PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazayım mı volkan sıcağı sıcağına

carvalho
01.Nisan.2007, 01:15
31.03.2007

Bu tarihi hiç unutmayacağım...

TEM'de 3 ayrı noktada yolda kalış (2'si avrupa, biri anadolu); 4 saat yağmuru mütemadiyen yiyiş, tabiri caizse iç çamaşırlarına kadar sırılsıklam ıslanış, agresus'tan telefonla moral destek, Müslüm Baba'dan teknik ve lojistik destek alış (Allah ikinizden de çok çok razı olsun...) ve nihayetinde Katrancı'dan Coşkun Usta tarafından gecenin on birinde Çekmeköy yol ayrımında bana mahcup gözlerle bakan Efe'min ve benim kurtarılışım...

Şu anda ayak parmaklarım yeni yeni çözülüyor...

Mevzu kısaca şu: Şeytan :evil: beni nasıl dürtüklediyse yağış olacağını bile bile Küçükyalı'daki evimden Avcılar'da çalıştığım şirkete motorla gitmek histerisine kapıldım sabah sabah... Tabii bunda 1600 km'cik yol yapmış olmamın dün akşam bir araya geldiğimiz sevgili dostlar tarafından 10 dakika kadar konu edilmesinin ve tarafıma yapılan tatlı su motorcusu yakıştırmalarının hiçbir etkisi yok :roll: ...Gayet keyifli bir yolculuktan sonra ofise sağ salim vardım. Akşam dönüşte yağmur çok şiddetliydi. Mahmutbey gişeleri geçtikten sonra Tekstilkent'i geçer geçmez motorda çekiş azaldı ve yolda giderken stop ediverdi... Yoğun bir telefon trafiği ve sonrasında Agresus Volkan kardeşim sağolsun teçhizatı toplayıp bana ulaşmak için yola koyuldu... Kardeşim bana ulaşamadan benim makina (yaklaşık yarım saat sonra) çalıştı... Büyük bir mutlulukla yola devam ve derken Hasdal ayrımından sonra yine aynı şey.

Bu sefer üşümenin ve çaresizliğin de verdiği öfkeyle olaya daha bir agresif yaklaşım ve Volkan'ın telefonda moral esprilerine negatif yanıtlar (hakkını helal et kardeşim)... Müslüm Baba sağolsun Katrancı Otomotiv'i arıyor ve Coşkun usta beni almaya gelecek... Bu arada sağolsun motosiklet fuarından dönen motorcu arkadaşlar (2 tane can motorcu) yardım edebilmek için çırpınıyorlar ama sonuç yok... Teşekkür edip gönderiyorum arkadaşları... O da ne... Motor birden çalışıyor (yaklaşık 40 dakika sonra) ve ben hani kuşlar ağaçlar diyerek tekrar yola koyuluyorum. Elektrik aksamından kuşkulanıyorum ama motorun sesi iyi gelince bir gayret tekrar yola koyuluyorum . Ne de olsa evin yolunu yarıladık...

Köprüyü geçiyorum, Kavacık, Ümraniye derken...Çekmeköy yol ayrımında 3. varta... Bu sefer yanık kablo kokusu ile birlikte dumanlar da görüyorum ve pes ediyor, Coşkun Usta'yı bekliyorum. Coşkun Usta geliyor, motoru yükleniyor, beni evime bırakıyor...

Ben de zatüre öncesi size bu satırları yazıyorum...

Bırrrr çok üşüdüm be gece gece...

infinitedreams
01.Nisan.2007, 01:22
Selçuk, dostum... çok geçmiş olsun.

Dün akşamki 'tatlı su motorcusu' takılmalarımızdan dolayı pişmanım.
Bugün olmasa yarın olacaktı belki de... ama öylesi daha iyi olurdu, çünkü hep beraber olacaktık.

İlerde bu akşamı gülümseyerek hatırlayacağına emin ol.

Sorun neymiş peki. Yani neden yanmış kablolar, anlayabildiniz mi?

agresus
01.Nisan.2007, 01:28
Sen hakkını helal et canım benim... ne yalan sööliim benim aklıma sadece buji mevzuu geldiydii ve abimle sadece bunun üstüne yoğunlaşarak yola çıktıydık... bu arada Gökhan abeyin teknik destek çalışmalarıda çok yardımcı oldu... sana her seferinde yok şunu yap yok bunu yap dedirten o mesajsal desteklerden kaynaklandı... ikinci kalışında ki mevzuuda yanında olamadığım için de affet... abimi göndermiş ve zinciri problemli makinamla da sana gelmem zaman alacaktı... zati ii ki gitmemişimde müslüm babaya ulaşabilmişim... bu arada kesinlikle müslüm baba nın telefonunu bi yerler hrkesler yasmalı... harbiden başı sıkışan arıyo ve kesin bi çözüm buluyo... baba büyüüükksssüüünnn... çoook büyük geçmiş olsun... mz ve servisi bulunmayan bi pejo kullanıcısı olarak ben de ççoook ıslandım, ıssız yerlerde destek bekledim.. neden bilmem biss mötörcüların kaderi bu heralde... hatta bi seferinde tem otoyolunda silivri sapağını geçtikten 2 km sonra kaldıydımda mötörü bariyere kitleyip gittiydim... şimdi güssel güssel dinlen... hatta varsa evde bi tyhlol hot hazırla kendine ve yat... sabaha umulurki daha ii hissedersin....

carvalho
01.Nisan.2007, 02:04
Yav Nihat kardeşim, kendini kötü hissetmene gerek yok :) Takılıyorum...
YAnık kablo kokusu ve duman geldiğine göre şase yapan bir yerler var ama neresi? Yağmur suyunu yeyince mi birşeyler oldu, anlamadık ki... Coşkun ustadan öğrenir öğrenmez yazarım...

Müslüm abi gerçekten iyi ki var... Krizi çözdü bu akşam...

Tylol içip yatyım hakkaten. Hatta yatayım artık... 4 saat soğuk yağmuru yedikten sonra, evde sıcak duş sonrası tam uyku modundayım...

Dostlar, iyi uykular... Yarın fuara farklı şekilde geleceğim artık...

Tayfun
01.Nisan.2007, 03:02
Kardeş geçmiş olsun valla, neler çektiğini çok iyi kestirebiliyorum, bundan 1 ay önce arabamın karter demirini parçaladım ve yağmur altında senin gibi kalmıştım, uyuz bir geceydi ve atlattın sende, tekrar geçmiş olsun.

okan
01.Nisan.2007, 17:04
kardeş geçmiş olsun beaa. bayağı zor bi durumlar atlatmışın....allah tekrarını göstermesin...yolda kalmak kadar zor bi şi yok motorcu için...helede yağmurda... :(

Kino
01.Nisan.2007, 17:30
dostum büyük geçmiş olsun
yollarda senin kaldığın şekillerde kalmak yerine ben tatlısu motorcusu olmaya razıyım ama dedikleri gibi müslüm baba iyide varsın.

sen motoru zorlamışsın abicim dumanlar cıkana kadar müslüm babanın bir yolda kalış hikayesi vardı eşi ile beraber bakmış ki vites te bir enayilik var aynen kitlemiş ve yakındaki bir fabrika bekçisine galiba emanet etmiş dolmuş falan yani zorlamamış motoru

be abicim sende çağıracaktın veya gelen servisi bekliyip vercektin motoru veya orada kısa bir kontrol yapacaktın
şimdi diyorsundur ki " tabii taaaa Mersin den bunları yazmak kolay " ne desen haklısın dostum büyük geçmiş olsun kendine iyi bak o kadar yağmur yedikten sonra raptor a parça takılırda sen kendine taktıramazsın önemli olan senin sağlığın ..

GOKHAN
01.Nisan.2007, 23:07
Kardeşim cok geçmiş olsun valla volkanın anlatmasıyla yardımcı olmaya calıştık neyse hepsi düzelir sağlık olsun.

ÇeLeBi MuRaT
01.Nisan.2007, 23:19
Selçuk geçmiş olsun..kardeş nasip değilmiş demekki CNR...Havalar ısınsın yağmurlar dinsin ibibikler ötsün seni ve RR cileri maşukiyeye davet edicem..Çelebi organizasyon sunar....

Tayfun
02.Nisan.2007, 02:56
Wayyyyyyy promosyon o biçim valla ;)

alper_tim
02.Nisan.2007, 10:05
selçuk kardeşim nete şimdi girebildiğim için şimdi gördüm
geçmiş olsun değişik ve zor bir gece atalatmışsın ama iyi yanından bak olaya
artık seninde anlatacağın motorunla ilgili bir annın oldu
bakalım arıza ne çıkacak merakla bekliyoruz
allah daha beterlerinden korusun tekrar geçmiş olsun kardeşim

emrahss
02.Nisan.2007, 11:42
Geçmiş olsun, kötü bi anı olmuş. En kötüsü de motorun yanında dururken, geçen bütün araçlar sana bakıyormuş gibi oluyor.

Hala çok çok acemiyim ama motoru ilk aldığım zamanlardı. Bujiler ve akü iptal durumdaydı. Servis sahibi İlker'i arabayla garaja getirdik. Parçaları değiştirdi, motoru çalıştırdı, oh dedik. Arkadaşlar O'nu servise geri götürürken ben de özendim, kampüsün içinde bir tur atayım dedim. Yolu daha yarılamamıştım ki motor sarsılmaya ve gaz yememeye başladı. Durdum, İlker'e telefon ettim. Daha yoldaydılar, geri dönmeye karar verdiler. Ben üniforma ile motorun başındayım, adamı vurmaya niyetliyim. Her gelen geçen bana bakıyor. Ben iyice sinirleniyorum. İlker geldi, motora baktı ve gülmeye başladı. Ne olsa beğenirsiniz? Benzin deposunu kapalı bırakmışım :cry: :( :-1: Tabi mahçup oldum, çocuktan özür diledim. Her şekilde yolda kalınıyor yani :D

carvalho
02.Nisan.2007, 11:44
Sağolun arkadaşlar yakın ilginize... RR'ci olarak tek vücut olmak çok güven verici hakikaten...

Kino hocam, sen haklısın, motorda bir anormallik hissettiğim anda bırakıp çekici beklemeliydim ama saat gecenin 10'u, yağmur iliklere geçmiş, motoru çalışır görünce dayanamadım vurdum kendimi yola... Gittiği yere kadar, ama yapmamalıydım kesinlikle. Tecrübe işi bunlar, bundan sonra daha dikkatli...

Bugün Katrancı Oto'yu aradım. Serdar Katrancı ile konuştum. Tesisatı komple kontrol etmişler, sorun yok...
Sorun şurada ki değiştirdiğimiz akü (Agresusumla beraber aldığımız şu meşhur akü) boyut olarak yüksek olduğu, ve benim akünün kutup başlarında yalıtım olmadığı için iletken olan nikelaja değdiğinde fizik kanunları gereği kısa devre yapıyor ve film burada kopuyor... Bugün aleti almaya gideceğim...

O kadar da günahını aldık yavrunun... Hatta Tem'de gece yarısı yola fırlatıp TIR'ların üzerinden geçmesini seyretmeyi bile aklımdan geçirmiştim... Gönlünü alayım bari... Ne bileyim kromlarını parlatayım, çanta alıp süsleyeyim falan. Şakaya gelmiyor bunlar, ruhlarının olduğuna iyice inandım ben...

okan
02.Nisan.2007, 12:03
küstürme yavruyu carvalho kardeş.. küserse her yerde huysuzluk yapar... :mrgreen: :mrgreen:

caser
02.Nisan.2007, 16:21
Selcuk gecmis olsun.
Umarin sen iyisindir , hasta olmamissindir.
EE Raptor ne alemde simdi?

carvalho
02.Nisan.2007, 16:25
Selcuk gecmis olsun.
Umarin sen iyisindir , hasta olmamissindir.
EE Raptor ne alemde simdi?

Teşekkür ederim.. Çok şükür sağlık problemim yok, acı patlıcan ve kırağı olayı :)
Raptor'da elektrik aksamında genel bir arıza yokmuş. Dediğim gibi yeni taktığımız akünün boyunun biraz yüksek olması ve kutup başlarında yalıtım olmaması kaynaklı kısa devre yapmış; sorun bundan ibaretmiş Serdar Katrancı'nın dediğine göre. Cayır cayır çalışıyormuş şimdi...

Umarım dediği gibidir...

Yarın gidip alacağım kısmetse motorumu...

caser
02.Nisan.2007, 16:31
Sevindim. Yani hem motora sevindim hemde senin saglam olmana :cheesy:
Bir mesaj daha yazdim ama yarin motoru alinca git bi "Ali usta ile tanis. Serdarin sirasinda en sonda kymco motorun karsisinda ust katta. Oyle para pul degil dosttur Ali.

carvalho
02.Nisan.2007, 16:34
Sevindim. Yani hem motora sevindim hemde senin saglam olmana :cheesy:
Bir mesaj daha yazdim ama yarin motoru alinca git bi "Ali usta ile tanis. Serdarin sirasinda en sonda kymco motorun karsisinda ust katta. Oyle para pul degil dosttur Ali.

Siz tavsiye ettikten sonra muhakkak giderim tabii ki... Volkan ile beraber Katrancı'dayız yarın, tanışırız Ali Usta'yla...

İyi ki varsınız dostlar...

agresus
02.Nisan.2007, 16:42
gideriz.. Evellallahh... ordan da basar karşıya geçerisss 2 mötüürrr....

Tayfun
02.Nisan.2007, 19:47
Regal servislerindeki tüm ustaların adları alimi yaf :P

carvalho
03.Nisan.2007, 09:33
Tayfunum zaptiyem, imza ne güzel olmuş yav. 10 numara :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

agresus
03.Nisan.2007, 10:37
Olm Ali kod adları... ajan bunnar... ülke huzurunu kaçırmakiçin dış mihraklarca gönderilmişş acanlarrr.... Bak inanmıyosan gideli Dikilitaşa keselim oradki Ali ustayı bakalım içine.. ne dersinn??... :twisted:

Tayfun
04.Nisan.2007, 11:33
Valla bana uyar volki, hemen veteriner müdürlüğüne gidip çeşitli alet edevatlar alıyım ben otopsi için, kesip biçmeside sana kalır artık :D

İmzamı kullanabilirsiniz arkadaşlar hiç çekinmeyin valla, eyvallah carvalho ;)