PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koruma demiri aranıyor!

Mr.Quanta
12.Nisan.2008, 23:17
arkadaşlar biliyosunuz ufak bi kaza atlattık. canımıza bişey gelmedi ama mal da canın yongası bi yerde :).

neyse uzun lafın kısası. elinde E9 modelin ön motor koruma demiri olan varsa ve benimle irtibata geçerse çok mutlu olurum. her yere sordum, soruşturdum, vallaha bulamadım.

kazasız belasız.

yenikoylu_ua
12.Nisan.2008, 23:51
Bu aralar zor kardeşim Yeşilkapak(Metin)ta geçen perşembe bi arabayla ufak bi temasta bulunup kırdı aradık ama sarıkayalarda da yokmuş kaynagıda denedik ama saglıklı olmadı biraz yüklendim tekrar kırıldı.Yakında gelicekmiş herhalde elinde motor olan bi bayiden rica edip motorun üzerinden söktürebilirsin tabi kim söker bilemiyorum motoru aldığın bayiyle bi konuş istersen

malikocas
12.Nisan.2008, 23:51
dostum abidin paşada hacı da var kendisi pek iyi bi ısta olmamakla beraber sadece malzeme tedariğinde faydalanıla bişlir ama çok faiş fiyatlar teklif eder tahminim olmasza az sabret ostimden bi çare bulalım
olmadı yaptırırız alıcağın fiyatları haber ver lütfen ...

malikocas
12.Nisan.2008, 23:52
ayrıca bi de barışa sor istersen
ben sökmüştüm ona satmadan önce kullanmıyordum belki oda kullanmıyordur

Aksu
12.Nisan.2008, 23:55
Burak ne uğraşıyorsun orjinalini bulmak için, biliyorsun orjinali radyatörün oradaki vidalardan en ufak darbede kırılıyor. Mehmet Ali nin dediği gibi Ostimde özel iimalat yaptırırsın hemde biraz daha kalınından ve de krom kaplatırsın adı da koruma demiri değil hakiki koruma demiri olur.

Belki daha da ucuza mal edersin.

kıvılcım
13.Nisan.2008, 00:08
valla nacizane bir fikir veriyim arkadaşım yarım parmak dogalgaz borusunu kırık yerden karşı tarafa kadar giicegi kadar yerleştirin sonra kaynatım oksijen veya argon kaynakla sonra görün koruma demiri nasıl oluyormuş

Mr.Quanta
13.Nisan.2008, 01:52
arkadaslar fikirleriniz icin cok tesekkur ederim. ben de yaptirmayi dusundum ama sikintim sigorta sirketinden yana. yaptirip, karsi tarafin sigorta sirketinden alamazsak elimizde patlar sonucta. ben de onu istemem. pazartesi gunu mustafa usta gerekli olan parcalari denizli'ye bildirip fiyat soracak. bakalim.

pazartesi gunu tekrar hortlatirim bu topic'i

Tayfun
13.Nisan.2008, 03:34
Koruma demiri hiçbir yerde yok arkadaşlar, bizim koruma demirleri sadece göstermelik, kendini bile koruyamıyorki bizi korusun :s

matemmatik
13.Nisan.2008, 10:51
414 312 41 51

Bu numara da Ziya usta veya oğlu Ali ile görüşün kendisi gidon ve koruma demiri imal ediyor.Eminim ki bir kaç günde yapıp otobüs veya kargo ile size ulaştırır. Aytaç hocanın selamı var derseniz eminim yardımcı olacaktır...

malikocas
13.Nisan.2008, 12:22
birol usatya da sor ozaman bence onda da olabilir koruma demiri ...

görüşmek üzere..

Mr.Quanta
13.Nisan.2008, 16:45
onerileriniz icin tesekkurler arkadaslar. pazartesi ola hayrola bakalim

X__utku__X
13.Nisan.2008, 17:23
arkadaş hiç gerek yok para harcamaya.benimkide otobüsün bagajında kırılmıştı tam ortadan.oksijen kaynağıyla güzelce kaynattık.sapasağlam oldu.iki kişi yüklendik bişi olmadı.sende git bi kaynakcıya güzel bi kaynattır.ama kaynatmak için yamalık gibi parça atmasın.

aslanburclu
14.Nisan.2008, 00:41
arkadaşlar biliyosunuz ufak bi kaza atlattık. canımıza bişey gelmedi ama mal da canın yongası bi yerde :).

neyse uzun lafın kısası. elinde E9 modelin ön motor koruma demiri olan varsa ve benimle irtibata geçerse çok mutlu olurum. her yere sordum, soruşturdum, vallaha bulamadım.

kazasız belasız.

bende diyorumki
çek makinanı OSTİM'de bir eksost tamircisine motorun ölçülerine göre istediğin kalınlıkta veya modelde kıvıttır bi dayanıklı boru uçlarınada istediğin şekilde vidalama ağzı açtır sonra ver bi kromcuya olay bitti.
orjinal almandan daha hesaplı olur bence

Tayfun
14.Nisan.2008, 12:50
Elektrik değil oksijen kaynağı yaptır ve kaynak yaptığın yere iş bittikten sonra krom sprey boyalardan sık ki pas yapmasın sonra..