PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasklardaki buğu önleyici !!!!!

Rommel
25.Nisan.2008, 11:54
arkadaşlar bir süre önce okuduğum ve dün akşam da deneyerek sabitlediğim bir konuyu bilginize sunmak istedim..

kimi kasklardaki vizörün içine takılan buğu camını ıslak bir bezle silerseniz !!! veya suyla yıkayıp kurulasanız bile ,yola çıkmadan bir süre beklemekte fayda var :) yoksa ilk etapta netlik sorunu ve görüş alanında sorun yaşatabilir... ayrıca da ikisinin arasına suyun yada ıslak mendilin sıvısının kaçmamasına dikkat edin..

okan
25.Nisan.2008, 13:29
başına geldi galiba ... yeni aldığın nolan da...8)

Rommel
25.Nisan.2008, 13:41
dedim ya... tecrubeyle sabitledik :) ama evde yaptım tabi önce nasıl oluyor diyerek...

sanırım buğu camının üzerindeki katmandan oluyor... tabi bu haldeyken sert cisimlerle ve bilhassa kuru bezle sıkı sıkı silmemekte gerekli :) bunu yapmadım tabi :)

okuduğum metinden buraya kadarını uyguladım sadece...

müslüm baba
25.Nisan.2008, 13:55
Evet aynen doğru buğu camıyla vizör arası boş buraya su kaçırırsan söküp kurulaman gerekiyor yoksa her şeyi çift görürsün

foreman
25.Nisan.2008, 14:08
aslında o arayı ağzına kadar su doldurmak gerek...
cevredekı objelerı kocaman gorur gaza fazla asılmayız.
boylece kaza rıskıde azalır...:mrgreen:

((( bu onerı sadece latıfedır,cıddıye almayıp vızorunuzu her daım temız tutunuz))):mrgreen:

okan
25.Nisan.2008, 14:20
Evet aynen doğru buğu camıyla vizör arası boş buraya su kaçırırsan söküp kurulaman gerekiyor yoksa her şeyi çift görürsün
vizöre su kaçırıncamı yoksa kafayı çekincemi çift görüyon dede...???:p:p:p

Rommel
25.Nisan.2008, 14:43
vizöre su kaçırıncamı yoksa kafayı çekincemi çift görüyon dede...???:p:p:p

:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

yeaks
25.Nisan.2008, 14:54
aslında o arayı ağzına kadar su doldurmak gerek...
cevredekı objelerı kocaman gorur gaza fazla asılmayız.
boylece kaza rıskıde azalır...:mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::p:p:pabi koptum valla ya

Tayfun
25.Nisan.2008, 19:49
Peki yağmurlu sürüşlerde vizorün üstünden içeriye su süzülüp bu 2 camın arasına girme ihtimali varmı ?

yanar17
25.Nisan.2008, 20:02
Bu çift cam iyi bişiymiş iyiki fuardan almışım buğuya köklü çözüm oldu yaw.
Eski kasklarda kafama taktımmı öküz gibi soluyormuş gibi cam çerçeve buğulanıyordu.
Şimdi kaskın içinde sıkı bir ooofffffff çeksen bile buğu yok iyimi?
Yaşasın teknoloji ve mani mani :yesil::yesil::roll:

okan
25.Nisan.2008, 20:05
Peki yağmurlu sürüşlerde vizorün üstünden içeriye su süzülüp bu 2 camın arasına girme ihtimali varmı ?
yok ... noolcak şimdi.. la mod olmuş adama bah yaaa....ne soriyi bize....:p
olm altkondiişın sisteminiz yokmu hep üsttenmi nefes alıyonuz...:p

Tayfun
25.Nisan.2008, 20:10
Alt üst farketmiyi valla, alt kondişin habire hava basiyi ama sadece buharı siliyi, suyu silemiyi bence, bunun için kaska çene altından fön makinesi bağlamak gerekir bence :p

yanar17
25.Nisan.2008, 20:14
Alt üst farketmiyi valla, alt kondişin habire hava basiyi ama sadece buharı siliyi, suyu silemiyi bence, bunun için kaska çene altından fön makinesi bağlamak gerekir bence :p
:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy: bide silikonlu cam silli MÜFETTİŞ GECID KOLU takalım :cheesy::cheesy:

Tayfun
25.Nisan.2008, 20:49
Yok abi 3. kol işi bozar, rahat durmaz hareket çeker dayak yiriz soora :p