2007, 21:53
son durum nasıl dostum.. ondan bahsetseydin biraz.. inşallah sağlığı yerindedir babanın....

FATİH
04.Nisan.2007, 21:57
Çok geçmiş olsun , Allah acil şifalar versin...
Babacığını ne yap ne et ikna et kardeşim , günümüzde Tıp çok iyi yerlerde bu tip ameliyatlar önceden çok zormuş ama bu zamanda daha kolay oluyor...Tekrar Mevladan acil şifalar diliyorum...
Durum ile ilgili bilgilendirirsen sevinirim...

UnicornKnight
04.Nisan.2007, 23:40
kriz geçireli 1.5 hafta kadar bir süre geride kaldı,bu süre zarfında bizleri iyi olduğuna ikna etmek için yapmadığı abukluk kalmadı...3 gündür arkadaşları ile beraber sürekli sahil yürüyüşlerine çıkıyor sabah ve öğleden sonraları...bu günkü son bombası "beni bu ilaçlar kötü ediyor,içmeyeceğim artık" demesi ve uygulamaya başlaması oldu...adamcağıza bir şey de diyemiyorsun,tatlı dille konuşunca da kendi dediğini diretiyor...öyle kendi kendimizi yirip bitiriyoruz yaptığı çocukça hareketler yüzünden...gerçekten de belli bir yaştan sonra olaylara yaklaşımları gerçekten çocukça oluyormuş insanların,bunu yaşatarak öğretiyor benim zavallı babacığım tüm ailemize sağolsun...geceleri saat başı telefon alarmıyla kalkıp nasıldır diye kontrol eden,pazartesiden beri işe saçbaş yapmadan,traş olmadan,ütülü gömlek giymeden mi gidiyor oğlu farkında bile değil...inşallah ikna olur ameliyata,aksi halde ben hasta olacağım bu gidişle...

okan
04.Nisan.2007, 23:42
kardeşim öncelikle allahtan babana acil şifalar diliyorum... sizlerede kolay gelsin.. çok zordur bu işler yaşamayan bilmez...

agresus
05.Nisan.2007, 03:15
kardeşim .. merak etme (ve lütfen yanlış anlama ama) ameliyatla da bişi değişmiyo... benim babam da iki kez (biliyorum aynı diil ama) miğde ve bağırsak ameliyatı geçirdi... hiç doktora gitmeden kendi tedavisini yapmaya çalıştı yıllarca ve nihayet bi gece tedavi tutmadı ve acil ameliyata alındı... sigaraya son, yok bakarım kendime falan hikaye... 2 sene sona çok daha ciddisini geçirdi(5 saat sürdü ameliyat var sen düşün).... yok kesin bitti sigara yemek yemek gerek falan... yalan bunnar... annatamıyosunda .. şu anda günd 1,5 paket sigara içip öğle yemeklerini sallıyo... yaş ilerleyince bi değişik oluyolar... bi de laf söyletmiyolar kendilerine... üstüne gidincede "tamam kestirmeden gidiyorum zati , yakında kurtulursunuss" geyiği yapıyo bizimki... Allah başımızdan eksik etmesin... ama neden bööleler anlamıyorum... babaya acil şifalar... (bu arada benimkinde vardı en azından: masaya yatma fikri biraz ürkütüyor onları sanırım... acil ameliyat dendiğinde bile- ki ağrıdan kıvranıyordu o sıra- yok yok iiyim dediydi.. bi ağrı kesici verin.. ilaçla geçer..)

Aksu
05.Nisan.2007, 10:13
Geçmiş olsun kardeşim. Bizleri daha fazla üzmek istemiyorsan ne yapacağını biliyorsun. Allah en kısa zamanda şifasını verir ve eskisinden daha sağlıklı olur inşallah.

gecee
05.Nisan.2007, 10:40
arkdaşım cok büyük gecmiş olsun...
allah kimsenin yakınına sevdiğine yaşatmasın boyle seyleri....
baban en kısa sürede sağlığına kavuşur işallah...

FATİH
05.Nisan.2007, 11:42
kriz geçireli 1.5 hafta kadar bir süre geride kaldı,bu süre zarfında bizleri iyi olduğuna ikna etmek için yapmadığı abukluk kalmadı...3 gündür arkadaşları ile beraber sürekli sahil yürüyüşlerine çıkıyor sabah ve öğleden sonraları...bu günkü son bombası "beni bu ilaçlar kötü ediyor,içmeyeceğim artık" demesi ve uygulamaya başlaması oldu...adamcağıza bir şey de diyemiyorsun,tatlı dille konuşunca da kendi dediğini diretiyor...öyle kendi kendimizi yirip bitiriyoruz yaptığı çocukça hareketler yüzünden...gerçekten de belli bir yaştan sonra olaylara yaklaşımları gerçekten çocukça oluyormuş insanların,bunu yaşatarak öğretiyor benim zavallı babacığım tüm ailemize sağolsun...geceleri saat başı telefon alarmıyla kalkıp nasıldır diye kontrol eden,pazartesiden beri işe saçbaş yapmadan,traş olmadan,ütülü gömlek giymeden mi gidiyor oğlu farkında bile değil...inşallah ikna olur ameliyata,aksi halde ben hasta olacağım bu gidişle...

Sen en iyisi babacığına bu forumları okuttur...Bak baba senin bir oğlun yok burda birsürü kardeşim var de...
Yahu ilaçlar bırakılırmı :? Bunu babana hitaben yazıyorum gerçekten okutursan sevinirim...

Babacığım ilaçlarını lütfen bırakma , sen onları alınca kalp ritmin düzene girdi...Şimdi ben iyileştim ilaçları almama gerek yok dersen kısa zaman sonra yine sıkıntılı günler yaşayabilirsin..(Allah korusun)
Sen nasıl çocuklarını büyütürken onlara gül bile atmadınki dikeni zarar vermesin..Şimdide evlatların senin rahat etmen iyi olman için çaba gösteriyor...Senin canın yanarsa bizim yüreğimiz sızlar...Lütfen ilaçlarını almaya devam et ve doktora rutin kontrollerini yaptır...Senden yapmanı istenen her şey senin iyiliğin için... :roll:

Kino
06.Nisan.2007, 17:18
fatih dostumun eline sağlık çok çok güzel yazmış

bir hikaye vardır baba - oğul - torun arasında

oğul çıkmış, kış günü evin girişinin üstünde dama , damdaki karları kürüyormuş tabii hararet basmış fanila ile çalışmaya devam
babası (yani büyük baba) çıkmış görmüş "oğlum üstüne bir şey giy üşüteceksin hasta olursun" demiş oğul dinlemiyor büyük baba gitmiş içerden kücücük torununu yani adamın oğlunu almış soymuş çıkarmış kapı önüne ,karların üstüne bırakmış .
çocuğun babası damdan seslenmiş "baba ne yapıyorsun çocuk hasta olacak alsana içeri üstünü giydirsene çıplak çıkartmışsın"
büyük baba " yaa görüyorsun değilmi sen nasıl oğlunu düşünüyorsan bende kendi oğlumu düşünüyorum sende gel içeri üstüne birşeyler giy hasta olacaksın " demiş.

sende babacığına söyle " senin durumda ben olsam bana sen ne tavsiye ederdin" diye sor bakalım senin yaptığın gibi ben yapsam ilaçlarımı almasam sen ne derdin bu bir baskı değil ayrıca dediğim gibi eecp denen bir olayda var lütfen bir araştır

caser
06.Nisan.2007, 17:24
Kino cok guzel bir benzetme yapmissin.
UnicornKnight arkadasim babana gecmis olsun. Insaallah gunden gune iyiye dogru gider de sikintilar biter.
Ne demeli ki benim babam da bir kac sene once kalp ameliyati olmustu. Yok adam laf dinlemiyor ama kendine de iyi bakiyor dogrusu.
Herkese Allah saglik sihhat ve selamet dersin derim vesselam ( Amma edebi olmus bu son cumlem yaaaa) :shock:

kawa500
07.Nisan.2007, 00:18
çok çok geçmiş olsun...............acil şifalar..........
baba kalp bu şakaya gelmez aman haaa......

aslanburclu
07.Nisan.2007, 10:03
kerdeşim çok çok geçmiş olsun babaya acil şifalar