PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş motorundan gelen cırtlama...

emrahkucukgirgin
05.Mayıs.2008, 12:51
Arkadaşlar

Benim marş motorundan sabahları ilk çalıştırmalarda sanki dişliler birbirini iyi tutmuyormuş gibi bir cırtlama sesi geliyor. Sizlerde de oldu mu? Nasıl çözdünüz. Motor sıcakken yapmıyor. Çıkan ses oldukça yüksek, herkes dönüp bakıyor...

Teşekkürler

X__utku__X
05.Mayıs.2008, 12:57
1 ay önce benim motordanda geliyodu o ses.ama havalar ısındı ısınalı gelmiyo.o sesin kulakları rahatsız etmesinden başka bi zararı yok benim bildiğim.

ugurcuk
05.Mayıs.2008, 13:06
aku kutup başlarında bi srun olabiliri bakın muhtemelen kurum yapmıştır :D benden de geliodu temizlettim sorun kalmadı :d

tarixxx
05.Mayıs.2008, 17:28
Aynı sorun bende halen devam ediyor , 1 ay önce b1-2 gün devam etti sonra kesildi , bende ısındığı zaman azalıyor fakat kesilmiyor birde ön freni sıktığında kesiliyor istersen birde ona dikkat et , sorun marş zincirinde , marş zinciri dolama yapıyor ve kapağa çarpıyor cırlama ondan geliyor motor boştayken aşırı gaz vermemek gerekiyor , 3 gün önce zinciri değiştirdim kesilmişti fakat şimdi tekrar başladı sanırım iyice gerdirmek gerekiyor.

emresahin
06.Mayıs.2008, 10:00
bu sabah aynı ses benden de geldi, ancak uğurcuk un dediği akü kutup başı temizleme olayını pazar günü detaylı olarak yapmıştım...yani bence akü kutup başı ile pek bi alakası yok bunun...
sorunun neolduğunu bilen birisi varsa yazarsa sevinirim.

emrahkucukgirgin
06.Mayıs.2008, 11:15
Cevaplar çin çok teşekkür ederim.

Benim de havalar ısının ca geçmişti ancak son günlerde tekrar başladı.
Her türlü çalıştırma kombinasyonunu denedim ama nafile...

Tarixx marş zincirini nasıl değiştirdin? İnşallah gerdirince değişir. Nerede bu marş zinciri?

Bir de sizinkiler de Class mı?

Teşekkürler

tarixxx
06.Mayıs.2008, 12:21
Marş motoru vites kolunun yanında ama dışardan görebilirsin bilmiyorum , buna bağlı zincirde kapağın altında , zincir dolandığı için dış kapağa temas ediyor , zinciri gerdirmek sorunu gideriyor ama her bakımda kontrol edilmesi gerekir , ben kendim henüz acemi olduğum için ustaya yaptırdım ama alışkın olan biri kendi de yapabilir sanırım .

emrahkucukgirgin
06.Mayıs.2008, 15:41
Eyvallah bir kurcalayalım bakalım ne çıkacak :-)