PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS aparatı (Nihat, göreve :))

carvalho
02.Nisan.2007, 17:25
Arkadaşlar, köprü geçişlerini nasıl yapıyorsunuz? Para, KGS, OGS, ya da transit :)

Para olayı tam bir işkence... Motoru yanaştır, eldiveni çıkar, montunun cebini aç parayı ver üstünü cebe koy eldiveni tak oyyyy oy. Çok uzun iş. Hele paralı otoyollarda bir de girişlerde düğmeye basıp fiş alma olayı iyice yavaşlatıyor insanı...

KGS olayı mantıklı gibi; KGS kartını eldivenden içeri sokup gişede eli cihaza okutarak geçiş yapılabilir.

Ancak en güzeli OGS gibi duruyor. OGS'yi kolumuza sabitleyen, küçük kese gibi bir aparat mevcut mudur? Nihat böyle bir gudubetin olduğundan bahsetmişti ama ben rastlayamadım bir yerlerde. Bunu gerçekleştirecek pek çok zihni sinir proceleri üretilebilir ama derli toplu, denenmiş, başarılı bir ürün varsa bilmek isterim...

Bu arada köprü ve otoyolların ikitekerlere ücretsiz yapılması için topyekün bir hareket yapmanın da zamanı geldi de geçiyor bile. Bunun için parça parça hareketler olmuştu ama geniş çaplı bir protesto olmadı ya da ben bilmiyorum... Kesinlikle ücretsiz olmalı bizlere. Hem motosiklet kullanımı da teşvik edilmiş olur, trafikte rahatlama adına...

Ne dersiniz...

ethanol
02.Nisan.2007, 18:13
ben hiç geçmedim ama zaten boğaz köprüsünde para olayı yok ikinci köprüde paralı gişe var sadece bende biri çok sık kullandığım için geçersem şayet tabiki ogs arabama bile kullanmıyorum çok büyük çok alması teferruatlı üstüne çalınma riski var v.b

en basit pratik kullanışlı tabiki kgs

infinitedreams
02.Nisan.2007, 19:13
Öyle bir aparat var. Var ama nerden bulunur...

Rahmi Barutçu'nun (ADAC Eğitmeni) Early Riders'a verdiği seminerde görmüştüm... satıyordu. Başka bir ipucum da yok. OGS kullanan bir-iki arkadaş o zamazingoyu kullanmadan geçiyorlardı. Varsa, ön cepten okuyabiliyormuş.

aslanburclu
02.Nisan.2007, 20:26
ya beyler benim bildiğim ogs i makinalar görmesede geçerken arka plakayı görünce ogs den otamatik olarak plakanıza kayıtlıysa düşüyormuş onun için ogs.kullananlar göstermese veya makina alglamasada arka plakadan otamatik düşeceğine göre basıp geçin derim

Tayfun
02.Nisan.2007, 20:31
Valla ben kgs kartımı eldivenin içine sokuyom yola çıkmadan, gişeye gelince eldiveni sokuyorum okuyucuya hemde nahhhhhh yaparak :D çokta güzel okuyo çokta güzel düşüyo para valla, ne ceple uğraşıyom ne cüzdanla, deneyin farkı görceksiniz ;)

Kino
02.Nisan.2007, 20:37
okanım samsunlum dostum bak istanbul ekibinin dertlerine allahtan istanbulda değiliz ya oks gks öss abicim bunlar bizi kasar yaa
deniz desen samsunda da var mersin de de var (emrahss senin için üzgünüm eskişehirde yoktur herhalde :lol: )
sahil yolu desen samsunda da mersinde de var turlamak amacı ile
doğal güzellikler allah korusun en kralı var yeşilin en yeşili sarının en sarısı mavinin en mavisi gemiler desen oooohhh bolbol
denizin öte yakası yok işte bir tek

ya ne işimiz var istanbullarda köprü köprü kesilecezzz :P paralı yolda kesilecez :P
zaten kıtkanaat almışık motorlarımızı :?

okan samsunda gişe varmı abicim :lol: mersin de yok abicim :P

aslında istanbuldaki arkadaşlar 2 RR alacak biri anadoluda diğeri avrupada heçte köprüye kesilmezler :cheesy:

aslanburclu
02.Nisan.2007, 20:58
keh keh keh keeeee

karga misali
yaw istanbula nasıl laf atarsınız bi köprü geçişi bu kadar sorundeğilde işte techizattan alet edavatı çıkarmak mesele

sizi şu adresdeki abimize aktarayımda istanbul muhabbetini onla yapın nerelerde yaşadığınızı anlarsınız

www.mercanabi.com

hadi arayın sizi bekliyor.

Darkness
02.Nisan.2007, 21:53
valla bide bana sorun arkadaslar merkeze her inis donus paralı benim ee bahcesehirde oturuz mahmutbeyden girip avcılar sapagından ki 12 km lik yol 2 ytl kags yle 1.4 ytl her allahın gunu ver ver bitmiyo valla gisede para odeyecem diye beklerken yanımdan transit geciyolar kgs kısmından diger motorlar
bakıyorum plakada torba karton vs bisiler var resim alsada plaka yokki kim ne diycek :P
neysem bende dusundum tasındım plakayı alltan yaylı ustten iki taraftan menteseli yapcam onede bi kol sol elle cekecem kolu giselerin orda plaka kalksın tersine donsun valla ne vercem diye dusunuyorum vermeyenleri dusununce eneyi gibi hissediyorum kendimi artık haftada en az 5 gidis gelis 2 ytl den 20 ytl ediyor bide bikac kere kopru gectinmi 4 ytl olmus her hafta gitti 30 kagıt
ne trafik sorunu yapıyoruz nede agırlıgımızla kopruyu yıpratıyoruz
bide taa 6-7 sene oncesinden silivriye kadar giseler kalakacak kalkacak deniyor ama nerdee vızır vızır isletiyolar hala
en azından avcılar sapagını kaldırsalar avcıları saymazsanız bile sadece bahcesehir tarafında 40 bin konut var telefon nolarımız 212 ile baslıyor istanbul burasıda daga bası muhabbetimi yapıyolar anlamadım her gun ise giden gelen en azından 30 bin arac var burda hesabını yapın kimlerin cebine gidiyor bu para soygun resmen soygun ben karar verdim arkadaslar kopruye yada paralı yola 1 kurus vermeyecem artık 4 senedir yeteri kadar verdim burda :((
hadi herkese iyi surusler

Tayfun
02.Nisan.2007, 22:24
Racing motorlar hep tek teker geçiyorlar, ön dikilince plaka çamurluk içinde kalıyor sonrada gazlayıp gidiyorlar.

okan
03.Nisan.2007, 01:31
okanım samsunlum dostum bak istanbul ekibinin dertlerine allahtan istanbulda değiliz ya oks gks öss abicim bunlar bizi kasar yaa
deniz desen samsunda da var mersin de de var (emrahss senin için üzgünüm eskişehirde yoktur herhalde :lol: )
sahil yolu desen samsunda da mersinde de var turlamak amacı ile
doğal güzellikler allah korusun en kralı var yeşilin en yeşili sarının en sarısı mavinin en mavisi gemiler desen oooohhh bolbol
denizin öte yakası yok işte bir tek

ya ne işimiz var istanbullarda köprü köprü kesilecezzz :P paralı yolda kesilecez :P
zaten kıtkanaat almışık motorlarımızı :?

okan samsunda gişe varmı abicim :lol: mersin de yok abicim :P

aslında istanbuldaki arkadaşlar 2 RR alacak biri anadoluda diğeri avrupada heçte köprüye kesilmezler :cheesy: yaa kino baba acıyom bu istanbulluların haline ben....bu ne yaa ogs yok kgs .. yok otomatik geçiş otomatik geçemeyiş.. bu ne yaaaa....hem motüre binecem hemide köprüye para verecem.... tööööbeee..bizim burda hem kızılırmakta hemde yeşilırmakta köprü var valla bedafaya.. gelsinler burdan geçsinler.. hayret yaa bedafa köprü var illede paralıdan geçecekler...bu istanbulluların işine benim aklım ermiyo falla billa...
kino baba bizim memleket te herşey bedafa.. yola çık bi sinyal ver bi daha vermene bilem gerenk yok...trafik polisine diyosun evden çıkarkene bi kere sol sinyal verdiydim diye .. o da tamam geç dio...her şey tasarruflu bisim memlekette.. yaşanmas bu istanbulda yaşanmassss..... :lol:

thoraman
03.Nisan.2007, 01:33
valla hakkaten öle gezmeye bir iki gün gelicen sonra gidicen ömür geçmez burda bende kaçıcam bi bitsinde şu okul :D

Tayfun
03.Nisan.2007, 01:37
Yarıldım okan baba, sinyal esprisi harbiden çok hoşuma gitti ya :D :D :D :D

okan
03.Nisan.2007, 12:58
tayfunum zaptiyem bizim buralarda herşey tasarruflu.... :lol:

emrahss
03.Nisan.2007, 17:31
Okan'ım, Çarşamba'da karşı geçeden beri geçeye bedava geçiyosun ama vurulma tehlikesi var yumurta topuklu abiler tarafından, anladın sen onu :D

İstanbul'da olmamak iyi de şu Mercan Abi olmasa :frown:

okan
03.Nisan.2007, 18:44
Okan'ım, Çarşamba'da karşı geçeden beri geçeye bedava geçiyosun ama vurulma tehlikesi var yumurta topuklu abiler tarafından, anladın sen onu :D

İstanbul'da olmamak iyi de şu Mercan Abi olmasa :frown: he valaa yaa komtanım... tihkat edecen yan göslen bakmayacaan.. ölle kolaymı çarşambada gezinmek.... :mrgreen:

Swort
03.Nisan.2007, 19:19
yav bende ogs cihazı kullanıyorum lakin bi aparat olsada öle kullansak daha hoş olcak rahat olcak bekliyoruz bakalım önerileri....

Tayfun
03.Nisan.2007, 21:58
Topukları yumurtadan olan adamların nesinden gorkuyonuz yaf :)

caser
14.Nisan.2007, 11:45
Değerli arkadaşlarım cevap isterem;
Ziraat Bankası'na gittiğimde KGS için buradan alırsam köprü geçişi 3200, yok eğer köprü girişindeki yerden alırsam 2700 olacağını söyledi.
Doğru mudur?

aslanburclu
14.Nisan.2007, 12:55
bu kartların sadece %20 indirimli ve geçiş önceliği olduğunu biliyordum( yani nakit ödeme gibi sıra)

Tayfun
14.Nisan.2007, 12:57
Küllen yalan olurmu öyle şey ya ???

emrahss
14.Nisan.2007, 13:06
Topukları yumurtadan olan adamların nesinden gorkuyonuz yaf :)

İstanbuldayken korkmamak kolay da, sen bi de Çarşamba'da dene bilader, adamı önce vururlar, sonra sorarlar, di mi Okan? :cheesy:

Kino
14.Nisan.2007, 13:22
yumurtanın her şeklinden korkacan abicim (yumurta topuk, yumurta kafa)

bugüne bile çözememişler yumurtamı tavuk mu problemini

okan
14.Nisan.2007, 15:11
emrah gomtanım adamlar nereden bilsinler türkiyedede bi teksas var..... :lol: yaşamaları lasım.. görmeleri lasım...

Tayfun
18.Nisan.2007, 00:20
Ben anlamam teksastan tommiksten, ben kadiri tanırım deli kadiri yani :)

aslanburclu
18.Nisan.2007, 00:40
uleeeeeee tayfunum zaptiyem

çarşambayı sel almış derlerdide inanmazdım bu ne ya yumurtaymış kafaymış topukmuş hepsi yumurta cinsi demiii şöyle tıklattınmı çat gerisini biliyon ..

şşiiiişşşşşşşt bunlar bizi tanımıyorlar herhalde tabansız tarafından keratalar hadiiii topla orduyu sefer hazırlıkları başlasın anladın durumu

okan
18.Nisan.2007, 00:44
emir ver atlılara hazırlansın kumandan...
şimdi gidip alalım çarşambayı okandan...

siz kolay sanıyonus demi gomtanım.. hehehe.. adamı burda ibretialem için köprü üstünde vuruyolar bi kerem..

Tayfun
18.Nisan.2007, 00:45
Emir demiri keser kumandanım, ama önce bandırma vapuruyla samsuna çıkmanız lazım :D okanın bir çayını içtikten sonra sivasa geçersiniz, orda halis yumurta topukları gördükten sonra ben anafartalardaki orduları toplayıp 2 ileri 1 geri modunda 6 yılda anadoluya ayak basarım, sonra mecalimiz kalırsa savaşırız artık :P

aslanburclu
18.Nisan.2007, 00:50
ule ne tabansızmışın ya doğru sende o taraflardandın demi yaw kimlere verek sırtımızıda saldıralım sağa sola

agresuuuuuuuussssssssssssssssssss nerdesin yawwwwwww

Tayfun
18.Nisan.2007, 01:01
Ama kumandanım hiç olurmu öyle ya, 6 yıl yürüdükten sonra insan yorulmazmı, savaşı kaynatmıyoz napalım adet böyle :P

emrahss
18.Nisan.2007, 09:16
Arkadaşlar, Çarşamba'yı görmeden boş konuşmayalım, enim gözümün önünde benzinliği sihahlarla bastılar, her yeri kurşunladı adamlar, Çarşamba bambaşkadır. Deli Kadir de çok uzak değil oradan, Fatsa'da malum :D

okan
18.Nisan.2007, 10:22
bu tayfun zaptiyesini bi çarşambaya götürmek lasım gomutanım...gördün teksası tommiksi....huhahahah..