PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Aldık Başımız Beladan Kurtulmadı??Paranla Rezil olmak işte Bu

yasinsubay
24.Nisan.2008, 12:47
Sevgili Arkadaşlar şu anda başımdan geçen çok kötü bir olayı anlatmak istiyorum hepinize ders olsun,

5 ay önce babam Altunizade PAPYON Açık Oto Pazarına giderek araba almaya karar veriyor neyine gerekse kendi başına almak anlamıyorum ayrıca babam arabada falan da anlamaz, o gunde ben bir musterimdeyim ve çalışıyorum maalesef beni arıyor ben araba alıyorum diye ben de kendisine yapma baba etme baba dememe ragmen 500 YTL kapora verek aracı alıyor, aralarında el yazısıyla sözleşme yapmışlar, ertesi gunde elden 18000 YTL adamın yanına giderek para oduyor geriye 3800 YTL çek vericek adam çeki getir arabayı al diyor neyse saf babam 2-3 gun sonra da çeki veriyor 3 aylık arabayı alıp geliyor, sonrası esas simdi baslıyor,

Arabanın muayenesi bitmis dolayısıyla adamı arıyorum aracın temiz kagıdını getirin diye muayene yaptıracagım icin adamlar 3-4 hafta beni sallıyorlar bugun yarın diyerek,

Bu arada hala arac bizim uzerimize degil adamlar istedikleri gibi bizimle oynuyorlar,bugun yarın bugun yarın

adamlara aracın satısını verin diyorum 5 marttaki çek odensin oyle veririz diyorlar, cok sıkıstırmama ragmen aracın satısını alamıyoruz,

Bu arada Araç Adem KARTAL diye birine ait babam aracı Huseyin POLAT diye birisinden alıyor, babamın saflıgı işte tamamen iyiniyet, kaçıncı devirde yasıyoruz
sen adamı tanımaz etmessin cıkarıp 22300 YTL para sayılırmı herife:(
Sozleşmede şahit 15 yaşındaki kardeşim bu arada ve sözleşme siline fax kağına elle yazılmış,

Neyse 5 martı bekliyoruz çek odeniyor şu ana kadar hala satışı alamıyoruz,

Adem KARTAL ı araştırıyoruz adam ortada yok, Arac Akbank dan kredi ile alınmış bankaya rehinli yani, aracın bankaya 11000 YTL kredi borcu var ve Adem KARTAL aranıyor kredi kartı borçlarından adamı cok aramama ragmen ikame adresinden bulamıyorum, şu anda Araç aynı zamanda banka tarafından aranıyor dolayısıyla araı kullanamıyoruzda,

Neyse adamlara git gel sonuc yok adama paramızıda geri vermiyor, size su arabayı verelim size senet verelim falan filan bu adamın senedine mi guvenilir,

adam bir arac veriyor yerine atıyorum aracın bedeli 15000 YTL adam 20000 YTL diyor kabul etmiyor, adamlar kronun en onde gidenleri bu arada oturupta konusabilecek tipler de degil, yani bir turlu sonuca baglıyamıyoruz, adam ben size Mayıs ın onuna senet vereyim diyor arabayı bana verin diyor ama guvenemiyoruz dolayısıyla vermiyoruz

en sonunda kendimce 5 mayısı bekliyeyim adamın parası gelecek paramızı oder arabayı veririz diye dusunurken adamı arıyorum boyle diye, adam benim gelecek paramın yeri var diyor ve para mara vermem size işinize gelirse diyor,

Sonucta resmi olarak elde pek birşey olmadıgı icin en son dun gorusmemde

13500 YTL karsılıgı 1998 model Toyota arac ( aracın gercek ederi 11000 YTL)
4300 YTL 1-3 aylık2 adet çek
4250 YTL 20 gunluk senet karsılıgı

bugun aracı teslimedecegim, adamlar korkudan kendi yerleri dısında gorusmuyorlar, mecbu bizde gidiyoruz maalesef,

Bunlar kulagınıza küpe olsun boyle birsey umarım yapmazsınız,

Parayı kurtardıktan sonra yapacagım tek sey var Adamlara gayriresmi kanaldan giricem kesinlikle bunların acısını adamlardan cıkarıcam ve adamların kim oldugunu herkese duyuracagım

Bunlar nitelikli dolandırıcı şebeke kurmuşlar,

Hatanın buyuk bir kısmı babamda fakat o da tamamen iyi niyet işte maalesef insanlık bitmiş, boyle bir durumda birisini ben bıraksam donumu satar yine oderdim o parayı,

Bu arada babam butun parasını bu arabaya yatırıyor ve utune borçlanıyor, yani 5 aydır huzur muzur kalmıyor,

Paranla rezil oluyorsun işte

foreman
24.Nisan.2008, 12:56
yasın ınan cok uzuldum...
bu sektorde oldugumuz ıcın bu tıplerı cok ıyı bılırım...
yarana tuz basmak ıstemem ama en kısa yoldan bı sekılde yargıya veya bu adamların anlayacagı dılden konusan bırılerıne basvurman...

allah yardımcın olsun...

dinyeper
24.Nisan.2008, 12:58
Ayıptır ya...Bu kadarda olmazki insanlar nasıl kazanıyo nasıl alıyolar hiç düşünmüyolar.Yatacak yerleri yok ya bu insanların!!

bilgihan
24.Nisan.2008, 13:14
Arkadaş üzüldüm duruma...sabırla işi takip etmeniz lazım..Tabii ki işi yasal yoldan halletmek gerekli ama şöle 100-150 motor birarada ziyaret etsek ne güzel olurdu..

yasinsubay
24.Nisan.2008, 13:20
yasın ınan cok uzuldum...
bu sektorde oldugumuz ıcın bu tıplerı cok ıyı bılırım...
yarana tuz basmak ıstemem ama en kısa yoldan bı sekılde yargıya veya bu adamların anlayacagı dılden konusan bırılerıne basvurman...

allah yardımcın olsun...

Adamların anlayacagı dilden kesinlikle zaten konusacagım ama once parayı kurtarayım sonra gereken zaten yapılacak abi

matemmatik
24.Nisan.2008, 13:20
Büyük geçmiş olsun hocam... İşte ben bu tür sebeplerden iki motorumu da sıfır aldım ve Allah izin verirse üçüncüyü de sıfır alacağım. Allah cümlemizi iyilerle karşılaştırsın...

bozkurt
24.Nisan.2008, 13:26
Öff,öfff,yasin içime sıkıntılar girdi.Şiştim.Yakalaşık 1 yıl araba satışı va alışı yaptım.Bu dediklerini çok iyi anlıyorum.98 toyota sağlammı bari?Onu kontrol ettinizmi?Çekler hangi bankanın.Kendilerinemi ait,esnafamı sahte olmasın?Senetteki adres bilgileri ve imz çektekilerle aynımı?Aldıktan sonra hepsinin fotokopisini çektir.Elinde olsun.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Bu arada toyota nın tipi ne?klima.lpg,renk, km ve kaza olayı nedir?yazarsan sevinirim.Allah sabır versin.
Sağlıcakla kalın.

X__utku__X
24.Nisan.2008, 13:44
abi çok geçmiş olsun.böle şerefsizler çok ortada.şu senet işi çok sakat.bizimde başımıza böle bi olay geldi ve 10.000ytl uçtu gitti.adamın evinemi gitmedik.aradığı telefonları tespit edip baskınmı yapmadık.ama bi müddet sonra adam komple tüydü.inşallah biran önce alırsın paranı

delibeygir
24.Nisan.2008, 13:58
yasin kardeşim geçmiş olsun bu tür adamlara rastlamış olmanız kötü babanın iyi niyetli biri olduğunu anlamışlardır.bunlar tefeci falandırlar dikkatli olman lazım tekrar geçmiş olsun

kaldera
24.Nisan.2008, 14:06
yasin kardeşim durumunuza çok üzüldüm..araç alım satımlarında maalesef saf iyiniyetli alıcıları tuzağa bu ve bunun gibi şekillerde düşürebiliyorlar.
önerilen şekildeki aracı ve diğer evrakları aldığınız takdirde başka noktalarda canınız sıkılacak diye düşünüyorum..üst seviye bir durum..çok iyi hareket edilmeli..
çok geçmiş olsun.

carvalho
24.Nisan.2008, 14:08
Hay Allah, Yasincim çok geçmiş olsun. Ortalık böyle şerefsiz onursuz dolandırıcılarla dolu maalesef. Keşke yapabileceğimiz birşeyler olsaydı :(

emresahin
24.Nisan.2008, 14:45
Geçmiş olsun arkadaşım...bu devirde kimseye güven olmuyor bikere daha görmüş olduk...insan sıfatıyla aramızda dolaşan okadar çok hayvan var ki..
umarım en az zararla bu olayı atlatırsın...
tekrar geçmiş olsun.

Kino
24.Nisan.2008, 14:48
yasin çok üzüldüm duruma parayı salla gitsinnn ama şimdi Babanı düşünüyorum da
ne haldedir adamcağız , yıllardır kendi başına yaptığı onca iyi işler varken şimdi yaptığı bu işe ne kadar içerlemiştir hatta büyük bir kısmınıda içine atmıştır sana bile belli edip seni üzmemek için. Nerden bilsin adamcağız zannediyordur ki insanlar hala temiz saf duygularla o eski insanlar gibi ... bu yaptığı olaydan dolayı sakın babayı üzme yasin kardeşim... ( zaten yapmıyorsundur da) hatta belli bile etme sıradan bir işmiş gibi bahset ...

Şu dünyada oksijen bile tükettirmiyeceksin bu tip yaratıklara . yakacaksın ve küllerini uzayda kara deliğe gönderceksin .

Çok çok geçmiş olsun yasin dostum.:(

okan
24.Nisan.2008, 15:09
Yasin kardeşim çok üzüldüm yaa.. geçmiş olsun...
Kino dedemi dinle çok güzel şeyler söylemiş.. para da arabada bulunur ama babanın kalbi kırılırsa onarılamaz...
samsunda olsan bu işleri 1 saatde çözerdim ama oralara kadar kolumuz uzanamıyo maalesef....:(

X__utku__X
24.Nisan.2008, 15:30
Yasin kardeşim çok üzüldüm yaa.. geçmiş olsun...
Kino dedemi dinle çok güzel şeyler söylemiş.. para da arabada bulunur ama babanın kalbi kırılırsa onarılamaz...
samsunda olsan bu işleri 1 saatde çözerdim ama oralara kadar kolumuz uzanamıyo maalesef....:(
vaşş okan abi raconu kesmişin.seneye samsundayım ALLAH izin verirse.bizide kanatlarının altına alırsın artık.8)

atakanbatu
24.Nisan.2008, 15:31
YASİN KARDEŞİM olay çok üzücü olmakla birlikte atacağın adım ve davranışlarını zı iyi ölçmelisiniz.Karşınızdaki z atlar piyasada böyle var olmaktadır.

Tekrardan geçmiş olsun.Hepimizin başına gelen ve gelbilecek olaylarıdır.

okan
24.Nisan.2008, 15:36
vaşş okan abi raconu kesmişin.seneye samsundayım ALLAH izin verirse.bizide kanatlarının altına alırsın artık.8)
Utkucuğum büyüğün büyüğü ,küçüğünde küçüğü her zaman vardır.. bu işler bi selamla hallolur ...raconla felan işimiz olmaz sadece ekmeğimizin peşindeyiz...ama kanunlar caydırıcı değil maalesef ...hani bi laf var en son hakkı kötektir diye ....önce etmeli tekdir sonra hakkı kötektir...işte şimdi lazım oldu bak...

kaanka
24.Nisan.2008, 17:53
yasin kardeşim çok geçmiş olsun... abi burası istanbul kimseye güvenmemek lazım, Allah sabır versin ben okuyunca kafayı yedim sizi düşünemiyorum bile...

müslüm baba
24.Nisan.2008, 19:01
Yasin bu işler benim başıma çok geldi ama yapanlar bidaha asla İstanbula giremediler,ben bu tip herifleri tanırım acımaları yoktur, aşiret güçlüdür,bela oldumu bir iki kişiyi feda ederler, bu olayda sizin yapacağınız kesinlikle sakin olmaktır,sen yerine alacağın aracın ruhsatının fotokopisini alıp trafikteki dosyasından incelettir, en kötüsü taksiden çıkma olabilir, bu adamların sattığı araçların büyük çoğunluğu borcundan dolayı el konan araçlardır,bunlar öyle yasa masa tanımaz,para ödenmediğinde gider alırlar arabayı ve tekrar satarlar, sen bütün işini bitirdikten sonra beni ara onlara dünya kaç bucakmış bi gösterelim bakalım.Severim böyle işleri, hele tefecileri ve mafya bozuntularını daha çok severim.8)

yasinsubay
24.Nisan.2008, 19:12
arkadaslar herkese düşünceleri için çok teşekkür ederim,

Bugun Notere gidip

1998 Model Toyota CARINA aracı uzerime aldım, aracı 13500 YTL saydık ama piyasa deger 11000-12000 YTL civarında artık oradaki kayıba bakmıyorum, zaten aracı üzerime almadım direk aracı satıcam çünkü, sağa sola haber verdim

2300 YTL 1 aylık çek
2000 YTL 3 aylık çek aldım, çekleri sordurdum sağlam biryerden bir problem yok çekler sağlam

4250 YTL 1,5 aylık senet yaptırdım adama gözümün önüünde imazalttırdım ve aldım,

Ford Connect ide işlemler bitince verdim TOYOTA yı alıp çekip geldim,

Noter de hallettik bütün işleri, zaten giderken de sağlam gitmiştim, herşey vardı,

Neyse sonuç olarak lanet olsun deyip 3-5 ine bakmadan kurtarabildigimizi kurtardım, şimdi çekleri ve seneti bankaya takasa vericem, isterse ödemesinler,

paralar ödendikten sonra da gereken yapılacaktır, bu iş burada bitmez içimde kalır yoksa,

Sizlerin de kulağına küpe olsun bu şerefsizler piyasada çok inşallah böyle birşeyle karşılaşmassınız,

matemmatik
24.Nisan.2008, 19:25
Abi dediğin gibi zararın neresnden dönersen kardır. marım çekler senetler de seni uğraştırmadan ödenir de başın ağrımaz... Yine de dua et kaybınız çok fazla değil. Ben bizim ailenin saflığından kaybettiklerini yazsam konu kilitlenir kalır :D Ama üzülme ahirette fazlasıyla geri alırsın...

DERKMEN
24.Nisan.2008, 19:46
Hayırlısı olsun diyerek başlayıp geçmiş olsun diyerek sonlandırıyorum cümleyi.

Ağzımızdan hayırsız sözler çıkmasın diye.

Umarım güle güle kullanırsınız yeni aracıda bugünleri unutursunuz.
Tekrar geçmiş ve hayırlı olsun.

Tayfun
24.Nisan.2008, 20:45
Bunlar insan değiller ya. Bakın napalım, bu heriflerin sende numarası var, bi plan kurarak bunları bir yere çağıralım alım satım davası gibi, adamlar geldiğinde daha ağzını açmadan bayıltıp bırakalım oldukları yere, gerçi bu insan dışı yaratıklar boş gezmezler ama bizde boş değiliz..............

yenikoylu_ua
24.Nisan.2008, 21:01
Geçmiş olsun kardeşim inşallah çekler ve senettede problem çıkmazda zararın neresinden dönersen kardır demişler.Allah beterinden saklasın.

aslanburclu
25.Nisan.2008, 00:26
valla ne diyeceğimi bilmiyorum ..

ama insan çıldırır ya allah sana iyi sabır vermiş valla ben olsam neyse gaz vermiş olmayım .

yinede çok geçmiş olsun ....

BULL
25.Nisan.2008, 00:47
kardeşim geçmiş olsun, Babalar yapıyo bazen böyle
ama ne yapıcaksın Baba işte o ne derse, ne yaparsa o doğrudur...
benim Baba'da tırışkadan şeyler için 10 kere arar
böyle alım-satım falan anlamadığı bişey oldumu bi alo demez
kazığı yer bi güzel, ondan sonra sorar nasıl olmuş diye:p
bizde en son çanak antenciden bi kazık yemiştik :p:p

genede geçmiş olsun, işi halletmişsin bi şekilde...

haa bu arada aklıma gelmişken sen babanın tel'i bana özelden atsana
Kino Baba'nın dediği gibi morali bozuktur şimdi adamın...
biz bi görüşelimde senin shadow ile benim regali takas yapalım
adamceyizde karlı bir iş yapmanın moraliyle kendine gelsin :p:p:p

lanet olsun şu içimdeki insan sevgisine...

yasinsubay
25.Nisan.2008, 10:33
Olur abi atıyorum özele bak:)

alper_tim
25.Nisan.2008, 10:59
çok büyük geçmiş olsun yasin kardeşim
umarım hayırlısıyla sonlanır bu olay ondan sonrada icaplarına bakarız
o yaratıkların nerden geldikleri belli huyundanmıdır suyundanmıdır orda yetişenlerin %85 inde böyle adamlar çıkıyor uyuz oluyorum

bozkurt
25.Nisan.2008, 11:10
Yasinsubay geçmiş olsun bi şekilde halletmişsin olayı.Allah beterinden saklasın.Ya birinize bişey olsaydı?Durum daha da üzücü olurdu.Allah keder vermesin.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

delibeygir
25.Nisan.2008, 14:23
çok şükür tatsız bi durum olmadan atlatmışsın olayı sevindim valla ne yalan söylüyeyim çok geçmiş olsun:)