PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye ve yardıma ihtiyaç var!!!!!

Dedebey
08.Nisan.2008, 18:38
Arkadaşlar, öncelikle herkese selam. Ben gurubunuza dün katıldım ve tabi ki büyük bir mutluluk ve gururla. Az önce müslüm baba'ya ve aidikut'ta mesaj attım. tavsiyeye göre yeni konu açıyorum. Ben dedebey.... adım yücel.. alanyada küçük bir apart pansiyon vari bir işletmede yöneticilik yapıyorum. yani öle ahım şahım değil her işi biz yapıyoruz yani. neyse. motorculuk babadan bulaştı. 12-13 yaşlarında 250 lik planetlere biniyordum velakin. yani hikaye uzun. asıl konu sizlerden ricam şu; yaklaşık 10 yıldır scooter ve araba kullanıyorum ancak hastalık nüksediyor ve artık motorsuz duramayacağım anlaşılan. fakat piyasa eskisi gibi değil bin çeşit makine dolaşıyor ortalarda. regal raptorlara bayıldım ancak fiyatları bana biraz uçuk geldi. 2000 ytl civarı bir nakit ile sanırım temiz bir ikinci el bulabilirim ancak hangisi? işte bütün soru bu? farklı farklı görüşler mevcut ancak ciddi anlamda tavsiyeye ihtiyacım var. lütfen bana yardımcı olun. şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla.

carvalho
08.Nisan.2008, 19:03
Yücel, hoşgeldin öncelikle...

Dediğin fiyata ikinci el keeway bulabilirsin sanırım. Bu sitede handojoe bu motordan kullanır. Bilgi alabilirsin...
Bu arada avatar seçimini tuttum :)

Dedebey
08.Nisan.2008, 19:13
sağol carvalho.... teşekkür ederim. bazı yerlerde düşük rakamlara çeşit çok ama dedim ya kullanıcıların tavsiyesine ihtiyacım var. 2000 ytl ise ikinci el piyasasının düşüklüğünden o kadar ayıracam çünkü iki gün sonra memnun kalamayıp satmakta var işin ucunda. inşallah memnun kalınacak bir makine bulurum... tekrar teşekkürler.

RızaHoşgör
08.Nisan.2008, 19:25
değerli arkadaşım,
sanırım düşündüğün fiyata 2. el RR bulamazsın.bulsanda 2000ytl daha masraf açar.Selçuk un dediği gibi belki keeway .aramıza hoşgeldin bu arada

Dedebey
08.Nisan.2008, 19:34
sağolasın arkadaşım.. teşekkür ederim... sıfır almak konusunda kararsızım. sıfırlarda taksit vs. imkanı var ama borç muhabbetini sevmediğim için pek sıcak bakmıyorum. öte yandan yüksek bir rakamla ikinci el yerine tabiki sıfırı tercih ederim ve kesemi de zorlamaya bakarım bu arada. alanya motor kullanıcıları için ideal bir bölge 12 ayın 11 ayını motor keyfi yaparak geçirebilirsiniz. o açıdan alacağım motora önem veriyorum.

carvalho
08.Nisan.2008, 19:50
Bu durumda 2.000 peşin kalanı taksitle gözünü kapatıp sıfır regal raptor almanı öneririm...
Tabii karar da senin bütçe de :)

Dedebey
08.Nisan.2008, 19:56
tamam. o daha mantıklı geldi bana. sağol.

orkun
08.Nisan.2008, 19:58
keeway lerin benzin masrafının RR lara göre fazlz olduğunu söyleyebilirim

Dedebey
08.Nisan.2008, 20:02
kardeşimde kawasaki en 500 var. doğrusu o istanbulda olduğu için kullanamadım aleti. ancak o yakıt konusundan şikayetçi. tabi gerisini bilmiyorum. ancak hakikaten yüksek bir rakama ikinci el yerine taksitle sıfır daha mantıklı geldi bana.

Dedebey
08.Nisan.2008, 20:03
orkun baba sen ne kullanıyorsun. yani ciddi anlamda tavsiyen nedir?

orkun
08.Nisan.2008, 20:12
1 hafta öncesine kadar regal raptor kulanıyordum geçen hafta motorumu büyütmek amacıyla sattım şu an bende kendime motor arıyorum
daha önceki motor tecrübene güveniyorsan ve motorla uzun mesafelere gitmeyi planlıyorsan bence Regal Raptor 250 cc olduğu için seni kesmeyebilir (bana öyle oldu) ama yakıt sağlamlık açısından çok memnunum
ve bence ikinci el problemsiz bir regal sıfırından daha değerlidir
bence keeway e fazla bakma 2000 e biraz daha ekle temiz bir ikinci el RR al

kaanka
08.Nisan.2008, 20:15
öncelikle aramıza hoş geldin... dediğin fiyatlarda zealsun ZS 150-19 var.
hem sağlam hem az yakan bir makina diye biliyorum bir araştır istersen...

Tayfun
08.Nisan.2008, 20:29
Öncelikle hoş geldiniz, benim tavsiyem biraz değişik olacak, 2000 ytl naktiniz varsa üzerine 1500-2000 gibi bir rakam koyarak az km bir regal alın, bu size her yönden kâr ettirecektir...

aslanburclu
08.Nisan.2008, 20:34
kardeş aramıza hoşgeldin

valla parana ve işine göre ben sana sepetli bir rus planet tavsiye ederim aynu zamanda kamyonet gibide kullanabilirsin

TLGYLDZ
08.Nisan.2008, 21:29
aramıza hosgeldın eğer ıkı mılyar pesın verıp arkasını taksıtle odeme ımakanın olursa regal raptor satılan bır yerden alabılırsın benım gorusum ama yok dersen mondıal mct de olabılır yola gıder arıza pek cıkarmadı bende varken onemlı olan duzgun ve temız kullanmak...

nino
08.Nisan.2008, 22:02
dedebey hemşerim, ben sedat alanyadan . özelden mesaj attım ararsan sanırım sana yardım edebilirim.tşk..

Dedebey
08.Nisan.2008, 22:07
herkese teşekkürler. aslanbuclu'ya ayrı teşekkür. hocam anladım da ben motor kullanmaya zaten bahsettiğin aletin sepetsizi ile 12-13 yaşlarında başladım. neyi veya ne kullanacağımı bilmediğimden veya salaklığımdan değil ciddi olarak deneyimlerinizi öğrenmek ve tavsiye almak istedim. planetlere gelince şu an bile seve seve kullanabileceğim bir motordur. bazı meselelerini birçok kişiden faha iyi bilirim. motorculuk konusuna gelince de 18 imi doldurur doldurmaz ilk işim motor ehliyeti almak oldu. ki araba ehliyetini bundan bir sene sonra yaptım. planet,java sport, honda,kawasaki ilk motorlarım oldu. 1995 te scooter aldım hala kullanıyorum. 250 lik motor yaklaşık 10 yıldır kullanmadım. iş vs sebeplerle. sizlerden piyasanın bu bolluğunda deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. ancak şu an ibre RR ye dönük gibi görülüyor. Fiyat konusunu dikkate almazsanız artık sevinirim sanırım bu benim hatam oldu. millete alay konusu olduk bu arada.
sağolun. teşekkür edrim paylaşımlarınıza.

aslanburclu
08.Nisan.2008, 22:10
abisi sana o zaman istanbulda caser kardeşin motoru var 3250 ye bizim siteden biri olursa verecek bilgine sahibinden comdada ilanı var istanbul levent olarak bakabilirisin

Dedebey
08.Nisan.2008, 22:15
tamam hocam bakacam ilk iş. tavsiyene teşekkürler tekrar...

matemmatik
09.Nisan.2008, 02:51
Öncelikle hoşgeldiniz hocam... Ben de size düşük kilometrede bir regal önerenlerden olacağım...

yeşilkapak
09.Nisan.2008, 10:27
Öncelikle aramıza hoş geldin yücel kardeş sıfır veya 2 ci el bi çekik gözlü makina düşünüyosan RR den şaşma derim yakıt,sağlamlık ve denenmiş bir makina olarak tafsiyem budur allah gönlüne ve bütcene göre versin...

getto
09.Nisan.2008, 10:33
Gel Benim Rr Yi Satayim Sana 1000 Km De 4 Milyara...gidon Harley Gidonu

okan
09.Nisan.2008, 10:40
RR dan şaşmayın derim.... hem cruiser hem enduru her yola yatar.. denedim parçalayamadım...emsallerine göre sağlam makinadır...

bilgihan
09.Nisan.2008, 10:43
Yücel kardeşim hoşgeldin..

Antalyada Sahibinden .com dan bi motor var..RR 250 full aksesuar..fiyat biraz yüksek ama pazarlık ve taksit şansını dene derim. Motor 100 km de daha

linki :

http://www.sahibinden.com/100km_de_yenirr_class_kelepir_4500_devir_masrafiWQ QaXQQ7528629WQQpXQQdisplayitem

selamlar

kıvılcım
09.Nisan.2008, 12:08
yücel kardeş aramıza hoş geldin rr şaşma derim istersen sitede çok iyi motorlar var ben kendi adıma genede ilgilenirim iyi bir makina yapalım size

Dedebey
09.Nisan.2008, 13:09
neden olmasın getto kardeş fırsat bulayım bi bakayım. sağol.

müslüm baba
09.Nisan.2008, 13:20
herkese teşekkürler. aslanbuclu'ya ayrı teşekkür. hocam anladım da ben motor kullanmaya zaten bahsettiğin aletin sepetsizi ile 12-13 yaşlarında başladım. neyi veya ne kullanacağımı bilmediğimden veya salaklığımdan değil ciddi olarak deneyimlerinizi öğrenmek ve tavsiye almak istedim. planetlere gelince şu an bile seve seve kullanabileceğim bir motordur. bazı meselelerini birçok kişiden faha iyi bilirim. motorculuk konusuna gelince de 18 imi doldurur doldurmaz ilk işim motor ehliyeti almak oldu. ki araba ehliyetini bundan bir sene sonra yaptım. planet,java sport, honda,kawasaki ilk motorlarım oldu. 1995 te scooter aldım hala kullanıyorum. 250 lik motor yaklaşık 10 yıldır kullanmadım. iş vs sebeplerle. sizlerden piyasanın bu bolluğunda deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. ancak şu an ibre RR ye dönük gibi görülüyor. Fiyat konusunu dikkate almazsanız artık sevinirim sanırım bu benim hatam oldu. millete alay konusu olduk bu arada.
sağolun. teşekkür edrim paylaşımlarınıza.

Kardeşim kimse senin maddi gücünle dalga geçemez alayda edemez, sen rahat ol, senin elindeki paraya 2500 ytl ye regal alabilirsin sahibinden .com da var, gerçi motoru görmek lazım ama bence acele etme senin kesene uygun regal bulacaksın, belki biraz sorunu çıkacaktır ucuz motorun ama anladığım kadarıyla elin anahtar tutuyor,sen işin içinden çıkarsın.

Dedebey
09.Nisan.2008, 13:25
değerli arkadaşlar herkese teşekkür. doğrusu büyük mutluluk aranızda olmak. tavsiyelerinizi tamamen dikkate alıyorum. kararım sizlerin fikirleri doğrultusunda olacak. regal raptor konusunda soru işaretim ise şu hemen hemen büyük bir çoğunluk tavsiye ediyor sa da piyasada neden bu kadar düşük km. yada az kullanılmış RR var. bakıyorum herkes memnunum diyor ama piyasa ise değişik birde diğer mesele yüksek rakamlarla satışa çıkan makineleri daha sonra çok düşük rakamlara satılmış görmek ise ayrı bir rahatsız edici durum. tabi bu da ister istemez soru işareti çakıyor kafada. ama her halukarda RR ler harika görünüyor bakınca. tavsiyelerinize ve gelecek tavsiyelere şimdiden teşekkürler.

aidikurt
09.Nisan.2008, 13:28
abicim 2000 ytl makine bulmak zor ama 2000 ytl en iyisi keeway sl150 al derim.benım eskı motorum ama bıraz daha ustune koyarsan 3000 ytl cok rahat 2ncı el bır regal bulabılırsın.
bu arada alay konusu falan olduk demssıısın ama yanlıs tanımıssın bizleri bazen bız konuları geyıge sarar hatta sonunuda rakı balıga getırırız bizleri tanıdıkca ne demek ıstediğimizi daha iyi anlıyacaksın :)

Dedebey
09.Nisan.2008, 13:32
müslüm baba sağol. teşekkür ederim. acelem yok. yanlış yapmak istemem yanlış anlaşılmakta. dediğim gibi zaten ayın 20 sinde önce izin almam mümkün değil işten. o tarihten sonra piyasaya çıkıp bakacağım. benimki şimdi sizin tecrübelerinizden yararlanmak. başka bir şey değil. bundan 10 sene öncesine kadar ülkemizde fazla seçenek yoktu. Motorcu da yoktu tabi. ancak piyasa artık o kadar bol ve çeşitli ki ister istemez bir bilene danışma ihtiyacı doğuyor.

Dedebey
09.Nisan.2008, 13:34
sağol sevgili aidikurt . yok öyle bende kızma darılma olmaz.. şu motor işini bir halledeyim alanyayada bekliyorum valla.