PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 Ytl - 135 Km

Batis
02.Nisan.2008, 20:27
Arkadaşlar daha önce böyle bir konu açılmıştı sanırım , ancak bulamadım.Durum şu ; Motoshow'dan dönerken yolda benzinim bitmişti.Yedek depoya alıp yaklaşık 1 kilometre gittikten sonra bir benzinciden 20 Liralık benzin aldım.Bu benzin de bugün okuldan dönerken yolda bitti.20 liralık benzinle 135 kilometre yapabilmişim.Şehiriçi belki ama bence fazla yakıyor benim motosikletim.Sizce normal mi?(Egzostlarım açık değil.)

Tayfun
02.Nisan.2008, 20:31
Benzin hangi firmanın benzini, birde filitreden kaçak varmı benzin kokusu falan aldın mı hiç giderken? Birde hava basma ihtimali var benzincinin tabiki :?

Batis
02.Nisan.2008, 20:35
Benzin hangi firmanın benzini, birde filitreden kaçak varmı benzin kokusu falan aldın mı hiç giderken? Birde hava basma ihtimali var benzincinin tabiki :?

BP'den almıştım benzini , kısa süre önce rutin bakıma gitmiştim bir problem yok dedi Ali Usta.Benzin kokusu da gelmedi hiç.

Tayfun
02.Nisan.2008, 20:37
Valla benzinde shellden şaşma aytekincim, aklı kelden benzini shellden alıcaksın, büyük ihtimal hava bastılar sana ...

Batis
02.Nisan.2008, 20:45
Valla benzinde shellden şaşma aytekincim, aklı kelden benzini shellden alıcaksın, büyük ihtimal hava bastılar sana ...

Şimdi Shell'den aldım zaten.Normalde Shell'den alıyorum da BP denk gelince iyidir dedim aldım , almam bir daha.(Sende saç var aslında ama bu seferlik akıl alalım bakalım senden.:p )

kaanka
02.Nisan.2008, 21:14
batis dostum sen birde eksozları açtırıcam diyorsun, busefer benzin bidonuyla dolaşırsın onagöre....:p

Batis
02.Nisan.2008, 21:17
batis dostum sen birde eksozları açtırıcam diyorsun, busefer benzin bidonuyla dolaşırsın onagöre....:p

Benzin bidonu mu? Scooter sesi mi? Benzin bidonunu seçiyorum!:p

aslanburclu
02.Nisan.2008, 22:31
evet bendede bi gariplik var geçen maslak opetten tam boğaza kadar fulledim (41 ytl. ) 263 üncü kmde yedeğe geçtim normalde şimdiye kadar 350 de bile yedeğe geçmezken ama ilk defa opetten almıştım ne oldu hala anlamadım bu sefer yine PO.den aldım 40 ytl boğaza kadar bakalım kaçta yedeğe geçecem

foreman
02.Nisan.2008, 23:20
eger butun ayarların dogru ıse.
cok yakmasının tek sebebı var.oda ARA GAZI...
ben korna yerıne ara gazı kullanmaya basladıgımdan berı benım makınada cok yakıyor:mrgreen:

eksoz sesı cıkaran korna buldugumda hemen alıcam..
emınım o zaman yakıt sarfıyatı dusecektır...:mrgreen:

Aksu
02.Nisan.2008, 23:47
20 liraya en az 180 km. yol yapması lazım normal bir Regal in. İyi bir usta eli değmesi lazım, hava filitresi nasıl temizmi veya temiz gözüksede ne zaman taktın belki nemden şişmiş ve hava geçirmiyordur. Karbüratör ayarların nasıl, mesela Müslüm Baba yazmış 3 tur diye ama bence 2,5 tur olmalı ve rolanti ayarı ile normalleştirilmeli. Bujilerin durumu, hatta arka kampana ayarı bile önemli, belki frenleri sıkıyordur. Zincir in gergin mi o da tutar motoru. Lastik havaların nasıl ona da bak. Motoru sürerken yüksek devirde kullanmayın, gazı yavaş yavaş yedire yedire verin. Fatih in dediği gibi artistlik yapacam diye ara gazı da vermeyin, eksozdan ses gelsin diye, altı üstü 250 cc. eksozdan ses gelse nereye kadar gelecek, yanaşacak yanına bir 800 cc alacan tüm havanı Hehehehe. Az yaktırmak biraz da sürücünün elindedir.

ugurcuk
03.Nisan.2008, 00:11
bende bp den alınca sapıtıyor en gozeli shell .
bu arada benim hala depomda sapancaya giderken aldığım benzin var :D

aslanburclu
03.Nisan.2008, 00:21
la uğurcuk kusura bakmada bi şöyle gerinerek bi ohaaaa diyim yav

la yazık valla motor paslanmıştır git bi çalıştır yazık ya makinaya

foreman
03.Nisan.2008, 00:26

:p:p:p:p:p:p:p:p

yav yasar baba allah ıyılıgını versın yaww..
yaww bobreklerım agrıdı gulmekten...

ugurcuk
03.Nisan.2008, 00:52

o kadarda değil yaw arada bir calıştırıp seviyorum motorumu azcık çok özledim binip gezmeyi çoook fazla özledim :(:(:(:(

okan
03.Nisan.2008, 01:57
la bedava gidiyonuz beni konuşturmayın şimdi...daa ne istiyonuz 20 liraya 135 km .. yeter allaa allaa...:twisted::duvar:

Tayfun
03.Nisan.2008, 03:10
la bedava gidiyonuz beni konuşturmayın şimdi...daa ne istiyonuz 20 liraya 135 km .. yeter allaa allaa...:twisted::duvar:

Wah garibim ya, seninki 80 km yapıyomu okan :p

igaç
03.Nisan.2008, 07:07
benim motorda aynı yakıyor hatta 20 milyona 120 diyor 121 demiyor bende sürekli bp den alıyordum benzin bitsin birde shell'i deniyelim bakalım

nmurataydin
03.Nisan.2008, 15:20
tam depo doludan yedeğe geçiş 350 km...arasıra karburatör temizliği ve senkron ayarı,buji,hava filtresi bakımı...aldığımdan beri değişmedi...

ercan
03.Nisan.2008, 15:36
arkadaslarm kımse farkındamı benzının fiyatı 3.280 ytl oldu

Mr.Quanta
03.Nisan.2008, 16:00
abi inanamiyorum ya. hakkaten de 3,28 olmuş ya litre fiyatı. abi kafalarına göre mi arttırıyolar nabıolar ya. her benzin alışımda farklı rakamdan alıyorum. gerçi ben opet'ten başka yerden almadım. shell'den 97 oktan benzin almıştım, yedeğe 166 km'de geçti. 97 oktan olmasının da payı vardır tabi. çoğunu çiğ atmıştır arkadan :D:D

müslüm baba
03.Nisan.2008, 16:54
Arkadaşlar benzin benzindir niyemi? çünkü Türkiyede normal yoldan satılan tüm akaryakıtlar ofisten çıkar, yani hepsi aynıdır fakat alan firmaların depolama yaptıkları yerlerde farklı uygulamaları vardır bunlar yakıtın dinlendirilmesi ve içine atılan katkılardır, işte bir tek fark burada meydana çıkmaktadır,buda inanın aracın yakıt sarfiyatını hiç etkilemez.

ANCAK HERKESİN BİLDİĞİ ULUSAL MARKER SİSTEMİNİN BİLE ENGELLEYEMEDİĞİ BİR AKARYAKIT KAÇAKCILIĞI VAR BU KAÇAK YAKITLAR İŞTE SİZİN MOTORLARIN PERFORMANSINI ETKİLİYOR, BU AKARYAKIT KAÇAKCILIĞINIDA ÇOK BÜYÜK İNSANLAR YAPIYOR DEVLET BİLE BAŞA ÇIKAMIYOR.

ŞİMDİ SİZE İLGİNÇ BİR ŞEY SÖYLEYECEĞİM, MARMARA BÖLGESİNİN TÜM AKARYAKIT ŞİRKETLERİ İZMİT ,GEBZE, KÖRFEZ GİBİ İLÇELERE TOPLANMIŞTIR NEDEN BİLİYORMUSUNUZ ÇÜNKÜ TÜRKİYEDE HALA BİLGİSAYAR SİSTEMİNE GEÇMEMİŞ TEK VERGİ DAİRESİ KÖRFEZ VERGİ DAİRESİDİR,BURADA HER ŞEY DOSYA VE KAĞITLARDA TUTULUYOR NASIL OLUYOR DEMEYİN OLUYOR,BURASI TÜRKİYE.

YORUMU SİZE BIRAKIYORUM.

Aksu
03.Nisan.2008, 17:20
arkadaslarm kımse farkındamı benzının fiyatı 3.280 ytl oldu
Olsun ya biz zaten hep 20 YTL lik alıyoruz benzini. :cheesy::cheesy::cheesy: