PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vites pedalı...

getto
11.Nisan.2008, 10:49
arkadaşlar vites pedalım çok yüksekte nasıl birazdaha aşağı indirebilirim yahu...sorun yaşıyorum vites geçirirken

emresahin
11.Nisan.2008, 10:51
Akşam toplantıda hakkı abi bi bakar...geliyosun dimi?!

bilgihan
11.Nisan.2008, 11:17
motoru aldığım gün serviste bende yükselttirdim..ayarlama yapması bi anahtara bakıyor..

getto
11.Nisan.2008, 11:18
tabi canım ordayım geliyorum

getto
11.Nisan.2008, 11:19
o yeri bulamadım bikaç vidayı söktüm taktım olmadı yüksekliği değişmedi

bilgihan
11.Nisan.2008, 11:21
mekanik bilgim çok iyi değil ama usta yaparken gördüğüm :

Vites pedalını tutan zımbırtıyı söktü..pedalı tamamen boşa çıkardı ve bir diş yukarı takıp monte etti.

Mr.Quanta
11.Nisan.2008, 12:28
vitesin kolunun baglı oldugu iki tane kontra civata var abi. bi tarafından gevseterek vitesin konumunu ayarlayabilirsin. veyahut da sanzımana giren kısımdaki tırtıklı zamazingoyu cıkararak, bir iki diş kaydırıp yerine takabilirsin. basit bi işlem, kolay gelsin

müslüm baba
11.Nisan.2008, 12:49
Sen karıştırma önce usta yaparken bi izle sonra kendin yaparsın, motosiklet sürücüsünün eli anahtar tutmalı.

hakkı
11.Nisan.2008, 13:09
arkadaşlar vites pedalım çok yüksekte nasıl birazdaha aşağı indirebilirim yahu...sorun yaşıyorum vites geçirirken

akşama hallederiz Onur'cum, hatta gösteririm sen kendin yaparsın. çok basit bir iş.

Serhat
11.Haziran.2017, 16:49
http://i.imgur.com/OAqygkl.jpg

Vites pedalını yukarı kaldırmamız için ne yapmamız gerekiyor?

Bypale
11.Haziran.2017, 22:24
http://i.imgur.com/OAqygkl.jpg

Vites pedalını yukarı kaldırmamız için ne yapmamız gerekiyor?

Serhat. Şanzıman mili ile vites pedalı arasında bir çubuk mil vardır. İki tarafındaki kontra somunlarını gevşet. Çubuğu çevirerek pedalın aşağı yada yukarı doğru ayarlandığını göreceksin. Kendine göre çubuğu ayarla kontra somunlarını sık. İşlem tamam 8)

Serhat
11.Haziran.2017, 23:37
Serhat. Şanzıman mili ile vites pedalı arasında bir çubuk mil vardır. İki tarafındaki kontra somunlarını gevşet. Çubuğu çevirerek pedalın aşağı yada yukarı doğru ayarlandığını göreceksin. Kendine göre çubuğu ayarla kontra somunlarını sık. İşlem tamam 8)

Cevap için teşekkürler hocam. Bu fotoğrafta gözüküyor mu o somunlar? :)