PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izmirli Dostlardan Yardim Ricasi

HONEY
15.Nisan.2008, 23:19
Selam dostlar,

İzmir yeşilyurttan bir arkadaş dl650 satıyor bu motorla anlaştık gibi hayırlısı ile ama istanbulda olduğum için ekspertiz problemim var yeşilyurttaki yada satıcı arkadaş uygun bir yere motoru getirip güvendiğiniz bir serviste ekspertiz yaptırabilecek dostlardan yardım rica ediyorum

HONEY
16.Nisan.2008, 17:00
yokmu yardımcı olabilecek :(

hakkı
16.Nisan.2008, 17:12
var dostum var
geç gördüm kusura bakma. bana adamın irtibat numaralarını ver, yarın halledelim.

HONEY
16.Nisan.2008, 17:59
var dostum var
geç gördüm kusura bakma. bana adamın irtibat numaralarını ver, yarın halledelim.

hakkı dostum çok mutlu oldum yardımın için teşekkürler

hayırlısı diyelim güzel haberler bekliyorum :)

müslüm baba
16.Nisan.2008, 18:40
Bende bugün araştırmadığım yer kalmadı, İzmirde tamirci tanıdığı olan birini bulamadım,neyseki halloldu,Bülent artık senide DL650 ile aramızda görürüz inşallah.

orkun
16.Nisan.2008, 22:08
hayırlısı olsun umarım motor geçer not alır

emresahin
17.Nisan.2008, 11:49
hayırlı olsun şimdiden....hakkı başkan el attıysa konuya merak edecek bişey yok...o gerekeni yapacaktır.

HONEY
17.Nisan.2008, 17:45
hakkı dostumuzun hakkını nasıl ödicem bilemiyorum

kendisine buradanda ilgisi ve yardımları için teşekkür ederim

cuma sabah 09:00 uçağı ile dl almak üzere izmire uçuyorum

cuma günü istanbula dönüş konusuda sıkıntı yaşamaktan biraz çekiniyorum ilk defa bu kadar uzun yola çıkıcam

müslüm baba
17.Nisan.2008, 18:21

cuma günü istanbula dönüş konusuda sıkıntı yaşamaktan biraz çekiniyorum ilk defa bu kadar uzun yola çıkıcam

İstersen sen gitme ben gidip alayım:p

hakkı
17.Nisan.2008, 19:26

elimden geleni yapmaya çalıştım, burada bulunma amacımız da bu değil mi? birbirimize yardımcı olmak.... umarım makina seninde içine siner ve alırsın, sağ sâğlim evine dönersin. şimdiden hayırlısı olsun, hayırlısı neyse o olsun.

matemmatik
17.Nisan.2008, 19:43
Ben şahsen tanımıyorum ama İzmirde Fuarın karşısında Urfalı Turan usta varmış, sanırım yamaha servisi veya bayisi. Ordaki bütün motorcuların sevip saydığı, dürüst bir insan olarak namını duymuştum... Pek fazla bir yardımım dokunmadı biliyorum ama Hz. İbrahim'in atıldığı ateşi söndürmek için ağzında su taşıyan karınca misali, maksat safımız belli olsun...

Tayfun
17.Nisan.2008, 21:17

Cuma dönme cumartesi sabahtan çıkar öyle dönersin, motoru izmirde kullanıp alışırsın 1 gün boyunca, sonrada vur kendini yollara, akıllı git korkma yeter, rüzgarın bol olsun...8)

HONEY
19.Nisan.2008, 02:07
Selam Dostlar,

Bugün çok uzun, yorucu olmayan ama stresli ( yusuf yusuf oldum bi ara ) bir gün geçirerek dl650 me sevgili Hakkı'nın büyük yardımları ile kavuştum.

Kendisi ile yüz yüze tanışma fırsatımız oldu ve ben çok memnun oldum. Kendisi bende istanbula dönebilecek pek ışık görmediği için :) beni misafir etmek istedi buradan gösterdiği yakın ilgi ve misafir etme teklifi için çok teşekkür ederim.

Kendisinden bolbol yol ve yağışlı havalarda pratik kullanım bilgileri aldıktan sonra yola çıktım. Bügüne kadar sadece 2 dakika yağmurlu havada motor kullanmış biri olarak izmirden - bandırmaya yağışlı hava ve hiç tanımadığım bir makinanın vermiş olduğu stres ile donüş yoluna çıktım.

Hava o kadar güzel döndü ki dönüşün bu kadar zevkli ve hiç yorucu olmadan geçebileceğini tahmin etmezdim. Ben ortalama 70-80 km ile dönmeyi düşünürken 80-180 km :) aralığında istanbula döndüm.

Makinaya hayran kaldım. Yakıt tüketimi açısından arkadaşların dediği gibi rr250 yi arıcam makina deli gibi benzin yedi :) ama ben yinede halimden memnunum.

Buradan tekrar Hakkı'ya göstermiş olduğu misafir pervelliği için çok teşekkür ediyorum. Raptorriders sitesi kesinlikle RR club sitesi değil aile sıcaklığını ve samimiyeti bulabileceğimiz bir site oldu

Herkese hayalindeki makinaya kavuşmasını ve kazasız bol keyifli sürüşler dilerim.

BULL
19.Nisan.2008, 02:28
kardeşim hayırlı uğurlu olsun

güle güle pin :cheesy: hatta getir bizde pinelim :p

bende DL düşünüyorum ama ne yaktı bu meret?

bi bilgi verde düşüncelerime bi sonmu vereyim? karar vereyim 8)

benimki km de 100 kuruş... DL de fark ne kadar???

HONEY
19.Nisan.2008, 02:35
kardeşim hayırlı uğurlu olsun

güle güle pin :cheesy: hatta getir bizde pinelim :p

bende DL düşünüyorum ama ne yaktı bu meret?

bi bilgi verde düşüncelerime bi sonmu vereyim? karar vereyim 8)

Sağol BULL cuğum,

buluştuğumuzda binersin dostum, valla yakıt için net bir ölçüm yapmadım ama benzini fullediğimde tek çizgideydi 55 ytl benzin koydum 320 km yaptıktan sonra benzin göstergesi aynı seyiyeye geldi.

depoyu fulleyip bir kaç defa ölçtükten sonra yakıt yorumumu yaparım ama net bir sonuç olmaz biliyorsun herkesin kullanım tarzı farklı

dediğim gibi buluşmamızda denersin ona göre karar verirsin

BULL
19.Nisan.2008, 02:47
Sağol BULL cuğum,

buluştuğumuzda binersin dostum, valla yakıt için net bir ölçüm yapmadım ama benzini fullediğimde tek çizgideydi 55 ytl benzin koydum 320 km yaptıktan sonra benzin göstergesi aynı seyiyeye geldi.

depoyu fulleyip bir kaç defa ölçtükten sonra yakıt yorumumu yaparım ama net bir sonuç olmaz biliyorsun herkesin kullanım tarzı farklı

dediğim gibi buluşmamızda denersin ona göre karar verirsin
eyw.kardeşim ilk buluşmayı şimdiden iple çekmeye başladım :cheesy:

ama anladığım kadarıyla yakıtta çok fark oluyor

ama keyiftede aynı farkı yaratıyorsa değer tabii... 8)8)8)

matemmatik
19.Nisan.2008, 02:54
Hocam Allah hayırlı uğurlu etsin. Kazasız belasız sürüşler diliyorum... Bu arada ne hikmettir bilmem bugün ben de v-strom lara bakmaya başladım... Allah sonumuzu hayretsin. Yoksa yakında sitenin adı stromriders mı olacak, ailece v-stroma mı kayacaz? Aman neyse motorlar değişir, aslolan dostluktur...

gitarist murat
19.Nisan.2008, 03:04
hayırlı olsun..güle güle kazasız belasız kullan ..yolun açık olsun...

hakkı
19.Nisan.2008, 22:20
Bülent'cim, DL alacağını duyunca çok sevindim. çünkü benim uzun zamandır almak istediğim, herşeyi ile itina ile incelediğim bir seri. beni en çok cezbeden yeri, artçının konforu ve sürücüye verdiği sürüş keyfi. ben kullanırken çok keyif aldım, umarım sende en az benim kadar keyif alırsın. çok konforlu ve sorunsuz bir makina.

poseidonda yağmurun dindiğini görmeseydim seni yola kesinlikle salmazdım, şansına öğlanden sonra hava açtı. kazasız belasız gitmene çok sevindim. açık söyliyeyim ben fuara motor ile gelecektim ama cesaret edemedim, tabi fazer den önceydi:p . nasipse bu vaz eşimle birlikte motorla gelicez.

sana tavsiyem muhakkak profesyonel eğitim al, en azından iyi bilen birilerinden yardım al.
yolun tekrar buralara düşersen muhakkak beklerim, başımın üstünde yerin var.
allah kaza bela vermesin, umarım tekrar görüşürüz.

Aksu
19.Nisan.2008, 23:50
Hayırlı olsun yeni motorun güle güle binersin inşallah, Allah kaza bela vermesin.

Genelin hayalini sen erken taddın, maşallah diyelim. Bakalım bize ne zaman kısmet olacak bir DL 650.

aslanburclu
19.Nisan.2008, 23:57
ya şu dl 650 yi bi tanıyalım yokmu resimini atacak....

Aksu
20.Nisan.2008, 00:01
ya şu dl 650 yi bi tanıyalım yokmu resimini atacak....

Ya ne yapacan tanıyıpda işte motorun kralı gerisi hikaye en azından sahibinden com a gir herşeyini öğren.

Cihat abi aldı maşallah, Abant a gelince görürsün.

Honey kardeş bu ara yakıt da 100 km. de 5 litreyi geçmiyo.

foreman
20.Nisan.2008, 03:14
dostum yenı motorun hayırlı olsun...
allah kaza bela vermesın...
ayrıca buradan hakkı arkadısımıza da tesekkur ederım...
hıc tanımadıgı bı sanal arkadasımıza sankı motoru kendıne alıyormus gıbı en ufak detayına kadar ıceledıgı ve onay verdıgı ıcın...8)

carvalho
20.Nisan.2008, 12:47
Honey kardeşim güle güle, iyi günlerde sağlıkla kullan yeni motorunu.
Yalnız resim isteriz, fazla bekletme bizi
HAkkı kardeşime de ayrıca teşekkür ederim mevzuyla yakın alakasından dolayı...

100 km de 5 lt sanırım Suzuki motorlarda standart gibi. Benim Suzi de şehir içinde 5 lt yakıyor. Şehirlerarası performansını Abant'a giderken ölçeceğiz. En fazla 4.5 litreye düşer sanırım...

hakkı
20.Nisan.2008, 13:09
elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, umarım mahcup olmayız.
Bülent ekler diye bekledim ama herhalde motoruyla gezmekten fotoğraf çekmeye fırsat bulamadı. ben şimdilik bunları koyayım, fazlasını ondan bekliyoruz.
işte benim elimeki fotolar...
http://img404.imageshack.us/img404/934/1002147pd2.jpg
http://img501.imageshack.us/img501/4228/1002146jk0.jpg

BULL
20.Nisan.2008, 13:35
pehh benim Regalim taa güssel... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

(not: kedi erişemediği ciğere...) :p:p:p

ugurcuk
21.Nisan.2008, 00:02
honey kazasız belasız güle güle kullanmak nasip olsun

not:bu aralar bub dl 650 ler bana çok fena tatlı duruyor.kışa ayarlarsam onumuzdeki yaza böyle cici bi aletle girmeyi planlıyorum :d

kaanka
21.Nisan.2008, 12:00
hayırlı uğurlu olsun bülent kardeşim... Allah kaza bela göstermesin, süper bir makina almışsın...

HONEY
23.Nisan.2008, 23:33
http://img108.imageshack.us/img108/1143/p1010384bd0.jpg (http://imageshack.us)

HONEY
23.Nisan.2008, 23:39
Tüm dostlara iyi dilekleri için teşekkürler

Gezip tozmaktan ancak bugün fırsat bulup resim çekebildim :)

BULL
23.Nisan.2008, 23:49
way anasını yaaw kardeşim maaşallah nazarımız değmez inşallah

malum baktıkça gözümüz kalıyor. :p :p :p

bilgihan
24.Nisan.2008, 10:26
Walla maşallah..harbi çok güzel...Hayırlı uğurlu olsun..

matemmatik
24.Nisan.2008, 12:34
Maşallah Sübhanallah... Allah kaza bela vermesin çok yakışmış... Ağbahtı olmayanların başına..