PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artçı için dahamı güvenli?

gençer
17.Nisan.2008, 15:58
internet kaynaklıdır. görmeniz gerektiğini düşündüm. artçı için dahamı güvenli olduğu kısmı, yoksa abartılımı olduğu tartışılır bir konu olmasıyla birlikte yaratıcılığın sonunun olmadığı bi kezdaha anlaşılmıştır.adam motora binmek için inat etmiş ve eşini ikna edebilmek için neler yapmış.herşeye rağmen artçının keyfi gayet yerinde gözüküyor....işte alıntı şöyle diyor..

Bir çoğumuzun motosikletinin arkasında korkan bir artçısı olmuştur. Bazıları motosiklet yolculuğundan çok hoşlanırlar ama çok da korkarlar. Düşmekten, çarpışmaktan, motorun yatmasından vs. “Bebek Kafesi” denilen aparat bu tip korkuların çözümü için üretilmiş.Bu, siparişle yapılan ağır koruyucu barlardan oluşan, kafes şeklinde bir set sadece artçınızın değil sizin ve motosikletinizin de güvenliğini sağlamakta. Yolculuklarınızda mahkumunuzun pardon yolcunuzun daha iyi görünebilmesini sağlamak için aparatın üzerine ekstra ışıklar koyabiliyorsunuz.

http://www.babecage.com/images/frame/DSC_0008_frame.JPG

foreman
17.Nisan.2008, 16:06
cok guzel....
ancak o motora yapılabılır...
ben, benım R&R ıcın bole bısı dusunuyordum ama cocugum ıcın...
şöför,artcı,cocuk seklınde...
bızım makınalar bırazdaha guclu olmus olsa ıdı hemen yapardım....

müslüm baba
17.Nisan.2008, 16:08
Yaw nedir bu erkeklerin çektiği hanımlardan,adam hanımını bindirmek için neler yapmış töbe töbe

carvalho
17.Nisan.2008, 16:13
Demirden korkan trene binmesin derim ben, başka da bişii demem.
O ne yavv!!!!!

dinyeper
17.Nisan.2008, 16:14
abi bunların klimalısı olanı da vardır belki!hehe

atraks
17.Nisan.2008, 16:36
Bu ne harbiden ya, artçı sanki uçaklardaki gibi her an bi düğmeye basıp koltukla beraber havaya fırlayacakmış gibi duruyo

bilgihan
17.Nisan.2008, 16:58
Çok çok abartılı değil de...abartılı...Motora alıştıktan sonra söktürülür zaten..

Sökülebilir yapıldıysa hanımları ikna etmek için bir ! yol buda sonuçta.. :) :)

delibeygir
17.Nisan.2008, 17:11
yok abi binmesin o zaman an.....nı satayım.ne lan o öyle yok abi hayatta yaptırmam öyle bişey :evil:

foreman
17.Nisan.2008, 17:15
sımdı artcıyı ılla eş olarak dununmemelıyız...
benım bı oglum var.4 yasında...
kıpır kıpır...yerınde duramıyor...
soyleyın bakalım sımdı bu cocuk 15 yasına kadar motora bınmeyecek mı?
( valla benım aklıma gelmıstı.gunlerdır evde resım cızıp duruyordum):mrgreen:
mucıt bır baba ve boyle bı duzenek ıcerısınde bınecek...

onun motor uzerınde emnıyetlı olusu benı mutlu edecek.
babası ıle bırlıkte motor uzerınde olusuda onu...
tek sorun makınaların gucu....

carvalho
17.Nisan.2008, 17:28
sımdı artcıyı ılla eş olarak dununmemelıyız...
benım bı oglum var.4 yasında...
kıpır kıpır...yerınde duramıyor...
soyleyın bakalım sımdı bu cocuk 15 yasına kadar motora bınmeyecek mı?
( valla benım aklıma gelmıstı.gunlerdır evde resım cızıp duruyordum):mrgreen:
mucıt bır baba ve boyle bı duzenek ıcerısınde bınecek...

onun motor uzerınde emnıyetlı olusu benı mutlu edecek.
babası ıle bırlıkte motor uzerınde olusuda onu...
tek sorun makınaların gucu....

12 yaşından önce motora binmesini tasvip etmem şahsen.

matemmatik
17.Nisan.2008, 17:54
Motordan korkmayan güzel eş adayı nerden bulunur? Gogleda aradım çıkmadı...
Eşi seçerizde çocuk seçilmiyor, onu da eğitmek lazım.
İmzamdaki videoya bakarsanız, arkadaşım Bilalin 5 yaşındaki oğlu Mehmetin nasıl motosiklet kullandığını görebilirsiniz. Hem de çocuk öyle bir eğitilmişki kask takmadan motorun çalışmayacağı gibi bir hisse sahip!!!

foreman
17.Nisan.2008, 17:56
12 yaşından önce motora binmesini tasvip etmem şahsen.

şahsi dusuncene saygım sonsuz...haklısında.
ama sorunda burada 12 yasında olunca motorun arkasında daha mı emnıyetlı olacak...

acaba aramızda varmı cocugununun mutlulugunu bu konuda 12 yıl erteleyen...

selcugum super modum.bosver.haklısın...
zaten bu motor ısı ya bekara yada dedelere ozgu bısı...
ıkısının asındakı evlı ve cocuklular ancak uzaktan seyretmelı...:(:(:(

yenikoylu_ua
17.Nisan.2008, 21:37
benim kız 9 yaşında çok rahat biniyo hatta geçen seneden beri

Tayfun
17.Nisan.2008, 21:41
Abicim motor motorluktan çıkmış quad bike olmuş resmen, gitmiş güzelim motor ya :S

doğan
17.Nisan.2008, 21:44
Motora binmekten korkan ardçı ne yaparsan yap korkar bence. Motorun havasını bozmuş.

Diagnosticfrog
17.Nisan.2008, 21:45
olcak iş diil

kaanka
17.Nisan.2008, 22:04
Yaw nedir bu erkeklerin çektiği hanımlardan,adam hanımını bindirmek için neler yapmış töbe töbe

+1 :alkis::alkis::alkis:

matemmatik
17.Nisan.2008, 22:18
O kadar masraf, o kadar emek, hem motorun yakıtı artacak hem de dengesi bozulacak ooooo... Ne gerek var? Ben olsam hatunu değişirdim. Daha masrafsız olurdu, sonra da motoruma binip paşa paşa yol yapardım...

kaanka
17.Nisan.2008, 22:29
O kadar masraf, o kadar emek, hem motorun yakıtı artacak hem de dengesi bozulacak ooooo... Ne gerek var? Ben olsam hatunu değişirdim. Daha masrafsız olurdu, sonra da motoruma binip paşa paşa yol yapardım...

bekara k...... boşaması kolay derler seninkide o hesap....:x

matemmatik
18.Nisan.2008, 01:13
bekara k...... boşaması kolay derler seninkide o hesap....:x
Dur abi sesini çıkarma da şimdilik efe efe konuşalım, nasıl olsa susmayı öğreneceğimiz günler de gelecek :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

DERKMEN
18.Nisan.2008, 01:22
Dur abi sesini çıkarma da şimdilik efe efe konuşalım, nasıl olsa susmayı öğreneceğimiz günler de gelecek :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Alper Abi sen ne diyorsun bu konuda ben ne cekecegim acaba yukaridaki asamalarda simdiden sat motoru baskisi basladi baldizindan :(
Ne yapacagim ileride ben ya ????? :)

gitarist murat
18.Nisan.2008, 02:16
yok artık.. söylenecek ve yazılacak herşeyin bittiği andır...

okan
18.Nisan.2008, 10:04
tamamen motosiklet felsefesine aykırı bi şey bu..
bi defa kaza anında motosikletten ayrılmaları imkansız görünüyor.. aslolan kaza esnasında motordan kurtulmaktır... zaten bu yüzden kask ve koruyucu kıyafet giyeriz....
şimdi bu hatun kişi motor kaza yaptığında o kafesin içinde kafasını her köşeye vuracak ve normalinden daha fazla hasar alacaktır.. ayrıca sürücünün ayaklarının içierde kaldığı pozisyon çok yanlış...
yaa ne diim saçma sapan bi iş olmuşşş.. alsınlar bi araba binsinler... bizide yorum yapmak için yormasınlar...:evil:

kıvılcım
18.Nisan.2008, 10:43
yahu ne düşünüyosunuz bu kadar titanyumla çevreleriz motoru full koruma demiri olur biter hem süper model olur hemde kaza olayını tamamen bertaraf etmiş oluruz biraz masraf olur ama benzinden fazla sıkıntı olmaz ama ne model olur

delibeygir
18.Nisan.2008, 12:12
Alper Abi sen ne diyorsun bu konuda ben ne cekecegim acaba yukaridaki asamalarda simdiden sat motoru baskisi basladi baldizindan :(

kardeş yenge bişey demiyosa baldıza ne oluyo allah allah bunlarda düşmanmıdır insana anlamıyorum ki ????yengeden yana sorunun yoksa kimseyi takma baldızda dırdır ederse ala bize bir araba o zaman de susar merak etme 8)

müslüm baba
18.Nisan.2008, 15:23
Motosikletle hatunlar nedense bi türlü barışamadı bu motosiklet çıktığından beri böyledir,bunun nedenini ne ben öğrenebildim nede başkası,bunun en güzel çaresi alacaksınız hatunlarada birer motosiklet iş bitecek.

kaanka
18.Nisan.2008, 20:09

alışır kardeşim alışır... bak benim hanıma, benden fazla motorcu oldu valla...:x

DERKMEN
19.Nisan.2008, 00:07
Motosikletle hatunlar nedense bi türlü barışamadı bu motosiklet çıktığından beri böyledir,bunun nedenini ne ben öğrenebildim nede başkası,bunun en güzel çaresi alacaksınız hatunlarada birer motosiklet iş bitecek.
Korkmasam ve korkmasa hemen alalim derimde ayri gayri gezmek yakismaz bize Muslum Baba.
Gittigimiz yerede sirtsirta gidelim istedik aldik makineyi insallah alisacak diye beklemek kaldi sanirim yapabilecegim.

DERKMEN
19.Nisan.2008, 00:08
alışır kardeşim alışır... bak benim hanıma, benden fazla motorcu oldu valla...:x
Insallah darisi basima diyim o zaman .... :)

DERKMEN
19.Nisan.2008, 00:09
kardeş yenge bişey demiyosa baldıza ne oluyo allah allah bunlarda düşmanmıdır insana anlamıyorum ki ????yengeden yana sorunun yoksa kimseyi takma baldızda dırdır ederse ala bize bir araba o zaman de susar merak etme 8)
Yanlis anlamissin sanirim;
Yenge kaankanin baldizi oluyor onu ifade etmistim aslinda.
Ama alisacak insallah en kisa zamanda...