PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 cc 2 silindir motor olur mu olmaz mı?

bilgihan
01.Nisan.2008, 13:18
Arkadaşlar..

Bildiğiniz gibi ağzı süt kokan bir motorcuyum..Emre Ltd ten (fuarda) 125 cc lik 2 silindir motor aldım...''tavsiyelerinizi bekliyorum'' başlığında açtığım konu 125 lik çift silindir olur mu olmaz mıya geldi..

Yorumlarınıza göre kazıklanıp kazıklanmadığımı anlamak istiyorum...

RR 125 E 2 silindir olarak motor satan başka bir firmada Fındıkzadede var??

şayet 125cc lik motor olmaz ise bu firmalar insanları dolandırıyor demektir....ki o zaman birşeyler yapmak gerekir.

Ayrıca merak ettiğim başka bir konu (şayet 125 lik 2 silindir motor varsa) 150 tek silindir ile kıyaslaması ve çift silindirin avantajları ve dezavantajları.

Teşekkürler

leventse
01.Nisan.2008, 13:30
cıft sılındır olup olmadıgını anlamak ıcın bujılerıne bakarak anlayabılırsın tek bujı tek sılındır , cıft bujı cıft sılındır dır. bujıler sılındıre dogru gıden kablolara baglı onlardan bulursun

cıft sılındırın avantajı daha az vıbrasyon yapması olabılır onun dısında pek bı farkı yok

bilgihan
01.Nisan.2008, 13:33
Açıklama yeterli olmamıştır diye şunu ekleyeyim

125 cc lik motor çift silindir olabilir mi yoksa sadece tek silindir midir

leventse
01.Nisan.2008, 13:42
olabılır neden olması uretılırse olur ıkı tane hacımlerının toplamı 125 cc olan sılındır kullanırlar gayet te guzel olur

Jack_the_Ripper
01.Nisan.2008, 13:49
Valla Bilgihan bey forumda bi süredir dolanıyorum da 250 cc den aşağısının pek tercih edildiğini görmedim :evil:
Yinede güle güle binin.:mrgreen:

leventse
01.Nisan.2008, 13:55
dıger konuda verdıgın lınk e baktım motor cıft sılındır ;)

ıkı adet yanma odası bırbırınden ayrı bıcımde duruyor zaten kafanda suphe olmasın

foreman
01.Nisan.2008, 14:07
sayın bılgıhan bey...
bence bu baslıga gerek yoktu...
zıra dıger konu baslıgınızda sormus oldugunuz tum sorular acızane cevaplandı...

sızın bıze gondermıs oldugunuz resımdekı motor cıft sılındır olup baska acıklaması da yoktur...
sızın yapmanız gereken sey su...alım satım surecınde sıze gosterılen makına ıle ıs sonunda sıze verılen makınanın aynı olup olmadıgını tespıt etmek..

fi tarıhınde yetkılı bı magzadan 72 ekran tv almıstım...
tv yı stanttan begenerek kendı ıstegımle aldım...
arkadaslar aksam eve yolladılar.kutunun ıcınden aynı tv cıktı ama ozellıklerı daha az...neymıs efendım ' bu son modelmıs ve fabrıka artık o stanttakı urunden uretmıyormus'
bende ' stantınızda bana gosterdıgınız tv bu degıl.degıstırılmesını ıstıyorum dıye urunu gerı yolladım...kabul etmek zorunda kaldılar.
onemlı olan sızın ozgur ıradenızle begendıgınız urunun sıze teslım edılmıs olmasıdır...

bilgihan
01.Nisan.2008, 14:34
Sayın Foreman Bey

İlgi ve alakanıza ve zamanınızı ayırdığınız için teşekkürü bir borç bilirim..
Diğer başlıkta ,gelen mesajları okuduğumda tecrübeli arkadaşlarında bu konuda ki ye ayrıldıklarını görmüş bulunmaktayım..Dolayısıyle ikinci bir başlık la ki ilk konu benim acizane tavsiye talebimdi ,açmak zorunda hissettim.

Şayet siz yapılan açıklamaları yeterli görüyorsanız site yetkilisi arkadaşlarla irtibata girip bu başlığı kaptabiliriz.

Tüm arkadaşlar ilgilerinden dolayı teşşekkür ederim..

foreman
01.Nisan.2008, 14:45
Sayın Foreman Bey

Diğer başlıkta ,gelen mesajları okuduğumda tecrübeli arkadaşlarında bu konuda ki ye ayrıldıklarını görmüş bulunmaktayım..Dolayısıyle ikinci bir başlık la ki ilk konu benim acizane tavsiye talebimdi ,açmak zorunda hissettim.

Şayet siz yapılan açıklamaları yeterli görüyorsanız site yetkilisi arkadaşlarla irtibata girip bu başlığı kaptabiliriz.

:( bız bır aıleyız...
ıyı kotu herseyı paylasırız...
konu acmak sızın en dogal hakkınız...
soyledıklerımın yanlıs anlasılması benı uzdu...
acızane ''' bence ''' demıstım zaten...
yanlıs cumle kurarak sızı kırdı ısem kusura bakmayın...
dıger arkadaslarda fıkırlerını paylassın...
ama bazı konular vardır kı yoruma acık degıldır...
2*2= 4 gıbı...bu kesın sonuc...bunun uzerıne yapılan her yorum kafa karıstıracaktır..

tekrar soyluyorum.surçi lisan ettik ise affola...

bilgihan
01.Nisan.2008, 14:55
Sayın Foreman Bey,

Özür dilemek için sebep yok....Kırılmış değilim size..

tekrar teşekkür ederim

leventse
01.Nisan.2008, 17:11
Sayın Foreman Bey

diger baslıktakı karmasa biraz aynı seylerı farklı stilde soylemekten dolayı olusmus egzost muhabbetınde.

şimdi benim tek silindir bir keeway im war ama cıft egzostlu ama egzostların nereden ıkıye ayrıldıgına bakıldıgında sılındır odalarından ayrılmıyor. silindirden tek çıkış var sonra keyfe keder hos goruntu olsun dıye ıkıye ayırlmıslar. aynı şekilde çift silindir de de silindir odalarından ayrı ayrı çıkan cıft egzost borusu keyfe keder bırlestırılebılır bıraz ılerısınde yada gene herbırı ıkıye falan ayrılabılır. yanı normalde sılındır odalarından dırek cıkısa bakılırsa yanı egzost manıfoldu denebılecek olan kısma (her ne kadar motosıklette olana manıfold demek pek mumkun olmasa da) yanı sılındırın bulundugu yerın hemen cıkıs kısmına orada kac cıkıs olduguna bakılarak kac sılındır oldugu anlasılabılır.

yıne diger konuda Foreman Süper sport motorlarda tek cıkıs olsa da sılındır gırısınde 4 cıkıs olup sonradan bırlestıgını soylemıs bu sekılde onların 4 silindir olduklarını anlamamız bu sekılde mumkun :) S Süper sport motorlardakine manıfold denılır yanlız
özel bir egzost manıfoldudur headers adı ıle bılınır

diğer konuda Aslanburçlu o motosıkletın ıkı sılıdır gıbı gosterılmesıne ragmen dıger kısımda sılındır olmadıgını kandırmak amaclı oldugunu soylemıs ınceledım demış , Foreman ise boyle bısey mumkun degıl demıs. ben mumkun olup olmadıgını bılecek kadar bılmesemde orada sılındır olup olmadıgını anlamanız ıcın sıze bır yol : ıkı sılındırden cıkan egzosta da bakın egzost gazı cıkıyorsa orada calısan bır sılındır vardır demek anlamına gelır.

Tayfun
01.Nisan.2008, 17:25
Abooo 2 tane mıçı kırık silindir birbirimize düşürcek bizi nerdeyse, neyse olay neticeye kavuşmuş artık bi problem yok, biz beraber yapacağımız gezileri düşünelim artıkın ;)

bilgihan
01.Nisan.2008, 17:25
Sağol Levent..

Yarın sabahtan motoru almaya gideceğim...ilk işim egzost çıkışları ve duman durumunu kontrol edeceğim..sanırım ayrıca buji sayısıda bunu belirlemede bir ölçü oluyor..

Umarım 2 silindir çıkar da tatsızlık olmaz..

Yarın öğleden sonra konuyla ilgili yazacağım

teşk ler

bilgihan
01.Nisan.2008, 17:28
birbirimize düşmek yok tayfun kardeş...

yarın belli olcak inşallah...aslnaburçlu arkadaşın dediği düşündürücü geldi...125 cc lik 2 silindir olmaz demişti de...kandırıldım mı acaba diye açtım konuyu..
Herşey yolunda..:)

bozkurt
02.Nisan.2008, 11:17
125 cc.lik çift silindirli motor olur ve var.<<<<<<<dış görüntüsü çok güzel.Kullanan arkadaşlarım memnun.Sadece tek silindirli akranlarına bakarak çok yakıyor .Bilgihan hayırlı olsun.Allah kaza vermesin.
Sağlıcakla kal.

bilgihan
02.Nisan.2008, 16:50
125 cc.lik çift silindirli motor olur ve var.<<<<<<<dış görüntüsü çok güzel.Kullanan arkadaşlarım memnun.Sadece tek silindirli akranlarına bakarak çok yakıyor .Bilgihan hayırlı olsun.Allah kaza vermesin.
Sağlıcakla kal.

Sağol dostum...Bugün aldık mototru hayırlısıyla..

Çİft egzost çıkışlı ve çift buji var üstünde...

Kazasız hayırlı sürüşler olsun sanada

foreman
02.Nisan.2008, 16:59
agabey hayırlı ugurlu olsun...
allah kaza bela vermesın...
rodaj donemıne dıkkat ederek gonul rahatlıgı ıle kullanmaya baslıyabılırsın...
yolunda bahtında acık olsun...

müslüm baba
02.Nisan.2008, 17:35
Bu motorun performansını çok merak ediyorum, hocam ilk buluşmada bi bakalım şu canavara,en çok vibrasyonunu merak ediyorum,malum keeweylere vibratör adını takmıştık.

bilgihan
02.Nisan.2008, 18:05
Çok teşekkürler Foreman,,Müslüm baba..

Allah sizlere de sorunsuz,kazasız sürüşler nasip etsin..

Umarım en kısa zaman da bir araya geliriz..Tecrübelerimi paylaşmak isterim...biraz daha ustalaşınca sanırım sizlere tatmin edici birşeyler söyleyebilirim...Üyelik resminiz kısmına resmini koydum...

kaanka
02.Nisan.2008, 18:09
abi, resminiz kısmına kendi resmini, motorum ve ben kısmına motorunun resmini koyucaktın sanırım...8)

bilgihan
02.Nisan.2008, 18:11
Kusura bakmayın...resim olayını karıştırmışım ..çok pardon

kaanka
02.Nisan.2008, 18:13
yok abi ne kusuru. ben hatırlatim dedim sadece...

müslüm baba
02.Nisan.2008, 18:21
http://img514.imageshack.us/img514/2981/karakaanmyc5go4.jpg (http://img98.imageshack.us/img98/7593/karakaanmyc5.jpg)

Sanki büyümüşte küçülmüş adam gibi motor işte bu her yere gider.

bilgihan
02.Nisan.2008, 18:27
Rodaj için 60 km yi geçme dediler ama bugün TEM den gelirken mecbur kaldığım anlarda 70-75 i buldum.... 95 km den fazla yapmaz dediler ama 145 kadran var :)

Koruma demiri de taktırdım mı eminim çok daha iyi görünecektir ..

Sağol Müslüm Baba..

Batis
02.Nisan.2008, 18:44

Sağol Müslüm Baba..

Kesinlikle haklısın , şahane görünüyor.Tek eksiği koruma demiri.Hayırlı olsun.8)

carvalho
02.Nisan.2008, 18:45
Rodaj için 60 km yi geçme dediler ama bugün TEM den gelirken mecbur kaldığım anlarda 70-75 i buldum.... 95 km den fazla yapmaz dediler ama 145 kadran var :)

Sağol Müslüm Baba..

Koruma demirsiz sürüş yapma bence. Düşme anında hem seni hem motorunu korur.

Motor harika görünüyor. Güle güle bin...

bilgihan
02.Nisan.2008, 18:54
Sağolun arkadaşlar...

yakında bir iki resmini daha çekip koyarım...

Paslanmaz çelikten özel koruma demiri yaptıracağım..:)

Tayfun
02.Nisan.2008, 19:55
Hiç uğraşma valla, git bitane hazır koruma demirlerinden al hem vakit hem nakitten kazan ;)

aslanburclu
02.Nisan.2008, 22:16
hayırlı olsun güle güle bin
yanlız yine iddia ediyorum bu makina inci hocanın 100 lük makinasına 200 lük çift silindir diye taktıkları motorun aynısı 1 buji orj. 2 ci buji sanal ister inanın ister inanmayın dahada resme dikkatli bakın hatta karbüratör tek boğaz yani buda tam olarak tek silindir çalışan 2 buji yataklı dediğim gibi 1 gözü kapalı 150 cc bir makina ....... inşallah yanılmıyorumdur

foreman
02.Nisan.2008, 23:00
yasar abı bu ısı nasıl cozerız bılıyormusun...
ılk toplantıda bılgıhan abı bıze söyle tavsan kanı bı cay ıkram ederse bızde bu motor gercekten ıkı mı yoksa bır sılındırmı ona soylerız...bende takım taklavat var...
ıkı dakkada sılındır bılogunu soker bakarız:p

aslanburclu
02.Nisan.2008, 23:36
aslında şu inci hocanın motorunu topladığım forumu bulamadım ayni motorun dağıttığımız bloğu ve buji yuvalarını dahi fotoğraflamıştım ama bulamıyorum sende ara bi gör hakvereceksin...

aslında mühüm olmayan bi konu artık alan almış satan satmış bizimki artık resmen pislik yapmak oluyo bencede ama yediremediğim olmayan bir teknolojinin pazarlanması benim mantığıma ters düşen

çünkü geçmişte böyle bi olay yaşadık 200 lük 2 silindir dendi elimize aldık 150 cc tek silindir.. işte olay bu ve resimdeki motosikletin aynı motoruydu

aslanburclu
02.Nisan.2008, 23:57
evet buldum işte sizin 2 silindir dediğinixz blok parmakla gösterilen yerler buji yatakları 1 sanal ve blokda yanma odası yok

silindir başlığı 1
http://img507.imageshack.us/img507/2645/foto110zb6.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=foto110zb6.jpg)
http://img507.imageshack.us/img507/741/foto111ap8.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=foto111ap8.jpg)
buda blok
http://img507.imageshack.us/img507/4921/foto098rj5.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=foto098rj5.jpg)

blok2
http://img507.imageshack.us/img507/6917/foto106kj4.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=foto106kj4.jpg)

ve komple motor
http://img507.imageshack.us/img507/8264/foto120xb0.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=foto120xb0.jpg)

foreman
03.Nisan.2008, 00:09
evet abı haklısın...
bu motor tek sılındır...
ve ıkı adet bujı yuvası var..
sımdı onemlı olan bılgıhan abının aldıgı makına ıle bu makına aynımı...
aynı ıse curcunayı seyret...

aslanburclu
03.Nisan.2008, 00:14
kardeş valla baştan beli bunu anlatmak istiyorum ....

125 cc 2 silindir hiç duydunuzmu 62,5 cc silindir ama çin işi valla kayıtlara öyle girmişlerdir ne yapcan ...

ama inşallah ben yanılırımda arkadaş üzlmez firma tuhaf olmaz dediğin gibi tam curcuna olmaz ....

ama eğer durum böyleyse gülermiyiz üzülürmüyüz bilmem inşallah ben yanılırım ya...

müslüm baba
03.Nisan.2008, 01:05
Yaw komutan benim kafamı karıştırdın yarın ilk işim Emre ltd ye gitmek olacak.

aslanburclu
03.Nisan.2008, 09:31
Yaw komutan benim kafamı karıştırdın yarın ilk işim Emre ltd ye gitmek olacak.

git baba git kurtar bizi bu eziyetten bu ne ya çin işi min işi dedik girdik bilgi teknoloji ve görgü savaşına ....ama firma bu adamların ekmek kapısı tabiki bişeyler savunacaklar bizide davet etselerde bizde görsek şu 125cc 2 silindir motoru valla bende sizden çok merak ediyorum:(:(:shock::shock:

aslanburclu
03.Nisan.2008, 10:08
:lol::lol: ya hala gülüyorum kendi kendime ne iştir ya allaa allaaaaaa millet delimi ne diyecek:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

bilgihan
03.Nisan.2008, 12:20
Dediğiniz gibi artık aldık motoru..Benim anlamaya çalıştığım da 2 silindir var mı yok mu? Yoksa insanları kandırıyorlar demektir. Bunu anlamak lazım..Ama dediğim gibi Emre Ltd den hariç Fındıkzade de başka bir firmada 125 lik 2 silindir diye satıyor..Teknik bilgim çok az..birşey diyemiyorum..

Müslüm Baba gidersen cevabını bekliyorum ..

İnşallah kısa zaman da biraraya geliriz de tecrübeli ,teknik bilgisi olan arkadaşlar bir göz atarsınız..

Koruma demiri içinde Tayfun ; paslanmaz çalik ithalatı yapıyoruz çalıştığım şirkette :) paradan tassarruf zaten edeceğim...hemde çelikten olduğuna emin olacağım :)

bilgihan
03.Nisan.2008, 13:26
Bu arada atlamışım...kusura bakmayın

Tavşan kanı çay ne demek...hem çay içeriz hem kahve...herzaman :) yeter ki siz buluşmayı ayarlayın..

BÜLENT DAYI
03.Nisan.2008, 21:09
dostlar..
bu nasıl bir aldatmacadır böyle ?..arkadaşımız hesabına üzüldüm doğrusu..insan motorunun performansının istediği gibi olmadığına değil , en çok kandırıldığına üzülüyor..yuh be kardeşim...olurda bu kadarını beklemiyordum....ben scooter ımı inceleyip , caddelerde yürüyen kardeşlerini inceleyip takip ettikten sonra her şeyi ile kabullenip aldım...e peki bu arkadaşımız ne yapsın ?..aslında bu makineyi satan her kimse : bu motorun tek silindirli olduğunu bilmesi lazım...bence öyle....pazarlayan o çünkü....otomotivdede öyledir:araç ayıbı ile birlikte satılırsa , yada hatalı olarak satılırsa,satıcı "ben bilmiyordum" diyemez...olmaz..!..120 Hp araba alıyorsunuz ama yokuşta çekmiyor,istediğiniz gibi gitmiyor yada hızlanmıyor,birde bakıyorsunuz,aaa!....arabanız 65 Hp imiş...ne bu ?..
kim sattı bunu size ?..ne yaparsınız ?..aracı iade edersiniz....yada çıngar çıkarırsınız,servisin başına çorap örersiniz...
haa....arkadaşımız böyle yapsın demiyorum..kışkırtıcı hareketlerde bulunmayalım,ama ayıp yahu !...bana katılırsınız veya katılmazsınız , saygı duyarım..kendime yapılmış gibi sinirlendim..kusuruma bakmayın arkadaşlar..
Sende kardeşim.........motorunu güle güle kullan,Allah kaza bela vermesin,tek silindir de olsa birbirinize yakışacağınıza eminim..yolun açık olsun .

BÜLENT DAYI
03.Nisan.2008, 21:16
foreman...
bak ne diyeceğim sana : birde bakmışsın tek silindir içinden iki tane piston çıkmış...Anaa !..ne yaparız o zaman ?.. heheheh.. bu makinayı toplayan uzakdoğulu arkadaş (bak yinede çinli demiyorum) sarhoştu galiba , silindiri çift görüyor olmasın?.. eee?...bi dakka..bi dakka.. ya piyasadaki bütün 125 likler tek silindirse ?.. vay..vay..vay..

aslanburclu
03.Nisan.2008, 22:05
foreman...
bak ne diyeceğim sana : birde bakmışsın tek silindir içinden iki tane piston çıkmış...Anaa !..ne yaparız o zaman ?.. heheheh.. bu makinayı toplayan uzakdoğulu arkadaş (bak yinede çinli demiyorum) sarhoştu galiba , silindiri çift görüyor olmasın?.. eee?...bi dakka..bi dakka.. ya piyasadaki bütün 125 likler tek silindirse ?.. vay..vay..vay..

sevgili bülent kardeşim sanada iyi yolculuklar dileyim ..senide kaybetmiyelim ya biz zaten uçtuk sende uçmaya başladın nasıl ama insan bildiğini satmaya başlayınca karşılarındakinide kırmamak için ne hallere giriyor demi hadi bu olayda sanada kolay gelsin diyeyim.. ama bu konuyu en iyi şekilde çözmek için en yakın zamanda foremanın dediği gibi bilgihan kardeşin bidaaa toplanmamak üzere makinasını dağıtmamız lazım:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

aslanburclu
03.Nisan.2008, 22:26
:?::?: müslüm baba sen naptın ya bugün emre tic. gidecektin yoksa olayı doğruladında sanada sus mu dediler hadi yaz bişiler ya :cheesy::cheesy:

foreman
03.Nisan.2008, 22:38
foremanın dediği gibi bilgihan kardeşin bidaaa toplanmamak üzere makinasını dağıtmamız lazım:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

:p:p:p:cheesy::cheesy::cheesy:

toplarız yasar abı...
hatta orcınal bı pıston daha takarız...
olur sana ıkı tane...
bu gune kadar R&R ıcın calısmadınız mı?
bundan sonrada onların yanlısını duzeltmeye devam...:cheesy:

aslanburclu
03.Nisan.2008, 22:55
alanla ..gidip soracaklarda bi haber yok kaldık başbaşa...bi apaçi oyununa karşı hazırlıklı ol foreman kardeş

foreman
03.Nisan.2008, 23:02
alanla ..gidip soracaklarda bi haber yok kaldık başbaşa...bi apaçi oyununa karşı hazırlıklı ol foreman kardeş

aslında sıte uyelerı arasında bı avukat vardı....
ona sormak lazım.bu sekılde pazarlanan bı urun acaba ayıplı mala mı dahıl...
eger oyle ıse 125 cc lı arkadaslar dava acıp 250 cc ye yukselse...
her turlu oyuna hazurlıklıyız baba...

aslanburclu
03.Nisan.2008, 23:26
artık boş ver be abicim biz elimizden geleni dedik ve yazacamızıda yazdık .... satanların günahı boynuna .................................................. ...............

alanda ne diyim almadan önce danışsaymış her ne kadar aldıktan sonrada ikaz ettik ama ne yapalım oda parasına göre almış diyeceği bişey yok ..................artık ruhsatı alınca yani üzerine çıkınca görcek ve üzerinde 125cc yazacak onunda yapacak bişeyi yok ..........silindir sayısı vs. vs.

eeeeee artık bu yazılarımızı okuyanlar okumayanlara anlatsın yeni alacaklarda almadan gelsin aramıza ..................... artık benim içim rahat boş verrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......

(((( YAZIK ÇOK YAZIK RÜZGARA YENİ GÖĞÜS GERMEYE KALKAN YENİ ARKADAŞLARA İŞİN BAŞINDA GELDİKLERİ BÖYLE DURUMLARA ))))

müslüm baba
03.Nisan.2008, 23:46
Yaşar komutan senin o söktüğün motor 150cc lik motor ,yani İnci hocanın motoru aslında 150cc lik bu motorda tek silindir çift bujidir, ama 125 cc lik motor çift silindirdir,arkadaşımızın aldığı motor 125cc lik çift silindirdir, yani bi yanlışlık yok.

aslanburclu
04.Nisan.2008, 00:05
inşallah öyledir ama resimdeki motorun yapısınada bakarsak hiç 2 silindire benzemiyo görmeden inanmam baba dar bir silindir tek boğaz karbüratör ... seninde gördüğüne her neyse ama 200 lük cift silindir deyip 150 lik verdikleri motor gibi buda tek silindir 1 i sanal olmak üzere çift buji girişli bir makinadır kesin kanatim o makinayı görmeden bujilerini söküp içindeki silindirlerin hareketini izlemeden hala lafımın arkasındayım baba bu işte hala bir iş var diyorum... ve hala geçen sene fuarda yaptığım B9 class hakkındaki birebir konuşma olsun sonra duyduğum orj. yan çanta ve koruma demirlerine extra ücret istemeleri ve en sonuncusu benim söktüğüm gözlerimle gördüğüm çift silindir 200 cc diye sattıkları inci hocanın motorunuda göz önüne alarak adı geçen firmaya şimdilik kesinlikle güvenmiyorummmmmmm

Tayfun
04.Nisan.2008, 01:45
Dediğiniz gibi artık aldık motoru..Benim anlamaya çalıştığım da 2 silindir var mı yok mu? Yoksa insanları kandırıyorlar demektir. Bunu anlamak lazım..Ama dediğim gibi Emre Ltd den hariç Fındıkzade de başka bir firmada 125 lik 2 silindir diye satıyor..Teknik bilgim çok az..birşey diyemiyorum..

Müslüm Baba gidersen cevabını bekliyorum ..

İnşallah kısa zaman da biraraya geliriz de tecrübeli ,teknik bilgisi olan arkadaşlar bir göz atarsınız..

Koruma demiri içinde Tayfun ; paslanmaz çalik ithalatı yapıyoruz çalıştığım şirkette :) paradan tassarruf zaten edeceğim...hemde çelikten olduğuna emin olacağım :)

Abicim manifoldları söyledik say diye bujileride say dedik, ha komtanım koyduğu resimlerdeki gibi 1 tanesi sahte olabilir, bunu anlamak içinde bujileri sök anlarsın zaten üzerindeki kirden sıcaklığından.

İkinici konuya gelince öyle söylesene be abicim ya :mrgreen: nerden bilek paslanmaz çelik ithal ettiğinizi :p

Ha bide bu yapacağın koruma demiri, içi boş profil borudan mı olacak yoksa içi dolu yuvarlak paslanmaz çelik borudan mı olacak?

bilgihan
04.Nisan.2008, 10:19
Arkadaşlar hepiniz çok sağol olun ilgilerinize..

Motor 300 km de tekrar servis görecek..Tahminim 2-3 hafta da bu km ye ulaşırım..(hava ya bağlı)
Tekrar Emre Ltd. ye götüreceğim motoru..Ozaman bu konuyu onlarla konuşacağım..gerekirse söktürüp bakacağım kendim..gelmek isteyen arkadaşlar olursa buyursun gelsin,hem tanışmış oluruz....Böylece konu aydınlanmış olur..

Motorun tek-çift silindir olmasından öte bilerek yada bilmeyerek böyle satış yapılıyor mu yu tesbit etmek lazım benim için.

MOtorlardan çok iyi anlayan Harley manyağı Amerikalı bir dostuma açtım konuyu.
silindir 2 tanedir ama pistonlar küçüktür dedi..(Tabi uzakdoğuluların ne yapacağı belli olmaz...görmeden anlamanın yolu yok yani bence)

Koruma demiri konusunda biraz yardımıza ihtiyacım var..Çapı , et kalınlığı ve ölçüleri konusunda bana bilgi verirseniz paslanmaz çelik boru profilden (içi boş) yaptırmak istiyorum.

selamlar

kaanka
04.Nisan.2008, 10:38
abi koruma demiri ölçülerini sana yakın biyerde bizim motorlardan kullanan bir arkadaşla görüş gelsin yanına, sende ona göre bakar ölçüleri alırsın. kimseyi bulamazsan bana bir alo dersin ben ilk fırsatta gelirim yanına...8)

bilgihan
04.Nisan.2008, 10:57
abi koruma demiri ölçülerini sana yakın biyerde bizim motorlardan kullanan bir arkadaşla görüş gelsin yanına, sende ona göre bakar ölçüleri alırsın. kimseyi bulamazsan bana bir alo dersin ben ilk fırsatta gelirim yanına...8)

Kankam sağol..Ben ümraniye- Dudullu tarafındayım...gelmen zor olur..Ben emre ye gittiğimde gelirsin,olmazsa...ben bu arada ölçüleri bulurum bi şekilde..

0537 810 2266

Tüm arkadaşlar istediğiniz zaman arayabilirsiniz..

kaanka
04.Nisan.2008, 11:01
Kankam sağol..Ben ümraniye- Dudullu tarafındayım...gelmen zor olur..Ben emre ye gittiğimde gelirsin,olmazsa...ben bu arada ölçüleri bulurum bi şekilde..

0537 810 2266

Tüm arkadaşlar istediğiniz zaman arayabilirsiniz..

abi farketmez ümraniye mümraniye yeterki zaman olsun, fırsat olsun. dediğim gibi kafana takıldığında bi alo dersen müsait olursam hiç meraketme gelirim. Telim: 0535 363 76 93 dilediğin zaman arayabilirsin...

müslüm baba
04.Nisan.2008, 13:13
inşallah öyledir ama resimdeki motorun yapısınada bakarsak hiç 2 silindire benzemiyo görmeden inanmam baba dar bir silindir tek boğaz karbüratör ... seninde gördüğüne her neyse ama 200 lük cift silindir deyip 150 lik verdikleri motor gibi buda tek silindir 1 i sanal olmak üzere çift buji girişli bir makinadır kesin kanatim o makinayı görmeden bujilerini söküp içindeki silindirlerin hareketini izlemeden hala lafımın arkasındayım baba bu işte hala bir iş var diyorum... ve hala geçen sene fuarda yaptığım B9 class hakkındaki birebir konuşma olsun sonra duyduğum orj. yan çanta ve koruma demirlerine extra ücret istemeleri ve en sonuncusu benim söktüğüm gözlerimle gördüğüm çift silindir 200 cc diye sattıkları inci hocanın motorunuda göz önüne alarak adı geçen firmaya şimdilik kesinlikle güvenmiyorummmmmmm

Arkadaşlar bu konuya son noktayı koyuyorum 125 CClik motorlar 2 silindir ve 4 sübap motoru sökük vaziyette gördüm,isteyen Emre Ltd ye gidip bu motoru sökük vaziyette görebilir.

Dediğim gibi Yaşar komutanın resimlerini çektiği motor 150CC lik tek silindir olan motor,bunlar birbirine çok benziyor o yüzden karıştırılıyor.

bilgihan
04.Nisan.2008, 13:21
Allah senden razı olsun Müslüm Baba

sağol varol