PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD 250E'için en ideal yağ hangisi?

çaylak rider
22.Nisan.2008, 22:35
DD 250E'için en ideal yağ hangisi? ben acemiyim bu konuda ama sentetik tam sentetik ve mineral yağlar var hangisini kullanmalıyım hangi yağlardan fayda görürüm ve birde double up gibi yağ katkıları var kullanan var mı acaba ?Şayet kullanan olduysa yararı var mıdır? (yeniyim çok soru soruyorum biliyorum bana böle bir paltform sunduğunuz için teşekkür ederim)yanlız sorularım asla bitmeyecek:smile:

ugurcuk
22.Nisan.2008, 22:37
aldın galiba motoru hayrılı olsun ben magnetech kullanıom castrol cokda memnunum :D

ugurcuk
22.Nisan.2008, 22:43
aldın galiba motoru hayrılı olsun ben magnetech kullanıom castrol cokda memnunum :D

Tayfun
22.Nisan.2008, 22:47
10-40 castrol t1 di galiba kullandığımız, doldur gitsin :p

CİNGENE
22.Nisan.2008, 22:58
Castrol Magnatec 10w 40 şaşma ;
yag ve benzin katkılarına gelince karbüratör ve enjektör temizleyeci yazar üzerinde türkçe olarak.. bir depo benzine o şisenin yarısından biraz fazlasını koyman yeter bu iyidir cok olmasada farkını belli eder...yag için gerek yok magnatec zaten cogundan fazlasını yapıyor

çaylak rider
22.Nisan.2008, 23:25
yardımlarınız için çok teşekkür ederim

lunatic
23.Nisan.2008, 12:46
Bu forumda daha önce de yazıldı. Bir araştırıver. Ben de magnetec kullandım ama debrıyaja iyi gelmedi. Bütün ayarları sonuna kadar ayarlamak zorunda kaldım. Bittiğine hükmedecektim ki Castrolun 4T olanını kullandım (alt modeli ne idi bilmiyorum) şimdi ayarlar sonuna kadar gevşedi. tıkır tıkır tıkır oldu. Şİmdi bahause dan Castrol aprevia 4t midir nedir aldım onu deneyeceğim. litresi 8 küsür. Bizimkiler araba debriyajı gibi değil. Islak debriyaj. Yani motor yağının içinde bütün sistem. Normal motor yağı zannedersem iyi gelmiyor.

Mr.Quanta
24.Nisan.2008, 13:16
Bu forumda daha önce de yazıldı. Bir araştırıver. Ben de magnetec kullandım ama debrıyaja iyi gelmedi. Bütün ayarları sonuna kadar ayarlamak zorunda kaldım. Bittiğine hükmedecektim ki Castrolun 4T olanını kullandım (alt modeli ne idi bilmiyorum) şimdi ayarlar sonuna kadar gevşedi. tıkır tıkır tıkır oldu. Şİmdi bahause dan Castrol aprevia 4t midir nedir aldım onu deneyeceğim. litresi 8 küsür. Bizimkiler araba debriyajı gibi değil. Islak debriyaj. Yani motor yağının içinde bütün sistem. Normal motor yağı zannedersem iyi gelmiyor.

kesinlikle doğrudur. araba yağı kullanmayın arkadaşlar. adamlar oturmuş yapmış, özellikle motorsiklette kullanılması için yağ bulmuşlar.

"castrol power 1 4T racing 10w-40" tam sentetik motor yagını kullanabilirsin. aslında tam sentetik olmasına da çok gerek yokmuş, çapak oluşma durumu yarı sentetik yağ ile hemen hemen aynıymış. ama kafam rahat olsun dersen tam sentetik yağ koyabilirsin

foreman
24.Nisan.2008, 13:25
kesinlikle doğrudur. araba yağı kullanmayın arkadaşlar. adamlar oturmuş yapmış, özellikle motorsiklette kullanılması için yağ bulmuşlar.

"castrol power 1 4T racing 10w-40" tam sentetik motor yagını kullanabilirsin. aslında tam sentetik olmasına da çok gerek yokmuş, çapak oluşma durumu yarı sentetik yağ ile hemen hemen aynıymış. ama kafam rahat olsun dersen tam sentetik yağ koyabilirsin

bu yagın lıtresı ne kadardır burak'cım...
adına bakılırsa bayagı pahalı bısı...

Mr.Quanta
07.Mayıs.2008, 13:18
fatih abi yeni gordum mesajını kusura bakma. abi litresi 14-20 arası deişiyo farklı yerlerde. biraz tuzlu ama en kalitelisi de o abi sonucta.

Kaynarca
07.Mayıs.2008, 19:04
Praktiker'de görmüştüm o yağı. Üzerinde "racing" ve "yüksek performanslı motosikletler için" ibaresini gördüğüm için bizim motorlara uymaz düşüncesiyle Magnetec aldım. (Bu arada Castrol Magnetec 10-40, 4 litre fiyatı Ankara Praktiker'de 59 YTL, Beğendik'de 78 YTL idi. Ben Küçük Sanayi'deki yılların yedek parçacısı OTO ÜNLÜ'den aynı yağı 45 YTL'ye aldım bilginiz olsun)

Bu yağ konusu daha önce de gündeme gelmişti ama kimse "en iyisi şudur" demedi. Aksu başkan Castrol'ün Scooter yağını tavsiye ederken Müslüm Baba "debriyajdan ötürü" Scooter yağı kullanılmaz dedi. Şimdi de araba yağı kullanılmasın deniliyor. Ama bahsedilen racing yağı için de "yüksek performanslı motosikletler içindir" ibaresi bulunmakta..

Bizim makineleri yıllardır kullanan üstadlar var. Sahiden RR için en İYİ yağ hangisidir? (Lütfen fiyat düşünülmeden yazılsın, yani "ucuzu şu gerek yok para vermeye bunu kullanın, idare eder" denmesin, en iyisi en pahalısı bile olsa onun ismi verilsin)

Teşekkürler..

Rommel
07.Mayıs.2008, 19:34
amet bizim yağ dakiş 4T biçok yağda yazar :? ama castrol activa 4T 20W- 40 dersen daha açıklayıcı olur...

Mr.Quanta
07.Mayıs.2008, 22:29
ben bu arada castrol'un gps die bi modelin de iyi oldugunu duydum. yalniz turkiye'de satilmio galiba, emin deilim. motul adli markanin da saglam oldugunu duydum. yine 4T sinifina giren yaglardan herhangi biri olabilir sonucta

BULL
07.Mayıs.2008, 23:10
peki hadi yağı kafamıza göre aldık koyucaz
tam olarak ne kadar koymak gerek?
1500 gr? 1600 gr? 1700 gr???

aslanburclu
07.Mayıs.2008, 23:12
:lol::lol: hop hop hüp hop bence en güzel 1,5 litrelik ayvalık extra extra zeytinyağı :cheesy::cheesy::cheesy:

Mr.Quanta
08.Mayıs.2008, 08:34

1700-1800 ml arasi ada$

okan
08.Mayıs.2008, 08:43
4T yazan yağdan kullanın castroll olur elf olur farketmez...daha önceden magnatec diyoduk ama 4T ler daha elverişli...

lunatic
08.Mayıs.2008, 12:47
ben bu arada castrol'un gps die bi modelin de iyi oldugunu duydum. yalniz turkiye'de satilmio galiba, emin deilim. motul adli markanin da saglam oldugunu duydum. yine 4T sinifina giren yaglardan herhangi biri olabilir sonucta
Evet Satılıyor. YIBA nın arkasındaki sokaktan ilerleyince orada biyerde bir yağcı var ve 4 Ltsi 55 YTL. Diğer yağcılarda olduğuna da eminim. Kırmızı renkte dedi. Ozaman benim biroldan aldığım yağın aynısı demektir ve bence iyidir.

lunatic
08.Mayıs.2008, 12:48
1.5Lt çizginin üstüne kadar getiriyor. Ancak birde tıpayı vidalayıp da mı baksak vidalamadan mı baksak hikayesi var. Dolayısıyla 1.6 ideal gibi gözüküyor. Okadar keçeye de zarar vermez. eksik de gelmez.

Mr.Quanta
08.Mayıs.2008, 16:25
Evet Satılıyor. YIBA nın arkasındaki sokaktan ilerleyince orada biyerde bir yağcı var ve 4 Ltsi 55 YTL. Diğer yağcılarda olduğuna da eminim. Kırmızı renkte dedi. Ozaman benim biroldan aldığım yağın aynısı demektir ve bence iyidir.

sen sevket cetin isimli dukkani diyosun ahmet abi biliyorum orayi. yalniz benim gozum hic tutmadi o yagi. yani o adamdakini. eski midir yeni midir, bilemedim. bi de bak bunun sinifi api-sm gibi seyler soyledi, aha dedim ittirmek icin yer ariyo. ben de biliyorum amcacim api-sm iyidir de, uzerinde dolum tarihi yazmiyo bunun. ne bileyim ben ne zamandan kalma bisey bu. kactim derhal:cheesy:

Tayfun
08.Mayıs.2008, 17:12

1600 gram bülocum, ne eksik ne fazla.

gençer
08.Mayıs.2008, 18:20
annemin diiş makinası yağı var ben onu kullanıyorum ama bi arkadaşta gazyağı önerdi...:mrgreen:

TLGYLDZ
08.Mayıs.2008, 19:04
ben castrol magnetec kullanıyorum ve oldukca memnunum cok ıyı bence baska bır sey kullanmanada gerek yok bence

Mr.Quanta
08.Mayıs.2008, 22:34
1600 gram bülocum, ne eksik ne fazla.

ben 1700 gr falan die biliyodum abi ya. 100-200 gram fazla yagdan bisey olur mu acaba???