PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR İçin Devir Saati

dinyeper
14.Nisan.2008, 15:35
Arkadaşlar merhaba,
Bu konu ile ilgili fuarda da birkaç arkadaşın fikrini almıştık ve hatırladığım kadarıyla Müslüm baba nın hazırlamış olduğu RR için pratik bilgiler yazısında konu içinde geçmişti.
Bilindiği üzere bizim Regal Raptor larda devir saati bulunmuyor.Ben iki ayrı modelimiz için uygun olabilecek devir saatleri var mıdır ve hangileridir onu sormak istiyorum.
Muhakkak ki üstadların bu konuda da tecrübelerinden faydalanarak :

1 - RR - 250 Ler için uygun devir saati
2 - RR -Class lar için uygun önerebileceğiniz devir saati hangisidir_?

beykozlu
14.Nisan.2008, 18:13
Benim bildiğim Jinlun motor devir saatleri bizim motora takılıyor.Bağlantısı CDI üzerinden yapılıyor.Ben devir saatli regal gördüm.

Tayfun
14.Nisan.2008, 20:34
8 bin devir ve fazlsını gösteren devir saatlerini takabilirsin regallere, ayrıyetten akü ve hararet göstergeside tabiki...

kaanka
14.Nisan.2008, 20:49
takılmaya takılır da takan yer varmı???
yaşar komutanımın motorunda hertürlü saat göstergesi var ama o kendi imalatı.
bunu bizim motorlara uygulayacak bir motor bayisi varmı?? yada fiyatları neye malolur???

Tayfun
14.Nisan.2008, 21:19
Alperim servise ne gerek var, bi saat bi aparat hepsi bu kadar, haftalık buluşmalarda bile 5 kişi bir araya gelse bitebilecek bir iş...

kaanka
14.Nisan.2008, 21:33
tayfun kardeşim senin gibi elinden işgelen 5 kişiyi yakaladıkmı yaptırmak lazım aslında... dinyeper dostum bak çözümü bulduk sen malzemelerini al gezilerden birinde bizim tayfun, yaşar komutanım, müslüm baba... gibi elinden işgelenlerin olduğu gezilere katıl gerisini onlar halleder.... nasıl çözüm ama:x aklımı sevim yawwww8)

Tayfun
14.Nisan.2008, 22:47
Yapılır abi niye yapılmasın, biz sapancada anahtarı kaybolmuş motoru çalıştırdık sen ne diyon ;) malzemeyle gelin yeter siz :p

aslanburclu
15.Nisan.2008, 00:06
beyler eski forumları iyice okuyun bu düşündüklerinizin hepsinin nasıl yapılacağı malzemelerin nerden temin edileceği tek tek yazılı bağlantıların nasıl ve nerelerede yapılacağıda görüntülerle yazılı bizim makinalara tek yapamayacağımız o da şanzumanın yapısından kaynaklanıyor (mekanik olarak vites göstergeleri ama elektronik olarak bilemem

hadi hadi eski konuları bida okuyun allahın tembelleri

dinyeper
15.Nisan.2008, 18:18
Ben bulamadım komutanım bi linkini copy paste yapsan çok yakışıklı olur valla sana zahmet!

foreman
15.Nisan.2008, 18:33
yasar abının adının uzerıne gel..acık profıl bılgılerı nı tukla...
acılan pencereden ASLANBURÇLU nun actıgı tum konular dıye bısı var.ona tıkla...
daha sonra yasar abının SİZDE YAPABILIR VEYA YAPTIRABILIRSINIZ dıye bı baslıgı var.
ona tıkla ılk sayfada devır saatı ıle ılgılı resımler ve anlatım var...
kusura bakma dırek lınkı de verebılırdım ama bu sekılde herkez ogrenmıs olur dıye vermedım....

hala ugrasamam dersen
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=234

aslanburclu
15.Nisan.2008, 19:51
tembel al burdan iyice oku

:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

foreman
16.Nisan.2008, 01:48
tembel al burdan iyice oku

:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

yasar abı benım vermek ıstedıgım mesaj gume gıttı...:mrgreen::mrgreen:

aslanburclu
16.Nisan.2008, 09:14
yasar abı benım vermek ıstedıgım mesaj gume gıttı...:mrgreen::mrgreen:

abisi anlamaz arkadaşlar bak hala soracaklar ... onun için okusunlar bitsin bu iş

Tayfun
16.Nisan.2008, 17:05
beyler eski forumları iyice okuyun bu düşündüklerinizin hepsinin nasıl yapılacağı malzemelerin nerden temin edileceği tek tek yazılı bağlantıların nasıl ve nerelerede yapılacağıda görüntülerle yazılı bizim makinalara tek yapamayacağımız o da şanzumanın yapısından kaynaklanıyor (mekanik olarak vites göstergeleri ama elektronik olarak bilemem

hadi hadi eski konuları bida okuyun allahın tembelleri

Vites göstergeside yapılır komutanım, sol alttaki zincir koruma kapağının altından çıkan vites değiştiren uzun kola elektronik bir eklemeyle bunu yapmak mümkün...

aslanburclu
16.Nisan.2008, 22:11
Vites göstergeside yapılır komutanım, sol alttaki zincir koruma kapağının altından çıkan vites değiştiren uzun kola elektronik bir eklemeyle bunu yapmak mümkün...

zor iş be tayfun o teknolojiyi çok aradım bulamadım anladım sayıcı veya okuyucu bi sistem düşünüyorumda yinede aradığım sistemi tam bulamadım ama bi 125 lik honda parçalasak onun teknolojisinden bişey belki yapabilirizde ...

aslında böyle vites göstergeli makinası olan bi kaç yerini açıp sistemi ve çalışmasını fotolasa uyup uymayacağını anlarız belki:?

Tayfun
16.Nisan.2008, 22:35
zor iş be tayfun o teknolojiyi çok aradım bulamadım anladım sayıcı veya okuyucu bi sistem düşünüyorumda yinede aradığım sistemi tam bulamadım ama bi 125 lik honda parçalasak onun teknolojisinden bişey belki yapabilirizde ...

aslında böyle vites göstergeli makinası olan bi kaç yerini açıp sistemi ve çalışmasını fotolasa uyup uymayacağını anlarız belki:?

Çok zor değil komtanım, dışarıdanda böyle birşey yapabilmek mümkün, düzenek aslında basit ama şöyle bir eksisi var, mesela vites attığımızda bazen geçmiyor ve yeniden vitesi geçirmek için aynı hareketi yapıyoruz, işte bu boş hareketi vites atışı sayarak olduğumuz vitesten 1 fazlasını gösterir, ondan sonrasıda profesyonelliğe kalıyor...8)

aslanburclu
16.Nisan.2008, 22:40
herhalde yani benim korkumda o zaten işte elektronik okuyuculara onun için güvenmiyorum

Tayfun
16.Nisan.2008, 22:52
Benim aklımda olan elektronik okuyucu değil komtanım, ama dediğim gibi hata payı var, elektornik sistem nasıl birşey acaba ?

aslanburclu
16.Nisan.2008, 23:08
ufak bi yazılımlı optik okuyucu (mesafeli) vites değiştirme miline bir mesafe okuyucu yani su yeni nesil araçlara takılan geri mesafeyi uzaklığı ölçen sistem işte bir yere bunu sabitleyip görme yeride vitesin oynayan kolunu gözetliyecek ve her hareketindeki yani vites geçme ve yerlerinde kalma durumlarına bir değer verilip montelenecek kaısaca boşta iken milin mesafesine o okuma ,,, 1 ci vites durumundaki okuma uzaklığına sıfır yazılacak,,,, 2 ci vites durumuna 2 işıklanacak ............................. 5 ci vites geçme durumu ve okuma uzaklık mesafesine 5 işıklanacak yani ayarlanan hangi boşluğa gelse o mesafeyi verilen değerlerin ışıkları yanacak ( valla kafamdaki düşünceyi yazarken benim bile kafam karışıyo) yani anlıyacağın varmı böyle motor delisi bi elektronik mühendisi veya ustası nerdeeeeeee

GOKHAN
16.Nisan.2008, 23:22
ufak bi yazılımlı optik okuyucu (mesafeli) vites değiştirme miline bir mesafe okuyucu yani su yeni nesil araçlara takılan geri mesafeyi uzaklığı ölçen sistem işte bir yere bunu sabitleyip görme yeride vitesin oynayan kolunu gözetliyecek ve her hareketindeki yani vites geçme ve yerlerinde kalma durumlarına bir değer verilip montelenecek kaısaca boşta iken milin mesafesine o okuma ,,, 1 ci vites durumundaki okuma uzaklığına sıfır yazılacak,,,, 2 ci vites durumuna 2 işıklanacak ............................. 5 ci vites geçme durumu ve okuma uzaklık mesafesine 5 işıklanacak yani ayarlanan hangi boşluğa gelse o mesafeyi verilen değerlerin ışıkları yanacak ( valla kafamdaki düşünceyi yazarken benim bile kafam karışıyo) yani anlıyacağın varmı böyle motor delisi bi elektronik mühendisi veya ustası nerdeeeeeee

komtanım regalın zaten şanzuman içinde vıtes okuyucu var tps sensörünün kablolarının yanından cıkan bir gurup kablo var o bu iş için sadece kontrol paneli yapıp göstergenın yanına yerleştirilecek okadar devir sayacı içinse tps sensörünün yanına manyetık sayıcı koyulacak direk kırank mılının devrı alınır yapılan panelede bu gösterge yerleşir tek panelde hem vites hem takaometre olur tabi yapılırsa 8)

aslanburclu
16.Nisan.2008, 23:33
gökan haklısında yanlız dönende yine okuyucu hata yapar gibime geliyo tabi denemek lazım ... yanlız mesafe okuyucu eğer sihhatli bir sistem yapıcı ve monte edici oldumu hata yapmaz diye tahmin ediyorum

yaww valla bizde abarttık haaaa

GOKHAN
16.Nisan.2008, 23:46
gökan haklısında yanlız dönende yine okuyucu hata yapar gibime geliyo tabi denemek lazım ... yanlız mesafe okuyucu eğer sihhatli bir sistem yapıcı ve monte edici oldumu hata yapmaz diye tahmin ediyorum

yaww valla bizde abarttık haaaa
kesinlikle sıfır hata baba çünkü ben bu sistemı motor devirlerini bulmakta kullanıyorum (elektirik motoru)

Tayfun
17.Nisan.2008, 00:15
İstedikten sonra hepsi yapılır, sadece zaman gerekli o kadar...