PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİKKAT ! Şu Siteye Bakmaniz Gerekiyor !

X_FREERIDER_X
29.Nisan.2008, 08:57
Mozilla : http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.chapmanbosshoss.com/i/u/1577431/i/trikepics_007.jpg&imgrefurl=http://www.chapmanbosshoss.com/johnnypag_com&h=480&w=640&sz=239&hl=tr&start=438&tbnid=IOMt7NWKgvtbfM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dboss%2Bhoss%26start%3D420%26gbv%3D2%2 6ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26sa%3DN (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.chapmanbosshoss.com/i/u/1577431/i/trikepics_007.jpg&imgrefurl=http://www.chapmanbosshoss.com/johnnypag_com&h=480&w=640&sz=239&hl=tr&start=438&tbnid=IOMt7NWKgvtbfM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dboss%2Bhoss%26start%3D420%26gbv%3D2%2 6ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26sa%3DN)

Explorer :
http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.chapmanbosshoss.com/i/u/1577431/i/trikepics_007.jpg&imgrefurl=http://www.chapmanbosshoss.com/johnnypag_com&h=480&w=640&sz=239&hl=tr&start=438&tbnid=IOMt7NWKgvtbfM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dboss%2Bhoss%26start%3D420%26gbv%3D2%2 6ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26sa%3DN
Fiyatlara Dikkat Edin !

bozkurt
29.Nisan.2008, 11:20
Bune birader ? Uçmuş bunlar.Tamam biraz şekilli ama.Motorlarımızın kıymetini bilelim.Veeeee ben motorumu seviyorum.Paylaşım için teşekkürler.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

foreman
29.Nisan.2008, 11:28
arkadaslar egerkı arkamızda adam gıbı bır dıstrıbutor olmus olsa bu motor dunya markası bı motor...
egerkı turkıyede bu motor tutulmadı ıse tek sebebi ıthalatcısıdır...
nıtekım dun bır fransız R&R sıtesını gezdım.amamlarda bızler gıbı R&R ları ıle gezıler duzenlıyor.ama hepsınde spıder var...

vatansever
29.Nisan.2008, 12:09
bildiğiniz gibi bana sıfır olduğu halde motorundan yağ damlatan bir motorsiklet satıldı.iki defa müdahale edildi ancak damlatmaya devam ediyor.bunun üzerine sarı.......lara (İsmi şimdilik sansürlüyorum) telefon açtım.sorunumu anlatıp orta bir yol bulalım,fikir danışalım dedim.ama ne fayda adamlar oyalıyorda oyalıyor. tamir edelim diyorlar.ya İTHALATÇI neyin tamiri...SIFIR BU YA SIFIR.
yani anlayacağınız hatalı satmış oldukları malın bile arkasında şu ana kadar duramadılar.EĞER DURURLARSA BU NU DA SİZİNLE PAYLAŞACAĞIM.

bu arada arkadaşlar böyle bir durumda HAKLARIMIZ:

Ayıplı Mal : Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

İmalatçı-üretici, satıcı, bayi, acente, ithalatçı ve 10’cu maddenin beşinci fıkrasına göre kredi veren ayıplı maldan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen sorumludur. Ayıplı malın neden olduğu zarardan dolayı birden fazla kimse sorumlu olduğu takdirde bunlar müteselsilen sorumludurlar. Satılan malın ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz.

Bu madde ile ayıba karşı sorumlu tutulanlar, ayıba karşı daha uzun bir süre ile sorumluluk üstlenmemişlerse, ayıplı maldan sorumluluk, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Bu süre konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda beş yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir.

Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz.

innocentbystander
29.Nisan.2008, 13:17
Vatansever'in adını söylemediği ama hepimizin kim olduğunu bildiği bu firmanın fabrikasının önünden geçtim dün, kapı duvar. Web sitesinde görülen duvardaki kocaman 'Yellow Rock' yazılarını da boyayla kapatmışlar. Ama şehiriçindeki mağazalarında scooter satmaya devam ediyorlar. Telefon mağazaları da sorunsuz. Motorsiklet işinden ufak ufak uzamaya niyetli oldukları doğru gibi görünüyor. Yedek parça tedariki konusunda da ancak stokları bitirene kadar yardımcı olacaklarını tahmin ederim. O güne kadar, Mr.Quanta'nın da yaşadığı bezdirme politikasına devam.

deksuri
29.Nisan.2008, 14:08
valla arkadaşım senin durumun benim duruma yakın diyebilirim
bi marakayı marka yapan satış sonrası servis tecrübesi ve yeterliliğidir.
ne kadar kalite olursa olsun işi bilmeyenin eline verirsen en kaliteli sağlam makineyi
kullanılamaz içler acısı bi hale çabucak geldiğini göreceksin
sende yağmurdan kaçarken doluya tutulma benim gibi ....hakkınıda sonuna kadar ara
http://www.enkotumotor.20m.com

müslüm baba
29.Nisan.2008, 14:29
freeeder şu avatarını değiştir ya inan bakınca midem bulanıyor.

Tamam sağol değiştirmişsin.

vatansever
29.Nisan.2008, 15:11
arkadaşlar ALLAH YARDIMCIMIZ olsun

Kaynarca
29.Nisan.2008, 17:27
Ben de RR kullanıcısıyım ve yeni aldım. Ancak tüm bunlardan anladığım kadarıyla bu makineleri başlangıç motoru olarak görecek ve sonrasında satabilirsek satacak yoksa hurdaya çıkartacagız. Yani motor ölene kadar kullanacak sonra atacağız. Ve adam gibi bir Japon marka ile yolumuza devam edeceğiz. Bu mantık çerçevesinde olaya bakarsak belki kendimizi çok da üzmeyiz. Tabii daha sıfır bir makinede bu tür sorunlar yaşamak mide bulandırıcı ama yine de bence problemlerimizi minumum seviyede tutmaya çalışarak bir kaç sene dişimizi sıkacak ve bir üst sınıfa geçeceğimiz günü bekleyeceğiz..

carvalho
29.Nisan.2008, 18:20
Ben de RR kullanıcısıyım ve yeni aldım. Ancak tüm bunlardan anladığım kadarıyla bu makineleri başlangıç motoru olarak görecek ve sonrasında satabilirsek satacak yoksa hurdaya çıkartacagız. Yani motor ölene kadar kullanacak sonra atacağız. Ve adam gibi bir Japon marka ile yolumuza devam edeceğiz. Bu mantık çerçevesinde olaya bakarsak belki kendimizi çok da üzmeyiz. Tabii daha sıfır bir makinede bu tür sorunlar yaşamak mide bulandırıcı ama yine de bence problemlerimizi minumum seviyede tutmaya çalışarak bir kaç sene dişimizi sıkacak ve bir üst sınıfa geçeceğimiz günü bekleyeceğiz..

Bence diş sıkmaktan öte motordan keyif almaya bakın. RR bu keyfi fazlasıyla veriyor çünkü...

İyi bir kullanımla büyük parça sorunları yaşamazsınız. Buji akü zincir vsvs gibi ufak tefek parçalar zaten standart.

Ayrıca 250 cc başlangıç motoru değil bir tercihtir.

Sevgiler...

Kaynarca
29.Nisan.2008, 19:35
Bence diş sıkmaktan öte motordan keyif almaya bakın. RR bu keyfi fazlasıyla veriyor çünkü...

İyi bir kullanımla büyük parça sorunları yaşamazsınız. Buji akü zincir vsvs gibi ufak tefek parçalar zaten standart.

Ayrıca 250 cc başlangıç motoru değil bir tercihtir.

Sevgiler...

250 cc lik motorun tercih olma durumunu bilemiyorum tabi, yeni bir meraklı olarak da iddialı sözler söylemek istemem, dediğiniz gibi 250cc bir tercih olabilir ama benim için değil. Sizin şuan kullandığınız gibi bir 800lük makina ise ancak tercihim olabilir. (Dün Ankara Efe Honda'daydım yeni kasa Shadow'lar enjeksiyonluymuş ve km.de 13 kuruş yakıyormuş.. Nerdeyse benim RR kadar yakıt tüketimi var yani..)Ama yine de dediğiniz gibi bu bir tercih meselesidir tabii...

RR'lar eğer sorun çıkartmazlarsa tabii ki çok keyifliler ancak ben de endişe içerisindeyim doğrusu. Yarın bi gün bir sıkıntı çıksa servisi bile yok yaşadığım şehirde. Yarın bi gün bi parçaya ihtiyaç duysam garantiden değiştirebilir miyim şüphelerim var.. Tabii ki bu fiyatlara çok iyi makine kullanıyoruz ama arkadaşların dediği gibi satış sonrası hizmet en az satın aldığımız mal kadar önemli.

Konuya dahil olmamın tek sebebi ise bu kadar kendimizi üzmememiz gerektiğini hatırlatmak içindi. Tamam çok güzel makinalar ama nihayetinde ederi belli, markası belli, kalitesi belli, servisi-satışı belli..

Saygılar..

carvalho
29.Nisan.2008, 19:56
250 cc lik motorun tercih olma durumunu bilemiyorum tabi, yeni bir meraklı olarak da iddialı sözler söylemek istemem, dediğiniz gibi 250cc bir tercih olabilir ama benim için değil. Sizin şuan kullandığınız gibi bir 800lük makina ise ancak tercihim olabilir. (Dün Ankara Efe Honda'daydım yeni kasa Shadow'lar enjeksiyonluymuş ve km.de 13 kuruş yakıyormuş.. Nerdeyse benim RR kadar yakıt tüketimi var yani..)Ama yine de dediğiniz gibi bu bir tercih meselesidir tabii...

RR'lar eğer sorun çıkartmazlarsa tabii ki çok keyifliler ancak ben de endişe içerisindeyim doğrusu. Yarın bi gün bir sıkıntı çıksa servisi bile yok yaşadığım şehirde. Yarın bi gün bi parçaya ihtiyaç duysam garantiden değiştirebilir miyim şüphelerim var.. Tabii ki bu fiyatlara çok iyi makine kullanıyoruz ama arkadaşların dediği gibi satış sonrası hizmet en az satın aldığımız mal kadar önemli.

Konuya dahil olmamın tek sebebi ise bu kadar kendimizi üzmememiz gerektiğini hatırlatmak içindi. Tamam çok güzel makinalar ama nihayetinde ederi belli, markası belli, kalitesi belli, servisi-satışı belli..

Saygılar..

Sevgili Burak,

Seninle karşılıklı yazışmalardan inan çok büyük keyif duyuyorum. Sanırım karşılıklı anlayış ve ortak dili konuşmak bu olsa gerek.

Motorların yakıt tüketimiyle ilgili farklı ve çok doğru olmayan yaklaşımlar var. Honda'nın 750 cc'lk motorunun enjeksiyonlu olsa bile varolan benzin fiyatları göz önünde bulundurulduğunda km'de 13 krş yakması 100 km'de 3.7 lt yakması anlamına geliyor ki bu çok iddialı ve neredeyse imkansız bir durum. Neredeyse 250 cc'lerin performansına eşdeğer.

Sevgi ve saygılar :)

BULL
29.Nisan.2008, 20:16
hehehe bende hastasıyım bu sevgiyle, saygıyla yazılan dizelerin :p:p:p

I love this site & sakinleri :cheesy::cheesy::cheesy:

(bu arada harbi 13 krş.mu yakıyo Shadow???)
(Yasinsubay'a bi sorsakmı ne???)

Kaynarca
29.Nisan.2008, 20:19
Sevgili Burak,

Seninle karşılıklı yazışmalardan inan çok büyük keyif duyuyorum. Sanırım karşılıklı anlayış ve ortak dili konuşmak bu olsa gerek.

Motorların yakıt tüketimiyle ilgili farklı ve çok doğru olmayan yaklaşımlar var. Honda'nın 750 cc'lk motorunun enjeksiyonlu olsa bile varolan benzin fiyatları göz önünde bulundurulduğunda km'de 13 krş yakması 100 km'de 3.7 lt yakması anlamına geliyor ki bu çok iddialı ve neredeyse imkansız bir durum. Neredeyse 250 cc'lerin performansına eşdeğer.

Sevgi ve saygılar :)

Ben de son yazanın Carvalho olduğunu görünce heyecanlanıyorum hemen okuyorum mesajları :)

Yakıt konusundaki tespitiniz çok doğru..Efe Honda'nın ifadesi 13 kuruştu.. Afyon'da yolda çevirdiğim :) Utku isimli arkadaş 50-60 kuruş yaktığını söyledi, sizinle konuştuğumuzda ise (yanlış hatırlamıyorsam) 15-16 kuruş civarı dediniz.

Örneğin Utku'nun söylemi doğru olsaydı 250cc lik bir motor benim tercihim olurdu ve gidip Suzuki'nin 250cc modelini almak için para biriktirirdim. Ancak 750-800 cc lik bir makina eğer km.de (ort) 15 kuruş yakıyor ise kendi adıma tercihim bu makinalardan yana olurdu, çünkü Utku'nun Honda'sını bir kere sürdüm ve daha önce forumda da yazdığım gibi sürmez olaydım.:) Resmen tadı damağımda kaldı. Ama km.de 50-60 kuruşluk bir tüketimi olan makinanın kendi adıma tadı filan olmaz damağımda da aklımda da bişey kalmaz o makina adına.. Yakıtının yüksek olması sebebiyle gönlümce binemediğim makina bana keyif vermez çünkü..

Tecrübe kazanana kadar, daha fazla bilgi sahibi olana kadar, bütçemi ayarlayana kadar, ne olup ne olmadığını bildiğim RR Class'ım, benim için First Class'tır..:)

RR'ımın en paha biçilemez yanı, bu siteyle (dolayısıyla da) sizlerle tanışmama vesile olmasıdır.

Saygılar..

BULL
29.Nisan.2008, 20:28
Ben de son yazanın Carvalho olduğunu görünce heyecanlanıyorum hemen okuyorum mesajları :)
( arkadaşım inan hiçbir artniyetim yok sadece bu mesajın bende uyandırdığı duyguyu belirtmek istiyorum :mrgreen: )
bu mesajın fonunda bi "lovestory" giderdi ama değilmi? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

aynı şeyleri bende hissediyorum Carvalho için...

ama ne demiş büyükler: 1 Carviyi 10 kişi ister 1 kişi alır :p:p:p

carvalho
29.Nisan.2008, 20:36
( arkadaşım inan hiçbir artniyetim yok sadece bu mesajın bende uyandırdığı duyguyu belirtmek istiyorum :mrgreen: )
bu mesajın fonunda bi lovestory gider ama değilmi? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kıskanma olm tamam seni de seviyoruz :p

BULL
29.Nisan.2008, 20:39
Kıskanma olm tamam seni de seviyoruz :p
OLM zaten beni sevmeyen ölsün :p:p:p

(senide, kaynarcayıda...8)8)8) )

Kaynarca
29.Nisan.2008, 20:44
bu mesajın fonunda bi "lovestory" giderdi ama değilmi? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Evet ya ben de şimdi okudum da biraz ileri mi gitmişim ne :)

BULL
29.Nisan.2008, 20:50
Evet ya ben de şimdi okudum da biraz ileri mi gitmişim ne :)
az bile yazmışsın :p bu samimiyet, bu içtenlik, bu saygı, bu sevgi

işte bizim gücümüzü oluşturan gerçek ögeler...

tekrar ediyorum: I love this site & sakinleriiiiiiii :alkis::alkis::alkis:

foreman
29.Nisan.2008, 22:18
sıtemız kendıne gelmıs...
son zamanlarda bı durgunluk bı durgunluk...
fırtına oncesı sessızlık mıs...
desenıze ılanı ask zamanı...
oleyse bende sevıyom leyyynn...:mrgreen:

BULL
30.Nisan.2008, 01:23
sıtemız kendıne gelmıs...
son zamanlarda bı durgunluk bı durgunluk...
fırtına oncesı sessızlık mıs...
desenıze ılanı ask zamanı...
oleyse bende sevıyom leyyynn...:mrgreen:
Seviyorum ama kimi?
En tatlı birisini,
Ne? Ha? Kim? diye sorma
İlk harflere baksana...

:p:cheesy::p:cheesy::p:cheesy:

carvalho
30.Nisan.2008, 09:03
Seviyorum ama kimi?
En tatlı birisini,
Ne? Ha? Kim? diye sorma
İlk harflere baksana...

:p:cheesy::p:cheesy::p:cheesy:

:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:

Olm ne adamsın sen yaa...

X_FREERIDER_X
30.Nisan.2008, 09:10
Topic in amacını yitirdiğini düşünüyorum...

BULL
30.Nisan.2008, 09:42
yolu sevgiden geçen her Raptorcuyu bu topiklere bekliyoruz... 8)

bozkurt
30.Nisan.2008, 10:48
REGAL&RAPTOR iyi makinadır.Canınızı sıkmayın.Binin ve zevkini çıkarın.Yakışıklı,ilgi çekici,kadrandaki hızını gören,şükürler olsun şimdiye kadar beni üzmeyen sorunsuz bir makina.Ben ''Gülüm''ü seviyorum.Hepinize sorunsuz kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.