PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fan müşürü nasıl sökülür yardım

ugurcuk
02.Mayıs.2008, 23:30
fan müşürünü nasıl sökebilirim bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı acaba yada hangi model suziki altonun fan müşürü bizim motora tam oluyor bunu bana söyleyebilecek birisi var mı acaba

foreman
03.Mayıs.2008, 01:02
ugur saka yapıyosun dımı...:mrgreen:

once radyatoru bul...
hanı ondekı,uzerı parlak kromajla kaplı olan ıcınden su gecen peteklı sey...:mrgreen:
onun sagındakı yanı motorun sag tarafında radyatorun alt kısmında olan sanırım 19 anahtar tutan kocaman sarıdan ımal edılmıs ıcınden ıkı kablo cıkan somunu assagıdan yukarıya dogru cevır...dıkkat et sokerken radyatorun ıcınden akacak olan sıcak su elını yakmasın...

bu musurun ıcınden cıkan ıkı kablo depoun altında bı sokete takılı...sen burayı bosver...
musurun dıbınden kabloları bırbırıne degırmeden kes...
sonra yenı aldıgın musuru(A) bu ıkı kabloya bagla...yıne aynı sekılde yukardan assagıya dogru cevırerek sık.
cok sıkma.radyatoru yalama yapabılırsın...
daha sonra radyatorunun kapagını ac.oda sol tarafta.oradan su ve antıfızı doldur...
bu ıslemı motorun calıstırarak yaparsan su devırdaım olacagından eksık su koyma ıhtımalınde kalmaz...

(A) o musurun suzukı musuru oldugu soylenıyor...
ama yerınde olsam musuru sokunce aksaraydakı yedek parcacıları gezerdım...
yazıyı bıraz espırılı yazdım umarım alınmazsın...:cheesy:

ugurcuk
03.Mayıs.2008, 02:34
yok abi ben alınmam hiç bişeyden :D ben kabluları kesmek gerektiğini bilmiooodum :d sabah haledeyim o işi ben :D saoalsın abi :D skounceki planımda aksaray olacaktı benim zaten :D
çok saol abi ilgilendiğin için

Mr.Quanta
03.Mayıs.2008, 09:27
ugur abi. benim de ihtiyacim var musure bilio musun. ben bizim musuru sokmeden alto musurune baktim da benziyo gibi benzemiyo gibi. tam olarak o suzukinin model yilini bi sorup bana da bildirirsen cok sevinirim abi ya. saol simdiden

emrahkucukgirgin
03.Mayıs.2008, 11:21
Beyler Alto müşürünü takan benim.
Suzuki servisine gittim, Kartal oto sanayidekine.
Adam elimde görür görmez bizim müşürü; 'Alto' dedi ve çıkardı verdi.
Hangi modeline ait onu bilmiyorum ama sanıyorum hepsi aynı.
Çalışma sıcaklığı da sanıyorum aynı çünkü fanın açılış zamanlarında bir fark algılayamadım. Class modelinde takmak biraz zahmetli oluyor radyatör sökmek gerekiyor. Ayrıca depo altındaki soket bağlantısına ulaşmak zor. Foreman'ın dediği gibi kalboyu uygun bir yerden kesmek ve müşürü bağlamak daha mantıklı. Çünkü zaten bir kesme işlemi yapılıyor soketleri tutmadığı için.

Mr.Quanta
03.Mayıs.2008, 16:36
benim sordugum yerde 26.5 milyondu. nasi sizce?

ugurcuk
04.Mayıs.2008, 02:29
arkadaşlar bugun aksaraydan aldım 15 ytl ye ve az önce denedim cuk oturuyor :D
model yok
aha buda suzikideki parça kodu
551-4803SUZUKI ALTO- 88/94 FAN MÜŞÜRÜ (EXP

ben yan sanayi aldım resimleri elerim yakında bide müşürü alırken kablolu ve kumpasla ölçüldüğünde 16 olmasına dikkat edin.15 ytl nin de uzerinde vermeyin :D hade size iyi akşamlar

emrahkucukgirgin
05.Mayıs.2008, 00:20
Hadi hayırlı işler.. Sarıkayalar satmaya çalışsın dursun 50 kağıda...
Şimdi bu sarikayaların müşürü Suzukiden daha pahalıya maletmesi söz konusu olabilir mi? hiç sanmam... Suzukinin maliyeti nedir? Arada ithalatçı-bayii olduğuna göre en fazla 5 YTL... Hem de Japon... Demek ki; Sarıkayaların kar marjı %1000... Maşallah... Nazar değmesin... Böyle devam Sarıkayalar... Regal işini geberttikten sonra tavukçuluğa başlayın. Yolma konusunda çok tecrübelisiniz ne de olsa... Boşa gitmesin.

Dur size marka ve slogan bile buldum:

YellowChickens...
We pluck very carefully...