PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 13:26
hayatımda yaptıgım en buyuk hatalrdan birini aktarmak istiyorum kendimi uyardım belki basklarına da bişiler hatırlatmış olurum 18 nisan cuma gecesi arkadaşlarımla dışarı çıktım sabaha kadar onlarla birlikteydim alkol aldım eve geldiğimde sabah 8 di ve aynı gün saat 11 de ehliyet sınavım vardı. 2 saat uyurum kalkar sınava gider sonra gelirim dedim yattım kalktıgımda bi baktım saat 12 o panikle hemen üstümü giyindim kaskımı aldım motoruma bindim güngörene dogru bahçelievlerden sürmeye başladım ama şu an anlıyorum normal bilinçten bi haberim güngören kale center kavşak a 400 metre kala bi viraj tam orayı dönerken ön tekerim kaydı motoru yatırdım altımdan bıraktım motor 70 metre sürüklendi bende 30 metre rahat sürüklendim . şükür bişeyim yok bi kaç sıyrık. ama bu nasıl bişeydir o virajı o motorun o şekilde almayacağı belli, o halde motora binilmeyeceği belli, belli allah belli. bunu yazdım çünkü deneyim deneyimdir belki birilerine bişeyleri hatırlatır tesadüfen

carvalho
21.Nisan.2008, 13:30
Söyleyecek birşey bırakmamışsın.
Bize sadece geçmiş olsun demek düşüyor.

Ama 30 m. ve 70 m. tespitlerin doğruysa ciddi kaza atlatmışsın.
Ucuz değil bedava atlatmışsın...

bilgihan
21.Nisan.2008, 13:32
geçmiş olsun kardeşim..aman dikkat...sorunu biliyorsan cevabı da biliyorsundur..

Kaynarca
21.Nisan.2008, 13:33
Geçmiş olsun. Öncelikle hatanı bilior olman bir daha yapmayacağın anlamında ipuçları vermekte. Zaten sınava geç kalmışsın, kalktıgın dakika sınav salonunda bile olsaydın yine de almazlardı sınava, dediğin gibi panik yaparak yola çıkmış ve kaza yapmışsın. BEn telaş içerisinde hiçbir aracın kullanılmaması gerektiğine inanıyorum. Ama bu motosiklet olunca ASLA kullanılmamalı diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Umarım akşam ki eğlencen hem kaza yapmış olmana hem de ehliyetini en az 1 ay daha sonra alacak olmana değer bir eğlence olmuştur..

Kisstanbul
21.Nisan.2008, 13:35
Geçmiş olsun arkadaşım.
Gerçekten ciddi bir kaza atlatmışsın umarım bu senin için son kaza olur.
Bu Bahçelievlerden yola çıktım dedin senin motor Hacer Hanım sokaktamı duruyor.

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 13:36
Geçmiş olsun. Öncelikle hatanı bilior olman bir daha yapmayacağın anlamında ipuçları vermekte. Zaten sınava geç kalmışsın, kalktıgın dakika sınav salonunda bile olsaydın yine de almazlardı sınava, dediğin gibi panik yaparak yola çıkmış ve kaza yapmışsın. BEn telaş içerisinde hiçbir aracın kullanılmaması gerektiğine inanıyorum. Ama bu motosiklet olunca ASLA kullanılmamalı diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Umarım akşam ki eğlencen hem kaza yapmış olmana hem de ehliyetini en az 1 ay daha sonra alacak olmana değer bir eğlence olmuştur..
bende tam onu düşünüyodum abi :D

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 13:36
Geçmiş olsun arkadaşım.
Gerçekten ciddi bir kaza atlatmışsın umarım bu senin için son kaza olur.
Bu Bahçelievlerden yola çıktım dedin senin motor Hacer Hanım sokaktamı duruyor.
evet hacerhanım sokak komşumuyuz?

kaleci
21.Nisan.2008, 13:38
Çok çok geçmiş olsun. Allah korumuş. Umarım bizlerede ders olur.

Kisstanbul
21.Nisan.2008, 13:38
Evet komşuyuz bende MTM'deyim her gün görüyorum senin motoru göremediğimde sanki benim motormuş gibi nerede bu motor ya diyorum...
Neyse aman dikkat komşum. :)

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 13:39
hepimizi korusun allah kazasız belasız yollar versin

kaanka
21.Nisan.2008, 13:58
çok geçmiş olsun... şaka maka baya ciddi bir kaza atlatmışsın. aman dikkat gerçekten en ufak hatalar çok büyük şeylere mahal olabiliyor motosiklet kazalarında....

MEHMETONUR
21.Nisan.2008, 14:10
Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun.
gerçekten ucuz kurtulmuşsun...

X__utku__X
21.Nisan.2008, 14:26
öncelikle geçmiş olsun.sende eylencek zamanı bulmuşsun.şimdi ehliyet için taaaa temmuz5 bekliceksin.ağustosta anca elinde ehliyet.

BULL
21.Nisan.2008, 15:05
geçmiş olsun...

tekrarının yaşanmaması dileğiyle...

kıvılcım
21.Nisan.2008, 15:45
çok çok geçmiş olsun kardeşim

altug
21.Nisan.2008, 16:31
geçmiş olsun, bir musibet bin nasihattan iyidir. Allah seni korumuş.

dinyeper
21.Nisan.2008, 16:42
geçmiş olsun kardeş

müslüm baba
21.Nisan.2008, 16:54
Geçmiş olsun demekki tüm anlattıklarım bi kulağından girip obüründen çıkmış, ama şimdi çıkmaz artık, allahtan ucuz edindin bu tecrübeyi daha da kötüsü olabilirdi. Motosiklet aceleye gelmez hata asla affetmez ve telafisi yok.

AMAN DİKKAT ARKADAŞLAR.

alper_tim
21.Nisan.2008, 18:14
büyük geçmiş olsun allah beterinden korusun
walla werilmiş sadakan varmış aman dikkat

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 18:51
hepiniz sag olun . allah hepinizi kazadan beladan korusun ama itiraf etmeliyimki kazadan sonra daha bi keyifli motor kullanmak daha agır daha sakin

Tayfun
21.Nisan.2008, 19:19
Ehliyet sınavına giderken ehliyetsiz kaza yaptın, 70 metre sürüklenen motorun bir insanada çarpabilirdi bir arabayada girebilirdi, şimdi gözaltına alınmış bile olabilirdin, dünyada herşey insanlar içindir bunu sakın unutmayın. Geçmiş olsun ve şunu unutmaki hayat her zaman insana 2. bir şans tanımayabilir...

Diagnosticfrog
21.Nisan.2008, 22:18
hayattaki trilyarlarca kombinasyondan bi kaç tanesine örnek vermişsin haklısın bazıları benimde aklıma geldi o yüzden paylaştım teşekkürler

emrahkucukgirgin
21.Nisan.2008, 22:18
Çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakan varmış.

matemmatik
22.Nisan.2008, 01:36
Büyük geçmişolsun arkadaşım... Sanırım sende bir sorun yok. Belki yersiz olacak ama motorun durumu nasıl?
Allah daha beterinden korusun...

Diagnosticfrog
22.Nisan.2008, 12:00
Büyük geçmişolsun arkadaşım... Sanırım sende bir sorun yok. Belki yersiz olacak ama motorun durumu nasıl?
Allah daha beterinden korusun...
saol abi ben iyileştim , motorda da arka sol sinyal kırıldı motor koruma barı biraz yamuldu ve çizildi birde vites kolu ve ayaklık saga dogru biraz yamuldu vites kolunun baglı oldugu nokta sürtüyor kullanırken onun dışında bişi yok biraz da egzoz yamuldu

yeşilkapak
22.Nisan.2008, 13:25
Arkadaşım buyuk geçmiş olsun allah bütün arkadaşlarımızı kazadan beladan korusun sakin ve telaşsız güzel sürüşler ..

kostak06
22.Nisan.2008, 14:00
Çok geçmiş olsun .Son olur inşallah