PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fanlar

promote
09.Nisan.2008, 01:17
fanlar çalışmıyor galiba
1.nasıl emın olabılırım
2.o sekılde kullanırsam ne olur
3.tamırı ıcın ne gereklı
4.durduk yere ne oldu bunlara
5.kafayı yedırtcek bu motor bana her gun ayrı bır dert cıkıyor

okan
09.Nisan.2008, 01:32
fanlarının çalışmadığını nasıl anladın mesela havalar soğuk açmayabilir.. bunun için yeteri kadar bekledinmi ...hararetin yükseldiğine emin oldunmu...?
bi daha dene istersen ...
olmadı bi elektrik ustasına göster diyecem artık...uzaktan çok zor oluyo tahminde bulunmak...

matemmatik
09.Nisan.2008, 02:43
Hocam geçen gün ben de aynı sorunla ustanın yanına gittim ama öyle bir deney sonucu fanların çalıştığının farkına vardık; Fan müşürünü söküp çakmakla uzaktan hafifçe ısıt ve fanların çalışıp çalışmadığını öğren 8)

doğan
09.Nisan.2008, 13:42
Cevaplar:
1- hararet seviyesindeysen ve fan pervanesi dönmüyosa sorun vardır en iyi çözüm hemen servise götür.
2- o şekilde kullanırsan sigorta atar, elektrik tesisatı yanar,yolda kalırsın(bunlar benim başıma gelmişti : )
3- arızanın sebebine göre ya fan değişecek yada müşür yada başka bişey.
4- genelde durduk yere oluyor zaten.

ama sakın fan çalışmıyorsa idare ederim diye düşünme. mutlaka servise baktır.

müslüm baba
09.Nisan.2008, 13:56
Eveetttttt havalar ısınmaya başladı fan derdide başladı, Arkadaşlar bence herkes fanlarını kontrol etsin, çalışıp çalışmadığını hocanın dediği gibi anlayabilirsiniz, yada muşur üstündeki kabloları birleştirip yine anlarsınız ama muşurunda çalışıp çalışmadığını anlamak için ısıtma yöntemi daha geçerli.

Geçtiğimiz yaz birçok regalin fanı bozuldu ama o sıcakta fansız yada tek fanla geziler yapıldı motorlara bişey olmadı,bu motorları bu yüzden seviyorum, susuz Ahmet yalovadan gram su yokken geldi yine bişey olmadı,korkmayın bu yüzden.

promote
09.Nisan.2008, 16:09
nerde şu çakmakla ısıtacağımız şey

mastakilla
09.Nisan.2008, 16:31
radyatöre bağlı hocam iki kablo bağlantısı olması lazım yuvarlak küçük yanılmıyosam bakır renkliydi

buarada çakmakla ısıtcaksan radyatörün çalışması için kontak açık olması gerekebilir emin deilim

kolay gelsin

müslüm baba
09.Nisan.2008, 18:03
nerde şu çakmakla ısıtacağımız şey

http://img257.imageshack.us/img257/2065/photo0037ab7.jpg

http://img355.imageshack.us/img355/964/photo0038iv9.jpg

İşte kardeşim bu o muşurun patlamış hali sen bunu kablosuyla beraber dibinden söküp metal ucunu da ısıtacaksın.

Anlamadıysan sor sakın yanlış bi yeri ısıtma:p:p

Tayfun
09.Nisan.2008, 20:12
Şekil A ve şekil B müslüm babadan inciler :P bakalım sonuç ne çıkacak...

matemmatik
09.Nisan.2008, 22:26
Arkadaşım özür dilerim nasıl yapacağını tarif ettim ama yerini tarif etmeyi unuttum... Ama sorun değil nerde bir motorcunun başı sıkışsa Müslüm Baba anında ordadır :D

promote
09.Nisan.2008, 23:32
müslüm baba , baba ünvanını boşa almamış harikasın abi..
abi bir sorun daha çıkdı garajdan şutladılar beni alet ortada kaldı buna başını sokacak bir yuva olmazsa evlatlık vercem
birde ne kadar ısıtılcak o dalga ısıtalım derken gümlemesin..