PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mecburi gidon değişimi

barismert
06.Nisan.2008, 02:55
uzun zamandır biçok rr cı gibi bu gidon yükseltme olayına takmıştım bilenler bilir geçen yaz bu konuda bi kaç konuda açtım bütün gün 5-6 regalci ustayla telefonda görüştüm hepsi aynı şeyi söylüyo kablolar uzıcak zor iş falan filan ama bizim forumu yaklaşık 2 saattir araştırıyorum bişeler buldum kanuni tiger ın gidonu bizim rr-e9 uyuyomuş hatta başka bi sitede tiger a bizim 9b nin t gidonunu taktıklarını söyleeyenler var acaba benim e-9 a tiger ın gionu taksam nası durur kablolar yetermi deneyen varmı yada yorum yapınn abicim denemeseniz bile ama boşver falan demesin kimse kafaya koydum değiştiricem zaten gidonda çizikler falan var yapmışken ii bişe olsun

RızaHoşgör
06.Nisan.2008, 10:34
barış kardeş,
kesinlikle dogru biliyorsun kanuni tiger in gidonu çuk diye bizim makinalara uyuyor. elcikleri takarken dikkat.gidon orginal gidondan 8cm yükseliyor.iyi usta seç elçikleri takarken dikkat! hiç bir şekilde kablo değişimine gerek yok.zaten 10 cm pay var kablolarda.orginal gidon tiger gidonundan daha kalın oldugundan(elcik kısmı hariç.dikkat ettiysen elcik kısmına gelince incelme başlar) motora baglantı yerine takviye yapman gerekecek.önerim iyi bir dana derisini sıkıştırman.

barismert
06.Nisan.2008, 12:56
kendim yapıcam rıza abi denemeye değer diyorum deriylemi sıkıştır diyosun baglantı yerini başka tavsiyesi olan varmıdır yada deneyen bide sürüş pozisyonu nasıl olur acaba neyse bu soru işaretlerini taktıktan sonra herkezle paylaşır bikaçta foto koyarım bu gidon mevzusunuda standart bi gidonla gözmüş oluruz belki meraklı olan arkadaşlarda faydalanır kendimi ve motorumu raptorridersl ailesine adıyorum:mrgreen: işallah olur deneycez görücez düşüncesi görüşü tavsiyesi olan yazsın

matemmatik
06.Nisan.2008, 13:14
Hocam ben de bu işe çok kafa yordum. Gidonu komple söktüm. Sen de söktüysen görürsün kibizim gidonlar iki kademeli. Kademeler deki ölçüleri alıp tek tek elimde kumpasla gidon ölçmeye başladım ve gördüm ki elcik kısmı uysa gövde uymuyor, gövde uysa elcik uymuyor. Ben de hayati önem taşıyan bu parçaya araya sıkıştırma suretyle bağlama yapmak istemediğimden ve 1.88 boy, 108 kg ye sahip olduğumdan başka bir gidonun bana kullanım zorluğu çıkaracağını düşündüm ve bu işten vazgeçtim. Fakat yaptırmayı düşünüyorsan daha önce forumlarda konaxchoppers.com diye bir site verilmişti. Sanırım burda istediğin ebatlarda gidon yaptırabilirsin...

barismert
06.Nisan.2008, 13:37
ben tiger ın gidonunu yarın bulup denicem 70 ytl civarında falanmış sıkıştırma olayını bi şekilde çözerim diyorum çok tatlı bi gidon gost rider da nicolas cage in kullandıgı chopper ın gidonuna benziyo bizim RR lara tigerdan daha çok yakışıcanı umuyorum çünkü tiger çok kaba bii motor hantal bi motora ince kibar bi gidon olmamış bence ama bizim RR daha zarif zarif bi gidonla daha ii durur derim denicez görücez

okan
06.Nisan.2008, 13:39
kolay gelsin Barış .. denemelerini buradan paylaşırsan diğer arkadaşlara da faydan olmuş olur...

barismert
06.Nisan.2008, 14:11
abi kafama takılan tek konu bu kanuni tigerın gidonunu takınca benim regalböle dururmu :p

barismert
06.Nisan.2008, 14:17
http://img206.imageshack.us/img206/1734/foto228wh2.jpg

aslanburclu
06.Nisan.2008, 18:30
abi kafama takılan tek konu bu kanuni tigerın gidonunu takınca benim regalböle dururmu :p

8)8) daha güzel durur :cheesy::cheesy: inşallaaaahhhhhhh:cheesy::cheesy:

ya aslında denemen bizim içinde iyi8)8)

Aksu
06.Nisan.2008, 20:49
Hadi be
O Harley de herşey süper duruyo valla motor sanki çikolata anasını satayım.

O tip bir gidon yapacaksan yakışır çok güzel olur, motorun havası bile değişir.